*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388011 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
επας καλαματας για πε1702.δεν μπορω να τους κανω κατι.μεχρι και εισαγελικη εντολη πηρα κια δεν δειχνουν τα χαρτια του.εχω βαρεθει και απελπιστει
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 04:45:17 μμ από phni »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nick00

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προϋπηρεσία σε τριτοβάθμια εκπαίδευση, σύμφωνα με την υπουργική απόφαση δεν υπολογίζεται.
"5. Βεβαιώσεις Διδακτικής Εμπειρίας
Η Διδακτική εμπειρία που βεβαιώνεται πρέπει να έχει αποκτηθεί στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, στην ειδικότητα του βασικού πτυχίου και απαραίτητα μετά την κτήση του πτυχίου.
Η Διδακτική Εμπειρία για να αξιολογηθεί θα πρέπει να έχει αποκτηθεί σε μαθήματα της ειδικότητας του βασικού πτυχίου και οπωσδήποτε μετά την απόκτηση του πτυχίου αυτού.
Η Διδακτική εμπειρία σε αναγνωρισμένα Ιδιωτικά Σχολεία πρέπει απαραίτητα να βεβαιώνεται για την ακρίβεια του περιεχομένου της από Δημόσια εκπαιδευτική αρχή.
Σε κάθε Βεβαίωση Διδακτικής Εμπειρίας θα πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρονται:
− Το χρονικό διάστημα (έναρξη−λήξη) διδασκαλίας.
− Οι συνολικές ώρες διδασκαλίας στα μαθήματα της ειδικότητας του βασικού πτυχίου στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται στη βεβαίωση ή προκειμένου για αναπληρωτές το εβδομαδιαίο ωράριο διδασκαλίας τους.
− Η ιδιότητα, ο κλάδος και η ειδικότητα με την οποία πραγματοποιήθηκε η διδασκαλία από τον ενδιαφερόμενο εκπαιδευτικό.
Βεβαιώσεις στις οποίες δεν αναφέρονται ή δεν δύνανται να υπολογιστούν ακριβώς οι αναγραφόμενες συνολικές ώρες διδασκαλίας, δεν θα λαμβάνονται υπόψη."


Από φέτος υπολογίζεται και η προυπηρεσία στην τριτοβάθμια...ξαναδιάβασε την προκήρυξη...

Αποσυνδεδεμένος aposperitis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Η προϋπηρεσία σε τριτοβάθμια εκπαίδευση, σύμφωνα με την υπουργική απόφαση δεν υπολογίζεται.
"5. Βεβαιώσεις Διδακτικής Εμπειρίας
Η Διδακτική εμπειρία που βεβαιώνεται πρέπει να έχει αποκτηθεί στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση, στην ειδικότητα του βασικού πτυχίου και απαραίτητα μετά την κτήση του πτυχίου.
Η Διδακτική Εμπειρία για να αξιολογηθεί θα πρέπει να έχει αποκτηθεί σε μαθήματα της ειδικότητας του βασικού πτυχίου και οπωσδήποτε μετά την απόκτηση του πτυχίου αυτού.
Η Διδακτική εμπειρία σε αναγνωρισμένα Ιδιωτικά Σχολεία πρέπει απαραίτητα να βεβαιώνεται για την ακρίβεια του περιεχομένου της από Δημόσια εκπαιδευτική αρχή.
Σε κάθε Βεβαίωση Διδακτικής Εμπειρίας θα πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρονται:
− Το χρονικό διάστημα (έναρξη−λήξη) διδασκαλίας.
− Οι συνολικές ώρες διδασκαλίας στα μαθήματα της ειδικότητας του βασικού πτυχίου στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται στη βεβαίωση ή προκειμένου για αναπληρωτές το εβδομαδιαίο ωράριο διδασκαλίας τους.
− Η ιδιότητα, ο κλάδος και η ειδικότητα με την οποία πραγματοποιήθηκε η διδασκαλία από τον ενδιαφερόμενο εκπαιδευτικό.
Βεβαιώσεις στις οποίες δεν αναφέρονται ή δεν δύνανται να υπολογιστούν ακριβώς οι αναγραφόμενες συνολικές ώρες διδασκαλίας, δεν θα λαμβάνονται υπόψη."

