*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706355 φορές)

0 μέλη και 73 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #770 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:23:22 μμ »
Όταν διοριστείς με το καλό.
Θα έχεις τα σίγουρα,οπότε δε θα νοιάζεσαι για το αν έχεις ιδιαίτερα ή όχι για να βγάλεις κανα χαρτζιλίκι.
Θα πηγαίνεις για τα πολλά λεφτά.
Αλλιώς ποιος ο λόγος να χάνεις το μεσημεριανό σου ύπνο για πενταροδεκάρες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #771 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:43:11 μμ »
Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω τη γνώμη σας σε κάτι..Εκανα ένα ιδιαίτερο για 3 χρόνια.Στην α και β γυμνασίου του έπαιρνα μόνο 8 ευρώ γιατί τότε ξεκινούσα τα μαθήματα.Πέρσυ ζήτησα 10 ευρώ επειδή ήταν γ γυμνασίου. Φέτος που είναι λύκειο αν τους ζητήσω 12 ευρώ θα φάνουν πολλά;;;
Περιμένω απαντήσεις..
Συγγνωμη,φοιτητρια εισαι?Εκανες το λαθος και ξεκινησες απο πολυ χαμηλα και λογικο ειναι να μην μπορεις ν'ανεβασεις αποτομα την τιμη.Αλλα βρε παιδια,χαλατε την πιατσα...εγω παιρνω 25 Α'λυκειου αλλα πριν 10 χρονια ξεκινησα απο τα 12...
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #772 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:45:05 μμ »
Πριν 10 χρόνια δεν είχαμε ευρώ. ::)

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #773 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 03:50:59 μμ »
Σωστό... ;) Καλά, 25ευρώ για Α΄ Λυκείου τα δίνουν;; Για Εκάλη μιλάμε;; Γιατί τότε Γ΄ Λυκείου πρέπει να ζητάμε 50... ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #774 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:13:16 μμ »
Ο.κ. Σωστα.3.000-4.000.Οσο για τα 25 πηγα περυσι στο Παγκρατι συστημενη και ειπα 22 και μου λεει "αφου στους αλλους δινω 25,παρε και συ τοσα γιατι ντρεπομαι".Γενικα μιλαω για νοτια-ανατολικα προαστια(Ηλιουπολη,Αργυρουπολη,Αγ.Δημητριος).Συναδελφοι δεν ειμαι κανενα ψωνιο.Εχω οικογενεια και ξερω πως ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα θα σας προτεινα σιγα-σιγα ν'ανεβαζετε τιμες για να μη σας εκμεταλλευονται και να μη πληττεται το κυρος σας.Αυτοπεποιθηση,γνωσεις και λιγο ρισκο χρειαζεται.
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #775 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:17:05 μμ »
Συμφωνώ.
Μόνο που με το ρίσκο μπορεί να χάσεις πελάτη που είχες ανάγκη.
Οπότε καλύτερα ο καθένας να κρίνει με βάση τα δικά του δεδομένα,με ρέγουλα όμως,μην το παραξεφτυλίσουμε.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #776 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:21:10 μμ »
Και εξαρτάται για πόσες ώρες μιλάμε τη βδομάδα. Αν π.χ, ένας φιλόλογος κάνει σε ιδιαίτερο όλα τα μαθήματα θεωρητικής Γ΄ Λυκείου, δηλ.10-12 ώρες τη βδομάδα, ΔΕΝ γίνεται να ζητήσει 25ευρώ την ώρα. Γιατί απλούστατα το πιο πιθανό είναι ότι ΔΕΝ θα τα πάρει.

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #777 στις: Σεπτέμβριος 19, 2009, 04:30:39 μμ »
Σιγουρα!Και η αληθεια ειναι πως μιλαω για λιγες ωρες την εβδομαδα.Αλλα σε τελικη αναλυση καλυτερα λιγες ωρες με περισσοτερα χρηματα.Παντως κι εγω εχω κανει συμβιβασμους αλλα ειπαμε διασωστε το κυρος του επαγγελματος!Εχουμε καταντησει να μας λυπουνται οταν ακουν πως ειμαστε αδιοριστοι εκπαιδευτικοι και φοβαμαι πως και εμεις οι ιδιοι εχουμε συμβαλλει στη δημιουργια αυτης της εικονας.
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #778 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 12:40:54 μμ »
Και εξαρτάται για πόσες ώρες μιλάμε τη βδομάδα. Αν π.χ, ένας φιλόλογος κάνει σε ιδιαίτερο όλα τα μαθήματα θεωρητικής Γ΄ Λυκείου, δηλ.10-12 ώρες τη βδομάδα, ΔΕΝ γίνεται να ζητήσει 25ευρώ την ώρα. Γιατί απλούστατα το πιο πιθανό είναι ότι ΔΕΝ θα τα πάρει.
βρε παιδια χρειαζομαι τη συμβουλη σας γιατι οσο παει ακουω και χειροτερα... για ιδιαιτερο β-γ λυκειου 12 ωρες την εβδομαδα ποσα θα ζητουσατε την ωρα; (σε νορμαλ οικογενεια, ιδιωτικο σχολειο το παιδι, κλπ.)

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #779 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:44:32 μμ »
Αφού πάει σε ιδιωτικό, τον έχουν τον τρόπο τους. 15ευρώ την ώρα. Περισσότερα είναι υπερβολή γιατί είναι ΠΟΛΛΕΣ οι ώρες !!

