*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706174 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #714 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:48:46 μμ »
Σίγουρα παίζει ρόλο και η περιοχή, αλλά μερικές φορές κι εμείς νομίζω ότι ίσως φοβόμαστε λίγο παραπάνω. Στο γυμνάσιο για παράδειγμα παίρνω από 10 (ειδικές περιπτώσεις) μέχρι 15. Μου πρότειναν ένα παιδάκι Β Γυμνασίου φέτος για Αρχαία και Έκθεση (γλώσσα), και όταν πήγα και είδα την κατάσταση και το επίπεδό του, τους ζήτησα 25 ευρώ μόνο και μόνο για να το ξεφορτωθώ. Έμεινα κάγκελο όταν δέχτηκαν και μάλιστα με χαρά :o :o Ίσως βέβαι να έπαιξε ρόλο το ότι πήγα συστημένη, αλλά και πάλι...

Άρχισα να σκέφτομαι ότι στο μέλλον θα πρέπει να αρχίσω να ρισκάρω λίγο περισσότερο. Στην τελική μάθημα κάνουμε, δεν κάνουμε μερεμέτι

εχεις δικιο...κι εγω δεν το πολυρισκαρω....
πιστευω οτι αν θα μπορουσα να ζητησω 20την ωρα θα ημουν ικανοποιημενη προσωπικα ...(τονιζω οτι την προετοιμασια για Γ' λυκειου την αφηνω εκτος)
ωστοσο...μου φαινονται πολλα τα  50 euro που ζητουν καποιοι...οσο καλοι κι αν ειναι σε αυτο που κανουν...ειναι πολλα για μια ωρα...δεν ξερω..ετσι πιστευω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:56:52 »

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #715 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:54:34 μμ »
Άρχισα να σκέφτομαι ότι στο μέλλον θα πρέπει να αρχίσω να ρισκάρω λίγο περισσότερο. Στην τελική μάθημα κάνουμε, δεν κάνουμε μερεμέτι

ακριβως. και τα μερεμετια χρυσαφι τα πληρωνουμε. ενα "κλακ" κανει ο κλειδαρας και φευγει με 30-50€.

οταν παει η μανα στο σουπερμαρκετ αθηνας-θεσσαλονικης-κρητης-ξανθης, θα δει διαφορετικες τιμες;

εγω το παω με τα νοικια.

ακριβα τα ενοικια καπου, αρα εχει λεφτα. αρα ζητας λεφτα.

φθηνα τα ενοικια καπου, αρα κοβεις κατι.

οταν στη Θεσ/νικη στο κεντρο το διαμερισμα εχει 650€ για 60 τετραγωνικα και στη Δραμα στο κεντρο για 100 τετραγωνικα εχει 250€, ε τι να ζητησεις τα ιδια..

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #716 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:07:24 μμ »
εγω παλι το παω αναλογα με το αν εχει πολλες  πολυκατοικιες, ή  αν ειναι βιλες ή μεζονετες και επισης ενα 2ο που κοιταζω ειναι να δω αν φορουν ρουχα ακριβα ή αν ειναι απο τα ZARA.

συμφωνω και με eleni 09 ΠE 02 και με xalakis
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #717 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 02:11:39 μμ »
Γράψτε λάθος...δεν υπάρχει διαγραφή μηνύματος εδώ;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2009, 02:14:13 μμ από olgalia »
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:56:52 »

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #718 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 02:54:09 μμ »
Γεια σας! Είμαι ΠΕ06 και μου ζήτησαν να αναλάβω 2 ιδιαίτερα. Η μια κοπέλα θέλει να δώσει για Lower αλλά επειδή τα έχει ξεχάσει θέλει να τα ξαναπάρουμε από την αρχή και η άλλη να κάνει μια επανάληψη για το ECPE για να δώσει Νοέμβριο (ξανάδωσε το Μάη και κόπηκε). Λογικά από κανα δίωρο ή τρίωρο με την καθεμία θα κάνουμε την εβδομάδα. Τι θα χρεώνατε εσείς? Τι τιμές παίζουν γενικά;

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #719 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 03:14:49 μμ »
Γεια σας! Είμαι ΠΕ06 και μου ζήτησαν να αναλάβω 2 ιδιαίτερα. Η μια κοπέλα θέλει να δώσει για Lower αλλά επειδή τα έχει ξεχάσει θέλει να τα ξαναπάρουμε από την αρχή και η άλλη να κάνει μια επανάληψη για το ECPE για να δώσει Νοέμβριο (ξανάδωσε το Μάη και κόπηκε). Λογικά από κανα δίωρο ή τρίωρο με την καθεμία θα κάνουμε την εβδομάδα. Τι θα χρεώνατε εσείς? Τι τιμές παίζουν γενικά;

