*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706215 φορές)

0 μέλη και 32 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1778 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:08:56 μμ »
μπράβο εγω μέχρι το ασεπ δεν θα έχω κανένα κίνητρο να δώσω...


ασεπ = ατέρμονη σχολή επαγγελματικής προσπάθειας....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:00:02 »

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1779 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 07:16:23 μμ »
στο τέλος θα κάνουμε μεταξύ μας μαθήματα!
σωστο, σκεφτομαστε ενας φυσικος ενας χημικος και ενας βιολογος να μαζευτουμε και να κανουμε ο καθενας στους αλλους δυο, για το ασεπ ;D ;D ;D

μπράβο εγω μέχρι το ασεπ δεν θα έχω κανένα κίνητρο να δώσω...


ασεπ = ατέρμονη σχολή επαγγελματικής προσπάθειας....

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1780 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:02:00 μμ »
Πατέρας ρώτησε τιμή για την κόρη του γ λυκειου θεωρητική στο φροντιστήριο του είπα 260 ευρώ το μήνα για 10 ώρες την βδομάδα και τελικά προτήμησε την φιλόλογο που είχα πέρυσι γιατί του έκανε καλύτερη τιμή. η απορία μου είναι πόσο παρακάτω κατέβηκε από τα 6 ευρώ που τα υπολόγισα εγώ; αυτά βλέπουν και μετά θα ζητάνε να κάνουν τσάμπα μάθημα.
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι αν τα κάνει όλα στην ίδια να του κάνει κάποιο δωρεάν, έχω ακούσε για παράδειγμα οτι κάνουν δωρεάν ιστορία. και να κάνει 8 ώρες τη βδομάδα.Έτσι αν τοτυ βγαινει στο 300αρι (πολύ λίγο)θα προτιμήσει  το ιδιαίτερο απ'το γφροντιστήριο.Αν βρήκε και κανένα άλλο παιδι να κάνουν μαζι βολεύτηκε περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1781 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:39:23 μμ »
δηλαδη;
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:00:02 »

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1782 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 08:56:54 μμ »
ούτε εγώ κατάλαβα...

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1783 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 01:05:56 μμ »
Να σας ρωτήσω βρε παιδιά, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα, δεν ξέρω τι είναι συμφέρον και τι όχι.
Με ρώτησε μια κοπελιά για κατεύθυνση β' λυκείου (αρχαία και λατινικά, γύρω στις 5,5 ώρες εβδομαδιαίως) και της είπα 17 ευρώ η ώρα. Θεωρείτε πως είναι πολλά; Νιώθω τρομερή ανασφάλεια με το τι να ζητώ πια...

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1784 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 02:10:50 μμ »
Πατέρας ρώτησε τιμή για την κόρη του γ λυκειου θεωρητική στο φροντιστήριο του είπα 260 ευρώ το μήνα για 10 ώρες την βδομάδα και τελικά προτήμησε την φιλόλογο που είχα πέρυσι γιατί του έκανε καλύτερη τιμή. η απορία μου είναι πόσο παρακάτω κατέβηκε από τα 6 ευρώ που τα υπολόγισα εγώ; αυτά βλέπουν και μετά θα ζητάνε να κάνουν τσάμπα μάθημα.
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι αν τα κάνει όλα στην ίδια να του κάνει κάποιο δωρεάν, έχω ακούσε για παράδειγμα οτι κάνουν δωρεάν ιστορία. και να κάνει 8 ώρες τη βδομάδα.Έτσι αν τοτυ βγαινει στο 300αρι (πολύ λίγο)θα προτιμήσει  το ιδιαίτερο απ'το γφροντιστήριο.Αν βρήκε και κανένα άλλο παιδι να κάνουν μαζι βολεύτηκε περισσότερο.
για να βγει 300αρι το μήνα στις 8 ώρες πρέπει να χρεώνει 9 ευρώ την ώρα. όσο για το άλλο παιδί μαζί και στο φροντιστήριο δύο άτομα θα ήταν στο τμήμα.
Υγ. ο δαίμονας της τεχνολογίας  παρέλειψε το παραπάνω κομμάτι και καταχώρησε μόνο την παράθεση γι' αυτό δεν κατάλαβε κανείς τι γινόταν.

Αποσυνδεδεμένος TEO FYSIKOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1785 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 02:16:04 μμ »
Να σας ρωτήσω βρε παιδιά, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα, δεν ξέρω τι είναι συμφέρον και τι όχι.
Με ρώτησε μια κοπελιά για κατεύθυνση β' λυκείου (αρχαία και λατινικά, γύρω στις 5,5 ώρες εβδομαδιαίως) και της είπα 17 ευρώ η ώρα. Θεωρείτε πως είναι πολλά; Νιώθω τρομερή ανασφάλεια με το τι να ζητώ πια...
Αν διάβασες λίγο παραπάνω θα δεις ότι η τιμή που έδωσα στο φροντιστήριο έβγαινε με 6 ευρώ και το έχασα για να κάνει ιδιαίτερο. 17χ5.5χ4.3=402 τον μήνα. σε άλλους θα φανούν λογικά σε άλλους υπερβολικά βλέπεις αντιδράσεις και αναλόγως πράττεις.

