*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2013  (Αναγνώστηκε 204860 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:26:07 μμ »
οργανικά υπεράριθμοι
λειτουργικά υπεράριθμοι
διάθεση ΠΥΣΔΕ
όσοι ήρθαν με απόσπαση και όσοι ζητούν εσωτερική απόσπαση μαζί
συμπλήρωση ωραρίου όσων από τους παραπάνω δεν συμπληρώνουν.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:29 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:28:19 μμ »
Η σωστή σειρά ειναι


ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
οργανικά υπεράριθμοι ( τον Ιούνιο, οι οργανικές τοποθετήσεις γίνονται πάντα Ιούνιο, ο,τιδήποτε άλλο ειναι παράνομο).
ειδικές κατηγορίες
λειπές οργανικές τοποθετήσεις ( συνεξετάζονται διάθεση πυαδε, απο μετάθεση, απο μετάταξη)


ΤΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ
λειτουργικά υπεράριιθμοι
ειδικές κατηγορίες
διάθεση ΠΥΣΔΕ
αποσπασθέντες εντός και εκτός πυσδε
συμπλήρωση ωραρίου- διαθέσεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:30:51 μμ »
...............................................................................................
Όλα όσα έκαναν, αύξηση ωραρίου, συγχωνεύσεις σχολείων, αύξηση αριθμού μαθητών ανά τάξη, ανακατανομές περιοχών, υποχρεωτικές μετακινήσεις, έγιναν για να προσληφθούν λιγότεροι αναπληρωτές.
Εκτός από αυτό και για άλλες περιπτώσεις περικοπής προσωπικού, είναι γενικότερο το πλάνο και δεν εστιάζει συγκεκριμένα στους αναπληρωτές.

Δε διαφωνώ. Το μήνυμα μου όμως ήταν απάντηση εστιασμένη στο συγκεκριμένο θέμα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:31:40 μμ »
Η σωστή σειρά ειναι


ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
οργανικά υπεράριθμοι ( τον Ιούνιο, οι οργανικές τοποθετήσεις γίνονται πάντα Ιούνιο, ο,τιδήποτε άλλο ειναι παράνομο).
ειδικές κατηγορίες
λειπές οργανικές τοποθετήσεις ( συνεξετάζονται διάθεση πυαδε, απο μετάθεση, απο μετάταξη)


ΤΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ
λειτουργικά υπεράριιθμοι
ειδικές κατηγορίες
διάθεση ΠΥΣΔΕ
αποσπασθέντες εντός και εκτός πυσδε
συμπλήρωση ωραρίου- διαθέσεις.

Τα γραφειοκρατικά τα παίζεις στα δάχτυλα, bitch. Δεν τα αφήνεις αυτά, να μας πεις τίποτα πιο... σημαντικό, μια και οι μέρες είναι πονηρές;
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:29 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:34:01 μμ »
Η σωστή σειρά ειναι


ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
οργανικά υπεράριθμοι ( τον Ιούνιο, οι οργανικές τοποθετήσεις γίνονται πάντα Ιούνιο, ο,τιδήποτε άλλο ειναι παράνομο).
ειδικές κατηγορίες
λειπές οργανικές τοποθετήσεις ( συνεξετάζονται διάθεση πυαδε, απο μετάθεση, απο μετάταξη)


ΤΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ
λειτουργικά υπεράριιθμοι
ειδικές κατηγορίες
διάθεση ΠΥΣΔΕ
αποσπασθέντες εντός και εκτός πυσδε
συμπλήρωση ωραρίου- διαθέσεις.

ειδικές κατηγορίες νοούνται και γονείς που το παιδί τους πχ έχει ποσοστό αναπηρίας? έπονται μετά τους οργανικά υπεράριθμους?
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:34:55 μμ »
Θα έλεγα ότι το σημαντικό για όλους είναι να υπάρχει΄ενα plan B που ουδεμία σχέση  θα έχει με το Ελληνικό Δημόσιο...  ;)

( εσύ όμως τι θεωρείς σημαντικό Νικήτα παιδί μου; Άσε τα υπονοούμενα - που τα παίζεις στα δάχτυλα  ;D ;D - και πες ευθέως τι εννοείς...)

taratatzoum ναι, είναι ειδική κατηγορία εφόσον η αναπηρια των τέκνων εμπιπτει στις διατάξεις περί ειδικών κατηγοριών.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος kambuli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:37:38 μμ »
Τωρα ξεκαθαρισε το θεμα! Ευχαριστω και τους δυο σας, silkcut και bitch ; :)

