*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 389153 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχει αποδείξει κάποιος από εσάς την επαγγελματική του εμπειρία? Αν ναι, τι ενέργειες έκανε τώρα με αυτή την προκήρυξη που θέλει όλα τα χαρτιά από την αρχή?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 01:20:18 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
comba φαντάζομαι ότι δεν έχεις πληροφορίες. Απλά αναφέρεις την ερμηνεία σου για το πώς θα μπορούσε να εφαρμοστεί το "τουλάχιστον 30% των προσλαμβανομένων πρέπει να είναι άνεργοι".

Επιμένω ότι δεν πρέπει να κάνουμε εικασίες, γιατί και από τη διοίκηση είπαν ότι οι λεπτομέρειες της εφαρμογής της προκήρυξης θα καθοριστούν με διευκρινιστική εγκύκλιο το Σεπτέμβριο!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Μια ερώτηση και από εμένα, αν κάποιος γνωρίζει...
Στην προκήρυξη αναφέρει ότι για να αποδείξουμε επαγγελματική εμπειρία απαιτείται βεβαίωση εργοδότη.
Η βεβαίωση ενσήμων ΙΚΑ (που παίρνουμε για χρήση ΑΣΕΠ) αναγράφει τους εργοδότες, το χρονικό διάστημα απασχόλησης, τις ημέρες απασχόλησης και τα ένσημα.
Δεν μπορώ με αυτή να αποδείξω την επαγγελματική εμπειρία μου;

όχι δεν αρκεί, γιατί στην βεβαίωση ενσήμων ΙΚΑ δεν αναγράφεται ο κωδικός ειδικότητας. Εμένα πέρυσι δεν τα μέτρησαν εξαιτίας αυτού. Πρέπει να πας στην επιθεώρηση εργασίας για να πάρεις τον κωδικό

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Στην προκύρηξη υπάρχουν δύο αδικίες:

1. Για πρώτη φορά μετράνε προυπηρεσία μόνο από το 2007 και μετά. Δηλαδή αν κάποιος έχει 10 χρόνια προυπηρεσίας πριν το 2007 αλλά μετά έμεινε άνεργος ουσιαστικά θα έχει 0 μόρια προυπηρεσίας;
Παλιά δεν υπήρχε αυτό. Τι σκοπό εξυπηρετεί; Ίσα ίσα που λόγω της κρίσης οι περισσότεροι είναι άνεργοι τα τελευταία χρόνια, και δεν έχουν προυπηρεσία. Όχι και να χάνουν και την προυπηρεσία που είχαν αποκτήσει παλιότερα.

2. η απόδειξη τέκνου γίνεται μόνο με το Ε1 κάτι το οποίο δεν στέκει, και εξηγώ:
καταρχήν οι φορολογικές δηλώσεις έχουν προθεσμία μέχρι 30 Αυγούστου, οπότε είναι άστοχο να ζητάνε Ε1 φετινό. Είναι σαν να σου λένε θα κάνεις φορολογική δήλωση τώρα αν θες να παρεις τα 100 μόρια. Ναι αλλά εγώ δεν έχω πάρει ακόμα βεβαιώσεις από τους εργοδότες μου.
Μετά σου λέει αν δεν έχεις το Ε1 του οικ. έτους 2013, να υποβάλεις το περσινο. Και αυτό δεν στέκει γιατί αν το τέκνο γεννήθηκε εντός του 2012, δεν φαίνεται στο Ε1 το περσινό (του οικ έτους 2012), αλλά θα φανεί μόνο στο φετινό (οικ. έτους 2013)!!!
Καλά δεν τα σκέφτονται αυτά αυτοί που βγάζουν τις προκυρήξεις; Είναι τόσο δύσκολο να ζητάνε εναλλακτικά πιστοποιητικό οικ. κατάστασης ή ληξιαρχική πράξη γέννησης;

θα ήθελα τις απόψεις σας για τα παραπάνω. Μόνο εγώ αδικούμαι;
προτείνω να τους τρελάνουμε στα τηλέφωνα, ειδικά για το 2ο θέμα που έθεσα παραπάνω, μπας και κάνουν καμια τροποποίηση.
Εγώ πήρα στο 2109989696 (περ/κή δ/νση Αττικής) και έθεσα τα ζητούμενα αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 01:43:28 μμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πήγα κι εγώ στην επιθεώρηση εργασίας και δεν μπορούσαν να μου δώσουν κανένα κωδικό. Επρεπε να πάω στον κάθε εργοδότη λέει να μου δώσει τον πίνακα προσωπικού. Εκει αναγράφεται ο κωδικός ειδικότητας
Είσαι σίγουρος ότι το πήρες τον κωδικό από την επιθεώρηση εργασίας?

