*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706707 φορές)

0 μέλη και 78 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος darthvader

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1330 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:37:14 πμ »
ΝΤΡΟΠΗ!!!! Καλά δεν ντρέπεστε καθόλου? Δηλαδή τώρα σας φταίνε και αυτοί που δεν κάνουν ιδιαίτερα?
Λοιπόν αυτοί είναι οι πραγματικοί εκπαιδευτικοί!!!
Εσείς είστε απλά οι
ΕΜΠΟΡΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Δεν είστε εκπαιδευτικοί, καταλάβετέ το, είστε απλά έμποροι.
Καλό παζάρεμα λοιπόν στις τιμές των αγαθών που πουλάτε.

Κάτι τέτοιες απόψεις και συμπεριφορές είναι η αιτία που σήμερα η κοινωνία μας έχει απαξιώσει.

γιατι πραγματικα αυτοι που δε μπορουν ή δεν κανουν ιδιαιτερο ή ειναι τοσο τιμιοι που δε δεχονται κανενα παζαρεμα για τη μορφωση του παιδιου τους!!! :-X :-X :-X  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1331 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:43:36 πμ »
darthvader μας μάλωσες τώρα ? ? ?

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1332 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:40:41 πμ »
Παιδιά, δε ξέρω τί λέτε εσείς, εγώ πάντα κάνω 2 ευρώ αύξηση στο χρόνο. Οι μαθητές μου και οι γονείς τους το ξέρουν από πριν, ότι η τιμή είναι η περσινή +2. Αν φυσικά υπάρχει οικονομικό πρόβλημα, δε χάθηκε και ο κόσμος, αλλά γενικότερα το τηρώ. Άλλωστε και σε όλα τα φροντιστήρια η τιμή αυξάνεται από τάξη σε τάξη, το ίδιο κάνω κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1333 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:49:44 πμ »
ΝΤΡΟΠΗ!!!! Καλά δεν ντρέπεστε καθόλου? Δηλαδή τώρα σας φταίνε και αυτοί που δεν κάνουν ιδιαίτερα?
Λοιπόν αυτοί είναι οι πραγματικοί εκπαιδευτικοί!!!
Εσείς είστε απλά οι
ΕΜΠΟΡΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Δεν είστε εκπαιδευτικοί, καταλάβετέ το, είστε απλά έμποροι.
Καλό παζάρεμα λοιπόν στις τιμές των αγαθών που πουλάτε.

Κάτι τέτοιες απόψεις και συμπεριφορές είναι η αιτία που σήμερα η κοινωνία μας έχει απαξιώσει.


ποιο ειναι το προβλημα σου??
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:32:54 »

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1334 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 11:24:42 πμ »
@darthvader

Για να τελειώνουμε, γιατί πολύ τράβηξε το παραμύθι.

Μιλώντας για τον εαυτό μου και μόνο, να σε πληροφορήσω ότι πραγματικά θα προτιμούσα να μην κάνω ιδιαίτερα. Θα μου ήταν πολύ περισσότερο αρεστό να πηγαίνω το πρωί στην ταξούλα μου, να έχω πληρωμένες διακοπές το καλοκαίρι (και όχι ταμείο ανεργίας), να πληρώνονται (όσο πληρώνονται) τα διάφορα επιδόματά μου και τέλος να έχω μια φυσιλογική ζωή στην οποία θα μπορούσα να πάω για καφέ σαν άνθρωπος με τον άντρα μου.

Επειδή όμως αυτός ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος, κάτι τέτοιο δεν υφίσταται, οπότε με κάποιον τρόπο θα πρέπει να καλύψω τις βιοποριστικές μου ανάγκες και να κολλήσω ένσημα αν θέλω κάποια στιγμή να πάρω σύνταξη. Αν έχεις κάποια άλλη λύση στο βιοποριστικό μου πρόβλημα, θα ήμουν περιχαρής αν την άκουγα, μια και το θέμα έχει απασχολήσει κι εμένα αρκετά. Δεν κάνω πλάκα, πραγματικά αν μπορείς να μου βρεις λύση, θα την ακολουθήσω.

Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνουν μερικοί είναι ότι τόσο οι "καλοί" εκπαιδευτικοί, όσο και οι "έμποροι", κάπως πρέπει να ζήσουν....


Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1335 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 12:34:07 μμ »
μα καλα τωρα τι να συζηταμε??

darthvader, μηπως τους βαζουμε κ το μαχαιρι στο λαιμο για να τους κανουμε μαθημα? μηπως τους απειλουμε με βασανιστηρια??

καλυπτουμε μια αναγκη των ιδιων των παιδιων κ των γονιων τους. αυτη που καλυπτουν κ τα φροντιστηρια. ας φροντισει λοιπον η καθε υπουργος να φτιαξει την παιδιεα  (κ δεν εννοω διορισμους μονο, αυτο ειναι ενα κομματι σε ολο το παζλ) κ μετα τα ξαναλεμε!

Αποσυνδεδεμένος Angel1ca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1336 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 01:09:12 μμ »
Κύριοι "πραγματικοί" εκπαιδευτικοί,
Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε πολλούς από εσάς (και όχι σε όλους, γιατί δε δύναμαι να ισοπεδώσω το λειτούργημα που όλοι υπηρετούμε) ...
Χάρη στη δική σας "ποιοτική" δουλειά, εγώ ο έμπορας της εκπαίδευσης μπορώ να βγάζω τα προς το ζην κάθε μήνα...
Σας οφείλω με λίγα λόγια την ύπαρξή μου...

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1337 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 01:24:36 μμ »
Κύριοι "πραγματικοί" εκπαιδευτικοί,
Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε πολλούς από εσάς (και όχι σε όλους, γιατί δε δύναμαι να ισοπεδώσω το λειτούργημα που όλοι υπηρετούμε) ...
Χάρη στη δική σας "ποιοτική" δουλειά, εγώ ο έμπορας της εκπαίδευσης μπορώ να βγάζω τα προς το ζην κάθε μήνα...
Σας οφείλω με λίγα λόγια την ύπαρξή μου...


Είσαι τελείως λάθος!
Το μήνυμά σου θα έπρεπε να απευθύνεται στο Υπουργείο παιδείας και να αναφέρεται στο υπάρχον εκπαιδευτικό σύστημα.
Πως να κάνω ποιοτική δουλειά και να προετοιμάσω σωστά έναν μαθητή σε σύγκριση με την προετοιμασία που του παρέχει το ιδιαίτερο-φροντιστήριο όταν:

1. Στην τάξη έχω 25 και από φέτος 30 παιδιά, ενώ εσύ έχεις μόνο 1  ;;;;;

2. Οι αίθουσες είναι χάλια ενώ εσύ γράφεις με μαρκαδόρο και κάνεις μάθημα σε έναν πολιτισμένο χώρο?

3. Όταν αν κάποιο παιδί σου δημιουργεί πρόβλημα στην τάξη και σου χαλάει το ωραίο σου ποιοτικό μάθημά σου, μπορείς και να το διώξεις και να του πεις να μην ξανάρθει και να μην τον ξαναδεχτείς στο μάθημά σου, ενώ εγώ αυτόν που με ενοχλεί είμαι υποχρεωμένος να τον κρατήσω μαζί με τους υπόλοιπους 29 και να τον υποστώ όλη τη χρονιά και να κάνω μάθημα με δυσκολία.

4. Όταν από το νόμο προβλέπεται ότι θα χαθούν ώρες διδασκαλίας για:
(σου αντιγράφω μέρος από το περσυνό προσωπικό μου ημερολόγιο όπου κατέγραψα τις διδακτικές ώρες που χάθηκαν)

συνελεύσεις μαθητών,
συνελεύσεις καθηγητών,
εκλογές 5μελών
εκλογές 15μελών
εκλογές καθηγητών
βδομάδες πρόβες για παρέλαση,
βδομάδες πρόβες για χορωδίες-ποίηματα κλπ.,
παραμονη 25ης,
παραμονή 28ης,
κοπή πίτας
15 μέρες Χριστούγεννα το κατάστημα κλειστό,
ώρες να δωθούν οι έλεγχοι (στα φροντιστήρια δίνονται Κυριακες!)
15 μέρες το Πάσχα το κατάστημα επίσης κλειστό,
Ιούλιο-Αύγουστο το κατάστημα κλειστό
ομιλίες για τον ρατσισμό τα ναρκωτικά κλπ κλπ κλπ
επισκέψεις σε μουσεία
6 περίπατοι τον χρόνο
5ήμερη
3ήμερη
ακόμα και οι ώρες των διαγωνισμάτων γίνονται εις βάρος των ωρών διδασκαλίας, ενώ εσύ στο φροντιστήριο τα διαγωνίσματα τα κάνεις Κυριακές για να μην χαθούν ώρες.

