*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2013  (Αναγνώστηκε 1779744 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7168 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 11:11:53 μμ »
Μπορεί κάποιος συνάδελφος, παρακαλώ πολύ, να ενημερώσει για το που μπορώ να βρω τις αποσπάσεις 2013 των μαθηματικών από πυσδε σε πυσδε (όλες τις φάσεις), σε αρχείο excel;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:32:40 »

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7169 στις: Νοέμβριος 22, 2013, 11:54:12 μμ »
Εδώ είναι η Α φάση:

http://www.pde.gr/index.php?page=6680

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7170 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 02:03:34 πμ »
 Τι έγινε, ακόμα δεν τελείωσε το σήριαλ των αποσπάσεων??  ???
  

Αποσυνδεδεμένος ΝΙΚΟΛΕΤ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7171 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 08:09:11 πμ »
εχω εξοργιστει πραγματικα με ολα αυτα που γινονται!2 δασκαλοι νεκροι σε εναν δρομο,τον οποιο διασχιζω καθημερινα δε θελω να πιστευω οτι ημουν απλως τυχερη που ετυχε να περασω μια ωρα νωριτερα απο τη δημιουργια αυτου του χειμαρρου..δε θελω να μεινω ουτε λεπτο σε αυτο το νησι!εκτος απο ολους αυτους που σκοπευουν να επισκεφτουν το νησι μας για να κανουν την εκτιμηση της καταστασης ας ερθει και ο κυριος υπουργος και να μας πει για ποιο λογο μας κραταει εδω παρα τη θεληση μας!θα επικοινωνησω οπωσδηποτε με τον προεδρο της ΕΛΜΕ για τη συνταξη επιστολης προς το Υπουργειο που ανεφερε πιο πανω ο συναδελφος.Οποιος αλλος θελει να φυγει απο εδω ας επικοινωνησει μαζι μου για να δουμε τι θα κανουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:32:40 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7172 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 08:47:47 πμ »
εχω εξοργιστει πραγματικα με ολα αυτα που γινονται!2 δασκαλοι νεκροι σε εναν δρομο,τον οποιο διασχιζω καθημερινα δε θελω να πιστευω οτι ημουν απλως τυχερη που ετυχε να περασω μια ωρα νωριτερα απο τη δημιουργια αυτου του χειμαρρου..δε θελω να μεινω ουτε λεπτο σε αυτο το νησι!εκτος απο ολους αυτους που σκοπευουν να επισκεφτουν το νησι μας για να κανουν την εκτιμηση της καταστασης ας ερθει και ο κυριος υπουργος και να μας πει για ποιο λογο μας κραταει εδω παρα τη θεληση μας!θα επικοινωνησω οπωσδηποτε με τον προεδρο της ΕΛΜΕ για τη συνταξη επιστολης προς το Υπουργειο που ανεφερε πιο πανω ο συναδελφος.Οποιος αλλος θελει να φυγει απο εδω ας επικοινωνησει μαζι μου για να δουμε τι θα κανουμε
Πραγματικα ησουν τυχερη!!!Πιστευεις οτι αυτους τους καιγεται καρφι για οσα τραβαμε οι εκπαιδευτικοι ή οτι εχουν συνειδηση ή τυψεις για οσα κανουν;Ομως κανεις δεν θα μεινει ατιμωρητος!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7173 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 08:54:41 πμ »
Στη δική μου περίπτωση υπάρχουν κενά τα οποία δε δίνουν! Εύχομαι σε όλους αυτούς που δεν αντιλαμβανονται το τι δημιουργούν να έρθει μια μέρα που θα το βιώσουν στα παιδιά τους! Είμαι εκδικητική...Όχι...απλά θέλω μια μέρα να συνηδειτοποιήσουν τι έκαναν...δε ζητάμε κάτι παράλογο ...το αυτονόητο...αλλά πλέον το αυτονόητο είναι και περίεργο και παράξενο! :-\
Οχι δεν εισαι εκδικητικη.....αγανακτισμενη εισαι οπως πολλοι άλλοι συναδελφοι!Η αδελφη μου μιλησε προσφατα με μια φιλη της που ειναι γερμανιδα,λεγοντας της πως ειναι η κατασταση των εκπαιδευτικων εδω στην Ελλαδα και φερνοντας της σαν παραδειγμα εμενα που ειμαι σε πεντε σχολεια και η κοπελα επαθε την πλακα της.Πουθενα αλλού δεν γινονται αυτα!!!!Επισης παιρνει ενας νεοδιοριζομενος εκπαιδευτικος εκει 1500 Ευρω.Βγαλτε λοιπον τα συμπερασματα σας!!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7174 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 09:29:30 πμ »
εμάς μαγειρευουν τα κενα....στο ΠΕ06 δε δίνουν το σχολείο μου ενώ έχω πάρει απόσπαση......θα μου πεις σε όλους έτσι κάνουν...ΟΧΙ......στο ΠΕ11 δίνουν και σχολεία που είναι κενά και άλλα που έχουν εκπαιδευτικούς οι οποίοι πέρνουν απόσπαση.....ένώ ταυτόχρονα δε δίνουν όλα τα σχολεία από τα οποία οι γυμναστές περιμένουν να αποδεσμευτούν...δηλαδη ο διευθυντης εκπαίδευσης αποφασίζει και διατάζει αυτός ποιός μένει και ποιός φεύγει με δικά του κριτήρια.....ΑΙΣΧΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος galadriel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Σκεπτική ως προς την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7175 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 11:14:14 πμ »
εχω εξοργιστει πραγματικα με ολα αυτα που γινονται!2 δασκαλοι νεκροι σε εναν δρομο,τον οποιο διασχιζω καθημερινα δε θελω να πιστευω οτι ημουν απλως τυχερη που ετυχε να περασω μια ωρα νωριτερα απο τη δημιουργια αυτου του χειμαρρου..δε θελω να μεινω ουτε λεπτο σε αυτο το νησι!εκτος απο ολους αυτους που σκοπευουν να επισκεφτουν το νησι μας για να κανουν την εκτιμηση της καταστασης ας ερθει και ο κυριος υπουργος και να μας πει για ποιο λογο μας κραταει εδω παρα τη θεληση μας!θα επικοινωνησω οπωσδηποτε με τον προεδρο της ΕΛΜΕ για τη συνταξη επιστολης προς το Υπουργειο που ανεφερε πιο πανω ο συναδελφος.Οποιος αλλος θελει να φυγει απο εδω ας επικοινωνησει μαζι μου για να δουμε τι θα κανουμε

