*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706495 φορές)

0 μέλη και 87 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marianiux

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #784 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 11:11:00 πμ »
Γιατί δεν τους βρίσκεις άλλο ένα παιδί να κάνουν γκρουπάκι και να κατέβει η τιμή απο 15 στα 10 ευρώ την ώρα από τον καθέναν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:34 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #785 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 11:20:20 πμ »
Δεν είναι όλα διατιμημένα σύμφωνα με την αξία του χρήματος αλλά με την προσωπική θυσία και το αίμα. Η ανθρώπινη σκέψη δεν μπορεί να εξαγορασθεί και ν' αντικατασταθεί.

Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #786 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 04:00:05 μμ »
Δίκιο έχεις fivo. Μην πάρεις κάτω από 15.

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #787 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 09:14:41 μμ »
γνώμη μου είναι να ζητήσεις 20ευρω...
οι περισσοτεροι πλεον γονεις θεωρουν τα ιδιαιτερα αντιστοιχα του φροντιστηριου..ομως δεν ειναι...φταιμε κι εμεις που στην προσπάθεια μας να εχουμε δουλεια ριχνουμε τις τιμες..τα βρισκουν και τα κανουν..

προσωπικα ξεκινησα με χαμηλές τιμές, παζαρια αναλογα με τις ωρες και διδασκα άπαντα τα φιλολογικά αν και δεν ήθελα...επειδη ειχα στο νου μου απο την μια "που θα τα βρει η οικογενεια" και απο την άλλη "που θα βρω εγω άλλο παιδι!"...αποδειχτηκε μέγα λάθος!!
η τακτική που ακολουθω απο φετος ειναι 15 γυμνασιο,20 α λυκειου,25 β γενικης, 30 β θεωρητικης, 35 γ θεωρητικης και διδασκω ΜΟΝΟ αρχαια και λατινικα. αν θελουν και τα υπολοιπα συστηνω μια φιλη με την οποια συνεργαζομαι με αυτο τον τροπο που ειδικευεται σε εκθεση-κειμενα.
αποτέλεσμα και περισσοτερα παιδια να εχω γιατι οι 2 νεοι μαθητες (β γυμνασιου και β λυκειου θεωρ) με συστησαν αμέσως σε αρκετούς γνωστούς του και ορισμένοι από αυτούς και σε άλλους.. άνοιξαν οι δουλειες μου λε λιγα λόγια...
κακώς-κάκιστα για την ταπεινη μου γνώμη αλλα οι γονεις εμ σου παζαρεουν το 1ευρω εμ αν τελικα συμβιβαστεις θα σε υποτιμησουν! θέλει θράσος και καλο marketing της δουλειάς μας...αλλιώς να το κόψουμε  το άθλημα! ευτυχως για τους γονεις υπαρχουν και τα φροντ και η πδσ..τι να γινει τωρα?ισα και ομοια;

μπορει να ακουγομαι παραλογη σε καποιους αλλα περσι που ετρεχα απο δω και απο κει με 10ευρω για 3 ωρες τη βδομαδα(στις οπιες ήθελαν ολα τα μαθηματα!!) σε 2 παιδια δεν ειδα κανενα οφελος...για φετος τα συγκεκριμενα τα εδωσα αλλου μιας και δε μπορουσα να τους διπλασιασω την τιμη στα καλα καθουμενα και εκει που εψαχνα για αλλη δουλεια τσπου εσκασαν απο του πουθενα οι νεοι μου μαθητες! :)

με[έπιασε η φλυαρια παλι σορρυ...θυμαμαι τον περινο εαυτο μου και εξοργιζομαι!! ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:34 »

Αποσυνδεδεμένος moufa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θέλω διορισμό...τώρα!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #788 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 09:59:27 μμ »
Γειά σας! :)
Θα ήθελα αν σας είναι εύκολο να μου πείτε την γνώμη σας...
Θα κάνω σ' ένα παιδί ιδιαίτερο σε μάθημα ειδικότητας (τεχνική ειδικότητα) θα δώσει και πανελλήνιες (Γ΄ ΕΠΑΛ) και ζήτησα 15 ευρώ την ώρα...
Καλά δεν είναι?
Είναι η πρώτη φορά που θα κάνω ιδιαίτερο και είμαι λίγο χαμένη.... :-\