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1786 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 02:21:54 μμ »
Να σας ρωτήσω βρε παιδιά, γιατί έτσι όπως πάνε τα πράγματα, δεν ξέρω τι είναι συμφέρον και τι όχι.
Με ρώτησε μια κοπελιά για κατεύθυνση β' λυκείου (αρχαία και λατινικά, γύρω στις 5,5 ώρες εβδομαδιαίως) και της είπα 17 ευρώ η ώρα. Θεωρείτε πως είναι πολλά; Νιώθω τρομερή ανασφάλεια με το τι να ζητώ πια...
Αν διάβασες λίγο παραπάνω θα δεις ότι η τιμή που έδωσα στο φροντιστήριο έβγαινε με 6 ευρώ και το έχασα για να κάνει ιδιαίτερο. 17χ5.5χ4.3=402 τον μήνα. σε άλλους θα φανούν λογικά σε άλλους υπερβολικά βλέπεις αντιδράσεις και αναλόγως πράττεις.

Ναι, βασικά αυτό περιμένω, αν θα με ξαναπάρουν για να συζητήσουμε... Δεν μίλησα με τους γονείς και αυτό είναι που με προβληματίζει. Υπό άλλες συνθήκες δεν θα το σκεφτόμουν καν, αλλά δεν ξέρω τώρα, έτσι όπως είναι τα πράγματα με τα χαράτσια κ.λπ., πόσο να πέσω, για να μην το χάσω. Τέλος πάντων... Ίδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος lkjhgfd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1787 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 05:01:08 μμ »
Πατέρας ρώτησε τιμή για την κόρη του γ λυκειου θεωρητική στο φροντιστήριο του είπα 260 ευρώ το μήνα για 10 ώρες την βδομάδα και τελικά προτήμησε την φιλόλογο που είχα πέρυσι γιατί του έκανε καλύτερη τιμή. η απορία μου είναι πόσο παρακάτω κατέβηκε από τα 6 ευρώ που τα υπολόγισα εγώ; αυτά βλέπουν και μετά θα ζητάνε να κάνουν τσάμπα μάθημα.
το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι αν τα κάνει όλα στην ίδια να του κάνει κάποιο δωρεάν, έχω ακούσε για παράδειγμα οτι κάνουν δωρεάν ιστορία. και να κάνει 8 ώρες τη βδομάδα.Έτσι αν τοτυ βγαινει στο 300αρι (πολύ λίγο)θα προτιμήσει  το ιδιαίτερο απ'το γφροντιστήριο.Αν βρήκε και κανένα άλλο παιδι να κάνουν μαζι βολεύτηκε περισσότερο.
για να βγει 300αρι το μήνα στις 8 ώρες πρέπει να χρεώνει 9 ευρώ την ώρα. όσο για το άλλο παιδί μαζί και στο φροντιστήριο δύο άτομα θα ήταν στο τμήμα.
Υγ. ο δαίμονας της τεχνολογίας  παρέλειψε το παραπάνω κομμάτι και καταχώρησε μόνο την παράθεση γι' αυτό δεν κατάλαβε κανείς τι γινόταν.
ναι όντωε τότε είναι πάρα πολύ λίγα. Εμπιστεύονται καθηγητή με τόσο λίγα λεφτά για πανελλαδικές;Γιατί ιδιαίτερο με τόσο λίγα χρήματα σημαίνει, πιστεύω, ότι ο καθηγητής δεν έχει παιδιά
"Come out come out wherever you are..."

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1788 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 08:54:26 μμ »
Πιστεύω ότι επειδή τα μαθήματα της κατεύθυνσης θέλουν ιδιαίτερη προετοιμασία είναι καλή τιμή τα 17 ευρώ. Το θέμα είναι όμως ότι οι ώρες τις κατεύθυνσης είναι πολλές και πλέον δεν ξέρω αν μπορεί καποιος ανθρωπος της μεσσαίας ή μικροαστικής τάξης να δώσει τόσα. Είπες τιμή από το τηλέφωνο? Εγώ έκανα το λάθος αυτό μία φορά.
Πήγαινε εκεί, κόψε την κατάσταση, μίλα μαζί τους και βλέπεις. Ξεκαθάρισέ τους ότι δεν είναι δεσμευτικό το να πας από το σπίτι τους να μιλήσετε. Άλλωστε..δεν πρέπει να δεις και το μαθητή?  :)