Αποσυνδεδεμένος chrisoula5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:44:53 μμ »
Η σωστή σειρά ειναι


ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
οργανικά υπεράριθμοι ( τον Ιούνιο, οι οργανικές τοποθετήσεις γίνονται πάντα Ιούνιο, ο,τιδήποτε άλλο ειναι παράνομο).
ειδικές κατηγορίες
λειπές οργανικές τοποθετήσεις ( συνεξετάζονται διάθεση πυαδε, απο μετάθεση, απο μετάταξη)


ΤΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ
λειτουργικά υπεράριιθμοι
ειδικές κατηγορίες
διάθεση ΠΥΣΔΕ
αποσπασθέντες εντός και εκτός πυσδε
συμπλήρωση ωραρίου- διαθέσεις.
Μήπως μπορείς να παραθέσεις κάποιο έγγραφο ή οδηγία που να προβλέπει αυτή τη σειρά σε σχέση  με τα λειτουργικά κενά;;Προβλέπεται από τα Π.Δ 50 και 100;;Το ΠΥΣΔΕ Κυκλάδων τοποθέτησε συνεξετάζοντας όλες τις κατηγορίες!!!!Είναι δυνατό αυτό;;Κ βρέθηκαν άνθρωποι σε διάθεση να πάνε μετά από αποσπασμένους από άλλα ΠΥΣΔΕ.Δηλ.ο καθένας κάνει ό,τι θέλει;

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:53:06 μμ »
Θα έλεγα ότι το σημαντικό για όλους είναι να υπάρχει΄ενα plan B που ουδεμία σχέση  θα έχει με το Ελληνικό Δημόσιο...  ;)

( εσύ όμως τι θεωρείς σημαντικό Νικήτα παιδί μου; Άσε τα υπονοούμενα - που τα παίζεις στα δάχτυλα  ;D ;D - και πες ευθέως τι εννοείς...)

taratatzoum ναι, είναι ειδική κατηγορία εφόσον η αναπηρια των τέκνων εμπιπτει στις διατάξεις περί ειδικών κατηγοριών.

Εσύ λες για plan B, εγώ αναφέρομαι σε plan C (του υπουργείου).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:54:38 μμ από nikitas »
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 02:55:26 μμ »
 το πδ 50 και 100 ( το δευτερο αναφέρει για τις λειτουργικές υπεραριθμίες ότι γινονται όπως ακριβώς και οι οργανικές) καλύπτει τις τοποθετήσεις των υπεραρίθμων και των σε διάθεση ΠΥΣΔΕ.
απο εκει και πέρα οι αποσπασμένοι εντός και εκτός τοποθετούνται μετά και μάλιστα φέτος εστάλη και έγγραφο επ΄αυτού ( το παρέθεσε μερικές σελίδεες πριν ο Damien)
Το κάθε ΠΥΣΔΕ δεν μπορεί να κάνει ό,τι θέλει προφανώς. Το ΠΥΣΔΕ Κυκλάδων έχει αποφασίσει με σύμφωνη γνωμη των ΕΛΜΕ νομίζω να συνεξετάζει τις αιτήσεις με το σκεπτικό οτι με τις αποσπάσεις ανοίγουν κενά και σε άλλα νησιά οπότε επιτρέπονται οι μετακινήσεις απο νησί σε νησί. Αυτό πάντως, θεωρώ ότι δεν ειναι νόμιμο - ειναι απλά νόμοτυπο -έχει δηλαδή την σύμφωνη γνώμη των ΕΛΜΕ.
Εγώ θα προτιμούσα να τοποθετούνται στην ίδια πράξη πυαδε , με τη σωστή σειρά όσοι ειναι να τοποθετηθουν - δηλ. πχ πρώτα τοποθετειται σε λειτουργικό κενό κάποιος και στη συνέχει αποσπάται κάπου αλλού. Αλλά όχι τυατόχρονα. Εξάλλου, με βάση το έγγραφο του υπουργείου οι τοποθετήσεις των αποσπασθέντων εντός και εκτός γινονται με μόρια αποσπασης ενώ οι υπόλοιπες με μόρια μετάθεσης.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος chrisoula5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:01:10 μμ »
Αυτά ακριβώς γνωρίζω και εγώ και συμφωνώ μαζί σου.Το ότι οι ΕΛΜΕ συμφωνούν δε σημαίνει ότι μπορεί να παρακάμπτεται ό.τι προβλέπεται από Π.Δ,έγγραφα του Υπουργείου κτλ.Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:02:59 μμ »
plan C  ειναι η κινητικότητα με κάθε κόστος.
Διέρρευσε ήδη το εγγραφο για υποχρεωτικές αποσπάσεις ( σ αυτό αναφερόμουν μερικές μέρες πριν αλλά δεν μπορούσα να ειμαι συγκεκριμένη ) και όπως διαβάζω κάποιες περιφέρειες έβαλαν ήδη μπροστά !! Μετά απο αυτό, ίσως μπει μπροστά το ΠΔ για υποχρεωτικές μεταθέσεις που προς το παρόν ειναι στον πάγο.
Προς το παρόν θέλουν να το αποφύγουν διότι θα φέρει μεγάλη αναστάτωση - εξάλλου ευκολοτερα "τρως"έναν χρόνο αποσπαση και αλλιώς μια μόνιμη μετάθεση για του διαόλου τη μάνα .
Το θέμα ειναι τι γίνεται με ειδικότητες που δεν έχουν κενά πουθενά στην επικράτεια , παρά μονο πλεονάσματα. Εκεί θα πέσει μαχαίρι πάλι ή το πολιτικό κοστος θα ειναι μεγάλο για να προχωρήσουν;
Πάντως οι προς μετάταξη θέσεις στο υπόλοιπο δημόσιο κλείνουν επικίνδυνα.... τωρα, γιατι επιλέγουν να σώζουν τις αεροσυνοδους της ολυμπιακής και να σουτάρουν πτυχιούχους με προσόντα ειναι ένα θέμα... εκλογικός στρατός ειναι αυτός όμως..... πώς να το κάνουμε; μερικά πράγματα ΟΥΤΕ το μνημόνιο δεν μπορεί να τα αλλάξει...

