*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706298 φορές)

0 μέλη και 58 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #896 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 02:51:13 μμ »
Τότε μπορείς να πεις 17 και αν αντιδράσουν, πες τους ότι θα τους κρατήσεις την ίδια τιμή και του χρόνου αν σε επιλέξουν. Διαφορετικά πες τους 15, αλλά ξεκαθάρισε ότι αν συνεργαστείτε την επόμενη χρονιά, η τιμή θα είναι διαφορετική. Νομίζω πως είναι αρκετά λογικό. Είτε δηλαδή να πάρεις φέτος 15 και του χρόνου 20, είτε 17 και τις δύο χρονιές. Νομίζω πάντως ότι κάτω από 15άρι είναι πολύ λίγα για Α Λυκείου. Και όπως προανέφερα, μην το δέσεις κόμπο ότι θα την έχεις και στην Β Λυκείου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:05:41 »

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #897 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 02:56:12 μμ »
θα πω από τώρα 17 γιατί μετά δε τους λέω ποτέ για αύξηση.. ντρέπομαι .. κολλάω.. πως το κάνετε αυτο;;; ζορίζομαι πολύ να πω για αύξηση

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #898 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 07:34:55 μμ »
Πολύ λίγα τους είπες 20ευρώ το 2ωρο...Και γενικά μη βασίζεστε στο τι λένε για του χρόνου, μην τους πιστεύετε, είναι ικανοί να μας '' αδειάσουν '' ακόμα και στη μέση της χρονιάς, σας μιλώ εκ πείρας...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #899 στις: Οκτώβριος 15, 2009, 10:26:29 μμ »
Πολύ λίγα τους είπες 20ευρώ το 2ωρο...Και γενικά μη βασίζεστε στο τι λένε για του χρόνου, μην τους πιστεύετε, είναι ικανοί να μας '' αδειάσουν '' ακόμα και στη μέση της χρονιάς, σας μιλώ εκ πείρας...

δεν μου εχει τυχει, αλλα οντως συμβαινει. προσοχη λοιπον.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:05:41 »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #900 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 08:31:09 πμ »
Βρε παιδά γιατί να τα αφήσει? 30 στον έναν, 30 στον άλλον, πώς θα κάνουμε χαϊρι δηλαδή? Πέρυσι που είχα κάτι απαράδεκτους και μου χρωστούσαν μονίμως χρήματα, τους έπαιρνα τηλέφωνο και τουε έλεγα "πότε σας βολεύεις μέσα στη βδομάδα να περάσω για το υπόλοιπο?" Οι περισσότεροι έλεγαν "την άλλη βδομάδα". Ε, την άλλη Δευτέρα εγώ πάλι τηλέφωνο. Όταν κατάλαβαν ότι δε θα ξεμπερδέψουν από μένα έτσι εύκολα και ότι θα τους πρήξω τα συκώτια, μου τα έδωσαν.

Φυσικά είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό. Και όπως έγραψα και παραπάνω, αυτές τις οικογένειες τις πήρα ένα τηλέφωνο τέλος Αυγούστου και τους είπα πως δε θα συνεργαστούμε φέτος, να κανονίσουν κι αυτοί την πορεία τους.

Και ξέρετε ποιό είναι το αστείο βρε παιδιά? Ότι κατά πλειοψηφία ήταν ματσωμένες οικογένειες, χωρίς οικονομικό πρόβλημα. Ενώ άλλοι, που ήξερα ότι τα έφερναν δύσκολα βόλτα ήταν συνεπέστατοι. Τις ελάχιστες φορές που δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν εγκαίρως, μου είπαν "κορίτσι μου, να σου τα δώσουμε τον άλλο μήνα μαζεμένα, μας ήρθαν πολλά αυτό το μήνα".