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #780 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:47:20 μμ »
Επειδή πάντως στις μεγαλουπόλεις οι αποστάσεις είναι μεγάλο θέμα, αν δεχόταν να έρχεται σπίτι μου μπορεί να έπεφτα και στα 12-13ευρώ. Πάντα όμως όταν μιλάμε από 9 ώρες και πάνω τη βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #781 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 06:37:34 μμ »
Και εξαρτάται για πόσες ώρες μιλάμε τη βδομάδα. Αν π.χ, ένας φιλόλογος κάνει σε ιδιαίτερο όλα τα μαθήματα θεωρητικής Γ΄ Λυκείου, δηλ.10-12 ώρες τη βδομάδα, ΔΕΝ γίνεται να ζητήσει 25ευρώ την ώρα. Γιατί απλούστατα το πιο πιθανό είναι ότι ΔΕΝ θα τα πάρει.
βρε παιδια χρειαζομαι τη συμβουλη σας γιατι οσο παει ακουω και χειροτερα... για ιδιαιτερο β-γ λυκειου 12 ωρες την εβδομαδα ποσα θα ζητουσατε την ωρα; (σε νορμαλ οικογενεια, ιδιωτικο σχολειο το παιδι, κλπ.)
Γιατι  να  τους  κανεις  ολα  τα  μαθηματα? Κανε  τους  μονο  αυτα  που  κανεις  πολυ  - πολυ  ανετα, και  ασε  τα  μαθηματα  που  κατα  τη  γνωμη  μου  ειναι  χτικιο. Και  μιλαω  για  Εκθεση  και  Λογοατεχνια. Με  αυτον  τον  τροπο  και  μεγαλυτερη  εξειδικευση  θα  πουλας, και  πιο  πειστικη  θα  εισαι  στις  απαιτησεις  σου. Επιπλεον, αν  εχεις  μεταπτυχιακο, συγγραφικο  εργο, η  οποιαδηποτε  προυπηρεσια  στη  δημοσια  εκπαιδευση, να  τους  το  πεις  για  να  ανεβασεις  το  κασε  σου. κατ΄ εμε,   30  ευρω  ειναι  ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ  τιμη.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #782 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 06:52:57 μμ »
Σωστή και αυτή η άποψη. Συμφωνώ ότι η Λογοτεχνία είναι μεγάλο ''μανίκι'' και μπορεί να μην της φαίνεται κιόλας, καθώς η ύλη μοιάζει μικρή.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #783 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 10:39:37 πμ »
Και εξαρτάται για πόσες ώρες μιλάμε τη βδομάδα. Αν π.χ, ένας φιλόλογος κάνει σε ιδιαίτερο όλα τα μαθήματα θεωρητικής Γ΄ Λυκείου, δηλ.10-12 ώρες τη βδομάδα, ΔΕΝ γίνεται να ζητήσει 25ευρώ την ώρα. Γιατί απλούστατα το πιο πιθανό είναι ότι ΔΕΝ θα τα πάρει.
βρε παιδια χρειαζομαι τη συμβουλη σας γιατι οσο παει ακουω και χειροτερα... για ιδιαιτερο β-γ λυκειου 12 ωρες την εβδομαδα ποσα θα ζητουσατε την ωρα; (σε νορμαλ οικογενεια, ιδιωτικο σχολειο το παιδι, κλπ.)
Γιατι  να  τους  κανεις  ολα  τα  μαθηματα? Κανε  τους  μονο  αυτα  που  κανεις  πολυ  - πολυ  ανετα, και  ασε  τα  μαθηματα  που  κατα  τη  γνωμη  μου  ειναι  χτικιο. Και  μιλαω  για  Εκθεση  και  Λογοατεχνια. Με  αυτον  τον  τροπο  και  μεγαλυτερη  εξειδικευση  θα  πουλας, και  πιο  πειστικη  θα  εισαι  στις  απαιτησεις  σου. Επιπλεον, αν  εχεις  μεταπτυχιακο, συγγραφικο  εργο, η  οποιαδηποτε  προυπηρεσια  στη  δημοσια  εκπαιδευση, να  τους  το  πεις  για  να  ανεβασεις  το  κασε  σου. κατ΄ εμε,   30  ευρω  ειναι  ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ  τιμη.

παιδια συμφωνουμε σε ολα. δεν ειναι δικη μου επιλογη να τα κανω ολα. και μαλιστα αυτο ειναι και κατι που με ενοχλει ιδιαιτερα, να μην καθοριζω εγω ποσες ωρες χρειαζεται το παιδι αλλα να μου επιβαλλουν το "πακετο " τους. 30 ε ειναι λογικη τιμη οταν του κανεις 4-5 ωρες αλλα αμα του κανεις 12 δεν ειναι. αλλα ,βρε παιδια, μου ειναι αδιανοητο να δουλεψω κατευθυνση με λιγοτερα απο 15 ε σε ιδιαιτερο! για πιο οικονομικες λυσεις υπαρχει το φροντιστηριο και για εντελως δωρεαν η προσθετη. εσεις δεν ακουτε τετοιες παραλογες απαιτησεις; πραγματικα εχω αρχισει να απορω...(και δεν ειμαι χθεσινη...)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 607
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.142 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.