ωστόσο, αυτο ειναι off topic  οπότε δε θα επεκταθώ περισσότερο!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:04:10 μμ »
Η σωστή σειρά ειναι
ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ
οργανικά υπεράριθμοι ( τον Ιούνιο, οι οργανικές τοποθετήσεις γίνονται πάντα Ιούνιο, ο,τιδήποτε άλλο ειναι παράνομο).
ειδικές κατηγορίες
λειπές οργανικές τοποθετήσεις ( συνεξετάζονται διάθεση πυαδε, απο μετάθεση, απο μετάταξη)
ΤΟ ΦΘΙΝΌΠΩΡΟ
λειτουργικά υπεράριιθμοι
ειδικές κατηγορίες
διάθεση ΠΥΣΔΕ
αποσπασθέντες εντός και εκτός πυσδε
συμπλήρωση ωραρίου- διαθέσεις.
όταν μιλάω για οργανικά υπεράριθμους, δεν εννοώ οργανικές τοποθετήσεις (προφανώς) :)
 αλλά
για όσους δεν μπόρεσαν να ρυθμίσουν τον Ιούνιο την υπεραριθμία τους, το πιο πρόσφατο έγγραφο στο οποίο αναφέρεται η σειρά τοποθετήσεων είναι το 122329/Δ1/ 4-9-2013  έγγραφο  του τμήματος Γ  της διεύθυνσης προσωπικού ΠΕ και ΔΕ του υπουργείου με θέμα  «Διευκρινίσεις επί των τοποθετήσεων των μεταταχθέντων στην Π.Ε. εκπαιδευτικών με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων», το οποίο προφανώς ισχύει και στη δευτεροβάθμια  αφού τα άρθρα των Π.Δ. 50/96 και 100/97 που επικαλείται ισχύουν για όλους τους εκπαιδευτικούς:
Τα Περιφερειακά Υπηρεσιακά Συμβούλια (ΠΥΣΠΕ) προκειμένου για την τοποθέτηση των εκπαιδευτικών θα πρέπει να λάβουν υπόψη τους ότι η διαδικασία των τοποθετήσεων σε λειτουργικά κενά γίνεται ως ακολούθως :
1.   Προηγούνται οι εκπαιδευτικοί που έχουν χαρακτηρισθεί οργανικά υπεράριθμοι και δεν κατέστη δυνατόν να λάβουν νέα οργανική θέση. Η τοποθέτησή τους θα πραγματοποιηθεί, σύμφωνα με τα οριζόμενα στο  άρθρο 14 του Π.Δ 50/96, όπως συμπληρώθηκε από το άρθρο 12 του Π.Δ.  100/97.
2.   Έπονται οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι ανήκουν σε  ειδική  κατηγορία  λόγω ασθένειας, κατά   τις διατάξεις   του άρθρου 13 του Π.Δ. 50/96, όπως τροποποιήθηκε από το άρθρο 30 του Ν.3848/2010.
3.   Στη συνέχεια, ακολουθούν οι εκπ/κοί που χαρακτηρίστηκαν λειτουργικά υπεράριθμοι, σύμφωνα με τις διατάξεις της παρ. 9, του άρθρου 12 του Π.Δ. 100/97  για το σχολικό έτος 2012-2013 ακολουθώντας τις διατάξεις του άρθρου 14 του Π.Δ 50/96.
4.   Κατόπιν, οι εναπομείναντες εκπ/κοί στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ συγκρινόμενοι μεταξύ τους.