Σε τέτοιες περιπτώσεις φυσικά και κατανοώ το πρόβλημα και δε μιλάω καθόλου, γιατί ξέρω ότι ο άλλος ζορίζεται και δε θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση. Αλλά όχι η άλλη η μαντάμ να μη με πληρώνει εμένα για 2 μήνες και να πηγαίνει το Πάσχα στη Βιέννη!!! >:( >:( Την πήρε και τη σήκωσε! Δεν της χαρίζω ούτε ένα ευρώ! >:( >:(

εχεις απολυτο δικιο...............εγω προσωπικα δεν θελαω να ασχοληθω καν με αυτους.δεν θελω να χαλασω την καρδια μου για τους γελοιους. αν ηταν περισσοτερα θα εκανα χοντρη φασαρια και θα τον εκανα ρεζιλί και στο σχολειο.....

αλλα για να φανταστεις...ειχε πει να με πληρωνει με τη βδομαδα...εγω κ με τον μηνα να με πληρωνε κανενα προβλημα....ετσι λοιπον με ρωτουσε στο τελος τις βδπμαδας ποσες ωρες και του λεγα...καποια στιγμη για 1,5 μηνα δεν ειπε τπτ...λεω θα χει προβλημα ο ανθρωπος.....ας περιμενω....μην τον φερω σε δυσκολη θεση.....και φαντασου....οτι μετα απο 1,5 μηνα που ρωτησε-και σαφως ειχε μαζευτει ενα ποσο- δεν ειπε  καν συγνωμη παρα μου την ειπε γιατι μαζευτηκαν πολλα...και εγω φταιω.....κι εγω η κακομοιρα δεν μιλουσα για να μην το φερω σε δυσκολη θεση.....................εγω πρεπει να του θυμσω οτι πρεπει να με πληρωσει??????????/ελεος.................καποιοι ανθρωποι εχουν πολυ θρασσος απλα........................


ειχα αναλαβει μαθητη α γυμνασιου που του εκανα καθε μερα μαθημα κ ουσιαστικα τον προετοιμαζα για την επομενη μερα. ισα ισα να περασει την ταξη. επαιρνα 10 ευρω την ωρα κ 15 το διωρο. οι ανθρωποι συνεπεστατοι την πρωτη χρονια, με παρακαλουσαν που λεει ο λογος να με πληρωσουν. την επομενη χρονια ειπα οτι δεν θα τον αναλαμβανα αφου επαιρνα 2 ντεπον τη μερα για να μπορεσω να ανταπεξελθω. για να μην πολυλογω τον ξαναανελαβα αρχες μαρτιου. ο πατερας (αυτος με πληρωνε, οι γονεις χωρισμενοι) δεν ηταν τοσο συνεπης. εν τω μεταξυ με τη μανα φιλεναδες πρωτες. ερχονται οι εξετασεις κ μονο που δεν κατασκηνωνα σπιτι τους. ολη τη μερα εκει για να μαθει τα μαθηματα. κ ενω καθομουν πχ 10 ωρες χρεωνα μονο τις 4. αγιου πνευματος η μανα να γυρναει στις παραλιες, ολοι οι φιλοι μου τριημερακια κ εγω να προσπαθω να τον μαθω ιστορια (την οποια δεν του εκανα καθ'ολη τη διαρκεια της χρονιας).
το αποτελεσμα? τους χρεωσα 140 ευρω ενω θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 300 τα οποια δεν τα πηρα ποτε....
α κ με ειχε κατεβασει η μανα του κ απο την αθηνα που ημουν για να τον διαβασω ιστορια γιατι οπως μου ειπε :" μη μας κρεμασεις. τι θα κανουμε χωρις εσενα?"

