*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388001 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι μπορείς, γιατί στο συστημένο φαίνεται η ημερομηνία αποστολής. Αυτοί αυτό βλέπουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Φυσικά και μπορείς να τα στείλεις ακόμα και στις 2 Ιουλίου, αρκεί να είναι πριν τις 14:00 η ώρα αποστολής.
Επίσης δεν είναι απαραίτητο να τα στείλεις με κούριερ...τζάμπα τα έξοδα. Στείλτα με συστημένο από τα ΕΛΤΑ. :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ευχαριστώ Lasid για το καλωσόρισμα και για την απάντησή σου.

Δυστυχώς δεν είμαι εκπαιδευτικός, αλλά ήλπιζα ότι θα αποκτούσα αυτή την ιδιότητα μέσα από αυτήν την πρoκήρυξη.

Κατέθεσα τα χαρτιά μου για Αττική και αναμένω να μου αναγνωριστούν 1000 μόρια από το μεταπτυχιακό. Με αυτά τα μόρια θα ήμουν περίπου 23ος - 25ος στους περυσινούς πίνακες των ΠΕ13 για Αττική. Με δεδομένο ότι οι ΠΕ13 πέρυσι ήταν οι ίδιοι και για τα 6 σχολεία, είχα την ελπίδα πως αν το κάθε σχολείο έπαιρνε 4-5 θα είχα κάποιες πιθανότητες να κληθώ. Γι' αυτό ρώτησα αν γνώριζε κανείς αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.. Προφανώς θα πρέπει να προσγειωθώ  :-\

Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ για την απάντηση!
Παρακαλώ Temptation. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ το βλέπω υπερβολικό να έπαιρναν 4-5 ΠΕ13 σε κάθε ΕΠΑΣ. Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, το θεωρώ πολύ δύσκολο...αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Ίσως κάποιοι αρνηθούν παρόλο το ότι θα είναι στη λίστα, γιατί μπορεί να μην έχουν χρόνο, να μην τους βολεύουν τα ωράρια, οι μέρες που θα τους ζητήσουν να διδάξουν ή ακόμα και η απόσταση κάποιων από τις 6 ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ...

Όπως και να΄χει...σου εύχομαι το καλύτερο. Αν σου αρέσει η διδασκαλία να την επιδιώξεις, είναι ωραία εμπειρία!

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ευχαριστώ παρά πολυ για ακόμη μια φορά!
***

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Να είσαι καλά saint! ;)

Εύχομαι να τα καταφέρεις!

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Οτι έχω την επιμέλεια δε φαίνεται απο το ότι το δηλώνω στη φορολογική; Αν βγάλω φωτοτυπια και το βιβλιάριο που το ασφαλίζω;

Στον άλιμο που ρώτησα δε γνώριζαν.... Στα Γιάννενα που το σήκωσαν μου είπαν να υποβάλλω διαζύγιο, ληξ.πραξη,εκκαθαριστικό όλα και ό,τι γίνει. Το πολύ πολύ να μην τα λάβουν υπόψιν... Τί να πω.. Δεν ξέρω τί να κάνω...
Παρακαλώ eva_frl. Ναι φαίνεται στη φορολογική του 2012 ότι έχεις την επιμέλεια, αλλά εφόσον τώρα θα δηλώσεις διαζευγμένη πώς θα αποδείξεις ότι εξακολουθείς να έχεις την επιμέλεια μετά το διαζύγιο;

Αν σου είπαν έτσι στα Γιάννενα, αυτό να κάνεις. Αφού εκείνοι θα αξιολογήσουν τα δικαιολογητικά που θα λάβουν και σου ζήτησαν να προσκομίσεις αυτά ακριβώς, τότε λογικά πρέπει να είσαι καλυμμένη. Αν δε σου υπολογίσουν τα 100 μόρια κάνεις ένσταση...

Φυσικά αν γνωρίζει κάποιος εδώ στο φόρουμ την απάντηση, θα δει το πρόβλημά σου και θα σου απαντήσει!
Καλησπέρα.
Και εγώ είμαι διαζευγμένη. Από επικοινωνία που είχα και πέρυσι και φέτος με τα κεντρικά στον Άλιμο έβαλα στην αίτηση : εκκαθαριστικό σημείωμα που φαίνεται το παιδί, διαζευκτήριο, ιδιωτικο συμφωνητικό ρύθμισης της επιμέλειας, απόφαση του πρωτοδικείου που επικυρώνει το συμφωνητικό και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Βέβαια το δικό μου διαζύγιο είναι κοινή συναινέση σε περίπτωση αντιδικίας δεν ξέρω τι χαρτιά υπάρχουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 11:47:07 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ήμουν σίγουρος ότι θα βρισκόταν κάποια στην ίδια κατάσταση που θα μπορούσε να βοηθήσει την eva_frl.

Ευχαριστούμε πολύ Μαριάνθη.

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Συνάδελφε Temptation να σε καλωσορίσω στο pde, αν και δεν είμαι ούτε ΠΕ13, ούτε μένω στην Αττική για να γνωρίζω τι συμβαίνει με τις προσλήψεις στην ειδικότητά σου. Αυτό που ξέρω, όμως, είναι ότι η μειοψηφία από αυτούς τους 40 πρέπει να δούλεψε. Μπορείς κι εσύ να έχεις μια εκτίμηση για τον αριθμό των περσινών προσλήψεων αν δεις σε πόσες ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ της Αττικής ζητούσαν ΠΕ13 και αν υπάρχουν αρκετές ώρες για να καλύψει ωράριο ένας ΠΕ13 σε μία και μόνο ΕΠΑΣ...
Ευχαριστώ Lasid για το καλωσόρισμα και για την απάντησή σου.

