*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706150 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1386 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 02:10:41 πμ »
talkinghead επιτέλους κ κάποιος που διδάσκει γερμανικά!
Ζω στην επαρχία κ για αρχάρους(A1-B1) παιρνω 15-18 κ για C1 20. Πώς σου φαίνονται αυτές οι τιμές;

Ελά βρε συνάδελφε/ισσα!

Κοίτα να δεις που έγινα και αυθεντία τώρα...Γενικά είναι πολλοί παράγοντες που θα σού καθορίσουν την τιμή, για μένα ο κυριότερος είναι το αν το παιδί έρχεται σπίτι μου ή όχι - για τους ενήλικες δεν τίθεται θέμα, το θεωρούν και οι ίδιοι δεδομένο.

Προσωπικά οι τιμές σου για τους αρχάριους μού φαίνονται μια χαρά, δεδομένου ότι και εγώ επαρχία μένω. Όμως για  C1 πάω από 25 και πάνω γιατί α. είναι αρκετό τρέξιμο και για μένα και β. τουλάχιστον στην πόλη μου, ελάχιστοι κάνουμε πάνω από Β2.

Γενικά, η αρχή μου είναι ότι πρέπει να είσαι λίγο πιο πάνω από τον μέσο όρο. Σαφώς πρέπει να δεις μέχρι που σε παίρνει για να θέσεις το ανώτατο όριο, αλλά σέβομαι τον κόπο και τις σπουδές μου πάρα πολύ για να καταδεχτώ να πάρω 12 ευρώ για 2 παιδιά (6 για κάθε παιδί- ακόμα θυμάμαι και πάντα την αναφέρω την συγκεκριμένη μαμά που μού πρότεινε αυτό το εξαιρετικό ντηλ, η οποία, βέβαια, έμαθα αργότερα ότι όντως βρήκε κάποια με αυτά τα λεφτά. -no comments-)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:20 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1387 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 08:49:31 πμ »
Σαφώς πρέπει να δεις μέχρι που σε παίρνει για να θέσεις το ανώτατο όριο, αλλά σέβομαι τον κόπο και τις σπουδές μου πάρα πολύ για να καταδεχτώ να πάρω 12 ευρώ για 2 παιδιά (6 για κάθε παιδί- ακόμα θυμάμαι και πάντα την αναφέρω την συγκεκριμένη μαμά που μού πρότεινε αυτό το εξαιρετικό ντηλ, η οποία, βέβαια, έμαθα αργότερα ότι όντως βρήκε κάποια με αυτά τα λεφτά. -no comments-)
Υπάρχουν και χειρότερα. Όταν πριν χρόνια είπα σε μια μαμά ότι παίρνω €15, είπε να κάνει το παιδί της με 2 άλλα παιδιά μιας φίλης της και να το μοιράσουν στα 3 = €5 το κάθε παιδί!!! Ποτέ δεν έμαθα τι έκαναν αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βολεύτηκαν. Το κορυφαίο ήταν ότι η άλλη μαμά (καθηγήτρια μάλιστα) έκατσε μπροστά μου και υπολόγισε πόσο θα έβγαζα τον χρόνο ( :o) αν έπαιρνα €15 μείον κάποια έκπτωση που θα έκανα μιας και θα ήταν γκρουπάκι!!! Και να χτυπιέται ότι τόσα χρόνια που ήταν στο δημόσιο ποτέ δεν πήρε τόσα χρήματα! Δεν έχω λόγια. :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 21, 2010, 09:25:41 πμ από panickos »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1388 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 09:15:50 πμ »
μπροστα μου να καθισει και να υπολογισει πόσα θα παιρνω ? !!!!! θα την εφτυνα στη μουρη !! αφου πρωτα της ελεγα πως "πελάτες" σαν τα μουτρα σου ουτε την καλημερα δεν αξιζουν...

υ.γ. (μεταξυ μας άλλα θα της ελεγα αλλα δεν μου το επιτρεπει η αγωγη μου να τα πω δημοσια  ;))
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1389 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 09:19:44 πμ »
μπροστα μου να καθισει και να υπολογισει πόσα θα παιρνω ? !!!!! θα την εφτυνα στη μουρη !! αφου πρωτα της ελεγα πως "πελάτες" σαν τα μουτρα σου ουτε την καλημερα δεν αξιζουν...