5.   Έπειτα, τοποθετούνται οι μεταταγμένοι εκπαιδευτικοί και
6.   Τέλος τοποθετούνται οι αποσπασμένοι εντός και εκτός των ΠΥΣΠΕ συνεκτιμώντας στις δηλώσεις προτίμησής τους τόσο τα υπηρεσιακά όσο και τα κοινωνικά κριτήρια.
ΥΓ η αλήθεια είναι ότι έχω μια κακή συνήθεια, συνέχεια θέλω να ξεχνώ τις ειδικές κατηγορίες :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:06:25 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 03:12:48 μμ »
plan C  ειναι η κινητικότητα με κάθε κόστος.
Διέρρευσε ήδη το εγγραφο για υποχρεωτικές αποσπάσεις ( σ αυτό αναφερόμουν μερικές μέρες πριν αλλά δεν μπορούσα να ειμαι συγκεκριμένη ) και όπως διαβάζω κάποιες περιφέρειες έβαλαν ήδη μπροστά !! Μετά απο αυτό, ίσως μπει μπροστά το ΠΔ για υποχρεωτικές μεταθέσεις που προς το παρόν ειναι στον πάγο.
Προς το παρόν θέλουν να το αποφύγουν διότι θα φέρει μεγάλη αναστάτωση - εξάλλου ευκολοτερα "τρως"έναν χρόνο αποσπαση και αλλιώς μια μόνιμη μετάθεση για του διαόλου τη μάνα .
Το θέμα ειναι τι γίνεται με ειδικότητες που δεν έχουν κενά πουθενά στην επικράτεια , παρά μονο πλεονάσματα. Εκεί θα πέσει μαχαίρι πάλι ή το πολιτικό κοστος θα ειναι μεγάλο για να προχωρήσουν;
Πάντως οι προς μετάταξη θέσεις στο υπόλοιπο δημόσιο κλείνουν επικίνδυνα.... τωρα, γιατι επιλέγουν να σώζουν τις αεροσυνοδους της ολυμπιακής και να σουτάρουν πτυχιούχους με προσόντα ειναι ένα θέμα... εκλογικός στρατός ειναι αυτός όμως..... πώς να το κάνουμε; μερικά πράγματα ΟΥΤΕ το μνημόνιο δεν μπορεί να τα αλλάξει...

ωστόσο, αυτο ειναι off topic  οπότε δε θα επεκταθώ περισσότερο!



To plan C ουσιαστικά μου το ανέφερε και αιρετός του ΚΥΣΔΕ χθες τηλεφωνικά και αιρετός του ΠΥΣΔΕ που πήρα απόσπαση , οτι είμαστε πολλοί που περισσεύουμε και δεν έχουν τι να μας κάνουν (φιλόλογοι Δ Αθήνας). Και μάλιστα με κυρώσεις -διαθεσιμότητα εάν δεν πάμε.  Επίσης, αιρετός στην περιοχή που ανήκω οργανικά , μου είπε οτι καλύτερα να κάνω ανάκληση απόσπασης , γιατί διακινδυνεύω να βρεθώ οπουδήποτε! Η δική μου λογική δεν μπορεί να τα συλλάβει αυτά!Στη δική μου περίπτωση , έστω , γιατί μου έδωσαν την απόσπαση , αφού γνώριζαν οτι δεν έχουν κενό ;;;;Πόσο θα ψάχνω ακόμα για τη φετεινή χρονιά σε ποιό σημείο του χάρτη της επικράτειας θα βρίσκομαι;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 740

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.