*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388060 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί φέτος υπέβαλα πρώτη φορά τα χαρτιά μου και πιθανώς να μην κατάλαβα κάτι σωστά. Στα αποτελέσματα το όνομα μου φαίνεται στον πίνακα των ιδιωτών ενώ εγώ είμαι άνεργος και κατέθεσα σχετική βεβαίωση από τον ΟΑΕΔ και αντίγραφο της κάρτας μαζί με την αίτηση μου (11 μήνες ανεργίας). Το θέμα είναι ότι με τα μόρια μου στον πίνακα των ανέργων κατατάσσομαι πρώτος. Διαπίστωσε κάποιος κάτι παρόμοιο? όσον αφορά την ένσταση είναι με παράβολο? Ευχαριστώ για την όποια απάντηση
Μήπως δεν επικύρωσες το φωτοαντίγραφο της κάρτας ανεργίας;
Το φωτοαντίγραφο της κάρτας ανεργίας δεν επικυρώνεται! Το λάθος είναι δικό τους, οπότε αν υποβάλλεις ένσταση θα δικαιωθείς.
Εγώ και όλοι οι συνάδελφοι που γνωρίζω επικύρωσαν το φωτοαντίγραφο της κάρτας ανεργίας σε ΚΕΠ.
Δεν είναι δυνατόν όλα τα ΚΕΠ να έκαναν λάθος. Αυτήν την επικύρωση την κάνω 5 χρόνια κανονικά.

Παρακαλώ glianna και N_7.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λογικά η επιλογή θα γίνει με βάση έναν ενιαίο πίνακα, όπου θα είναι και οι ιδιώτες και οι άνεργοι. Διαφορετικά δεν έχουν νόημα τα 200 μόρια της ανεργίας...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 σε τι κατηγορία είναι;
Αυτοί οι υποψήφιοι προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων. Η πρώτη πρόσληψή τους στον ΟΑΕΔ ήταν πριν 20 χρόνια και ακόμα εργάζονται ως συμβασιούχοι.

Λογικά η επιλογή θα γίνει με βάση έναν ενιαίο πίνακα, όπου θα είναι και οι ιδιώτες και οι άνεργοι. Διαφορετικά δεν έχουν νόημα τα 200 μόρια της ανεργίας...
Δεν υπάρχει λογική...και δε νομίζω ότι θα ενσωματωθούν οι δύο πίνακες σε έναν. Αυτό δεν έγινε ποτέ!

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 σε τι κατηγορία είναι;
Αυτοί οι υποψήφιοι προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων. Η πρώτη πρόσληψή τους στον ΟΑΕΔ ήταν πριν 20 χρόνια και ακόμα εργάζονται ως συμβασιούχοι.

Λογικά η επιλογή θα γίνει με βάση έναν ενιαίο πίνακα, όπου θα είναι και οι ιδιώτες και οι άνεργοι. Διαφορετικά δεν έχουν νόημα τα 200 μόρια της ανεργίας...
Δεν υπάρχει λογική...και δε νομίζω ότι θα ενσωματωθούν οι δύο πίνακες σε έναν. Αυτό δεν έγινε ποτέ!


Ναι αλλά ποιο το νόημα των 200 μορίων στους ανέργους, αφού όλοι μοριοδοτούνται. Υποτίθεται ότι τα 200 μόρια ευνοούν τους ανέργους σε σχέση με τους ιδιώτες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος george116

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι αν επικύρωσα την κάρτα αλλά ξαναδιαβάζοντας την προκήρυξη είδα ότι επικυρωμένο ζητά το Δελτίο Ταυτότητας ενώ στην κάρτα ανεργίας ζητά απλά φωτοτυπία. Θα κάνω την ένσταση και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι αν επικύρωσα την κάρτα αλλά ξαναδιαβάζοντας την προκήρυξη είδα ότι επικυρωμένο ζητά το Δελτίο Ταυτότητας ενώ στην κάρτα ανεργίας ζητά απλά φωτοτυπία. Θα κάνω την ένσταση και βλέπουμε.
Ζητούσε απλή φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας (Εκτός αυτού, οτιδήποτε δε διαθέτει την στρογγυλή σφραγίδα του κράτους δεν επικυρώνεται.). Αυτήν επισύναψα και εγώ στα δικαιολογητικά μου και τα μόριά της (200) προσμετρήθηκαν κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 σε τι κατηγορία είναι;
Αυτοί οι υποψήφιοι προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων. Η πρώτη πρόσληψή τους στον ΟΑΕΔ ήταν πριν 20 χρόνια και ακόμα εργάζονται ως συμβασιούχοι.

