*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706596 φορές)

0 μέλη και 88 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1344 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:11:29 μμ »
Και για αναπληρωτές υπουργούς! Να μη φάνε κι αυτοί; Τώρα πήραν τη θεσούλα τα παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:24:59 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1345 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:13:05 μμ »
ε καλα ενταξει το προβλημα της παιδειας ομως δεν ειναι μονο οι διορισμοι, να λεμε κ αληθειες. ειναι ενα απο τα προβληματα. κ ουτε το πιο σημαντικο (κατ'εμε)

οταν λοιπον λυθουν ολα αυτα κ κυριως οταν αποφασισουν ολα τα κομματα κ οι κυβερνησεις σε κοινη πολιτικη για την παιδεια με αλλαγες που προχωρησουν σε βαθος, τοτε κατι μπορει να αλλαξει.

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1346 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:15:48 μμ »
μονο στη παιδεια να εχουν κοινη γραμμη;εδω δεν εχουν στην εξ.πολιτικη την παιδεια θα σκεφτουν;;;αυτοι λειτουργουν συμφωνα με το ρητο οτι φαμε οτι πιουμε και οτι αρπαξει ο  :-X :-X ουπς..παρασυρθηκα.. :-[
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος vpdt

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1347 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:17:51 μμ »
Πότε ακολούθησαν κοινή γραμμή ; Κάθε υπουργός παιδείας κάνει ό,τι του έρθει (καλό ή κακό), μέχρι να έρθει ο επόμενος να το αλλάξει. Υπάρχει πουθενά μακροπρόθεσμος σχεδιασμός, ώστε να μη γίνεται η ζωή μαθητών και εκπαιδευτικών άνω- κάτω κάθε τρεις και λίγο;
 Κάθε χρόνο μας έρχεται και καινούργια κατραπακιά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:24:59 »

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1348 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:18:36 μμ »
πολυ σωστα τα λες ασπινουλα αλλα με ...λαθος ορθογραφια.. ;D ;D(συμπαθα με χιουμορ κανω.)
δυστυχως ενω ολοι ξερουμε τι μπορει και ΠΡΕΠΕΙ να γινει ,αυτοι που μπορουν να αλλαξουν τα πραγματα απλα κωφευουν..

Ο δαίμων του... πληκτρολογίου..  !  :)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1349 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:18:50 μμ »
ναι βρε αναστασια αλλα σε φορουμ για εκπαιδευτικους γραφουμε οχι σε φορουμ για διπλωματες κ στρατιωτικους ;D

η παιδεια μας αφορα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Αναστασια 76

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1853
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατι...κινειται....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
    • Προφίλ
    • Δελφικα Παραγγελματα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1350 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:22:29 μμ »
πολυ σωστα τα λες ασπινουλα αλλα με ...λαθος ορθογραφια.. ;D ;D(συμπαθα με χιουμορ κανω.)
δυστυχως ενω ολοι ξερουμε τι μπορει και ΠΡΕΠΕΙ να γινει ,αυτοι που μπορουν να αλλαξουν τα πραγματα απλα κωφευουν..

Ο δαίμων του... πληκτρολογίου..  !  :)
:) :) ;)(ποτε δεν διορθωνω συναδελφους ,ελπιζω να μη σε πειραξε)
ναι βρε αναστασια αλλα σε φορουμ για εκπαιδευτικους γραφουμε οχι σε φορουμ για διπλωματες κ στρατιωτικους ;D

η παιδεια μας αφορα... ;)

ναι αλλα δεν παυουμε να ειμαστε και ΠΟΛΙΤΕΣ εκτος απο εκπαιδευτικοι..ολα εχουν σχεση εφοσον ασκουμε κριτικη σε καποια πολιτικη τους πραξη.. ;)
με τη λογικη αυτη κακως τα "ψελλνουμε μονο στην Διαμαντω στον Παπακωσταντινου επρεπε να τα λεγαμε αλλα μαλλον εκει πρεπει να μιλησουν οι λογιστες.. ;) ;D ;D
"Δημοκρατία είναι όταν 4 λύκοι και ένα πρόβατο ψηφίζουν για φαγητό"
(Αρκάς)

Κάποτε, τριακόσιοι πέθαναν για την Ελλάδα.
Σήμερα η Ελλάδα πεθαίνει για τριακόσιους...
http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

