*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2013  (Αναγνώστηκε 205084 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #742 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:27:18 μμ »
@guestteacher συμφωνω απολυτα...Οι φελλοι παντα επιπλεουν και σχετικα με τις υποχρεωτικες αποσπασεις ...καποιοι βρισκουν την ακρη και τις χρησιμοποιουν υπερ τους..ειναι δλδ συμπτωση οτι γνωστος μου κριθηκε ως ο μοναδικος υπερραριθμος φυσικος στο νομο του και ως δια μαγειας αποσπαστηκε υποχρεωτικα στο διπλανο νομο που ειναι το σπιτι του;;
Ποσο πατε στοιχημα οτι θα βρεθουν καποιοι που μεχρι και διαθεση Επικρατειας θα βγουν και παλι ως δια μαγειας θα βρεθει κενο στο σπιτι τους;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:32:12 μμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:04:16 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #743 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:30:16 μμ »
@guestteacher συμφωνω απολυτα...Οι φελλοι παντα επιπλεουν και σχετικα με τις υποχρωτικες αποσπασεις ...καποιοι βρισκουν την ακρη και τις χρησιμοποιουν υπερ τους..ειναι βδλδ συμπτωση οτι γνωστος μου κριθηκε ως ο μοναδικος υπερραριθμος φυσικος στο νομο του και ως δια μαγειας αποσπαστηκε υποχρεωτικα στο διπλανο νομο που ειναι το σπιτι του;;
Ποσο πατε στοιχημα οτι θα βρεθουν καποιοι που μεχρι και διαθεση Επικρατειας θα βγουν και παλι ως δια μαγειας θα βρεθει κενο στο σπιτι τους;

Εγώ πάντως αυτό το στοίχημα δεν το πάω γιατί είναι σαν να κλέβω το παγκάρι της εκκλησίας.
απλά να συμπληρώσω βλέπω πολλές φωνές συνδικαλιστών για τις υποχρεωτικές αποσπάσεις και λίγες φωνές άμεσα θιγόμενων...και με βάζει σε σκέψεις αυτό...
Ισως πάλι να μην διαβάζω τα σωστά sites...who knows...

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #744 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:31:35 μμ »
Μα μες στο μυαλο μου εισαι....... ;)

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #745 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:42:47 μμ »
@guestteacher συμφωνω απολυτα...Οι φελλοι παντα επιπλεουν και σχετικα με τις υποχρεωτικες αποσπασεις ...καποιοι βρισκουν την ακρη και τις χρησιμοποιουν υπερ τους..ειναι δλδ συμπτωση οτι γνωστος μου κριθηκε ως ο μοναδικος υπερραριθμος φυσικος στο νομο του και ως δια μαγειας αποσπαστηκε υποχρεωτικα στο διπλανο νομο που ειναι το σπιτι του;;
Ποσο πατε στοιχημα οτι θα βρεθουν καποιοι που μεχρι και διαθεση Επικρατειας θα βγουν και παλι ως δια μαγειας θα βρεθει κενο στο σπιτι τους;
Αποφεύγω να βάλω τέτοιο στοίχημα! Θα χάσω τα λεφτά μου!!!  ;D ;D
  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:04:16 »

Αποσυνδεδεμένος mbit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #746 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 07:58:44 μμ »
Silkcut Μάλλον δεν ήμουν σαφής. Η περίπτωση της συναδέλφου που επέστρεψε στη Β Αθήνας δεν είμαι εγώ. Απλώς το διάβασα κι εγώ και ρώτησα δύο αιρετούς και στο υπουργείο και μου είπαν οτι δεν υπάρχει καμία  εξαίρεση για τις συζύγους στρατιωτικών από τον 3848 για τι υποχρεωτικές αποσπάσεις. Παρόλο που εγώ έχω πάρει απόσπαση κατά προτεραιότητα με αυτή την κατηγορία. Απόσπαση στην απόσπαση αφού πλεονάζω , δηλαδή, χωρίς καμία εξαίρεση.       

