*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα στη βάση της ΔΕΠΠΣ -Πρότυπα πειραματικά σχολεία της χώρας  (Αναγνώστηκε 123093 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος north

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Οικονομολόγος ΠΕ09
    • Προφίλ
ΠΡΟΒΛΗΜΑ με ηλεκτρονική βάση της ΔΕΠΠΣ.

Με αφορμή την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία προέκυψε ένα πρόβλημα στην ηλεκτρονική βάση της ΔΕΠΠΣ και θα ήθελα να γνωρίζω αν σας έτυχε και σε σας.

Έκανα εγγραφή, στη συνέχεια επιβεβαίωση στοιχείων, συνδέθηκα, άλλαξα τον αρχικό κωδικό όπως μου ζητήθηκε , ήλθε αμέσως email με τον καινούργιο κωδικό και τώρα ΔΕΝ συνδέεται ούτε με τον καινούργιο αλλά  ούτε με τον παλιό κωδικό. Έχω ζητήσει ανάκτηση κωδικού πρόσβασης, υποτίθεται ότι μου έχουν στείλει καινούργιο μέσω email αλλά εδώ και 2 ώρες δεν έχω λάβει τίποτα από το ΔΕΠΠΣ στα email μου.

Δεδομένου ότι λήγει η προθεσμία στις 26 Ιουνίου 2013  πως θα υποβάλλουμε την αίτησή μας αν δεν γίνονται δεκτοί οι κωδικοί από το σύστημα κι αν επί της ουσίας δεν γίνεται ανάκτηση κωδικού δεδομένου ότι δεν έχει σταλεί κανένα απολύτως email;

Να προσθέσω ότι το τηλ 210 3443966 με τις πληροφορίες που έχει επάνω στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος είτε ΔΕΝ απαντά είτε είναι μονίμως κατειλημμένο
"Εκπαίδευση είναι ό,τι επιβιώνει όταν όλα όσα έχουμε μάθει έχουν ξεχαστεί"  Skinner

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Διαχώρησα το μήνυμά σου γιατί δεν είχε σχέση με το άλλο thread.

Προσπαθώ και γω να συνδεθώ με τον αρχικό κωδικό μου και η σελίδα απλά μένει "στάσιμη".

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
συνάδελφοι,να ρωτήσω:
αυτές οι θέσεις αφορούν μόνιμους συναδέλφους;είναι τύπου μετάθεση δλδ;
ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος funes 7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου πει αν κατάφερε να καταχωρήσει το βιογραφικό του στη βάση της ΔΕΠΠΣ; Εγώ εδώ και τρεις μέρες το καταχωρώ, αλλά πουθενά  δεν εμφανίζεται κάποια ένδειξη του τύπου: καταχώρηση επιτυχής ή κάτι ανάλογο. Στο υπουργείο δεν το σηκώνουν, στο σχολείο πρώτης επιλογής δηλώνουν άγνοια, και η προθεσμία πλησιάζει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stefaniape11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνώμη είναι και για αναπληρωτές ή μόνο για μόνιμους; Ποιος είναι ο αριθμός μητρώου που ζητάει για την εγγραφή;

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να μου πει αν κατάφερε να καταχωρήσει το βιογραφικό του στη βάση της ΔΕΠΠΣ; Εγώ εδώ και τρεις μέρες το καταχωρώ, αλλά πουθενά  δεν εμφανίζεται κάποια ένδειξη του τύπου: καταχώρηση επιτυχής ή κάτι ανάλογο. Στο υπουργείο δεν το σηκώνουν, στο σχολείο πρώτης επιλογής δηλώνουν άγνοια, και η προθεσμία πλησιάζει.
αγαπητή  συναδέλφισσα, το  κατάφερα  εγώ, αλλά  αφού  έκανα  εγγραφή  στη  βάση  την  πρώτη  μέρα  που  ανοιξε  το  σύστημα. μετά, από  ό,τι  άκουσα  από συναδέλφους  που  ενδιαφέρονταν  η  βάση  ΔΕΝ  λειτουργούσε. Καλή  επιτυχία  πάντως!

