*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706255 φορές)

0 μέλη και 45 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1050 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 02:55:57 μμ »
Καλησπέρα.Ήθελα και εγω να ρωτησω κατι . Μενω επαρχια , ειμαι  καθηγητρια αγγλικων , με 7ετη εμπειρια σε ιδιαιτερα και μεταπτυχιακο σε εξελιξη . Απο οταν σπουδαζα δουλευα στην Αθηνα και θελω να ρωτησω ποιες τιμες σας φαινονται λογικες... αν καποιος  η καποια ξερει να μου πει .
   Έχω μαθητριες ενηλικες false beginners , και μια αλλη προετοιμασια για πτυχιο lower αν και ειμαστε ακομη σε χαμηλο επιπεδο κανουμε GO AHEAD του ΓΡΙΒΑ σε επιπεδο intermediate ... Επισης εχω ενα αγορακι Α senior , 2 Β seniors ,και ενα ακομη σε επιπεδο Β1 αν και δεν τα πολυπαιρνει γενικως το συγκεκριμενο παιδι ... με τους υπολοιπους γενικα παει καλα και ειναι αρκετα μελετηροι...πειτε μου μια εκτιμηση τιμης για μια επαρχιακη πολη 80.000 κατοικων και με γονεις με καποια σταθεροτητα στην δουλεια...δεν ξερω αν καμια φορα κανω λαθος στο πως κρινω τους υποψηφιους πελατες γονεις ...εσας τα κριτηρια σας ποια ειναι ? να επισημανω πως στην περιοχη μου το ιδιαιτερο δουλευει φουλ και απο μικρες ηλικιες δηλαδη υπαρχει κινητικοτητα...φετος εχω απορριψει κ αρκετα λογω και ελλειψης χρονου...ευχαριστω πολυ συναδελφοι για τον χρονο σας ! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:02:52 »

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1051 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 03:51:26 μμ »
Παιδιά , για αρχαία α' γυμνασίου σε παιδί που θα έρχεται σπίτι μου, πόσα πιστεύετε ότι πρέπει να ζητήσω; Η τιμή που λέτε καθορίζεται ανάλογα και με τις σημειώσεις που δίνετε;Αν π.χ ο καθηγητής του σχολείου τους δίνει  τα λεξιλογικά και εγώ χρειάζεται να δίνω μόνο τη γραμματική και τα ερμηνευτικά, αλλάζει κάτι;Διότι γενικά μου έρχεται να ζητάω λίγα χρήματα και κάποιοι φίλοι μου που είναι εκπαιδευτικοί με κράζουν!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1052 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 04:08:39 μμ »
Παιδιά , για αρχαία α' γυμνασίου σε παιδί που θα έρχεται σπίτι μου, πόσα πιστεύετε ότι πρέπει να ζητήσω; Η τιμή που λέτε καθορίζεται ανάλογα και με τις σημειώσεις που δίνετε;Αν π.χ ο καθηγητής του σχολείου τους δίνει  τα λεξιλογικά και εγώ χρειάζεται να δίνω μόνο τη γραμματική και τα ερμηνευτικά, αλλάζει κάτι;Διότι γενικά μου έρχεται να ζητάω λίγα χρήματα και κάποιοι φίλοι μου που είναι εκπαιδευτικοί με κράζουν!

για ποσες ωρες την εβδομαδα?
η ωρα παει γυρω στα 15 ευρω. ή 25 το 2ωρο (καπως ετσι) παντως οχι κατω απο 10.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1053 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 04:14:39 μμ »
Μου είπε από την αρχή ότι θέλει απλά να καλύψει τα κενά(από την αρχή δηλαδή) που έχει μέχρι την έβδομη ενότητα στην οποία βρίσκονται, οπότε θα κάνουμε εντατικά σχεδόν κάθε μέρα για κανένα εικοσαήμερο...Ισχύουν οι ίδιες τιμές και σε αυτή την περίπτωση,λέτε; Μάρκο ευχαριστώ για την απάντηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 18, 2010, 04:20:18 μμ από habanero »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:02:52 »

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1054 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 07:33:30 μμ »
Επειδή θα έρχεται σπίτι σου, γύρω στα 12ευρώ την ώρα. Αν πήγαινες εσύ, θα σου έλεγα γύρω στα 15ευρώ την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1055 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 12:31:01 πμ »
Να ρωτησω το εξης.Ξεκινας τωρα τα ιδιαιτερα η δουλευεις χρονια;Γιατι οι τιμες που αναφερονται μου φαινονται υπερβολικα χαμηλες.