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #747 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 08:56:37 μμ »
τελικά αυτό που λέει ο αιρετός για τη συνάδελφο ισχύει ή όχι?
δηλαδή εξαιρέθηκε (κακώς) από την υποχρεωτική απόσπαση ή όχι?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:19:13 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #748 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:09:58 μμ »
Ο αιρετος λεει οτι εξαιρεθηκε. Τωρα το καλως η κακως ειναι θεμα αποψης. Οταν παιρνεις αποσπαση λογω συνυπηρετησης δεν εχει λογικη να σε στελνουν αλλου γιατι δε συνυπηρετεις. Εκτος απο το γραμμα του νομου υπαρχει και το πνευμα του νομου.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #749 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:18:58 μμ »
το γράμμα του νόμου έχει αξία όταν δεν καταστρατηγείται το πνεύμα του νόμου, αλλά
το πρακτικό ερώτημα είναι  που θα τοποθετηθούν όσοι συνάδελφοι πήραν κπ ή όχι αποσπάσεις σε περιοχές πλεονασματικές ή σε περιοχές που τα κενά δεν επαρκούν για αυτούς.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #750 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:24:35 μμ »
Αυτο ειναι προβλημα της διοικησης, δε μπορει να φορτωνει στους εκπαιδευτικους το βαρος του να βρουν ωρες οπου να ναι.
Ας μη δωσει αποσπασεις αν δεν εχει κενα .Δε μπορει καποιος να φευγει απο τη Μηλο για Αθηνα και να βρεθει στα Κυθηρα. Αν το ηξερε θα εμενε εκει που ηταν.

Αποσυνδεδεμένος ninaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #751 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:37:36 μμ »
Να ρωτησω κατι κι εγω?Στη Λαρισα πως λυθηκε το προβλημα με τους πλεοναζοντες φιλολογους?Γνωριζει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #752 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:38:07 μμ »
Αυτο ειναι προβλημα της διοικησης, δε μπορει να φορτωνει στους εκπαιδευτικους το βαρος του να βρουν ωρες οπου να ναι.
Ας μη δωσει αποσπασεις αν δεν εχει κενα .Δε μπορει καποιος να φευγει απο τη Μηλο για Αθηνα και να βρεθει στα Κυθηρα. Αν το ηξερε θα εμενε εκει που ηταν.
+ άπειρο!!!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #753 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:41:37 μμ »
Αυτο ειναι προβλημα της διοικησης, δε μπορει να φορτωνει στους εκπαιδευτικους το βαρος του να βρουν ωρες οπου να ναι.
Ας μη δωσει αποσπασεις αν δεν εχει κενα .Δε μπορει καποιος να φευγει απο τη Μηλο για Αθηνα και να βρεθει στα Κυθηρα. Αν το ηξερε θα εμενε εκει που ηταν.
νομίζω ότι όλοι (?) πρέπει να συμφωνήσουμε σε αυτό (γιατί κάποιοι πχ αιρετοί μιλάνε για κοινωνική αναλγησία όταν δεν ικανοποιούνται οι αιτήσεις απόσπασης και  για κάποιες περιπτώσεις σίγουρα είναι, αυτό είναι μέρος του τιμήματος που εμείς θα κληθούμε να πληρώσουμε).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:16:35 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #754 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:54:48 μμ »
Μαζι σου αν το συμφωνησουμε και το τηρησουμε ΟΛΟΙ.Κομμενα τα γραφεια τα ΓΑΚ τα ΓΑΠ και δε συμμαζευεται κομμενες οι προτεραιοτητες -οχι μονο για τους στρατιωτικους ομως ε;; και για τους αιρετους ΟΤΑ και για τις συζυγους μελων ΔΕΠ και για τους πολυτεκνους , γιατι οι τριτεκνοι λιγα παιδια εχουν; Ολοι στον κουβα βασει μοριων και κενων. Οχι να βγαζουμε στη σεντρα τη συζυγο ενστολου απο κομπλεξ και μετα να βλεπουμε την ανυπαντρη γκομενιτσα -κολλητη στο ΠΛΗΝΕΤ...

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2013
« Απάντηση #755 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:59:40 μμ »
Να ρωτησω κατι κι εγω?Στη Λαρισα πως λυθηκε το προβλημα με τους πλεοναζοντες φιλολογους?Γνωριζει κανεις?
οπως εγραψε συναδελφος
έγινε χρηση της διευκρινισης της νεας εγκυκλίου που οριζει πως εφοσον υπαρχει φιλολογος τοποθετημένος στο σχολείο - όχι με οργανική,αλλα και με προσωρινή τοποθέτηση, η εγκύκλιος δεν κανει διακριση- τότε πρωτα παιρνει αυτος ωρες σε ά ανάθεση και επειτα προχωρούν οι β΄αναθέσεις άλλων ειδικοτήτων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 704

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.