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1789 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:36:24 μμ »
Πιστεύω ότι επειδή τα μαθήματα της κατεύθυνσης θέλουν ιδιαίτερη προετοιμασία είναι καλή τιμή τα 17 ευρώ. Το θέμα είναι όμως ότι οι ώρες τις κατεύθυνσης είναι πολλές και πλέον δεν ξέρω αν μπορεί καποιος ανθρωπος της μεσσαίας ή μικροαστικής τάξης να δώσει τόσα. Είπες τιμή από το τηλέφωνο? Εγώ έκανα το λάθος αυτό μία φορά.
Πήγαινε εκεί, κόψε την κατάσταση, μίλα μαζί τους και βλέπεις. Ξεκαθάρισέ τους ότι δεν είναι δεσμευτικό το να πας από το σπίτι τους να μιλήσετε. Άλλωστε..δεν πρέπει να δεις και το μαθητή?  :)

Ρώτησε βασικά, οπότε δεν μπορούσα να μην της πω. Φαντάσου ότι με ρώτησε πόσο βγαίνει ο μήνας. Εντωμεταξύ η μαμά της έλειπε όταν με πήρε τηλ. οπότε δεν ξέρω τι παίζει τώρα και πώς διαβίβασε την όλη συζήτηση. Και δεν μπορώ και να πάρω εγώ τώρα. Μη με περάσουν και για κανέναν ζήτουλα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1790 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 09:59:30 μμ »
Πιστεύω ότι επειδή τα μαθήματα της κατεύθυνσης θέλουν ιδιαίτερη προετοιμασία είναι καλή τιμή τα 17 ευρώ. Το θέμα είναι όμως ότι οι ώρες τις κατεύθυνσης είναι πολλές και πλέον δεν ξέρω αν μπορεί καποιος ανθρωπος της μεσσαίας ή μικροαστικής τάξης να δώσει τόσα. Είπες τιμή από το τηλέφωνο? Εγώ έκανα το λάθος αυτό μία φορά.
Πήγαινε εκεί, κόψε την κατάσταση, μίλα μαζί τους και βλέπεις. Ξεκαθάρισέ τους ότι δεν είναι δεσμευτικό το να πας από το σπίτι τους να μιλήσετε. Άλλωστε..δεν πρέπει να δεις και το μαθητή?  :)

Ρώτησε βασικά, οπότε δεν μπορούσα να μην της πω. Φαντάσου ότι με ρώτησε πόσο βγαίνει ο μήνας. Εντωμεταξύ η μαμά της έλειπε όταν με πήρε τηλ. οπότε δεν ξέρω τι παίζει τώρα και πώς διαβίβασε την όλη συζήτηση. Και δεν μπορώ και να πάρω εγώ τώρα. Μη με περάσουν και για κανέναν ζήτουλα...  :-\
τηλεφωνησε το παιδι μονο του?
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος nebula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ουφ...
    • Προφίλ
    • Φωτεινή Παντογνώστρα
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1791 στις: Σεπτέμβριος 27, 2011, 11:04:45 μμ »
Πιστεύω ότι επειδή τα μαθήματα της κατεύθυνσης θέλουν ιδιαίτερη προετοιμασία είναι καλή τιμή τα 17 ευρώ. Το θέμα είναι όμως ότι οι ώρες τις κατεύθυνσης είναι πολλές και πλέον δεν ξέρω αν μπορεί καποιος ανθρωπος της μεσσαίας ή μικροαστικής τάξης να δώσει τόσα. Είπες τιμή από το τηλέφωνο? Εγώ έκανα το λάθος αυτό μία φορά.
Πήγαινε εκεί, κόψε την κατάσταση, μίλα μαζί τους και βλέπεις. Ξεκαθάρισέ τους ότι δεν είναι δεσμευτικό το να πας από το σπίτι τους να μιλήσετε. Άλλωστε..δεν πρέπει να δεις και το μαθητή?  :)

Ρώτησε βασικά, οπότε δεν μπορούσα να μην της πω. Φαντάσου ότι με ρώτησε πόσο βγαίνει ο μήνας. Εντωμεταξύ η μαμά της έλειπε όταν με πήρε τηλ. οπότε δεν ξέρω τι παίζει τώρα και πώς διαβίβασε την όλη συζήτηση. Και δεν μπορώ και να πάρω εγώ τώρα. Μη με περάσουν και για κανέναν ζήτουλα...  :-\
τηλεφωνησε το παιδι μονο του?

Ναι... Με πρότεινε ο μαθηματικός της στους γονείς της. Αλλά πήρε τηλ. το παιδί...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 627
Σύνολο: 642

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.204 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.