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Μια ερώτηση και από εμένα, αν κάποιος γνωρίζει...
Στην προκήρυξη αναφέρει ότι για να αποδείξουμε επαγγελματική εμπειρία απαιτείται βεβαίωση εργοδότη.
Η βεβαίωση ενσήμων ΙΚΑ (που παίρνουμε για χρήση ΑΣΕΠ) αναγράφει τους εργοδότες, το χρονικό διάστημα απασχόλησης, τις ημέρες απασχόλησης και τα ένσημα.
Δεν μπορώ με αυτή να αποδείξω την επαγγελματική εμπειρία μου;

όχι δεν αρκεί, γιατί στην βεβαίωση ενσήμων ΙΚΑ δεν αναγράφεται ο κωδικός ειδικότητας. Εμένα πέρυσι δεν τα μέτρησαν εξαιτίας αυτού. Πρέπει να πας στην επιθεώρηση εργασίας για να πάρεις τον κωδικό

Ποια επιθεώρηση εργασίας βρε παιδιά;
Στο ΙΚΑ (μητρώο) θα ζητήσεις να σου εκτυπώσουν το λογαριασμό ασφαλισμένου... Εκεί αναφέρονται μια χαρά οι κωδικοί ειδικότητας. Αυτό ζητάει η προκήρυξη. Ότι όντως είχες πάει σαν μηχανικός πχ και όχι σαν θυρωρός...
Την εκτύπωση αυτή θα την καταθέσεις μαζί με τις αντίστοιχες βεβαιώσεις των εταιριών που σου "κόλλησαν" τα ένσημα... Απλά τα πράγματα...

@comba το ξεκινάς σωστά αλλά το χάνεις στη πορεία... Μην ξεχνάς ότι οι εργαζόμενοι μπορούν να πάρουν επτά (άντε οκτώ) ώρες. Αυτό σημαίνει ότι για κάθε 3 προσλήψεις εργαζομένων αντιστοιχεί 1 πρόσληψη ανέργου (σε ώρες).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 01:48:56 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
killbill η προκήρυξη έχει αδικίες από πολλές απόψεις. Δε θα γίνει τίποτα αν τους τρελάνουμε στα τηλέφωνα.
Υπάλληλοι είναι και αυτοί εκεί κάτω και ενώ βλέπουν τις ασάφειες και τις αδικίες της προκήρυξης δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Για μερικά πράγματα θα δοθούν διευκρινίσεις το Σεπτέμβριο πριν από τις προσλήψεις...

Εγώ δεν αδικούμαι στα 2 σημεία που είπες γιατί δεν έχω ούτε παιδιά, ούτε επαγγελματική προϋπηρεσία.
Αδικούμαι στη μοριοδότηση της ανεργίας γιατί θα πάρω 200 μόρια (είμαι άνεργος από αρχές Ιουνίου του 2012)
ενώ κι εκείνος που απολύθηκε πριν λίγες μέρες θα πάρει επίσης 200 μόρια επειδή έχει κάρτα ανεργίας!

Για να μην πω ότι όλοι αδικούμαστε από τον περιορισμό να κάνουμε αίτηση μόνο σε ένα νομό,
εκτός από εκείνους που μένουν Αθήνα και έχουν να δηλώσουν πολλές ΕΠΑΣ σε όλη την Αττική!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Στην προκύρηξη υπάρχουν δύο αδικίες:

1. Για πρώτη φορά μετράνε προυπηρεσία μόνο από το 2007 και μετά. Δηλαδή αν κάποιος έχει 10 χρόνια προυπηρεσίας πριν το 2007 αλλά μετά έμεινε άνεργος ουσιαστικά θα έχει 0 μόρια προυπηρεσίας;
Παλιά δεν υπήρχε αυτό. Τι σκοπό εξυπηρετεί; Ίσα ίσα που λόγω της κρίσης οι περισσότεροι είναι άνεργοι τα τελευταία χρόνια, και δεν έχουν προυπηρεσία. Όχι και να χάνουν και την προυπηρεσία που είχαν αποκτήσει παλιότερα.