Αποσυνδεδεμένος claire_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1351 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 04:59:04 μμ »
ΕΜΠΟΡΟΙ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ????
Αυτή τη προσβολή εγώ προσωπικά και όλοι οι συνάδελφοι φαντάζομαι ΔΕΝ τη δέχομαι.
Είμαι αδιόριστος καθηγητής μιας ειδικότητας η οποία μου προσφέρει τη δυνατότητα να ασχοληθώ επαγγελματικά όχι μόνο με την εκπαίδευση. Εγώ επέλεξα την εκπαίδευση και μάντεψε γιατί. Πάντως όχι για τα πολλά λεφτά της ;)
Την επέλεξα γιατί αυτό είναι που αγαπώ, αγαπώ τα παιδιά, τη διδασκαλία και τη μαγεία όλης αυτής της διαδικασίας. Δεν πρόκειτα να διοριστώ (τουλάχιστον γρήγορα) και το ξέρω. Δεν βρίσκω δουλειά σε ιδιωτικό (τι να κάνουμε δεν έχω κανέναν γνωστό - ΑΙΩΝΙΑ ΕΛΛΑΔΑΡΑ) οπότε κάνω ιδιαίτερα. Προσοχή: νόμιμα, με τις αποδείξεις μου, το ταμείο μου και τα σχετικά. Αν κάποιο παιδί δεν έχει λεφτά του κάνω και δωρεάν όχι γιατί είμαι large αλλά λόγω συνειδήσεως.
Δεν κατηγορώ τους συναδέλφους που εργάζονται στο δημόσιο ότι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους, αντιθέτως μάλιστα. Εξάλλου όλοι γνωρίζουμε κάτω από ποιες συνθήκες εργάζονται και πάνω απ' όλα πόσες ώρες διαθέτουν. Από δικούς μου μαθητές έχω γνωρίσει πολλούς και  καλούς καθηγητές τους δημοσίου οι οποίοι αγωνίζονται να τα βγάλουν πέρα και να καταφέρουν το ακατόρθωτο.Όμως, τα ιδιαίτερα και το φροντιστήριο στην αγαπημένη μας χώρα πάντα θα είναι χρήσιμα για να μην πω απαραίτητα στους μαθητές. Εμείς αυτό που κάνουμε δεν είναι εμπόριο, είναι απλά το συμπλήρωμα της δουλειάς που οι συνάδελφοι στο δημόσιο δεν προλαβαίνουν να κάνουν γιατί το σύστημα φταίει (το τονίζω αυτό). Είναι να βοηθήσουμε τα παιδιά να καλύψουν τα κενά τους, να ασχοληθούν περισσότερες ώρες τη βδομάδα με ένα μάθημα που - πώς να το κάνουμε - δεν του αρκεί η 1ώρα που του δίνει το δημόσιο.

Έλεος πια με το ίδιο παραμύθι για τα ιδιαίτερα... Πάντα η ίδια αντιμετώπιση? Πάντα οι ίδιες προσβολές?
Μήπως τελικά είναι ζήλεια?????

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2010, 05:01:55 μμ από claire_t »

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1352 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 05:27:45 μμ »
Εμένα πάντως δε μου κάνουν πλέον εντύπωση όλοι αυτοί που κατά καιρούς μπάινουν στο φόρουμ , πετάνε χάριν εντυπωσιασμού , εντελώς προβοκατόρικα διάφορες  .......... (δε μπορώ να γράψω τη λέξη για ευνόητους λόγους) και μετά απλά κάθονται στο laptop τους και παρακολουθούν τη συζήτηση γελώντας με την "αναστάτωση" που προκάλεσαν...

Οι περισσότεροι - δε - κατά τη γνώμη μου είναι είτε ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ με την εκπαίδευση και μπήκαν για να κάνουν πλάκα είτε έχουν κάποια εμπάθεια προς τον εκπαιδευτικό κόσμο για κάποιους προσωπικούς λόγους...

Όποια και νά ΄ναι η αιτία καλύτερα να σταματήσουμε να απαντάμε σε όλους αυτούς διότι από τη μία αναμασάμε αυτονόητα πράγματα που μεταξύ μας τα γνωρίζουμε και από την άλλη ό,τι κι αν εμείς λέμε δεν ιδρώνει το αυτί τους.   

 Υ.Γ Ηδη η συζήτηση έχει ξεφύγει από τον τίτλο του θέματος..

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1353 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 05:56:41 μμ »
Αγαπητοί δεν αστειεύομαι καθόλου.
Σωμφωνώ ότι ολοι πρέπει να ζησουμε, αλλά καταλαβετε ότι δεν χρειαζεται να διατυμπανιζετε οτι το κανετε απο αγαπη για τα παιδιά.

Δεν μας υποχρεωσε κανεις να γινουμε εκπαιδευτικοι, αλλωστε γνωριζαμε τις δυσκολιες διορισμων.