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #901 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 09:05:09 πμ »
Βρε παιδά γιατί να τα αφήσει? 30 στον έναν, 30 στον άλλον, πώς θα κάνουμε χαϊρι δηλαδή? Πέρυσι που είχα κάτι απαράδεκτους και μου χρωστούσαν μονίμως χρήματα, τους έπαιρνα τηλέφωνο και τουε έλεγα "πότε σας βολεύεις μέσα στη βδομάδα να περάσω για το υπόλοιπο?" Οι περισσότεροι έλεγαν "την άλλη βδομάδα". Ε, την άλλη Δευτέρα εγώ πάλι τηλέφωνο. Όταν κατάλαβαν ότι δε θα ξεμπερδέψουν από μένα έτσι εύκολα και ότι θα τους πρήξω τα συκώτια, μου τα έδωσαν.

Φυσικά είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό. Και όπως έγραψα και παραπάνω, αυτές τις οικογένειες τις πήρα ένα τηλέφωνο τέλος Αυγούστου και τους είπα πως δε θα συνεργαστούμε φέτος, να κανονίσουν κι αυτοί την πορεία τους.

Και ξέρετε ποιό είναι το αστείο βρε παιδιά? Ότι κατά πλειοψηφία ήταν ματσωμένες οικογένειες, χωρίς οικονομικό πρόβλημα. Ενώ άλλοι, που ήξερα ότι τα έφερναν δύσκολα βόλτα ήταν συνεπέστατοι. Τις ελάχιστες φορές που δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν εγκαίρως, μου είπαν "κορίτσι μου, να σου τα δώσουμε τον άλλο μήνα μαζεμένα, μας ήρθαν πολλά αυτό το μήνα".

Σε τέτοιες περιπτώσεις φυσικά και κατανοώ το πρόβλημα και δε μιλάω καθόλου, γιατί ξέρω ότι ο άλλος ζορίζεται και δε θέλω να τον φέρω σε δύσκολη θέση. Αλλά όχι η άλλη η μαντάμ να μη με πληρώνει εμένα για 2 μήνες και να πηγαίνει το Πάσχα στη Βιέννη!!! >:( >:( Την πήρε και τη σήκωσε! Δεν της χαρίζω ούτε ένα ευρώ! >:( >:(

εχεις απολυτο δικιο...............εγω προσωπικα δεν θελαω να ασχοληθω καν με αυτους.δεν θελω να χαλασω την καρδια μου για τους γελοιους. αν ηταν περισσοτερα θα εκανα χοντρη φασαρια και θα τον εκανα ρεζιλί και στο σχολειο.....

αλλα για να φανταστεις...ειχε πει να με πληρωνει με τη βδομαδα...εγω κ με τον μηνα να με πληρωνε κανενα προβλημα....ετσι λοιπον με ρωτουσε στο τελος τις βδπμαδας ποσες ωρες και του λεγα...καποια στιγμη για 1,5 μηνα δεν ειπε τπτ...λεω θα χει προβλημα ο ανθρωπος.....ας περιμενω....μην τον φερω σε δυσκολη θεση.....και φαντασου....οτι μετα απο 1,5 μηνα που ρωτησε-και σαφως ειχε μαζευτει ενα ποσο- δεν ειπε  καν συγνωμη παρα μου την ειπε γιατι μαζευτηκαν πολλα...και εγω φταιω.....κι εγω η κακομοιρα δεν μιλουσα για να μην το φερω σε δυσκολη θεση.....................εγω πρεπει να του θυμσω οτι πρεπει να με πληρωσει??????????/ελεος.................καποιοι ανθρωποι εχουν πολυ θρασσος απλα........................


