*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706154 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1092 στις: Ιανουάριος 22, 2010, 05:30:02 μμ »
την έχω από β λυκείου την κοπέλα πολύ καλή μαθήτρια συνεπέστατοι στις πληρωμές έχουν και λεφτά απότι φαίνεται αλλά εγώ ντρέπομαι να ζητήσω παραπάνω.. από την άλλη μένουν λίγο μακρυά, και για τις σημειώσεις θέλω ένα σωρό λεφτά γιατί τις δένω με σπιράλ κλπ κ δίνω πολύ υλικό.. πως να το έλεγα;

απλα και κατανοητα,εχει ανεβει ο βαθμος δυσκολιας,οι τιμες στα αναλωσιμα επισης και επειδη δεν θελω να αντιγραφει η μικρη και προτιμω να της τα φερνω φωτοτυπημενα σκεφτηκα να κανω μια αυξηση στην ωρα ωστε να μην χρειαζεται να σκεφτομαι το κοστος...αλλιως πες τους επειδη οι σημειωσεις ειναι πολλες φετος,θα τις πληρωνομαι εξτρα...ξεχωριστα απο το μαθημα...οπως τις παιρναμε εμεις στην σχολη.. ;)
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:32 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1093 στις: Ιανουάριος 23, 2010, 02:52:32 μμ »
Καλά ε, διαβάζοντας το θέμα και πέρα από το...deja vu που ένιωσα απορώ για το εξής. Εμείς καθόμαστε και συζητάμε αν και μήπως και πώς και ντρεπόμαστε να ζητήσουμε δεδουλευμένα. Αυτοί που μας χρωστάνε, δε ντρέπονται καθόλου ??? Δηλαδή στην περίπτωσή μας ισχύει νομίζω η παροιμία: εκεί που μας χρωστάγανε μας πήραν και το βόδι! :(

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1094 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 01:25:22 πμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑς...τι κανετε στην περιπτωση που σας ακυρωσουν το μαθημα την ωρα που εσεις εχετε διανυσει την μιση διαδρομη...δλδ λιγα λεπτα πριν φτασετε στο σπιτι του μαθητη;; χρεωνετε τιποτα ή απλα γυριζετε πισω;;
Ο λογος ακυρωσης ειναι το σινεμα...ειχε κανονισει να παει να δει ταινια....αλλα ξεχασε να μου το ακυρωσει... :-\
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1095 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 02:07:19 πμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑς...τι κανετε στην περιπτωση που σας ακυρωσουν το μαθημα την ωρα που εσεις εχετε διανυσει την μιση διαδρομη...δλδ λιγα λεπτα πριν φτασετε στο σπιτι του μαθητη;; χρεωνετε τιποτα ή απλα γυριζετε πισω;;
Ο λογος ακυρωσης ειναι το σινεμα...ειχε κανονισει να παει να δει ταινια....αλλα ξεχασε να μου το ακυρωσει... :-\

Απαράδεκτο! Αλλά τι να χρεώσεις; Απλά το αναπληρώνεις με διπλή ώρα (και διπλή χρέωση) την επόμενη φορά!
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:32 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1096 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 09:23:49 πμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑς...τι κανετε στην περιπτωση που σας ακυρωσουν το μαθημα την ωρα που εσεις εχετε διανυσει την μιση διαδρομη...δλδ λιγα λεπτα πριν φτασετε στο σπιτι του μαθητη;; χρεωνετε τιποτα ή απλα γυριζετε πισω;;
Ο λογος ακυρωσης ειναι το σινεμα...ειχε κανονισει να παει να δει ταινια....αλλα ξεχασε να μου το ακυρωσει... :-\

εγω θα πηγαινα στο σινεμα, θα την επιανα απ΄τ'αυτι και θα την πηγαινα σπιτι για μαθημα!!
αν η προβολη της ταινιας ειχε αρχισει, θα εμπαινα μεσα με ενα φακο και θα την εψαχνα αναμεσα στις σειρες. Η συνεχεια ....γνωστη.
τι θα χρεωνα? ενα εισιτηριο του σινεμα, μια μπυρα,ενα πακετο τσιγαρα και το μαθημα Χ 2
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1097 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 09:48:52 πμ »


Παράθεση
εγω θα πηγαινα στο σινεμα, θα την επιανα απ΄τ'αυτι και θα την πηγαινα σπιτι για μαθημα!!
αν η προβολη της ταινιας ειχε αρχισει, θα εμπαινα μεσα με ενα φακο και θα την εψαχνα αναμεσα στις σειρες. Η συνεχεια ....γνωστη.
τι θα χρεωνα? ενα εισιτηριο του σινεμα, μια μπυρα,ενα πακετο τσιγαρα και το μαθημα Χ 2

 ;D ;D ;D

οχι, εγω προσωπικα δεν θα χρεωνα....αλλα θα εξεφραζα την δυσαρεσκεια μου και στο παιδι και στους γονεις...και θα παρακαλουσα να μην ξανασυμβει...

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1098 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 11:06:11 πμ »
Κοίτα να δεις σύμπτωση! Εθές μου έτυχε το ίδιο πράγμα. Πήγα στο σπίτι του πιτσιρικά, αλλά αυτός έλειπε γιατί είχαν κοπή πίτας στο κούμβητήριο και ξέχασε να μου το πει! Δεν το χρέωσα γιατί ο μικρός είναι πολύ υπεύθυνος, πρώτη φορά μου το κάνει τα 3 χρόνια που κάνουμε μάθημα, ξέρω ότι δε θα ξαναγίνει.

