*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706227 φορές)

0 μέλη και 36 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #938 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 03:44:06 μμ »
Ιουλία, ελπίζω να εννοείς ότι αρνήθηκαν 20€ την ώρα! Γιατί, αν φτάσαμε σε σημείο να τους φαίνονται πολλά τα 20€ το 2ωρο.... ::) ::) ::) Τι να πω!!! :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:00:42 »

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #939 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 09:56:22 μμ »
Κάνω φέτος σε μια κοπελιά έκθεση Β Λυκείου. Καλή μαθήτρια, φιλότιμη, όλα οκ. Της παίρνω 20 ευρώ την ώρα και κάνουμε ένα συνεχές δύωρο, δηλαδή 40 ευρώ την εβδομάδα. Μπυ είπε ότι 2 συμμαθήτριές της θέλουν να κάνουν κι αυτές μαζί μου μάθημα στην Έκθεση, απλά επειδή είμαι λίγο πιεσμένη με τις ώρες, πρότεινα στα κορίτσια να κάνουμε γκρουπάκι. Δεν είχαν πρόβλημα, αλλά το θέμα είναι ότι έγινε μια παρεξήγηση με την τιμή. Σήμερα που κάναμε το πρώτο 2ωρο με τα κορίτσια, μου έδωσε η κάθε μία από 40 ευρώ, σύνολο 80. Στους γονείς είχα πει ότι στη Β Λυκείου παίρνω 20 ευρώ την ώρα, αλλά επειδή είναι 2 θα τους πάρω λιγότερα. Μάλλον δεν το κατάλαβαν. Από τη μία σκέφτομαι να κάνω τον κινέζο, αλλά από την άλλη δε θέλω να τους εκμεταλλεύομαι.... Η αλήθεια είναι πως είχα σκοπό να ζητήσω 15. Να του πω τίποτα ή να το αφήσω έτσι? Ποιά η γνώμη σας?

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #940 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 09:12:00 πμ »
Κάνω φέτος σε μια κοπελιά έκθεση Β Λυκείου. Καλή μαθήτρια, φιλότιμη, όλα οκ. Της παίρνω 20 ευρώ την ώρα και κάνουμε ένα συνεχές δύωρο, δηλαδή 40 ευρώ την εβδομάδα. Μπυ είπε ότι 2 συμμαθήτριές της θέλουν να κάνουν κι αυτές μαζί μου μάθημα στην Έκθεση, απλά επειδή είμαι λίγο πιεσμένη με τις ώρες, πρότεινα στα κορίτσια να κάνουμε γκρουπάκι. Δεν είχαν πρόβλημα, αλλά το θέμα είναι ότι έγινε μια παρεξήγηση με την τιμή. Σήμερα που κάναμε το πρώτο 2ωρο με τα κορίτσια, μου έδωσε η κάθε μία από 40 ευρώ, σύνολο 80. Στους γονείς είχα πει ότι στη Β Λυκείου παίρνω 20 ευρώ την ώρα, αλλά επειδή είναι 2 θα τους πάρω λιγότερα. Μάλλον δεν το κατάλαβαν. Από τη μία σκέφτομαι να κάνω τον κινέζο, αλλά από την άλλη δε θέλω να τους εκμεταλλεύομαι.... Η αλήθεια είναι πως είχα σκοπό να ζητήσω 15. Να του πω τίποτα ή να το αφήσω έτσι? Ποιά η γνώμη σας?
να τους πεις για την μειωση,γιατι αυτα μαθαινονται,θελω να πω θα μαθουν απο αλλους γονεις οτι η τιμη στο ιδιαιτερο ειναι σαφως υψηλοτερη απο την τιμη σε ενα γκρουπακι,και φοβαμαι οτι θα στραβωσουν.δυσκολες εποχες να στραβωσει ο πελατης......
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #941 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 12:39:54 μμ »
Καλύτερα να τους ενημερώσεις για το λάθος. Θα εκτιμήσουν (φαντάζομαι..) την ειλικρίνια και την εντιμότητά σου.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:00:42 »

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #942 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:04:51 μμ »
η αληθεια ειναι οτι οι γονεις θελουν να κανεις μαθημα σχεδον δωρεαν ...Εμενα μου ειχε ζητησει μια να κανω μαθημα σε παιδι β γυμνασιου ολα τα μαθηματα τα φιλολογικα , 1 ωρα τη βδομαδα !!!!!!   με 9 ευρω ηθελε ! ασχολιαστο !

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #943 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:23:50 μμ »
Ναι, έχετε δίκιο, αυτό θα κάνω. Ελπίζω να το εκτιμήσουν και να μη με πάρουν για κορόιδο!

arlene όταν λές "όλα τα φιλολογικά σε μία ώρα" εννοείς αυτό που κατάλαβα?