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Χθες το βράδυ η βάση δεδομένων λειτουργούσε κανονικά. Έβαλα τα πρώτα στοιχεία και το σχολείο σε προσωρινή αποθήκευση.

@ Οι θέσεις είναι για μόνιμους

@είναι τοποθέτηση αλλά για 5 έτη εφόσον επιλεγείς δεν έχεις το δικαίωμα για απόσπαση/ μετάθεση εκτός και συντρέχουν λόγοι ανωτέρας βίας, σύμφωνα με την εγκύκλιο.
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος funes 7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε προσωρινή αποθήκευση τα έχω βάλει και εγώ εδώ και μέρες αλλά μετά δεν εμφανίζεται κάποια ένδειξη που να με καθοδηγεί για να τα υποβάλω κανονικά. Θα έπρεπε να βγαίνει κάτι του τύπου : τέλος διάδικασίας, ή να υπάρχει πλήκτρο : υποβολή. Εξάλλου, όταν πηγαίνω στην επιλογή my account εμφανίζεται μήνυμα ότι η βάση βρίσκεται εκτός λειτουργίας. Τελικά τι είναι αυτή η προσωρινή αποθήκευση; Τα στοιχεία μου αποθηκεύονται κάπου στο διάστημα, αλλά όχι στη βάση δεδομένων; Υπάρχει κανείς που να καταχώρησε επιτυχώς στοιχεία ( εκτός από τον συνάδελφο που το κατάφερε την πρώτη μέρα); Και επίσης, εσείς που τα καταφέρατε τι ακριβώς εμφανίστηκε στην οθόνη σας; Ένα πλήκτρο υποβολής; Ένα μέιλ με κάποιον κωδικό ή αριθμό πρωτοκόλλου; Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια απάντηση..

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε προσωρινή αποθήκευση τα έχω βάλει και εγώ εδώ και μέρες αλλά μετά δεν εμφανίζεται κάποια ένδειξη που να με καθοδηγεί για να τα υποβάλω κανονικά. Θα έπρεπε να βγαίνει κάτι του τύπου : τέλος διάδικασίας, ή να υπάρχει πλήκτρο : υποβολή. Εξάλλου, όταν πηγαίνω στην επιλογή my account εμφανίζεται μήνυμα ότι η βάση βρίσκεται εκτός λειτουργίας. Τελικά τι είναι αυτή η προσωρινή αποθήκευση; Τα στοιχεία μου αποθηκεύονται κάπου στο διάστημα, αλλά όχι στη βάση δεδομένων; Υπάρχει κανείς που να καταχώρησε επιτυχώς στοιχεία ( εκτός από τον συνάδελφο που το κατάφερε την πρώτη μέρα); Και επίσης, εσείς που τα καταφέρατε τι ακριβώς εμφανίστηκε στην οθόνη σας; Ένα πλήκτρο υποβολής; Ένα μέιλ με κάποιον κωδικό ή αριθμό πρωτοκόλλου; Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποια απάντηση..
αγαπητή  συναδέλφισσα, για  να  μην  υπάρχουν  παρερμηνείες
- όταν  πηγαίνω  στο  μαι  ακαουντ ;D  επίσης  μου  βγαίνει  ότι  υπάρχει  πρόβλημα.
- μπαίνω  κανονικά  στη  βάση  με  όνομα  χρήστη  και  κωδικό, όπου  ανακτώ  στις  προτιμησεις  σχολείων  και  στα  προσόντα  ό.τι  έχω  δηλώσει. Πιστεύω  πως  μπορούμε  να  κάνουμε  τροποποιήσεις  μέχρι  τις  26/6, που  είναι  η  καταληκτική  ημερομηνία, οποότε  η  βάση  της  ΔΕΠΠΣ  δεν  θα  είναι  πλέον  προσβάσιμη. Πιθανόν  η  μόνη  πληροφόρηση  που  θα  έχουμε  από  τη  βάση  θα  είναι  η  ημερομηνία/τόπος  συνέντευξής  μας  ενώπιον  επιτροπής.
- λογικά  αρ. πρωτοκόλλου  θα  πάρουμε  με  την  ταχυδρομική  ή  δια  ζώσης  κατάθεση  του  πορτφόλιο  μας, που  αποτελεί  κ  την  επικύρωση του  ενδιαφέροντός  μας  για τα  πρότυπα  σχολεία.
οι  θέσεις  που  προκηρύσσονται  ειδικά  στους  φιλολόγους  δεν  είναι  λίγες. Νομίζω  όμως  ότι  είναι  πολύ  απαιτητικά  σχολεία  κ  υποπτεύομαι  πως  το  κλίμα  μεταξύ  συναδέλφων  θα  είναι  ανταγωνιστικό. Καλή επιτυχία  σε  όλους.