2. η απόδειξη τέκνου γίνεται μόνο με το Ε1 κάτι το οποίο δεν στέκει, και εξηγώ:
καταρχήν οι φορολογικές δηλώσεις έχουν προθεσμία μέχρι 30 Αυγούστου, οπότε είναι άστοχο να ζητάνε Ε1 φετινό. Είναι σαν να σου λένε θα κάνεις φορολογική δήλωση τώρα αν θες να παρεις τα 100 μόρια. Ναι αλλά εγώ δεν έχω πάρει ακόμα βεβαιώσεις από τους εργοδότες μου.
Μετά σου λέει αν δεν έχεις το Ε1 του οικ. έτους 2013, να υποβάλεις το περσινο. Και αυτό δεν στέκει γιατί αν το τέκνο γεννήθηκε εντός του 2012, δεν φαίνεται στο Ε1 το περσινό (του οικ έτους 2012), αλλά θα φανεί μόνο στο φετινό (οικ. έτους 2013)!!!
Καλά δεν τα σκέφτονται αυτά αυτοί που βγάζουν τις προκυρήξεις; Είναι τόσο δύσκολο να ζητάνε εναλλακτικά πιστοποιητικό οικ. κατάστασης ή ληξιαρχική πράξη γέννησης;

θα ήθελα τις απόψεις σας για τα παραπάνω. Μόνο εγώ αδικούμαι;
προτείνω να τους τρελάνουμε στα τηλέφωνα, ειδικά για το 2ο θέμα που έθεσα παραπάνω, μπας και κάνουν καμια τροποποίηση.
Εγώ πήρα στο 2109989696 (περ/κή δ/νση Αττικής) και έθεσα τα ζητούμενα αυτά.

1. Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει (δυστυχώς) Killbill. Έτσι αποφάσισαν... έτσι διέταξαν...
2. Πήγαινε σε ένα ΚΕΠ να σου βγάλουν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο που ανήκεις (εφόσον από αυτό αποδεικνύεται αναμφίβολα η ύπαρξη ανήλικου τέκνου) και ας κάνουν ότι δεν το μετράνε... Μη μπλέκεις με τα Ε1 (γνώμη μου).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 02:51:15 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
2. Πήγαινε σε ένα ΚΕΠ να σου βγάλουν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης από το Δήμο που ανήκεις (εφόσον από αυτό αποδεικνύεται αναμφίβολα η ύπαρξη ανήλικου τέκνου) και ας κάνουν ότι δεν το μετράνε... Μη μπλέκεις με τα Ε1 (γνώμη μου).

μα η προκύρυξη λέει για Ε1. Τηλέφωνο που τους πήρα μου είπαν έτσι λέει η προκύρυξη έτσι να κάνετε. Αν θέλω μου είπαν να καταθέσω πιστοποιητικό οικογ. κατάστασης τότε πιθανότατα να μην μετρηθεί αφού δεν το προβλέπει η προκύρυξη αλλά εχω πιθανότητες αν κάνω ένσταση μετά κάτι να γίνει!! Που να μπλέξω με ενστάσεις; Το σίγουρο είναι το Ε1. αυτό που λέει και η προκύρυξη.