Δεν πάμε καλά... ??? ??? >:(

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #944 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:24:51 μμ »
Κάνω φέτος σε μια κοπελιά έκθεση Β Λυκείου. Καλή μαθήτρια, φιλότιμη, όλα οκ. Της παίρνω 20 ευρώ την ώρα και κάνουμε ένα συνεχές δύωρο, δηλαδή 40 ευρώ την εβδομάδα. Μπυ είπε ότι 2 συμμαθήτριές της θέλουν να κάνουν κι αυτές μαζί μου μάθημα στην Έκθεση, απλά επειδή είμαι λίγο πιεσμένη με τις ώρες, πρότεινα στα κορίτσια να κάνουμε γκρουπάκι. Δεν είχαν πρόβλημα, αλλά το θέμα είναι ότι έγινε μια παρεξήγηση με την τιμή. Σήμερα που κάναμε το πρώτο 2ωρο με τα κορίτσια, μου έδωσε η κάθε μία από 40 ευρώ, σύνολο 80. Στους γονείς είχα πει ότι στη Β Λυκείου παίρνω 20 ευρώ την ώρα, αλλά επειδή είναι 2 θα τους πάρω λιγότερα. Μάλλον δεν το κατάλαβαν. Από τη μία σκέφτομαι να κάνω τον κινέζο, αλλά από την άλλη δε θέλω να τους εκμεταλλεύομαι.... Η αλήθεια είναι πως είχα σκοπό να ζητήσω 15. Να του πω τίποτα ή να το αφήσω έτσι? Ποιά η γνώμη σας?

το ότι προβληματίζεσαι είναι ανησυχητικό, άμα δεν ξέρεις ποιό είναι το σωστό τι να πω

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #945 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:34:40 μμ »
Ξέρω ποιό είναι το σωστό. Μία επιπλέον γνώμη ζήτησα. Οι γονείς ορισμένες φορές είναι... περίεγρα πλάσματα!

Αποσυνδεδεμένος arlene

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 509
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Post Tenebras Lux
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #946 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 01:45:22 μμ »
ναι ! ακριβως αυτο που καταλαβες!!! ασε ! μερικοι ειναι τοσο ασχετοι που αυτα που ζητουν απο εσενα ειναι "να τραβας τα μαλλια σου" ;D

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #947 στις: Νοέμβριος 07, 2009, 03:58:29 μμ »
Ξέρω ποιό είναι το σωστό. Μία επιπλέον γνώμη ζήτησα. Οι γονείς ορισμένες φορές είναι... περίεγρα πλάσματα!
σωστά, είναι "περίεργοι" μερικοί, γι'αυτό θα τους εξηγήσεις πως έτσι ήταν η αρχική σας συμφωνία, και έτσι είναι και η συνήθης πρακτική. Τις "αυξήσεις" χρέωσε τες την επόμενη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος hope_x

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #948 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 04:34:54 μμ »
arlene μου εχει τυχει ακριβως το ιδιο! εννοειται πως δε το κρατησα! :-X
 υπάρχουν πολλοί παλαβοί τελικά ή απλώς πέσαμε στην ίδια μαμα;; ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #949 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 09:26:45 πμ »
υπαρχουν, υπαρχουν !!!
το χειροτερο ειναι οχι οτι υπαρχουν "παλαβοι" γονεις, αλλα και "παλαβοί" καθηγητες που ή παιρνουν 5-7 ευρω την ωρα,είτε 30 ευρω την ωρα! στην ιδια κατηγορια ανηκουν,των ανισορροπων. γιατι τοσο η υποτιμηση της δουλειας μας οσο και η "ξιπασιά" ειναι το ιδιο κακα.
ξερω εγω φιλολογο που δεν παιρνει κατω απο 25 με 30 ευρω την  ωρα και μενει και σε περιοχη......(παντως οχι κολωνακι ή εκαλη) και το "παιζει"σπουδαια και τρανή!!! (χαλαρωσε κοπελα μου...)
Αν αυτο δεν λεγεται "ξιπασιά" τοτε τι ειναι?
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #950 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 09:40:57 πμ »
υπαρχουν, υπαρχουν !!!
το χειροτερο ειναι οχι οτι υπαρχουν "παλαβοι" γονεις, αλλα και "παλαβοί" καθηγητες που ή παιρνουν 5-7 ευρω την ωρα,είτε 30 ευρω την ωρα! στην ιδια κατηγορια ανηκουν,των ανισορροπων. γιατι τοσο η υποτιμηση της δουλειας μας οσο και η "ξιπασιά" ειναι το ιδιο κακα.
ξερω εγω φιλολογο που δεν παιρνει κατω απο 25 με 30 ευρω την  ωρα και μενει και σε περιοχη......(παντως οχι κολωνακι ή εκαλη) και το "παιζει"σπουδαια και τρανή!!! (χαλαρωσε κοπελα μου...)
Αν αυτο δεν λεγεται "ξιπασιά" τοτε τι ειναι?

Συμφωνω...........

Αποσυνδεδεμένος ιουλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #951 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 09:43:46 πμ »
Ανελαβα μαθητρια γ' λυκειου σε ολα τα μαθηματα της κατευθυνσης.πηγαινε φροντιστηριο και σταματησε γιατι δεν της αρεσε.Αγχωνομαι,πως θα βγει η υλη αφου ξεκιναω 2 μηνες μετα αλλα πιστευω να τα καταφερω.για 9 ωρες την εβδομαδα 20 ευρω την ωρα ζητησα.τι λετε,καλα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 621
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.169 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.