*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2013  (Αναγνώστηκε 204487 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #434 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 04:15:48 μμ »
Δηλαδη θελετε να πειτε οτι ολα αυτα συμβαινουν επειδη εγιναν πολλες μεταθεσεις στην αθηνα;;;γιατι για μαθηματικους δεν ξερω αλλα για φιλολογους εγιναν πολυ λιγες(οπως κ αποσπασεις)δεν μπορει λοιπον σε εναν νομο που επαιρναν κ πολλους αναπληρωτες τωρα απλα με την αυξηση( κ παρολες τις συνταξιοδοτησεις, λιγοτερες μεταθεσεις, λιγοτερες αποσπασεις) να εχει δημιουργηθει πλεονασμα σ αυτες τις ειδικοτητες;;;;

Από ό,τι γνωρίζω σε πολλά , μάλλον σε όλα τα  ΠΥΣΔΕ της Αττικής οι φιλόλογοι πλεονάζουν αυτή τη στιγμή και από διάθεση του ΠΥΣΔΕ και αποσπασμένοι .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:07:02 »

Αποσυνδεδεμένος vkvl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #435 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 04:51:37 μμ »
O διευθυντής της Πρωτοβάθμιας με ενημέρωσε ότι στάλθηκε έγγραφο να παγώσουν όλες οι διαθέσεις από την δευτεροβάθμια στη πρωτοβάθμια...τι να σημαίνει άραγε;

Ποιας Αθμιας? Γιατι εγω ειμαι με διαθεση στη αθμια κ δε μου χουν πει τιποτα ακομα...

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #436 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:00:37 μμ »
Δηλαδη θελετε να πειτε οτι ολα αυτα συμβαινουν επειδη εγιναν πολλες μεταθεσεις στην αθηνα;;;γιατι για μαθηματικους δεν ξερω αλλα για φιλολογους εγιναν πολυ λιγες(οπως κ αποσπασεις)δεν μπορει λοιπον σε εναν νομο που επαιρναν κ πολλους αναπληρωτες τωρα απλα με την αυξηση( κ παρολες τις συνταξιοδοτησεις, λιγοτερες μεταθεσεις, λιγοτερες αποσπασεις) να εχει δημιουργηθει πλεονασμα σ αυτες τις ειδικοτητες;;;;

Ναι , η αύξηση ωραρίου  φταίει για τα πλεονάσματα.  Αλλά αφού υπήρχαν πλεονάσματα γιατί έφεραν κι άλλο κόσμο με απόσπαση ;

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #437 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:02:04 μμ »
Ναι , η αύξηση ωραρίου  φταίει για τα πλεονάσματα.  Αλλά αφού υπήρχαν πλεονάσματα γιατί έφεραν κι άλλο κόσμο με απόσπαση ;

Ελα ντε!!!!!Τους ρώτησαν τους αποσπασμένους αν αντέχουν να τραβάνε το λούκι του να μην ξέρουν αν θα τους στείλουν οπουδήποτε στην επικράτεια;;;
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:07:02 »

Αποσυνδεδεμένος 2013

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #438 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:10:01 μμ »
@ corsair05
... μέχρι 4 σχολεία ανέφερε εγκύκλιος που εμφανίστηκε πριν από 1-2 μήνες (στο esos.gr πρέπει να την είδα).

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #439 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 05:51:00 μμ »
τοποθετησεις σε λειτουργικα κενα εχουν γινει;;;;;

Αποσυνδεδεμένος gng

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #440 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 06:24:10 μμ »
Στο Πύσδε Γ΄ Αθήνας έχει ολοκληρωθεί η α΄ φάση και τώρα είμαστε στη β΄(περιμένουμε τοποθετήσεις). Και επανέρχομαι στο ερώτημά μου : γιατί ενώ δεν έχουν ολοκληρωθεί οι τοποθετήσεις όσων έχουν 0 ώρες (υπεράριθμοι και διαθεσίτες) καλεί ξαφνικά , για τα ίδια κενά, κι όσους θέλουν συμπλήρωση ωραρίου;

Αποσυνδεδεμένος follower

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #441 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 06:47:06 μμ »
Ποιας Αθμιας? Γιατι εγω ειμαι με διαθεση στη αθμια κ δε μου χουν πει τιποτα ακομα...
έχεις τοποθετηθεί σε σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #442 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 08:48:37 μμ »
@ corsair05
... μέχρι 4 σχολεία ανέφερε εγκύκλιος που εμφανίστηκε πριν από 1-2 μήνες (στο esos.gr πρέπει να την είδα).