Εκμεταλλέυεστε τις αδυναμίες της Παιδείας προκειμένου να βγάλετε χρηματα-αλλοι λίγ α άλλοι πολλα- όπως άλλοι εκμεταλλεύονταν το κενό νόμου ή τα γνωστά παραθυράκια.
Βαυκαλίζεστε ότι προσφέρετε "βοήθεια" στο μαθητή-με το αζημίωτο βέβαια- την οποια δεν την χρειαζεται.
Αδυνατειτε ν α κατανοησετε τα προβλήματα της ημιθανούς Παιδείας αφού προσπαθήστε να ζήσετε σαν τα "κοράκια" από το πτώμα της και όσοι σας την λένε τους απορρίπτετε λέγοντας ότι το κανουν από ζηλεια.
Είναι αδύνατο να δεχθώ τετοια επιχειρηματολογία από εκπαιδευτικό.
Ειστε πολλοι επιεικεις με την παρτυ σας και αποδιδετε τη ζηλεια ως αιτια σε οσους δεν σας ακολουθουν στον κατηφορο που ειλεξατε..

Να ξερετε επίσης ότι οι γονεις απο τους οποιους ζητατε χρηματα για να "βοηθησετε" τον μαθητη, φορολογειται και πληρωνει ηδη Δημόσια σχολεια και εκπαιδευτικούς.

Πληρώνει αυτους των οποιων τη θεση στο Δημόσιο αγωνιατε να καταλάβετε μια μέρα, αλλά μέχρι να ερθει εκεινη η ωρα...καλύτερα να πληρωνει και εσας για τις υπηρεσιες που προσφερετε ΕΤΣΙ???

Αποσυνδεδεμένος claire_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1354 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:06:08 μμ »
Εμένα πάντως δε μου κάνουν πλέον εντύπωση όλοι αυτοί που κατά καιρούς μπάινουν στο φόρουμ , πετάνε χάριν εντυπωσιασμού , εντελώς προβοκατόρικα διάφορες  .......... (δε μπορώ να γράψω τη λέξη για ευνόητους λόγους) και μετά απλά κάθονται στο laptop τους και παρακολουθούν τη συζήτηση γελώντας με την "αναστάτωση" που προκάλεσαν...

Οι περισσότεροι - δε - κατά τη γνώμη μου είναι είτε ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ με την εκπαίδευση και μπήκαν για να κάνουν πλάκα είτε έχουν κάποια εμπάθεια προς τον εκπαιδευτικό κόσμο για κάποιους προσωπικούς λόγους...

Όποια και νά ΄ναι η αιτία καλύτερα να σταματήσουμε να απαντάμε σε όλους αυτούς διότι από τη μία αναμασάμε αυτονόητα πράγματα που μεταξύ μας τα γνωρίζουμε και από την άλλη ό,τι κι αν εμείς λέμε δεν ιδρώνει το αυτί τους.  

 Υ.Γ Ηδη η συζήτηση έχει ξεφύγει από τον τίτλο του θέματος..
Συμφωνώ. Και όντως έχουμε ξεφύγει από το θέμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:32:56 μμ από claire_t »

Αποσυνδεδεμένος claire_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1355 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:08:01 μμ »
Επίσης, και κάτι τελευταίο: Δεν αναγκάσαμε ποτέ ένα μαθητή να κάνει με το ζόρι ιδιαίτερο ούτε βρέθηκε υπό την απειλή όπλου... Αντιθέτως΄οι μαθητές και οι γονείς αναζητούν από εμάς αυτό που δεν μπορεί να τους προσφέρει το δημόσιο σχολείο. Αλήθεια, δεν μας είπαν τι κάνουν αυτοί που μας κατακρίνουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2010, 08:34:45 μμ από claire_t »

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1356 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 09:10:13 μμ »
βρε νικολετακι .....πραγματικά ποιο είναι το προβλημα σου;

 κανεις δε μας υποσχέθηκε μια θέση στο δημοσιο αμα τη αποφοίτηση  αλλά κανείς πάλι ω του θαύματος δε μας προειδοποίησε για τις αλλαγές στις προσλήψεις ανα τριετία !!!!

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1357 στις: Σεπτέμβριος 07, 2010, 10:03:44 μμ »
Ποιο πτωμα και πια ημιθανη παιδεια δουλευομαστε τωρα μου φαινεται...Τα΄πτώματα που εχουμε γινει εμείς τρεχοντας επι πενταετιες και δεκαετιες οι περισσοτεροι..σε κορφουλες και λαγκαδια για να συμπληρωνουμε τα κενα που υπαρχουν...και να γυριζουμε παλι πισω το απογευμα και αντι να παμε σπιτι μας να ξεκουραζομαστε...να αναγκαζομαστε να παμε παλι στη δουλεια..στα ιδιαιτερα... για να βγαλουμε χρηματα να βαλουμε ενα πιατο φαι στο τραπεζι και να πληρωσουμε τις βενζινες για να τρεχουμε για αυτην την παιδεια...η οποια δεν μας πληρωνει στην ωρα της ...Και σας ενοχλουν τα ιδιαιτερα....ολους τους εκπαιδευτικους αυτης της κατηγοριας ποιος τους σκεφτεται???για ονομααααα επιτελους...ας σοβαρευτουμε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 640
Σύνολο: 648

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.