Υπουργική Απόφαση Αρ. Φύλλου 1346
3 Ιουνίου 2013
"Κάθε ώρα διδακτικής Εμπειρίας σε Δευτεροβάθμια και Τριτοβάθμια εκπαίδευση βαθμολογείται με ένα (1) μόριο."

Ένα μονάχα κράτησε και ξέχασέ τα όλα,
βαθιά ψυχή να τα χωράει όλα.

Αποσυνδεδεμένος Taz23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έχετε δίκιο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
και ξεχασα να γραψω οτι ανεβηκα διοτι κατεθεσα οχι μονο την προυπηρεσια μου σε τει αλλα και την προυπηρεσια σε ΣΔΕ που θεωρουνται δευτεροβαθμια εκπαιδευση...... επομενως μην κανουμε κυνηγι μαγισσων.....  ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
δεν κανουμε κυνηγι μαγισσων αλλα λαμογιων και οχι μονο.ελεος με τα κω..βυσματα παντου 

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και ξεχασα να γραψω οτι ανεβηκα διοτι κατεθεσα οχι μονο την προυπηρεσια μου σε τει αλλα και την προυπηρεσια σε ΣΔΕ που θεωρουνται δευτεροβαθμια εκπαιδευση...... επομενως μην κανουμε κυνηγι μαγισσων.....  ;) ;) ;) ;)

mpesg , στις βεβαιωσεις που κατεθεσες αναγραφοταν ολα τα παρακατω: ?
− Το χρονικό διάστημα (έναρξη−λήξη) διδασκαλίας.
− Οι συνολικές ώρες διδασκαλίας στα μαθήματα της ειδικότητας του βασικού πτυχίου στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται στη βεβαίωση ή προκειμένου για αναπληρωτές το εβδομαδιαίο ωράριο διδασκαλίας τους.
− Η ιδιότητα, ο κλάδος και η ειδικότητα με την οποία πραγματοποιήθηκε η διδασκαλία από τον ενδιαφερόμενο εκπαιδευτικό.

Το λεω γιατι εμενα δεν μου τα μετρησανε γιατι π.χ. το ΤΕΙ δεν δινει βεβαιωση με "ιδιότητα, ο κλάδος και η ειδικότητα".

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
επας καλαματας για πε1702.δεν μπορω να τους κανω κατι.μεχρι και εισαγελικη εντολη πηρα κια δεν δειχνουν τα χαρτια του.εχω βαρεθει και απελπιστει

Περιεργο ρε phni να αγνοουν εισαγγελικη εντολη. Στον εισαγγελεα που την εδωσε το ανεφερες?

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
13/7/12 εγω 5946 αυτος 5844. 18/9/12 εγω 5946 αυτος 6844 εχει και καλα μεταπτυχιακο.30/7/13 εγω 6196 αυτος 8028.14/9/13 εγω 6860 αυτος 8705 διαφορα απο την μια χρονια στην αλλη 2000 μορια.εγω βαλει δικηγορο και τσαμπα πληρωνω δεν μπορω να κανω κατι;τι συμβαινει;εγω αναπληρωτης στο παιδειας αυτος στον οαεδ ωρομισθιος
Όσα ισχυρίζεσαι έμοιαζαν ύποπτα, ωστόσο ανατρέχοντας στο Διαύγεια διαπίστωσα ότι πέρυσι του ανατέθηκαν 21 ώρες διδασκαλίας και πρόπερσι 14. Αυτό δικαιολογεί την αύξηση των μορίων (τουλάχιστον σε σχέση με το προηγούμενο έτος) και αν συνυπολογίσεις το γεγονός ότι απέκτησε μεταπτυχιακό (εκτός και αν έχεις στοιχεία ότι τα πτυχία του είναι πλαστά, οπότε συμμερίζομαι απόλυτα το αίσθημα αδικίας που νιώθεις) και εργάστηκε ως ωρομίσθιος καθηγητής σε ΤΕΙ, ίσως και να εκνευρίζεσαι χωρίς λόγο.
Αντιλαμβάνομαι ότι αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνεις μία επαγγελματική ευκαιρία (συμβαίνει και με αρκετούς από εμάς που μάλλον φέτος δε θα προσληφθούμε).