Λογικά η επιλογή θα γίνει με βάση έναν ενιαίο πίνακα, όπου θα είναι και οι ιδιώτες και οι άνεργοι. Διαφορετικά δεν έχουν νόημα τα 200 μόρια της ανεργίας...
Δεν υπάρχει λογική...και δε νομίζω ότι θα ενσωματωθούν οι δύο πίνακες σε έναν. Αυτό δεν έγινε ποτέ!


Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων, αλλά είναι στην κατηγορία ιδιώτες, άρα μέχρι 1/3 του ωραρίου;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ναι αλλά ποιο το νόημα των 200 μορίων στους ανέργους, αφού όλοι μοριοδοτούνται. Υποτίθεται ότι τα 200 μόρια ευνοούν τους ανέργους σε σχέση με τους ιδιώτες...
Μην ψάχνεις λογική και νόημα σε όλα. Μήπως τα 200 μόρια είναι κάτι; Δε σου δίνουν προβάδισμα.
Αν ήθελαν να σου δώσουν προτεραιότητα θα το έλεγαν ξεκάθαρα ότι οι άνεργοι προτάσσονται.
Δεν λένε, όμως, κάτι τέτοιο. Σου δίνουν 200 μόρια και δείχνουν ότι φροντίζουν και για τους άνεργους!
Πετάνε και ένα ασαφές 30% τουλάχιστον θα είναι από τον πίνακα ανέργων και ψάχνεσαι... Άστο nick00.

Αποσυνδεδεμένος ioanniagk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να κάνω μια ερώτηση; Για να πάρει κάποιος τα 200 μόρια της ανεργίας πρέπει να είναι άνεργος για περισσότερο από 12 μήνες ή και μία ημέρα άνεργος να είναι τα παίρνει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων, αλλά είναι στην κατηγορία ιδιώτες, άρα μέχρι 1/3 του ωραρίου;
Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων και παίρνουν πλήρες ωράριο. Θεωρείται ότι ασχολούνται μόνο με την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
γεια σας και απο εμενα. και εγω ενω δεν ειμαι ιδιωτης φαινομαι πρωτη στην λιστα των ιδιωτων
Οι υποψήφιοι σύμφωνα με το νόμο Ν.2190/94 - Ν.3552/07 προσλαμβάνονται κατά προτεραιότητα όλων και παίρνουν πλήρες ωράριο. ποιοι υποψηφιοι ειναι αυτοι?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
popi76 καλωσήρθες στο pde. Κάνε ένσταση αν είσαι άνεργη και φαίνεσαι στον πίνακα των Ιδιωτών.
Έγραψα και νωρίτερα ότι οι εκπαιδευτικοί του Ν.2190/94 δούλευαν στον ΟΑΕΔ πριν από περίπου 20 χρόνια και δεν έχουν μονιμοποιηθεί. Ο ΟΑΕΔ τους δίνει τη δυνατότητα να προτάσσονται ως συμβασιούχοι κάθε χρόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2013, 07:15:46 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Να κάνω μια ερώτηση; Για να πάρει κάποιος τα 200 μόρια της ανεργίας πρέπει να είναι άνεργος για περισσότερο από 12 μήνες ή και μία ημέρα άνεργος να είναι τα παίρνει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
αρκεί να έχει κάρτα ανεργίας. Και με μια ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι αν επικύρωσα την κάρτα αλλά ξαναδιαβάζοντας την προκήρυξη είδα ότι επικυρωμένο ζητά το Δελτίο Ταυτότητας ενώ στην κάρτα ανεργίας ζητά απλά φωτοτυπία. Θα κάνω την ένσταση και βλέπουμε.
Ζητούσε απλή φωτοτυπία της κάρτας ανεργίας (Εκτός αυτού, οτιδήποτε δε διαθέτει την στρογγυλή σφραγίδα του κράτους δεν επικυρώνεται.). Αυτήν επισύναψα και εγώ στα δικαιολογητικά μου και τα μόριά της (200) προσμετρήθηκαν κανονικά.

Σελίδα 25 λέει
Παράθεση
Τα δικαιολογητικά υποβάλλονται σε αντίγραφα ή ΝΟΜΙΜΑ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΑ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 239
Σύνολο: 240

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.