Έχω μια παρόμοια περίπτωση όπως η πρώτη κ ζήτησα 18, είναι κ μίσή ώρα μακριά από το σπίτι. Τώρα για τη δεύτερη περίπτωση θα ζητούσα 20-22, κοίτα βέβαια κ λίγο την οικονομική κατάσταση τους. Ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #720 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 04:23:44 μμ »
Thanks, dreamy! Κάπου εκεί γύρω θα ζητούσα λαμβάνοντας υπόψη και την προετοιμασία και τη δουλειά που χρειάζεται αλλά νομίζω ότι θα τους φανούν τσιμπημένες. Ίσως το κατεβάσω λίγο.

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #721 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 06:12:12 μμ »
Thanks, dreamy! Κάπου εκεί γύρω θα ζητούσα λαμβάνοντας υπόψη και την προετοιμασία και τη δουλειά που χρειάζεται αλλά νομίζω ότι θα τους φανούν τσιμπημένες. Ίσως το κατεβάσω λίγο.

ε οχι και τσιμπημενες για λοουερ και προφισιενσι.αν δεν αντεχουν οικονομικα ας πανε σε φροντιστηριο.το λαθος που κανουμε οι περισσοτεροι ειναι οτι τους λυπουμαστε και δουλευουμε για ψιχουλα.και στο τελος δεν ακουμε και καλη κουβεντα.ολο και κατι θα βρουν να πουν

Αποσυνδεδεμένος tina06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #722 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 09:20:13 μμ »
Thanks, dreamy! Κάπου εκεί γύρω θα ζητούσα λαμβάνοντας υπόψη και την προετοιμασία και τη δουλειά που χρειάζεται αλλά νομίζω ότι θα τους φανούν τσιμπημένες. Ίσως το κατεβάσω λίγο.

ε οχι και τσιμπημενες για λοουερ και προφισιενσι.αν δεν αντεχουν οικονομικα ας πανε σε φροντιστηριο.το λαθος που κανουμε οι περισσοτεροι ειναι οτι τους λυπουμαστε και δουλευουμε για ψιχουλα.και στο τελος δεν ακουμε και καλη κουβεντα.ολο και κατι θα βρουν να πουν
[/quot

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά όσες φορές δοκίμασα να ζητήσω περισσότερα μου έλεγαν ότι θα το σκεφτούν και τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #723 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 12:20:53 πμ »
Γνωρίζει κανείς τιμές για πανεπιστημιακά μαθήματα σε ιδιαίτερα ή σε φροντιστήρια;

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #724 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 01:39:51 πμ »
Γνωρίζει κανείς τιμές για πανεπιστημιακά μαθήματα σε ιδιαίτερα ή σε φροντιστήρια;
Tο 2007 στη θεσσαλονίκη έπαιρνα 25 Tο δίωρο μαύρα,20 με ένσημα σε γνωστό φροντιστήριο,είτε είχα έναν,είτε τμήμα.φαντάζομαι ο φοιτητής άφηνε άλλα τόσα στο φροντ.

εγώ παίρνω 25 την ώρα,αλλά συνήθως ζητάνε για 2-4 ώρες πριν δώσουν εξετάσεις,όχι OΛH τη χρονιά.
 
Για εκπόνηση εργασιών 50 τουλάχιστον,και έτοιμη να την έχεις μη σκοτωθείς να την κάνεις σε MIA MEPA,για να πάρουν αξία τα 50+..
 
ή ζητα περισσότερα..

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #725 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 02:30:02 πμ »
Μια φίλη μου στην Πεύκη, έδινε πέρσι για ιδιαίτερο 50...στο ανοιχτό πανεπιστήμιο ήταν

Αποσυνδεδεμένος olgander

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #726 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 10:56:58 πμ »
Παιδια τι να ζητησω για αλγεβρα-γεωμετρια-φυσικη β λυκειου γενικης στο ωραιοκαστρο?

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #727 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:17:24 πμ »
Για εκπόνηση εργασιών 50 τουλάχιστον,και έτοιμη να την έχεις μη σκοτωθείς να την κάνεις σε MIA MEPA,για να πάρουν αξία τα 50+..
 
ή ζητα περισσότερα..

Όταν λες εκπόνηση εργασιών τι ακριβώς εννοείς; Να γράφεις την εργασία για άλλον ή απλά να την δακτυλογραφείς κλπ;
(Το πρώτο είναι ηθικά παράνομο)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 633
Σύνολο: 648

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.