Ποια επιθεώρηση εργασίας βρε παιδιά;
Στο ΙΚΑ (μητρώο) θα ζητήσεις να σου εκτυπώσουν το λογαριασμό ασφαλισμένου... Εκεί αναφέρονται μια χαρά οι κωδικοί ειδικότητας. Αυτό ζητάει η προκήρυξη. Ότι όντως είχες πάει σαν μηχανικός πχ και όχι σαν θυρωρός...
Την εκτύπωση αυτή θα την καταθέσεις μαζί με τις αντίστοιχες βεβαιώσεις των εταιριών που σου "κόλλησαν" τα ένσημα... Απλά τα πράγματα...
Λοιπόν, η κατάσταση έχει ως εξής: δεν είναι σε όλα τα ΙΚΑ μηχανογραφημένα όλες οι περίοδοι των ενσήμων. Σε περίπτωση που κάποια περίοδος δεν είναι μηχανογραφημένη, ο κωδικός ειδικότητας δεν αναγράφεται στα "παλαιού τύπου ένσημα" και πρέπει να πάρεις βεβαίωση από την επιθεώρηση εργασίας. Εκεί είναι το πρόβλημα. και επειδή δεν ήθελα να υποβάλλω ξεχωριστές βεβαιώσεις προυπηρεσίας για ξεχωριστές περιόδους, μπήκα στη διαδικασία με την επιθεώρηση εργασίας, όπου μου σφράγισαν μια μόνο βεβαίωση εργοδότη για το σύνολο της προυπηρεσίας μου και με τον κωδικό ειδικότητας γραμμένο.



Πήγα κι εγώ στην επιθεώρηση εργασίας και δεν μπορούσαν να μου δώσουν κανένα κωδικό. Επρεπε να πάω στον κάθε εργοδότη λέει να μου δώσει τον πίνακα προσωπικού. Εκει αναγράφεται ο κωδικός ειδικότητας
Είσαι σίγουρος ότι το πήρες τον κωδικό από την επιθεώρηση εργασίας?
Ναι εγώ τον πήρα από την επιθεώρηση εργασίας αφού προσκόμισα τις καταστάσεις προσωπικού. Από αυτές τον παίρνει και η επιθεώρηση εργασίας.
Βασικά γίνεται το εξής: στην επιθεώρηση εργασίας σου ζητάνε να τους προσκομίσεις καταστάσεις προσωπικού επειδή οι ίδιοι βαριούνται να ψάξουν στα αρχεία τους. Η επιθεώρηση έχει τις καταστάσεις προσωπικού κάθε εργοδότη!! αλλά καταλαβαίνεις για αυτούς θέλει χρόνο να ψάξουν να τις βρουν. Εδώ μπορείς να τους πεις ότι αυτά είναι προσωπικά δεδομένα και ο εργοδότης δεν μπορεί να στα δώσει εσένα. Εγώ εκεί πάτησα. Οπότε τότε η επιθεώρηση εργασίας πέταξε το μπαλάκι στον εργοδότη. Τον πήρε τηλέφωνο και του είπε να στείλει με φαξ την κατάσταση και συγκεκριμένα μόνο τη σελίδα που αναγράφεται το όνομα μου.

Είναι μια ταλαιπωρία....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 04:24:29 μμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Tα "παλαιού τύπου ένσημα" που πρέπει να πάρεις βεβαίωση από την επιθεώρηση εργασίας είναι αυτά απ το 2001 και πριν. Η νέα προκήρυξη δεν τα αναγνωρίζει πλέον. Η επιθεώρηση εργασίας έχει φύγει από τη μέση. Εγώ εξυπηρετήθηκα μια χαρά. Δεν καταλαβαίνω γιατί όχι και συ... Τι τηλέφωνο δηλαδή να πάρεις αν η εταιρία που δούλευες μπορεί να έχει κλείσει σήμερα;
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος voltaire11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχει σκεφτει κανείς ότι οπως τα έχουν κάνει ακόμα και αν είναι ανεργος ισως συμφερει να μην δηλωσει την καρτα ανεργιας;
Και φυσικα αυτο μπορει να αλλαζει απο ΕΠΑΣ σε ΕΠΑΣ αλλα σε γενικες γραμμες παιζει να ισχυει σε μεγαλο βαθμο αν τελικα απο τον πινακα ανεργων καταληγουν να παιρνουν 1 ατομο πχ

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στην προκύρηξη υπάρχουν δύο αδικίες:

1. Για πρώτη φορά μετράνε προυπηρεσία μόνο από το 2007 και μετά. Δηλαδή αν κάποιος έχει 10 χρόνια προυπηρεσίας πριν το 2007 αλλά μετά έμεινε άνεργος ουσιαστικά θα έχει 0 μόρια προυπηρεσίας;
Παλιά δεν υπήρχε αυτό. Τι σκοπό εξυπηρετεί; Ίσα ίσα που λόγω της κρίσης οι περισσότεροι είναι άνεργοι τα τελευταία χρόνια, και δεν έχουν προυπηρεσία. Όχι και να χάνουν και την προυπηρεσία που είχαν αποκτήσει παλιότερα.

