*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388051 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Lasid εαν μπορείς να μου στείλεις την φόρμα θα με βοηθούσε  :)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :D
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Φυσικά μπορείτε να το έχετε και οι δύο. Στείλτε μου το e-mail σας με πμ για να το προωθήσω ή στείλτε μου κατευθείαν mail μέσω του pde από το φακελάκι που βλέπετε αριστερά από το μήνυμά μου.

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Lαsid ευχαριστω για την ενημερωση ειμαι πε06 δε ξερω πλεον τι να πω και τι να υποθεσω

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ popi76. Ας μην κάνουμε υποθέσεις. Ως ΠΕ06 δεν έχεις ανταγωνιστικό κλάδο. Αγγλικά διδάσκετε μόνο εσείς. Τα υπόλοιπα θα τα μάθουμε το Σεπτέμβρη. Τώρα σειρά έχουν οι ενστάσεις και μετά χαλαρώστε όσο γίνεται...γιατί από αύριο έχουμε Αύγουστο μπροστά μας. Κι όμως έχουμε ακόμα πολλά να κάνουμε και σε σχέση με το υπουργείο Παιδείας...αλλά πρέπει και να ηρεμήσουμε κάποια στιγμή!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οι ενστάσεις φαίνεται ότι θα εξεταστούν ανά Περιφέρεια, αλλά η δευτεροβάθμια επιτροπή δεν θα είναι τοπική.
Όπως αναφέρει η συμπληρωματική εγκύκλιος της υπουργικής απόφασης του 2010:

Με απόφαση του Διοικητή του Ο.Α.Ε.Δ. συγκροτούνται δευτεροβάθμιες τριμελείς επιτροπές, αποτελούμενες από: α) Έναν Περιφερειακό Διευθυντή, ως Πρόεδρο, β) Έναν Εκπρόσωπο της Διοίκησης, ως μέλος. γ) Ένα Διευθυντή εκπαιδευτικής μονάδας, ως μέλος. Με την ίδια απόφαση ορίζονται και οι αναπληρωτές τους.

Οι τελικοί πίνακες, που θα προκύψουν μετά την ολοκλήρωση του έργου των παραπάνω επιτροπών, παραδίδονται ή αποστέλλονται στη Διεύθυνση Αρχικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης και η Δ/νση Αρχικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης τους αποστέλλει στους Διευθυντές των Εκπαιδευτικών Μονάδων, οι οποίοι με τη σειρά τους την επόμενη εργάσιμη ημέρα τους αναρτούν στον πίνακα Ανακοινώσεων της Εκπαιδευτικής Μονάδας.


Το νόημα της ένστασης είναι ότι θα διορθωθούν όποια πιθανά λάθη έχει κάνει η πρωτοβάθμια επιτροπή αξιολόγησης.

Ευχαριστώ Lasid!

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτοί που έχουν υποβάλλει σε πολλούς νομούς γιατί το σύστημα τους δέχεται; Δεν βλέπουν ότι είναι διπλοεγγραμμένοι!!!

Εδω δεχτηκανε αιτηση και την μοριοδοτησανε κανονικα, περιπτωση που περισυ ειχε υποβαλει παραιτηση, αφού ειχε ηδη αναλαβει υπηρεσια...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παρακαλώ Κορόιδο. Όσοι θίγονται από αυτούς που βρίσκονται σε πίνακες 2-3 νομών να κάνουν ένσταση.
Μόνο έτσι θα διορθωθούν οι διπλοεγγραφές. Κανονικά λένε ότι το σύστημα τους πετάει έξω, αλλά να που εμείς βρίσκουμε πολλές περιπτώσεις που τα ονόματά τους φιγουράρουν σε πίνακες 2-3 νομών! ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ...η μόνη λύση!

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Εδω δεχτηκανε αιτηση και την μοριοδοτησανε κανονικα, περιπτωση που περισυ ειχε υποβαλει παραιτηση, αφού ειχε ηδη αναλαβει υπηρεσια...
Τις αναλήψεις υπηρεσίας και τις παραιτήσεις πού τις βρίσκεις;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ή πρέπει να ξέρεις από κοντά τις αναλήψεις υπηρεσίας και τις παραιτήσεις ή να τις ψάξεις στο διαύγεια. Αυτό το ψάξιμο όμως είναι μεγάλος πονοκέφαλος γιατί πρέπει να βάλεις τις λέξεις κλειδιά και δεν είναι καθόλου εύκολο να βρεις αυτό που θέλεις. Όποιος έχει υπομονή ας ασχοληθεί! ;)

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Μήπως έχουμε ιδέα για το πόσα άτομα από κάθε ειδικότητα θα πάρει η κάθε ΕΠΑΣ; Στην προκήρυξη δεν υπήρχε αριθμός αν δεν κάνω λάθος.
Μήπως πρέπει να ολοκληρωθεί και η περίοδος των αιτήσεων των μαθητών; Δηλαδή από Σεπτέμβρη;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2013, 11:45:22 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Οι ειδικότητες γεμίζουν συνήθως όλες εκτός από κάποιες ποιο σπάνιες όπως π.χ. ξυλουργών που δεν έχουν ζήτηση. Ο λόγος είναι ότι οι περισσότεροι μαθητές δεν έρχονται για την ειδικότητα αλλά για την εργασία λόγω του θεσμού της μαθητείας που ισχύει στις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ.

Αποσυνδεδεμένος ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ ΠΕ83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Λάζαρε καλησπέρα. Μπορείς να μου πείς αν τα μόρια που μου βγάλανε είναι σωστα.
Προϋπηρεσία 52 μήνες 11 ημέρες
Παιδαγωγικό
Παιδιά 2
κάρτα ανεργίας.
Μου βγάλανε 5771. Οπως τα είχα υπολογίσει, θα έπρεπε να είχα γύρω στα 6100 περίπου.
Πόσα τελικά μόρια έχω.
Θέλω να πάω στην Καρδίτσα για να υποβάλω ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Λάζαρε καλησπέρα. Μπορείς να μου πείς αν τα μόρια που μου βγάλανε είναι σωστα.
Προϋπηρεσία 52 μήνες 11 ημέρες
Παιδαγωγικό
Παιδιά 2
κάρτα ανεργίας.
Μου βγάλανε 5771. Οπως τα είχα υπολογίσει, θα έπρεπε να είχα γύρω στα 6100 περίπου.
Πόσα τελικά μόρια έχω.
Θέλω να πάω στην Καρδίτσα για να υποβάλω ένσταση.

Εφόσον η προυπηρεσία σου είναι από αναπληρώσεις και εμπεριέχει μερικά χριστούγεννα και πάσχα, μοιραία τα μόρια δεν υπολογίζονται για τον ΟΑΕΔ επί 87,5 ανα μήνα. Χοντρικά μπορείς να τα υπολογίσεις επί 80 ανα μήνα. Συν τα άλλα μοριοδοτούμενα... τα μόριά σου είναι πάνω κάτω σωστά...
Μπορείς φυσικά να κάνεις ένσταση αν θέλεις. Δεν κοστίζει κάτι. Δεν χρειάζεται όμως να πάς Καρδίτσα. Στο site του ΟΑΕΔ αναφέρει πως και που ενεργείς...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου πει πως υπολογιζουν τα μόρια;
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.