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1056 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 12:46:00 πμ »
Παιδιά , για αρχαία α' γυμνασίου σε παιδί που θα έρχεται σπίτι μου, πόσα πιστεύετε ότι πρέπει να ζητήσω; Η τιμή που λέτε καθορίζεται ανάλογα και με τις σημειώσεις που δίνετε;Αν π.χ ο καθηγητής του σχολείου τους δίνει  τα λεξιλογικά και εγώ χρειάζεται να δίνω μόνο τη γραμματική και τα ερμηνευτικά, αλλάζει κάτι;Διότι γενικά μου έρχεται να ζητάω λίγα χρήματα και κάποιοι φίλοι μου που είναι εκπαιδευτικοί με κράζουν!

για ποσες ωρες την εβδομαδα?
η ωρα παει γυρω στα 15 ευρω. ή 25 το 2ωρο (καπως ετσι) παντως οχι κατω απο 10.
Συμφωνώ.Καλύτερα να μην πέσεις κάτω από τα 15 ευρω,γιατί όπως και να είναι έχεις δουλειά να κάνεις.
Και αν αυριο σου πει να πας σπίτι του ,τι θα πεις;;;;
Θα αλλάξεις τιμή;;;ΟΧΙ.....Ακου εμενα που ξεκίνησα με 12 ευρω,γιατί ντρεπόμουν...
Όταν κάνεις ιδιαίτερα,δίνεις τον εαυτό σου,αγχώνεσαι..Δεν είναι ευκολο!
Αν δε μ΄ακούσεις θα με θυμηθείς αργότερα....
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος stroumfita

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 543
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1057 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 08:48:02 πμ »
παιδιά ανεβάστε τις τιμές όλοι... έχουν να τα δώσουν.. ειδικά για γ λυκείου.. όχι σαν εμένα που διαβάζω από το πρωί μέχρι το βράδυ και τους ζητάω 15 ευρώ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1058 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 10:48:42 πμ »
Μια φίλη μου μαθηματικός κάνει κάτι ,νομίζω, πολύ έξυπνο.
Λέει για παράδειγμα ότι το παιδί χρειάζεται 2 ώρες την εβδομάδα μάθημα.
Υπολογίζει από την αρχή και λέει στους γονείς:(2*15)*4,3=129.
Καταλήγει σε μια τελική τιμή π.χ. 120 ή 130(ανάλογα) και λέει στους γονείς ότι αν χαθεί κάποια ώρα αναπληρώνεται.Έτσι αν το παιδι γράφει διαγώνισμα ή λέει ότι πονάει η κοιλιά του,ξέρει ότι δε θα χάσει τα χρήματά της.Εγώ δεν το εφαρμόζω αυτό ,γιατι στα παιδιά που έχω ξεκίνησα με τη νοοτροπία της ώρας.Τους έβαζα σαν ιδιαίτερο το ελάχιστο  των ωρών για να μην πληρώνουν πολλά οι γονείς.Μόλις ακύρωναν ένα-δυο μαθήματα ,δεν προλάβαινα...Εκτός από αυτό πρέπει να γράφω και τις ώρες...
Λέω να το εφαρμόσω αυτό στα νέα παιδιά που θα έχω, αν δε διοριστώ ;D ;D ;D.
Ποιά είναι η γνώμη σας;;;;;
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1059 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 11:08:54 πμ »
Μια φίλη μου μαθηματικός κάνει κάτι ,νομίζω, πολύ έξυπνο.
Λέει για παράδειγμα ότι το παιδί χρειάζεται 2 ώρες την εβδομάδα μάθημα.
Υπολογίζει από την αρχή και λέει στους γονείς:(2*15)*4,3=129.
Καταλήγει σε μια τελική τιμή π.χ. 120 ή 130(ανάλογα) και λέει στους γονείς ότι αν χαθεί κάποια ώρα αναπληρώνεται.Έτσι αν το παιδι γράφει διαγώνισμα ή λέει ότι πονάει η κοιλιά του,ξέρει ότι δε θα χάσει τα χρήματά της.Εγώ δεν το εφαρμόζω αυτό ,γιατι στα παιδιά που έχω ξεκίνησα με τη νοοτροπία της ώρας.Τους έβαζα σαν ιδιαίτερο το ελάχιστο  των ωρών για να μην πληρώνουν πολλά οι γονείς.Μόλις ακύρωναν ένα-δυο μαθήματα ,δεν προλάβαινα...Εκτός από αυτό πρέπει να γράφω και τις ώρες...
Λέω να το εφαρμόσω αυτό στα νέα παιδιά που θα έχω, αν δε διοριστώ ;D ;D ;D.
Ποιά είναι η γνώμη σας;;;;;