ειχα αναλαβει μαθητη α γυμνασιου που του εκανα καθε μερα μαθημα κ ουσιαστικα τον προετοιμαζα για την επομενη μερα. ισα ισα να περασει την ταξη. επαιρνα 10 ευρω την ωρα κ 15 το διωρο. οι ανθρωποι συνεπεστατοι την πρωτη χρονια, με παρακαλουσαν που λεει ο λογος να με πληρωσουν. την επομενη χρονια ειπα οτι δεν θα τον αναλαμβανα αφου επαιρνα 2 ντεπον τη μερα για να μπορεσω να ανταπεξελθω. για να μην πολυλογω τον ξαναανελαβα αρχες μαρτιου. ο πατερας (αυτος με πληρωνε, οι γονεις χωρισμενοι) δεν ηταν τοσο συνεπης. εν τω μεταξυ με τη μανα φιλεναδες πρωτες. ερχονται οι εξετασεις κ μονο που δεν κατασκηνωνα σπιτι τους. ολη τη μερα εκει για να μαθει τα μαθηματα. κ ενω καθομουν πχ 10 ωρες χρεωνα μονο τις 4. αγιου πνευματος η μανα να γυρναει στις παραλιες, ολοι οι φιλοι μου τριημερακια κ εγω να προσπαθω να τον μαθω ιστορια (την οποια δεν του εκανα καθ'ολη τη διαρκεια της χρονιας).
το αποτελεσμα? τους χρεωσα 140 ευρω ενω θα επρεπε να ηταν τουλαχιστον 300 τα οποια δεν τα πηρα ποτε....
α κ με ειχε κατεβασει η μανα του κ απο την αθηνα που ημουν για να τον διαβασω ιστορια γιατι οπως μου ειπε :" μη μας κρεμασεις. τι θα κανουμε χωρις εσενα?"

εγω πραγματικα απορω....δεν ντρεπονται....? ειναι πραγματικα πολυ"ξεφτιλα" ολο αυτο............

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #902 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 09:37:59 πμ »
καταλαβατε που φτασαμε? να ντρεπομαστε να ζηταμε τα χρηματα, τον κοπο μας!!! αισχος.
Εγω, αν ποτε βρεθω σε τετοια θεση, θα αφησω κατα μερος την ....αξιοπρεπεια και θα τους τα πω ενα χερακι. για να μη με περνανε και...... ηλιθιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2009, 09:40:37 πμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος ιουλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #903 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 11:07:07 πμ »
θα σας πω εγω ενα δικο μου περιστατικο:περσυ ειχα δυο μαθητριες γ λυκειου και εκαναν 8 ωρες την εβδομαδα μαζι.στην μητερα της μιας κοπελας ζητησα 300 το μηνα και συζηταω και με τον πατερα της αλλης,γιατι αυτος κανονιζε τα παντα στην οικογενεια,ζηταω φυσκα τα ιδια 300 ευρω.και αρχιζει να λεει αν την παω στο φροντιστηριο θα δωσω λιγοτερα.εγω ντραπηκα γιατι το κοριτσι αυτο μπορει να μην το ηξερα αλλα μη την αλλη κοπελα εκανα μαθημα απο την α γυμνασιου και εκεινη μου την συστησε.τελος παντων παρολα αυτα απαντησα στον πατερα οτι αφου το φριντιστηριο ειναι φθηνοτερο ας την παει εκει.με ξαναπαιρνει την και λεει θα σου δινω 250 και τα 50 που θα υπολειπονται στο τελος της χρονιας.φυσικα δεν πιστεψα αλλα δεχτηκα.τα χριστουγεννα ειχαν μαζευτει 150 ευρω απο αυτα τα 50 που δεν εδινε καθε μηνα και του τα ζητησα και ειπε οχι σαν να μην τα χρωστουσε και λεει στο τελος ολα μαζι.το πασχα επειδη καταλαβαινε τι θα  γινοταν ζητησα να με εξοφλησει απο τα παντα τελος απριλιου και για τα μαθηματα που ΘΑ εκανε.δεν δεκτηκε και παλι.αποφασισα να την διωξω αλλα με παρεσυρε η μητερα μου,μου λεει δεν την λυπασαι παραμονες πανελληνιων?τι εγινε?μου εφαγε εκεινα που ειχε πει στην αρχη οτι θα δωσει μαζεμενα και το καλυτερο δεν πληρωσς ουτε τον τελευταιο μηνα των εξετασεων.δλδ εχασα 700 ευρω.συγνωμη για την φλυαρια μου.