.... ενώ εσύ όλες τις παραπάνω ώρες τις εκμεταλλεύεσαι για να βγει η ύλη σωστά και όπως πρέπει ...

Δούλεψε και εσύ σύμφωνα με τις παραπάνω συνθήκες και μετά έλα να πεις ότι ο δημόσιος εκπαιδευτικός δεν κάνει σωστά τη δουλειά του. Πες στο ιδιαίτερό σου ότι σήμερα που έχει ωραία μέρα θα πάμε εκδρομή!! ή ότι σήμερα δεν θα κάνουμε μάθημα αλλά θα μιλήσουμε για τη μάστιγα των ναρκωτικών. Και αν σταυρώσεις ιδιαίτερο ξανά φτύσε με!  :P

Εγώ για να βγάλω την ύλη των Μαθηματικών στην Γ Λυκείου, δεινοπαθώ κάθε χρόνο και την βγάζω τρέχοντας και μη φτάνοντας. Φταίω εγώ; Δεν κάνω εγώ ποιοτική δουλειά;

Εννοείται ότι εσύ κάνεις 1000 φορές πιο σωστή δουλειά από μένα και βγάζεις την ύλη όπως πρέπει και με επαναλήψεις (Εεεεε? επαναλήψεις; τι θα πει αυτό; άγνωστη λέξη για τον δημόσιο εκπαιδευτικό)

Για σκέψου τα λίγο καλύτερα τα πράγματα.... Ο εκπαιδευτικός φταίει; Εμένα αυτό με προσβάλλει.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2010, 02:00:58 μμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1338 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 01:35:25 μμ »
Ολοι εσεις με τα ιδιαιτερα κλπ , ενδιαφερεστε πραγματικα για το Δημοσιο σχολειο  και για την εκπαιδευση γενικωτερα?
Για το καλο του μαθητη?
Για την αναβάθμιση της Παιδείας??
Η ετσι ειναι το "συστημα" και απλά το ακολουθειτε επειδη σας βολευει??


μάλιστα .....δηλαδή τι θα προτεινες απότη μεριά σου για φιλόλογο που ο κλάδος του εχει 10.000 και λίγους λέω συναδέλφους ,που σπούδασε γιατί πραγματικά μόνο αυτ΄ήθελε να κάνει και που ακομα και με ΑΣΕΠ δεν προκειται να διοριστει αυτόν τον αιώνα;σου είπε κανείς ότι μας κάλεσαν να διδάξουμε σε δημόσιο σχολείο κα αρνηθήκαμε; και τέλος η ώρα μας ορίζεται με βασητη ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ!!!!!!κανε ένα κόποκαι διαβασε την τουλάχιστον για ό,τι ισχυει στην ιδιωτικη εκπαίδευση και μέτα έλα και πες μας ..και όσο για το δημόσιο σχολείο ...φίλη δασκάλα ξεκινά ιδιαίτερα φετος ...διορισμένη .....

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1339 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:26:16 μμ »
Ολοι εσεις με τα ιδιαιτερα κλπ , ενδιαφερεστε πραγματικα για το Δημοσιο σχολειο  και για την εκπαιδευση γενικωτερα????
Για το καλο του μαθητη????
Για την αναβάθμιση της Παιδείας??
Η ετσι ειναι το "συστημα" και απλά το ακολουθειτε επειδη σας βολευει??