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
την ιδια απορια εχω κ γω . Βαζω κ ξαναβαζω στοιχεια , τα αποθηκευει αλλα δε φαινεται  πουθενα καποια επιλογη καταχωρησης . Ενα submit τελοσπαντων. Το τηλ. οντως ή δεν απαντα ή το βρισκεις κατειλημμενο. Καταληγω σε δυο πιθανές λύσεις. Η μια ειναι αυτη που εδωσε η rataplan: το συστημα δεχεται αλλαγες μεχρι τις 26 κ μετα κρατα την τελευταια μορφη. Η καταθεση των δικαιολογητικων /αιτησης  σου αποτελει την ημερομηνια που παιρνεις πρωτοκολλο. ή εχει λαθος η βαση κ θα το φτιαξουν τριτη-τεταρτη. Θελω να πιστευω οτι συμβαινει το πρωτο.   

Αποσυνδεδεμένος REX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
την αίτηση που θα στείλουμε μαζί με τα δικαιολογητικά στο σχολείο πρώτης προτίμησης, την βρίσκουμε κάπου ή κάνουμε
μια δική μας αίτηση;
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
την ιδια απορια εχω κ γω . Βαζω κ ξαναβαζω στοιχεια , τα αποθηκευει αλλα δε φαινεται  πουθενα καποια επιλογη καταχωρησης . Ενα submit τελοσπαντων. Το τηλ. οντως ή δεν απαντα ή το βρισκεις κατειλημμενο. Καταληγω σε δυο πιθανές λύσεις. Η μια ειναι αυτη που εδωσε η rataplan: το συστημα δεχεται αλλαγες μεχρι τις 26 κ μετα κρατα την τελευταια μορφη. Η καταθεση των δικαιολογητικων /αιτησης  σου αποτελει την ημερομηνια που παιρνεις πρωτοκολλο. ή εχει λαθος η βαση κ θα το φτιαξουν τριτη-τεταρτη. Θελω να πιστευω οτι συμβαινει το πρωτο.   
ο   ραταπλαν ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος fair_play

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
    • Προφίλ
....Νομίζω  όμως  ότι  είναι  πολύ  απαιτητικά  σχολεία  κ  υποπτεύομαι  πως  το  κλίμα  μεταξύ  συναδέλφων  θα  είναι  ανταγωνιστικό. ...

Μα καλά βρε παιδί μου, ο Κάλχας είσαι;

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
....Νομίζω  όμως  ότι  είναι  πολύ  απαιτητικά  σχολεία  κ  υποπτεύομαι  πως  το  κλίμα  μεταξύ  συναδέλφων  θα  είναι  ανταγωνιστικό. ...

Μα καλά βρε παιδί μου, ο Κάλχας είσαι;
ούτε  Κάλχας, ούτε  Τειρεσίας, ούτε...Νοστράδαμος. από  ό,τι  μου  έχουν  μεταέρει  συνάδελφοι  που  υπηρέτησαν  σε  τέτοια  σχολεία, το  κλίμα  είναι  κάπως  έτσι  (αν  όχι  σε  όλα, σε  πολλά  από  αυτά).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158545
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 362
Σύνολο: 386

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.