Δυστυχώς δεν είμαι εκπαιδευτικός, αλλά ήλπιζα ότι θα αποκτούσα αυτή την ιδιότητα μέσα από αυτήν την πρoκήρυξη.

Κατέθεσα τα χαρτιά μου για Αττική και αναμένω να μου αναγνωριστούν 1000 μόρια από το μεταπτυχιακό. Με αυτά τα μόρια θα ήμουν περίπου 23ος - 25ος στους περυσινούς πίνακες των ΠΕ13 για Αττική. Με δεδομένο ότι οι ΠΕ13 πέρυσι ήταν οι ίδιοι και για τα 6 σχολεία, είχα την ελπίδα πως αν το κάθε σχολείο έπαιρνε 4-5 θα είχα κάποιες πιθανότητες να κληθώ. Γι' αυτό ρώτησα αν γώριζε κανείς αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.. Προφανώς θα πρέπει να προσγειωθώ  :-\

Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ για την απάντηση!

Κατανοώ πλήρως την επιθυμία σου να απασχοληθείς στη εκπαίδευση (αυτό είναι κάτι που επιδιώκουν όλοι όσοι επισκέπτονται τον ιστοχώρο του pde), αλλά θα σε απογοητεύσω. Οι πιθανότητες να κληθείς να υπογράψεις σύμβαση είναι μηδαμινές, παρ' όλο που απέκτησες μεταπτυχιακό. Στην περιοχή της Αττικής προσλήφθηκε πέρυσι μόλις ένας ωρομίσθιος καθηγητής ειδικότητας ΠΕ13 (Συγκεκριμένα στις ΕΠΑ.Σ Ελευσίνας. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις μέσα από το ΔΙΑΥΓΕΙΑ). Τα μαθήματα που άπτονται του αντικειμένου σου είναι δύο ή τρία και συνήθως ανατίθενται σε οικονομολόγους.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Έστειλα κι εγώ σήμερα με συστημένη επιστολή τα δικαιολογητικά μου. Άντε, καλή επιτυχία σε όλους μας!
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Έστω ότι υπάρχουν 18 ώρες διαθέσιμες για μια ειδικότητα στην τοπική ΕΠΑ.Σ. Ο.Α.Ε.Δ.
Θα ανατεθούν στον υποψήφιο με τα περισσότερα μόρια ή θα επιμεριστούν σε 2 και 3 υποψηφίους;
Υπάρχει σχετική νομοθεσία για το θέμα;

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Καλή επιτυχία και από εμένα σε όλους τους συμμετέχοντες! :)

Αποσυνδεδεμένος eva_frl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα.
Και εγώ είμαι διαζευγμένη. Από επικοινωνία που είχα και πέρυσι και φέτος με τα κεντρικά στον Άλιμο έβαλα στην αίτηση : εκκαθαριστικό σημείωμα που φαίνεται το παιδί, διαζευκτήριο, ιδιωτικο συμφωνητικό ρύθμισης της επιμέλειας, απόφαση του πρωτοδικείου που επικυρώνει το συμφωνητικό και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Βέβαια το δικό μου διαζύγιο είναι κοινή συναινέση σε περίπτωση αντιδικίας δεν ξέρω τι χαρτιά υπάρχουν.
Ευχαριστώ πολύ Μαριάνθη!

Εμένα είναι με αντιδικία οπότε βάζω το εκκαθαριστικό που φαίνεται το παιδί, το διαζευκτήριο, την απόφαση που μου δίνει την επιμέλεια, το οικογενειακό βιβλιάριο ικα που φαίνεται προστατευόμενο μέλος.. ¨οσο για το πιστοποιητικό οικ. κατάστασης, δεν έχει δηλωθεί ακόμα το διαζύγιο.. Μπορώ να κάνω υπ. δήλωση όπου να λέω ότι θα το προσκομίσω εφόσον κριθεί απαραίτητο μόλις δηλωθεί το διαζύγιο; Γιατί δεν είμαι δημότης εδώ στην αττική αλλά σε επαρχία και θα καθυστερήσει η διαδικασία.

Και στο κουτακι έγγαμος τί έκανες; το άφησες απλά κενό ή έβαλες εσύ την επιλογή, διαζευγμένος/-η;

Και τελικά οι άνεργοι τικάρουν το κουτάκι ιδιώτης-μισθωτός ή κανένα από αυτά;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2013, 07:18:58 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Έστειλα σήμερα τα χαρτιά μου για την προκήρυξη. Καλή επιτυχία σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Έστω ότι υπάρχουν 18 ώρες διαθέσιμες για μια ειδικότητα στην τοπική ΕΠΑ.Σ. Ο.Α.Ε.Δ.
Θα ανατεθούν στον υποψήφιο με τα περισσότερα μόρια ή θα επιμεριστούν σε 2 και 3 υποψηφίους;
Υπάρχει σχετική νομοθεσία για το θέμα;
Ο κανόνας μέχρι πέρυσι ήταν να δίνονται ώρες στον δεύτερο εφόσον συμπληρώσει ο πρώτος ωράριο.
Με αυτή τη λογική της 18 ώρες θα τις πάρει ένας άνεργος, αν του δώσουν προτεραιότητα στην ανάθεση ωρών.
Γιατί αν ξεκινήσουν με έναν εργαζόμενο και πάρει τις 7 του ώρες, θα μείνουν 11 ώρες για έναν άνεργο.

Αυτά που σου γράφω είναι προσωπικές απόψεις και μπορεί να μην ισχύεί τίποτα από τα παραπάνω, αν βγει μια διευκρινιστική εγκύκλιος το Σεπτέμβριο με εντελώς διαφορετικό σκεπτικό!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158516
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.