υ.γ. (μεταξυ μας άλλα θα της ελεγα αλλα δεν μου το επιτρεπει η αγωγη μου να τα πω δημοσια  ;))
Άσε Μάρκο, ψάρι ήμουν, τι περιμένεις. Κι εγώ σκυλομετάνιωσα που δεν απάντησα κατάλληλα αλλά τι τα θες. Σάμπως θα άλλαζε μυαλά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:55:20 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1390 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 09:45:15 πμ »
μυαλα, σιγουρα ΔΕΝ θα αλλαζε, αλλά δεν θα ανεχομουν τετοια συμπεριφορα. Δεν θα το επετρεπα στον εαυτο μου.
Δυστυχως, η μορφωση δεν μας κανει καλους χαρακτηρες. και δυστυχως ακατανοητες συμπεριφορες δειχνουν ανωριμοτητα (η οποια δεν εχει σχεση κατ αναγκη με την ηλικια...  εχω δει εγω 22 χρονων κοριτσια πολυ σοβαρα και με ωριμη σκεψη που ξερουν να φερθουν και εχω δει και 22χρονες που ΔΕΝ ξερουν τι τους γινεται,...)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1391 στις: Σεπτέμβριος 21, 2010, 06:47:12 μμ »
panickos, ερώτηση κρίσεως: καθηγήτρια ή δασκάλα; Εγώ τους χειρότερους πελάτες ever που έχω συναντήσει είναι δάσκαλοι. Δεν τους αναλαμβάνω πια σχεδόν εκ προοιμίου.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1392 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:18:16 πμ »
panickos, ερώτηση κρίσεως: καθηγήτρια ή δασκάλα; Εγώ τους χειρότερους πελάτες ever που έχω συναντήσει είναι δάσκαλοι. Δεν τους αναλαμβάνω πια σχεδόν εκ προοιμίου.
Καθηγήτρια Κοινωνιολογίας σε Λύκειο. Και μου έκανε εντύπωση γιατί όλοι οι καθηγητές που έκανα μάθημα στα παιδιά τους ήταν φοβεροί!

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1393 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:24:17 πμ »
Όσον αφορά την διδακτική ώρα νομίζω ότι ο γονιός εκλαμβάνει το 60λεπτο ως πιο τιμια πρόταση. Από εκεί και πέρα υπολόγισε πόσα θέλεις να παίρνεις εσύ στην τελική για το χ χρονικό διάστημα και αναλόγως το πλασάρεις.

Αν και είμαι εντελώς άλλης ειδικότητας (γερμανικά) οι τιμές σου μού φαίνονται μια χαρά. Όπως εχουν αναφέρει και άλλοι πριν από μένα εδώ μέσα ημαρτον, ας σεβαστούμε τις σπουδές μας, τον κόπο μας και την αγορά .

 

γερμανικά και εγώ, μέχρι τώρα 60λεπτο υπολόγιζα την ώρα. μένω στη Θεσσαλονίκη όμως όπου φοιτητές δίνουν τιμή για 45λεπτο 10 και 12 ευρώ και γω παλεύω να κρατήσω το 15 ευρώ το 60λεπτο! και αυτό ακόμα για το C1 και C2! φέτος το 90% αυτών που με πήραν τηλέφωνο δεν ξαναεπικοινώνησαν και είμαι σίγουρη οτι είναι για την τιμή!! φοιτήτρια που ήθελε για πανεπιστημιακά μαθήματα ήθελε να δίνει 12 ευρώ.. ειλικρινά φέτος δεν ξέρω πως θα βγεί η χρονιά..

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1394 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:35:15 πμ »
Φοιτητές του Μαθηματικού Ιωαννίνων παίρνουν 5€ την ώρα (60') για ιδιαίτερα...

Αποσυνδεδεμένος ariadni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 482
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1395 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:53:49 πμ »
Φοιτητές του Μαθηματικού Ιωαννίνων παίρνουν 5€ την ώρα (60') για ιδιαίτερα...
ΠΡοτιμότερο είναι να γίνει το μάθημα δωρεάν. Με την μετακίνηση και το υλικό που έχεις κάθε φορά δεν μένει τίποτα από το πεντάευρο για την  εργασία σου...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1396 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 11:03:33 πμ »
panickos, ερώτηση κρίσεως: καθηγήτρια ή δασκάλα; Εγώ τους χειρότερους πελάτες ever που έχω συναντήσει είναι δάσκαλοι. Δεν τους αναλαμβάνω πια σχεδόν εκ προοιμίου.
Καθηγήτρια Κοινωνιολογίας σε Λύκειο. Και μου έκανε εντύπωση γιατί όλοι οι καθηγητές που έκανα μάθημα στα παιδιά τους ήταν φοβεροί!
Ειδικότητες που δεν μπορούν να βρουν ιδιαίτερα είτε λόγω αντικειμένου είτε λόγω αδυναμίας τους, έχουν συχνά συμπλεγματική συμπεριφορά.
Η αντιμετώπιση είναι πολύ απλή υπόθεση. Μόλις σου βγάλει τον ετήσιο λογαριασμό, της απαντάς: 'Δίκιο έχετε. Δεν με ξεχρεώνετε κιόλας, να ξεμπερδεύουμε;"  8)

υγ. Ε όχι και δωρεάν το μάθημα! Εγώ θα τους πληρώνω το κατιτίς μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 22, 2010, 11:06:07 πμ από fivo »

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1397 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 08:39:06 μμ »
Θέλω να ρωτήσω ποια θεωρείται λογική τιμή για ιδιαίτερο (ένα παιδί) Βιολογία Γ' Λυκείου Γενικής παιδείας στην Αθήνα, είναι προετοιμασία για Πανελλήνιες.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1398 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 09:33:37 μμ »
Σε ποια περιοχή ,και θα σου πω

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1399 στις: Σεπτέμβριος 22, 2010, 10:12:48 μμ »
Δεν το βλέπω έτσι, ας πούμε το μινιμουμ ή μια μέση τιμή. Δηλαδή η Κηφησιά και το Περιστέρι έχουν άλλη τιμή; Είναι παιδί συναδέλφου, δεν θέλω να ζητήσω πολλά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 665

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.