Καλό κουράγιο Νικολετ...εύχομαι τωρα ειδικά να σε αποδεσμευσουν ΑΜΕΣΑ...Αν και με τον κυνισμο τους, δεν θα μου εκανε εντυπωση αν τωρα θεωρησουν οτι αυξηθηκαν τα κενα.....
Words, words, words..

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7176 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 11:25:29 πμ »
Στο σχολείο του γιου μου, δημοτικό στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, δεν έχει πάει ακόμα ΠΕ06!

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7177 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 11:27:49 πμ »
Καλό κουράγιο Νικολετ...εύχομαι τωρα ειδικά να σε αποδεσμευσουν ΑΜΕΣΑ...Αν και με τον κυνισμο τους, δεν θα μου εκανε εντυπωση αν τωρα θεωρησουν οτι αυξηθηκαν τα κενα.....
Και δυο λιγοτεροι δημοσιοι υπαλληλοι που θα πρεπει να πληρωνουν.Σιγα μη συγκινηθουν για το χαμο αυτων των ατυχων συναδελφων και των οικογενειων που αφησαν πισω τους!!!Δυστυχως!!!!!!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7178 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 11:31:14 πμ »
άσε που είναι ικανοί να που ότι τα θύματα φταίνε που δε διέμεναν κοντά στο σχολείο τοποθετησής τους......

Αποσυνδεδεμένος magdalinelagos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7179 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 12:10:40 μμ »
Νικολετ!!Στην ιδια μοιρα ειμαι και εγω!Ειμαι στη Ροδο, εχω παρει αποσπαση Α Αθηνας και θελω να φυγω ΤΩΡΑ!!!Αλλα ο προισταμενος δεν με αποδεσμευει μεχρι να βρεθει αντικαταστατης!!Αραγε θα ερθει ποτε;;Πρεπει να κινηθουμε αναλογως για να φυγουμε αμεσα απο εδω και να παμε στην καινουργια μας θεση!!Εχω μαθει παντως οτι σε αλλες διευθυνσεις οι διευθυντες αφησαν τους αποσπασθεντες να φυγουν χωρις αντικατασταση!!Νικολετ πως γινεται να ερθουμε σε επαφη;;

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7180 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 12:45:53 μμ »
εμάς μαγειρευουν τα κενα....στο ΠΕ06 δε δίνουν το σχολείο μου ενώ έχω πάρει απόσπαση......θα μου πεις σε όλους έτσι κάνουν...ΟΧΙ......στο ΠΕ11 δίνουν και σχολεία που είναι κενά και άλλα που έχουν εκπαιδευτικούς οι οποίοι πέρνουν απόσπαση.....ένώ ταυτόχρονα δε δίνουν όλα τα σχολεία από τα οποία οι γυμναστές περιμένουν να αποδεσμευτούν...δηλαδη ο διευθυντης εκπαίδευσης αποφασίζει και διατάζει αυτός ποιός μένει και ποιός φεύγει με δικά του κριτήρια.....ΑΙΣΧΟΣ!
Μου είπε μία αιρετός-γιατί φοβόμουν ότι δεν θα δηλώσουν το σχολείο μου ως κενό-ότι δεν γίνεται να μην το δηλώσουν, είναι παράνομο, γιατί η απόσπασή σου είναι υπουργική απόφαση και πρέπει να δηλωθεί άμεσα για να ικανοποιηθεί η αίτησή σου-απόσπαση.
Εμένα ήρθε χτες αντικαταστάτρια, τώρα ξεκινούσε. Κρίμα, γιατί κι εγώ ήθελα να πάω κοντά στον τόπο μου γρηγορότερα και αυτή να μην είναι άνεργη μέχρι τέλος Νοέμβρη.
Έκανα 340 χλμ. καθημερινά μόνη μου, τέλος ο εφιάλτης. Καλή τύχη σε όλους εδώ και να προσέχετε την υγεία σας, την ασφάλειά σας και την οικογένειά σας.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος yxos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2013
« Απάντηση #7181 στις: Νοέμβριος 23, 2013, 03:18:16 μμ »
λοιπον κανει λαθος........εψαξα το θεμα πολυ και εκανα φασαρια.....η εντολη απο το υπουργειο ειναι οι αναπληρωτες να πανε πρωτα στα σχολεια που ειναι κενα...μετα εαν περισεψουν ατομα θα πανε στα δικα μας...εμενα δυστυχως στην περιοχη μου οι αναπληρωτες φτανουν ισα ισα για τα κενα σχολεια και οχι για τα δικα μας .... αρα με εντολη του υπουργειου και του "περιφεριαρχη" μενουμε στις θεσεις μας μεχρι να γινει β φαση αναπληρωτων.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159858
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 475
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.