Αν  εχει καποιος υπ οψιν του την εγκυκλιο ας δωσει ενα link... Εχω πελαγωσει..

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #443 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 12:43:44 πμ »
Ο λειτουργικά η οργανικά υπεραριθμος προηγείται έναντι αυτών που έχουν οργανικη αλλα δεν συμπληρώνουν το ωράριο τους; Συγκεκριμένα υπεραριθμος με 8 ώρες και έχει σκόρπιες ώρες άλλες 16 σε διάφορα γυμνάσια και δημοτικά και εχει υποχρεωτικο ωραριο 20. Αυτός που έχει οργανικη έχει 12 ώρες και υποχρεωτικό ωράριο 23. Ποιος συμπληρώνει πρώτος και αν έχεται την σχετική νομοθεσία για να κάνω ένσταση .  Εμένα που είμαι υπεραριθμος μου δώσανε 14 ώρες και αυτήν που έχει οργανικη τις δώσανε όλες τις ώρες και συμπληρώνει το ωράριο της. Εγώ έχω 14 και αυτη 23   Ποιος έπρεπε να συμπληρώσει πρώτος το ωράριο του .
πρώτος ο λειτουργικά υπεράριθμος, η νομοθεσία είναι τα γνωστά ΠΔ 100/97 και το τελευταίο έγγραφο του υπουργείου με τις οδηγίες για τα λειτουργικά κενά, όλα έχουν αναρτηθεί εδώ.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #444 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 12:52:14 πμ »
Το ΠΥΣΔΕ της περιοχής μου , ενώ δεν έχει κάνει ακόμη τοποθετήσεις β΄ φάσης, κάλεσε σήμερα να υποβάλουν αίτηση και όσοι επιθυμούν (sic) συμπλήρωση ωραρίου. Τα κενά είναι ελάχιστα , οι υπεράριθμοι και οι διαθεσίτες πολλοί. Θα κριθούμε βάσει μορίων οι στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ με όσους θέλουν να συμπληρώσουν; Προβλέπεται κάτι τέτοιο; Αν ναι  χάθηκαν και οι ελάχιστες ελπίδες να τοποθετηθούμε.
τα ίδια και στο δικό μου σήμερα,
αν και κανονικά (βάσει της νομοθεσίας) νομίζω ότι πρέπει πρώτα να τοποθετήσουν όσους έχουν 0 ώρες (κατά σειρά υπεράριθμους, διάθεση, όσοι ήρθαν με απόσπαση) και μετά να προβούν σε συμπληρώσεις ωραρίου, έχω την εντύπωση ότι ίσως πρώτα κάνουν τις συμπληρώσεις ωραρίου όσων έχουν ήδη ώρες στην οργανική τους θέση ή σε λειτουργικό κενό, και μετά να τοποθετήσουν (αν περισσέψουν θέσεις) όσους από τους υπόλοιπους χωράνε σε αυτές τις θέσεις, έτσι θα φανεί ποιοι πλεονάζουν εξ ολοκλήρου (και οι οποίοι θα είναι υποψήφιοι για υποχρεωτική απόσπαση), όλα αυτά βέβαια είναι προσωπικές σκέψεις (αν έχουν οδηγίες για επικείμενες υποχρεωτικές αποσπάσεις ή όχι).
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #445 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 12:58:09 πμ »
Αν  εχει καποιος υπ οψιν του την εγκυκλιο ας δωσει ενα link... Εχω πελαγωσει..
νομίζω ότι δεν υπάρχει τέτοια εγκύκλιος πριν 1/2 μήνες, νομίζω ότι ο συνάδελφος αναφέρεται σε δημοσίευμα που αφορούσε το περιβόητο δώρο του υπουργού για οργανική σε όλους με 6 ώρες και συμπλήρωση μέχρι 4 σχολεία.
Η πάγια τακτική μέχρι τώρα (βάσει παλαιότερων εγκυκλίων) ήταν 2 μέχρι 3 σχολεία όταν δεν γινόταν διαφορετικά.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #446 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 06:28:58 πμ »
Αλήθεια , που πήγε εκείνο το δώρο ;
Μήπως τελικά μας κάνει δώρο υποχρεωτικές αποσπάσεις στα όμορφα νησιά της χώρας ;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #447 στις: Σεπτέμβριος 19, 2013, 07:43:34 πμ »
Bέβαια! Διακοπές και πληρωνόμαστε, τι άλλο θέλουμε!  ;D ;D ;D 8) 8) 8)
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161668
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 498
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 458

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.