Αν πάλι μου τύχαινε κανένας μαθητής που το έκανε σύστημα, μάλλον μετά από τις 3-4 φορές θα μιλούσα με τη μαμά του και θα το χρέωνα στο εξής.

Αποσυνδεδεμένος despoina25

  • Συνδρομητής
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1099 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 11:54:01 πμ »
  Εγώ πριν δύο χρόνια είχα μια μαθήτρια που ακύρωνε συστηματικά και πάντα τελευταία στιγμή. Είχαμε μάθημα στις 6 και συνήθως με έπαιρνε στις 5.45 και μου έλεγε "έχεις ξεκινήσει; απλώς...εμμμ....να... γράφω διαγώνισμα...δεν είμαι καλά...." κτλ κτλ. Τι περίμενε ότι ένα τέταρτο πριν δε θα είχα ξεκινήσει; Ειδικά τότε που δεν οδηγούσα ήταν ανυπόφορο...με το που κατέβαινα από τη στάση, τότε θυμόταν να με ειδοποιήσει.

     Φυσικά έκανα υπομονή λίγους μήνες μέχρι να τελειώσει τη β' λυκείου, αλλά την επόμενη χρονιά δεν την ανέλαβα, κι ας με παρακαλούσε. Εδώ δε δεχόταν να αναπληρώσουμε ότι χάναμε, θα συνεργαζόμουνα εγώ μαζί της με τέτοιες προϋποθέσεις στην γ' λυκείου; Ούτε τον Μάιο δε θα έβγαζα την ύλη!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1100 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 02:06:33 μμ »
Κι εμένα μου έχει συμβεί πάρα πολλές φορές,αλλά όποτε με παίρνουν και μου λένε για ακύρωση,ακόμη κι αν είμαι στο σπίτι ακόμη λέω πως έχω ξεκινήσει ήδη και πως σε λίγο φτάνω στο σπίτι τους και πως είναι απαράδεκτο να με ενημερώνουν τελευταία ώρα και τους πιάνω γενικώς στη γκρίνια,οπότε τελικά δεν το χάνω το μάθημα.

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1101 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 03:23:36 μμ »
και σ΄εμένα έχει τύχει και γκρινιάζω και απ΄όλα αλλά απ΄το να κάνω μάθημα και να έχουν κάτι μούτρα μέχρι κάτω προτιμώ να ακυρώνεται και να το αναπληρώνω.
Στην περίπτωση της Αναστασίας το πιο σωστό και επαγγελματικό θα ήταν να πληρωνοταν αφού πήγε ενω θα μπορούσε να΄χει βάλει άλλο μάθημα,εχασε το χρόνο της αλλά ποιος γονέας θα φιλοτιμηθεί να της το πληρώσει .Γνώμη μου, να τους το ξεκαθαρίσεις για να μην ξανασυμβεί,για τη δική σου ψυχική ηρεμία περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1102 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 03:35:37 μμ »
σωστα!
αυτα τα ζητηματα τα ξεκαθαριζει κανεις απο τη πρωτη στιγμη. πριν καν υπαρξουν, για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις.
εγω τουλαχιστον το λεω απο την αρχη της συμφωνιας μας. μαθημα που χανεται για οποιονδηποτε αλλο λογο εκτος ασθενειας, αν δεν αναπληρωθει συντομα τοτε πληρωνεται κανονικα, επομενως συμφερει να μη χανονται ωρες.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1103 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 03:53:15 μμ »
σοβαρά μιλάς;και στα πληρώνουν;αυτές είναι συμφωνίες

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1104 στις: Ιανουάριος 28, 2010, 04:08:38 μμ »
σοβαρά μιλάς;και στα πληρώνουν;αυτές είναι συμφωνίες

ναι, τουλαχιστον δεν χανονται ωρες ασκοπα.
οκ. μια φορα να τυχει δεν τρεχει τιποτα, αλλα οχι να γινεται συνεχεια.
 κοιτα, αν εξηγηθεις απο την αρχη οι γονεις σε θεωρουν υπευθυνο και σοβαρο στη δουλεια σου και τους  εμπνεεις εμπιστοσυνη.
μη νομιζετε οτι θα χασετε το μαθημα αν κανετε τετοια εξηγηση. Αντιθετα θα ελεγα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1105 στις: Ιανουάριος 29, 2010, 10:32:49 μμ »
και σ΄εμένα έχει τύχει και γκρινιάζω και απ΄όλα αλλά απ΄το να κάνω μάθημα και να έχουν κάτι μούτρα μέχρι κάτω προτιμώ να ακυρώνεται και να το αναπληρώνω.
Στην περίπτωση της Αναστασίας το πιο σωστό και επαγγελματικό θα ήταν να πληρωνοταν αφού πήγε ενω θα μπορούσε να΄χει βάλει άλλο μάθημα,εχασε το χρόνο της αλλά ποιος γονέας θα φιλοτιμηθεί να της το πληρώσει .Γνώμη μου, να τους το ξεκαθαρίσεις για να μην ξανασυμβεί,για τη δική σου ψυχική ηρεμία περισσότερο.


Εγώ πάλι προτιμάω να βλέπω τα μούτρα τους μέχρι κάτω και να πληρώνομαι το μάθημα κανονικά,παρά να βγαίνω από το πρόγραμμά μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 646
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.