Είναι πράγματι πολύ καλή ιδέα (αρκεί να το δεχτούν). Κι εγώ αυτό έχω σκεφτεί να κάνω από τη νέα σχολική χρονιά σε νέους μαθητές. Θα δούμε πως αν και πώς θα δουλέψει..

Αποσυνδεδεμένος trelokotsidou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1060 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 11:45:10 πμ »
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα στο forum....
Θέλω να ξεκινήσω να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα πληροφορικής σε παιδάκια δημοτικού και γυμνασίου (κυρίως) αλλά και σε ενήλικες.Έχω πτυχίο πληροφορικής από ΙΙΕΚ και έχω την εξής απορεία.Επειδή θέλω να είμαι καθόλα νόμιμη και να κόβω κανονικά αποδείξεις παροχής υπηρεσιών , όταν κάνω έναρξη επαγγέλματος στην εφορία τί ακριβώς θα πληρώνω το μήνα? Γιατί κάπου διάβασα για 300 ευρώ το μήνα και τρελάθηκα...
Εαν κάποιος ξεκινήσει χωρίς να έχει πελατεία στην αρχή -που είναι και το λογικό- πώς θα μπορέσει να καλύψει αυτό το ποσό για την εφορία?
Εκτός και εαν κάνω λάθος και παραπληροφορήθηκα.Όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει.
Επίσης επειδή θα βγάλω και διαφημιστικό φυλλάδιο δεν θέλω να αγχώνομαι μήπως και με καρφώσει κάποιος (εαν δεν κάνω έναρξη επαγγέλματος τελικά) οπότε σκέφτομαι να είμαι κανονικά νόμιμη για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο.
Τί γνώμη έχετε πάνω σε αυτό? Συμφέρει να κάνω έναρξη ή τα βγάζω μαύρα χωρίς αποδείξεις και να έχω και το άγχος μη με καρφώσει κάποιος ανταγωνιστής μου?
Επίσης σαν τιμή σκέφτομαι να χρεώνω 15 ευρώ την ώρα και 25 το 2ωρο.Είναι καλά? Σε επαρχία θα κάνω μαθήματα και θα πηγαίνω εγώ στο χώρο του μαθητή για περισσότερη ευκολία του.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 20, 2010, 11:49:25 πμ από trelokotsidou »

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1061 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 01:02:52 μμ »
Να ρωτησω το εξης.Ξεκινας τωρα τα ιδιαιτερα η δουλευεις χρονια;Γιατι οι τιμες που αναφερονται μου φαινονται υπερβολικα χαμηλες.
Δεν δουλεύω χρόνια, αλλά έχω τριβή με τα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που έσπευσαν να μου απαντήσουν  :D :D.Dros, τα 15 σου φαίνονται λίγα για πρώτη γυμνασίου; Πάντως αυτό με ένα συνολικό ποσό για το μήνα, μου φαίνεται καλό, δεν ξέρω βέβαια πώς θα φαίνεται στους γονείς οι οποίοι θα έχουν συνδέσει το ιδιαίτερο με την ώρα...

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1062 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:27:33 μμ »
παίδες καλησπέρα !!!τί πράττουμε στην περίπτωση που μας χρωστούν σε μαθηματα κατεύθυνσης  ιδιαίτερο 400 ευρω ;την άλλη βδομάδα πάμε στα 500 ευρω!!!σταματάμε το μάθημα;λέμε στη μητέρα για διακανονισμό;η οποία όλο λούσα και μεγαλομανία και εγώ να μην ξέρω πότε πληρώνομαι ,βλακέια μου που το άφησα τόσο πολυ και γω αλλά τώρα τί με συμβουλεύεται να πράξω;

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1063 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:31:01 μμ »
τονισε της οτι εσυ το κανεις για βιοποριστικους λογους και οχι απο χομπυ.αν ειναι ολο λουσα τοτε δεν θα υπαρχει προβλημα οικονομικο... ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 612
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.