2. η απόδειξη τέκνου γίνεται μόνο με το Ε1 κάτι το οποίο δεν στέκει, και εξηγώ:
καταρχήν οι φορολογικές δηλώσεις έχουν προθεσμία μέχρι 30 Αυγούστου, οπότε είναι άστοχο να ζητάνε Ε1 φετινό. Είναι σαν να σου λένε θα κάνεις φορολογική δήλωση τώρα αν θες να παρεις τα 100 μόρια. Ναι αλλά εγώ δεν έχω πάρει ακόμα βεβαιώσεις από τους εργοδότες μου.
Μετά σου λέει αν δεν έχεις το Ε1 του οικ. έτους 2013, να υποβάλεις το περσινο. Και αυτό δεν στέκει γιατί αν το τέκνο γεννήθηκε εντός του 2012, δεν φαίνεται στο Ε1 το περσινό (του οικ έτους 2012), αλλά θα φανεί μόνο στο φετινό (οικ. έτους 2013)!!!
Καλά δεν τα σκέφτονται αυτά αυτοί που βγάζουν τις προκυρήξεις; Είναι τόσο δύσκολο να ζητάνε εναλλακτικά πιστοποιητικό οικ. κατάστασης ή ληξιαρχική πράξη γέννησης;

θα ήθελα τις απόψεις σας για τα παραπάνω. Μόνο εγώ αδικούμαι;
προτείνω να τους τρελάνουμε στα τηλέφωνα, ειδικά για το 2ο θέμα που έθεσα παραπάνω, μπας και κάνουν καμια τροποποίηση.
Εγώ πήρα στο 2109989696 (περ/κή δ/νση Αττικής) και έθεσα τα ζητούμενα αυτά.

Έχεις απόλυτο δίκιο από τη μεριά σου και όντως αδικείσαι.
Εντούτοις ο λόγος που ζητάνε το Ε1 είναι για να διαπιστώσουν αν το παιδί είναι προστατευόμενο μέλος γιατί μόνο τότε παίρνεις μόρια. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος απόδειξης γιατί ένα παιδί μπορεί να είναι προστατευόμενο μέλος επειδή πχ. σπουδάζει και ας είναι ενήλικο και αυτό δε φαίνεται από πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης...

Αποσυνδεδεμένος balder

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για να μην πω ότι όλοι αδικούμαστε από τον περιορισμό να κάνουμε αίτηση μόνο σε ένα νομό,
εκτός από εκείνους που μένουν Αθήνα και έχουν να δηλώσουν πολλές ΕΠΑΣ σε όλη την Αττική!
Η Αθηνα ομως εχει και 4 εκατομμυρια κατοικους με αποτελεσμα να εχει απιστευτα σκληρο ανταγωνισμο. Πιο πιθανο ειναι να μπει καποιος σε αλλο νομο παρα Αθηνα, και ας εχει πολλες ΕΠΑΣ, μιας και οι θεσεις αναλογικα με τον πληθυσμο ειναι πολυ λιγοτερες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 05:48:43 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Δεν έχεις άδικο balder, ο πληθυσμός εκεί είναι μεγάλος, άρα και ο ανταγωνισμός για αυτό οι πιθανότητες μειώνονται.
Έχεις σκεφτεί, όμως, τι είναι να δηλώνεις ένα νομό με μια ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και να μη γίνεται καν τμήμα;
Ή να διαπιστώνεις ότι έχεις 2-3 πάνω από σένα σε μόρια και να μην έχεις καμιά ελπίδα να σε πάρουν;
Εδώ κι αν είναι μειωμένες οι πιθανότητες! Σαν να παίζεις ρώσικη ρουλέτα είναι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.