*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2013-2014  (Αναγνώστηκε 388973 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nas09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ συγκεκριμένα δεν έχω πληρωθεί ακόμα... Είχαμε ενημερωθεί ότι θα υπήρχε κάποια καθυστέρηση (επειδή ο διευθυντής προσπαθούσε να βρει όλους τους απολυμένους καθηγητές να υπογράψουν για τις ώρες τους) αλλά τόσο πολύ μου φαίνεται υπερβολικό... Θα προσπαθήσω να βρω και άλλους συναδέλφους μου να δω τι γίνεται..

Ε καλά ας βάλει αυτός υπογραφές για τους καθηγητές, ούτε ο πρώτος θα είναι ούτε ο τελευταίος... Σίγουρα δεν πρόκειται να χαθούν τα χρήματα αλλά καλό είναι να επικοινωνήσεις και με συναδέλφους και να πεις στη διεύθυνση πως άλλοι έχουν πληρωθεί εδώ και πόσο καιρό. Εντάξει όλοι το ίδιο έχουμε δουλέψει και δικαιούμαστε να πληρωνόμαστε στην ώρα μας. Καλή τύχη με τις πληρωμές...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Εμείς που δουλεύαμε στις Πειραματικές ΣΕΚ του ΟΑΕΔ, δεν έχουμε πληρωθεί καθόλου και τα μαθήματα τελειώσαν αρχές Μαίου.
Με τη νέα προκήρυξη τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν στον πίνακα ανέργων ο πρώτος έχει λιγότερα μόρια από τον πρώτο στον πίνακα ιδιωτών, ποιος παίρνει τις πιο πολλές ώρες;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ανάλογα για πόσες ώρες μιλάμε. Αν αρκεί μία πρόσληψη μόνο αυτής της ειδικότητας για το σχολείο, θα πάρει όλες τις ώρες ο άνεργος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Αν στον πίνακα ανέργων ο πρώτος έχει λιγότερα μόρια από τον πρώτο στον πίνακα ιδιωτών, ποιος παίρνει τις πιο πολλές ώρες;

Αν προσληφθούν και οι δύο, ο ιδιώτης (ο έχων τα περισσότερα μόρια) και μέχρι 8-9 ώρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2014, 07:27:52 μμ από porcupinetree »
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ανάλογα για πόσες ώρες μιλάμε. Αν αρκεί μία πρόσληψη μόνο αυτής της ειδικότητας για το σχολείο, θα πάρει όλες τις ώρες ο άνεργος.
Lasid σ' ευχαριστώ, άρα ο άνεργος προηγείται και ας έχει λιγότερα μόρια.

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
άρα ο άνεργος προηγείται και ας έχει λιγότερα μόρια.

Δεν προηγείται... Αν έπεται δύο ιδιωτών και υπάρχουν 23 ώρες θα πάρει πολύ 7 (εφόσον ο Διευθυντής αποφασίσει να τους πάρει όλους).
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Lasid σ' ευχαριστώ, άρα ο άνεργος προηγείται και ας έχει λιγότερα μόρια.
Είναι λίγο μυστήρια η συνάρτηση cat. Πρέπει το 30% τουλάχιστον των προσλήψεων να είναι άνεργοι.
Ένας διευθυντής μπορεί να δώσει και τις 23 ώρες στον άνεργο κάνοντας μόνο μία πρόσληψη.
Άλλος μπορεί να δώσει στον ιδιώτη με τα περισσότερα μόρια τις 8 ώρες και να δώσει 15 στον άνεργο.
Ή μπορεί όπως λέει porcupinetree να δώσει από 8 ώρες στους δύο πρώτους ιδιώτες που έχουν πολλά μόρια
και τις 7 που περισσεύουν στον άνεργο. Και στα 3 παραπάνω σενάρια ικανοποιείται η συνθήκη του 30%.

Όταν ρωτάτε τέτοια πράγματα πρέπει να λέτε και την ειδικότητά σας και πόσες ώρες περίπου είναι διαθέσιμες στο σχολείο. Μόνο έτσι θα μπορούμε να απαντήσουμε σωστά!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Έχοντας φετινή μόλις εμπειρία, ακριβώς πάνω στο παράδειγμα της cat, οι ώρες δόθηκαν 9 στον ιδιώτη και 7 στον άνεργο. Είναι καθαρά θέμα διευθυντή και "συμπαθιών"...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος saint

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Όλα αυτα τα οποία αναφέρατε είναι απο την προκήρυξη 2015? Γιατί έχω μπερδευτεί ταμάλα, διαβαζω ξαναδιαβαζω, πάω μπρός, πίσω αλλά δεν καταλαβαίνω..
***

Αποσυνδεδεμένος Panos Kal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Άντρας
  • ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ, BSc, MSc
    • Προφίλ
Στις προσλήψεις του 2012 ήμουν πρώτος σε μόρια στον πίνακα των ανέργων τόσο στην ΕΠΑΣ όσο και στο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ στη Καλαμάτα. Δεν με πήραν να διδάξω ούτε στο ένα ούτε στο άλλο με την αιτιολογία πως άλλοι συνάδελφοι εργαζόμενοι έχουν περισσότερα μόρια και επομένως στον κοινό πίνακα εργαζομένων και ανέργων ήμουν χαμηλά στη λίστα των μορίων...
Όταν απόρησα και είπα μα δεν προηγείται όποιος είναι άνεργος; ΕΠΑΣ και ΙΕΚ μου απάντησαν όχι!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Στις προσλήψεις του 2012 ήμουν πρώτος σε μόρια στον πίνακα των ανέργων τόσο στην ΕΠΑΣ όσο και στο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ στη Καλαμάτα. Δεν με πήραν να διδάξω ούτε στο ένα ούτε στο άλλο με την αιτιολογία πως άλλοι συνάδελφοι εργαζόμενοι έχουν περισσότερα μόρια και επομένως στον κοινό πίνακα εργαζομένων και ανέργων ήμουν χαμηλά στη λίστα των μορίων...
Όταν απόρησα και είπα μα δεν προηγείται όποιος είναι άνεργος; ΕΠΑΣ και ΙΕΚ μου απάντησαν όχι!
Παρανόμησαν. Έπρεπε να σε προσλάβουν, για να ειναι το 30% των προσλήψεων άνεργοι.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Όλα αυτα τα οποία αναφέρατε είναι απο την προκήρυξη 2015? Γιατί έχω μπερδευτεί ταμάλα, διαβαζω ξαναδιαβαζω, πάω μπρός, πίσω αλλά δεν καταλαβαίνω..
Σου έστειλα διευκρινιστικό πμ.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παρανόμησαν. Έπρεπε να σε προσλάβουν, για να ειναι το 30% των προσλήψεων άνεργοι.

To 2012-2013 νομιζω οτι δεν ισχυε αυτο με το 30% ανεργοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159417
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 173
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 155
Σύνολο: 165

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.