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #789 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 11:10:28 μμ »
Γειά σας! :)
Θα ήθελα αν σας είναι εύκολο να μου πείτε την γνώμη σας...
Θα κάνω σ' ένα παιδί ιδιαίτερο σε μάθημα ειδικότητας (τεχνική ειδικότητα) θα δώσει και πανελλήνιες (Γ΄ ΕΠΑΛ) και ζήτησα 15 ευρώ την ώρα...
Καλά δεν είναι?
Είναι η πρώτη φορά που θα κάνω ιδιαίτερο και είμαι λίγο χαμένη.... :-\
σκεψου τις ωρες που θα χασεις ,για να γραψεις τις ασκησεις του. και γενικοτερα την προετοιμασια σου, και την ταξη που βρισκεται ο μικρος .Αν θεωρεις οτι σε καλυπτει το ποσο. τοτε οκ ,καλα ειναι.βεβαια μην πας και στο αλλο ακρο ,δεν θα λυσεις το οικονομικο προβλημα της ζωης σου με το ιδιαιτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 28, 2009, 11:12:55 μμ από Αναστασια 76 »
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος moufa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θέλω διορισμό...τώρα!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #790 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 12:49:00 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ...Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι πάρα πολλά αλλά επειδή η μάνα του παιδιού ήταν ανάμεσα στα δύο για να κάνει το παιδί της ιδιαίτερο σε αυτά τα μαθήματα, είπα από το τίποτα καλά είναι και αυτά....
Έρχεται και οικονομική κρίση.... ;D
Και πάλι ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #791 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:53:25 μμ »
ρε σεις, μη  γονατισετε οικονομικα τους γονεις. αυτο λεγεται "ξιπασμος"(μακρυα απο μας).
εγω κανω εκθεση σε 2 κοριτσια  :P 2ωρες την εβδομαδα και παιρνω 60 ευρω. δηλαδη 30 απο καθε παιδι για το 2ωρακι, αρα 15ευρω την ωρα.
με συμφερει ομως γιατι κανουν μαζι μαθημα και μαλιστα η μια μου ζητησε και ιδιαιτερο στα αρχαια, στο αγνωστο. Επισης, σκεπτομαστε να ερχονται τα κοριτσια σπιτι μου για το μαθημα αντι να πηγαινω εγω,οποτε η τιμη θα ελαττωθει κατα τι.
συμπερασμα: "η φτήνια τρωει τον παρά"
μια χαρα μου εκατσε!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Faidra_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #792 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:27:50 μμ »
Πόσες ώρες πιστεύετε ότι πρέπει να κάνουν τα παιδιά ιδιαίτερα στην ΈΚΘΕΣΗ Α΄ και Β΄ λυκείου??

Θεωρώ ότι χρειάζονται 2 ώρες ! Συμφωνείτε? Διότι κάποιοι γονείς μου είπαν ότι σε κάποια φροντιστήρια έχουν μία ώρα για τα συγκεκριμένα μαθήματα......

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #793 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:51:09 μμ »
Πόσες ώρες πιστεύετε ότι πρέπει να κάνουν τα παιδιά ιδιαίτερα στην ΈΚΘΕΣΗ Α΄ και Β΄ λυκείου??

Θεωρώ ότι χρειάζονται 2 ώρες ! Συμφωνείτε? Διότι κάποιοι γονείς μου είπαν ότι σε κάποια φροντιστήρια έχουν μία ώρα για τα συγκεκριμένα μαθήματα......

προσωπικα,κανω εκθεση 1.30 ωρα (γιατι θεωρω οτι η 1 ωρα δεν φτανει και το 2ωρο απ'την αλλη ειναι πολυ κουραστικο οταν κανεις εκθεση).φετος μονο κανω μια εξαιρεση και κανω 2ωρο, γιατι εχω 2 μαθητες την ιδια ωρα,οποτε καταλαβαινεις.....
- καλα, ασε τωρα τι κανουν τα διαφορα φροντιστηρια.εξαλλου αλλο ιδιαιτερο αλλο φροντιστηριο με 10 παιδια. δεν ξερω αν συμφωνουν με αυτα και συναδελφοι που δουλευουν σε φροντιστηρια.
απλα, ετσι το βλεπω εγω.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Faidra_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #794 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 04:24:01 μμ »
Έχεις δίκιο 1,5 ώρα για ένα άτομο είναι καλά.....

Σε φροντιστήριο που διδάσκει γνωστή μου, σε τάξη με 6 άτομα, για έκθεση Α λυκείου της έδωσαν μία ώρα τη βδομάδα (όπου η ώρα σε αυτό το φροντιστήριο είναι 45 λεπτά! )

Αποσυνδεδεμένος VENTHESIKYMI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • ΠΕ02.
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #795 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:12:54 πμ »
Καλημέρα και να με συγχωρείτε για την ερώτηση, αλλά πώς μπορώ να βρώ μαθητές για ιδιαίτερα;
Δεδομένου ότι δεν έχω κύκλο γνωριμιών στην περιοχή που κατοικώ και δουλευα μέχρι τώρα σε άσχετες δουλειές δεν το έχω πολυψάξει. Μόνο μια μαθήτρια είχα ένα χρόνο πριν, γ γυμνασίου, και δεν συνεχίσαμε γιατι δεν ήθελε να πάει στο λύκειο αλλά σε σχολή κομμωτικής.
Δεν ξέρω πως να κινηθώ.Από πού να ξεκινήσω. Κάθε συμβουλή είναι δεκτή...



Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #796 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 11:27:17 πμ »
καλημερα...καλο κουραγιο σου ευχομαι...ειχα το ιδιο προβλημα ακριβως με σενα....κολλησα χαρτακια σε διαφορα μερη...σχολεια, μαγαζια κτλ...αγγελιες κτλ...αλλα τιποτα....το μονο που καταφερα ειναι να βρω δυο παιδακια δημοτικου..... :-\...ακομα ψαχνω..........

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #797 στις: Σεπτέμβριος 30, 2009, 02:52:37 μμ »
Καλημέρα και να με συγχωρείτε για την ερώτηση, αλλά πώς μπορώ να βρώ μαθητές για ιδιαίτερα;
Δεδομένου ότι δεν έχω κύκλο γνωριμιών στην περιοχή που κατοικώ και δουλευα μέχρι τώρα σε άσχετες δουλειές δεν το έχω πολυψάξει. Μόνο μια μαθήτρια είχα ένα χρόνο πριν, γ γυμνασίου, και δεν συνεχίσαμε γιατι δεν ήθελε να πάει στο λύκειο αλλά σε σχολή κομμωτικής.
Δεν ξέρω πως να κινηθώ.Από πού να ξεκινήσω. Κάθε συμβουλή είναι δεκτή...




σε σχολη κομμωτικης ? !!! ευτυχως υπαρχουν ακομα μυαλομενα παιδια!
θα σου ελεγα για αγγελια. αλλα δεν ξερω αν εκει που μενεις αρκει.
παντως προσπαθησε να κανεις γνωριμιες. μιλα,οπου σταθεις και οπου βρεθεις για το επαγγελμα σου και προσπαθησε να τους κεντρισεις το ενδιαφερον και να τους κερδισεις με τη σταση και τη προσωπικοτητα σου.
ξερω οτι τα εχεις αυτα, αλλα το θεμα ειναι να το δουν και οι αλλοι που δεν σε ξερουν.
πχ, πας στο μαναβη να παρεις λεμε τωρα μαρουλια.
του λες:
καλημερα σας (μαναβη) ας πουμε κ.Κωστα.
θα ηθελα 2 κιλα πατατες (εχεις παρει τα μαρουλια) οχι τις μεγαλες, τις μικρες παρακαλω γιατι θα τις κανω στο φουρνο και θελω να ...μελωσουν (δειχνεις οτι εισαι και νοικοκυρα) Ολα μετρουν μη νομιζεις.
-διαλεγεις εσυ βεβαια,
αν τις διαλεξει αυτος, εσυ απλως λες: "κ.Κωστα σας εχω εμπιστοσυνη"(κερδιζεις τη συμπαθεια του)
-τις ζυγιζει (appendo ειναι στα λατινικα) και σου λεει: 2.30 ευρω
-λες: "πω πω μα πόσο ακριβαινει πια αυτη η ζωη!
που θα φτασουμε πλεον?!!!
και συνεχιζεις:  απορω σημερα οι γονεις πως τα βγαζουν περα με τα ιδιαιτερα που πληρωνουν? ερχεται ο καθηγητης και σου ζηταει μια περιουσια!  δεν ρωταει ομως πώς εσυ κυριε τα βγαζεις περα? οαταν εχεις οικογενεια,υποχρεωσεις, κινητα κλπ κλπ (αντε και μια πισινα που θελει νερο καθαρο και φαρμακο καθε λιγο και λιγακι)
γιαυτο εγω κ.Κωστα, εμενα που με βλεπετε, κανω ιδιαιτερα αλλα δεν ξετιναζω τον προυπολογισμο του σπιτιου στον αερα. κανω μαθημα σε λογικη τιμη και υστερα απο συνεννοηση με τους γονεις. συζηταω την τιμη. Θα με εχετε βεβαια στα υποψην σας, ετσι?

καπως ετσι δηλ.καταλαβες?
μετα πας στη φουρναρισα και ουτω καθ'εξης....

      ( συνεχιστε μονοι σας την ασκηση τωρα .....)
 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2009, 03:03:48 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 612
Σύνολο: 619

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.