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
mpesg , στις βεβαιωσεις που κατεθεσες αναγραφοταν ολα τα παρακατω: ?
− Το χρονικό διάστημα (έναρξη−λήξη) διδασκαλίας.
− Οι συνολικές ώρες διδασκαλίας στα μαθήματα της ειδικότητας του βασικού πτυχίου στο χρονικό διάστημα που αναφέρεται στη βεβαίωση ή προκειμένου για αναπληρωτές το εβδομαδιαίο ωράριο διδασκαλίας τους.
− Η ιδιότητα, ο κλάδος και η ειδικότητα με την οποία πραγματοποιήθηκε η διδασκαλία από τον ενδιαφερόμενο εκπαιδευτικό.

Το λεω γιατι εμενα δεν μου τα μετρησανε γιατι π.χ. το ΤΕΙ δεν δινει βεβαιωση με "ιδιότητα, ο κλάδος και η ειδικότητα".


@Κοροιδο

τι σόι ΤΕΙ είναι αυτό που δεν σου έδωσε σοβαρή βεβαίωση προϋπηρεσίας.
Όπως είσαι, ζήτησε με αίτησή σου, να αναφέρονται όλα τα παραπάνω ΞΕΚΑΘΑΡΑ για να την χρησιμοποιήσεις την επόμενη φορά.

Αποσυνδεδεμένος phni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 233
  • Φύλο: Άντρας
  • πε 17.02
    • Προφίλ
ναι και εγω 21 ωρες και τις δυο χρονιες.στο μεταπτυχιακο μου ειπαν οτι το εχει με δικηγορο χωρις τιτλο και χωρις βαθμο.μεσα σε  2 χρονιες πηρε 2700 μορια.ελεος,φετος με την εισαγελικη μου ειπαν δεν σου τα δειχνουμε τα χαρτια να πας δικαστικος
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:11:13 μμ από phni »

Αποσυνδεδεμένος popi76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παντως δεν καταλαβαινω πως μετρησανε τα μορια πριν και μετα τις ενστασεις βρεθηκαν με τοσο μεγαλες αποκλισεις

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
ναι και εγω 21 ωρες και τις δυο χρονιες.στο μεταπτυχιακο μου ειπαν οτι το εχει με δικηγορο χωρις τιτλο και χωρις βαθμο.μεσα σε  2 χρονιες πηρε 2700 μορια.ελεος,φετος με την εισαγελικη μου ειπαν δεν σου τα δειχνουμε τα χαρτια να πας δικαστικος
:o Όλα αυτά που περιγράφεις είναι εξοργιστικά παράλογα. Ελπίζω να βρεθεί κάποιος τρόπος να δικαιωθείς!

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ

@Κοροιδο

τι σόι ΤΕΙ είναι αυτό που δεν σου έδωσε σοβαρή βεβαίωση προϋπηρεσίας.
Όπως είσαι, ζήτησε με αίτησή σου, να αναφέρονται όλα τα παραπάνω ΞΕΚΑΘΑΡΑ για να την χρησιμοποιήσεις την επόμενη φορά.

Πρέπει να φροντίσεις εσύ να τους πεις να φαίνονται όλα αυτά.. Αν περιμένεις από τις γραμματείες από μόνες τους να τα αναγράψουν σώθηκες. Αν τους έλεγες να αναγράφονται ξεκάθαρα αυτά σίγουρα θα σου κάναν τη βεβαίωση που ήθελες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:29:40 μμ από Thomas3 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.