Κι εσύ τι ζόρι τραβάς; Έχεις το παιδί σου σε ιδιαίτερα και σου τρώνε τα λεφτά; Είσαι μόνιμος εκπαιδευτικός και ζηλεύεις κάτι; Αν ναι, τι;;;
Και γενικά τα λεφτά είναι κακό πράγμα.. να μην δουλεύει κανένας για αυτά τα σατανικά χαρτάκια!!!
Σύνελθε λοιπόν...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1340 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:54:14 μμ »
Πώς θα ζήσει οαδιόριστος εκπαιδευτικός; Και οι παλιοί συνάδελφοι ιδιαίτερα έκαναν προτού διοριστούν!
Πριν το διορισμό μου έκανα για 7 χρόνια ιδιαίτερα και ζούσα αξιοπρεπώς, αν και προσπαθούσα να κρατώ τις τιμές όσο πιο κάτω γινόταν με εκπτώσεις σε αδέρφια, με ομαδικά κλπ.
Μολις διορίστηκα μόνιμη, σταμάτησα για πολλούς λόγους, δεοντολογικούς και πρακτικούς. Δεν το μετάνιωσα.
Για όσο καιρό όμως έκανα ιδιαίτερα, πιστεύω ότι απλώς συμπλήρωνα τα κένα που δυστυχώς όλοι ξέρουμε πως έχει το δημόσιο σχολείο. Δεν καπέλωσα και δε μείωσα ποτέ τουσ καθηγητές στο δημόσιο, γνωρίζοντας ότι οι συνθήκες εκεί κάθε άλλο παρα ιδανικές είναι.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1341 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 03:55:53 μμ »
Πώς θα ζήσει οαδιόριστος εκπαιδευτικός; Και οι παλιοί συνάδελφοι ιδιαίτερα έκαναν προτού διοριστούν!
Πριν το διορισμό μου έκανα για 7 χρόνια ιδιαίτερα και ζούσα αξιοπρεπώς, αν και προσπαθούσα να κρατώ τις τιμές όσο πιο κάτω γινόταν με εκπτώσεις σε αδέρφια, με ομαδικά κλπ.
Μολις διορίστηκα μόνιμη, σταμάτησα για πολλούς λόγους, δεοντολογικούς και πρακτικούς. Δεν το μετάνιωσα.
Για όσο καιρό όμως έκανα ιδιαίτερα, πιστεύω ότι απλώς συμπλήρωνα τα κένα που δυστυχώς όλοι ξέρουμε πως έχει το δημόσιο σχολείο. Δεν καπέλωσα και δε μείωσα ποτέ τουσ καθηγητές στο δημόσιο, γνωρίζοντας ότι οι συνθήκες εκεί κάθε άλλο παρα ιδανικές είναι.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1342 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:04:36 μμ »
Ρε παιδιά τι συζητάμε ;;;;  ΑΝ ...

- Διόριζαν ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ και ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ όσους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ για ΟΛΗ τη χρονιά (= σωστός προγραμματισμός του υπουργείου= ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ= ΛΕΦΤΑ ΓΙΑΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ-ΥΦΙΠΟΥΡΓΟΥΣ - ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ) και όχι το τωρινό μπάχαλο

- Ο μισθός του μόνιμου εκπαιδευτικού ήταν  ανάλογος του λειτουργήματος που υπηρετέι

- ΚΑΤΑΡΓΟΥΣΑΝ ΑΜΕΣΑ τους κάθε λογής ελαστικά εργαζόμενους εκπαιδευτικούς με μισθό και ασφάλιση εργασιακού ΜΕΣΑΙΩΝΑ, χωρίς να έχουν το δικαίωμα να εργάζονται ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (φροντιστήρια κτλ) (=ζήσε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με 300 ευρώ το μήνα κι ας είσαι 30-40 ετών ή έχεις οικογένεια)

- Καταλαβαίναν επιτέλους ότι η πραγματική ΑΝΑΠΤΥΞΗ και ΠΡΟΟΔΟΣ μιας κοινωνίας έρχεται ΜΟΝΟ μέσα από την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ επένδυση στην ΠΑΙΔΕΙΑ και τη ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

Θα μπάιναμε στη διαδικάσία να κάνουμε ιδιαίτερα μαθήματα ;;;

Λεφτά υπάρχουν ώς φαίνεται μόνο για συμβούλους ,υφιπουργούς , παρατρεχάμενους αλλά όχι για δασκάλους και καθηγητές...

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1343 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:10:23 μμ »
πολυ σωστα τα λες ασπινουλα αλλα με ...λαθος ορθογραφια.. ;D ;D(συμπαθα με χιουμορ κανω.)
δυστυχως ενω ολοι ξερουμε τι μπορει και ΠΡΕΠΕΙ να γινει ,αυτοι που μπορουν να αλλαξουν τα πραγματα απλα κωφευουν..
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 670
Σύνολο: 679

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.