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #904 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 11:16:34 πμ »


Να σας πω το κορυφαίο: έχω πληρωθεί σε ..είδος: πήρα από γονείς μαθητών έπιπλα για το σπίτι, κοσμήματα από την κοσμηματοπώλη μητέρα άλλης μαθήτριας μέχρι και δώρα λευκά είδη(πετσέτες, σεντόνια..) για γάμους από γονείς που είχαν ανάλογο κατάστημα. Ξέρω πως ουσιαστικά έχασα χρήματα, αλλά και τί να κάνω;; πάλι καλά που μπορέσαμε και τα "βρήκαμε" έστω και μ΄ αυτό τον τρόπο.!! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #905 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 11:18:07 πμ »


Να σας πω το κορυφαίο: έχω πληρωθεί σε ..είδος: πήρα από γονείς μαθητών έπιπλα για το σπίτι, κοσμήματα από την κοσμηματοπώλη μητέρα άλλης μαθήτριας μέχρι και δώρα λευκά είδη(πετσέτες, σεντόνια..) για γάμους από γονείς που είχαν ανάλογο κατάστημα. Ξέρω πως ουσιαστικά έχασα χρήματα, αλλά και τί να κάνω;; πάλι καλά που μπορέσαμε και τα "βρήκαμε" έστω και μ΄ αυτό τον τρόπο.!! :) :) :)


 ;D


Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #906 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 11:25:42 πμ »


Να σας πω το κορυφαίο: έχω πληρωθεί σε ..είδος: πήρα από γονείς μαθητών έπιπλα για το σπίτι, κοσμήματα από την κοσμηματοπώλη μητέρα άλλης μαθήτριας μέχρι και δώρα λευκά είδη(πετσέτες, σεντόνια..) για γάμους από γονείς που είχαν ανάλογο κατάστημα. Ξέρω πως ουσιαστικά έχασα χρήματα, αλλά και τί να κάνω;; πάλι καλά που μπορέσαμε και τα "βρήκαμε" έστω και μ΄ αυτό τον τρόπο.!! :) :) :)

Δηλαδη π.χ.  η κοσμηματοπώλης μητέρα δεν είχε χρήματα να σε πληρώσει;Μήπως τους έκοψες και απόδειξη γι'αυτά;
Είπαμε...να μην το παρακάνουμε κιόλας...
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #907 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 11:43:44 πμ »



Να σας πω το κορυφαίο: έχω πληρωθεί σε ..είδος: πήρα από γονείς μαθητών έπιπλα για το σπίτι, κοσμήματα από την κοσμηματοπώλη μητέρα άλλης μαθήτριας μέχρι και δώρα λευκά είδη(πετσέτες, σεντόνια..) για γάμους από γονείς που είχαν ανάλογο κατάστημα. Ξέρω πως ουσιαστικά έχασα χρήματα, αλλά και τί να κάνω;; πάλι καλά που μπορέσαμε και τα "βρήκαμε" έστω και μ΄ αυτό τον τρόπο.!! :) :) :)


αντε βρε!έκανες την προίκα σου!έλεος ρε παιδιά δε ντρέπονται;

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #908 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 11:52:25 πμ »
αντε βρε!έκανες την προίκα σου!έλεος ρε παιδιά δε ντρέπονται;
Ποιός να  ντραπει;Αυτός που τα δίνει ή αυτός που τα παίρνει...;Γιατί εδώ κολλάει το "μισή ντροπή δική μου μισή δική σου"...
Η συμφωνία ποιά είναι;Ένα σεντόνι την ώρα;
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #909 στις: Οκτώβριος 16, 2009, 12:03:14 μμ »
τουλάχιστον διάλεγες εσύ ότι σου αρέσει ή ότι θέλανε δίνανε;
κι όμως είναι συχνό το φαινόμενο ... μια φίλη μου πάτσισε τα ιδιαίτερα με τα ραφτικά της μοδίστρας....χαχαχα!πιέτα και ώρα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.