*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706660 φορές)

0 μέλη και 82 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #1988 στις: Ιούνιος 21, 2012, 04:54:08 μμ »
Για ιδιαίτερα αγγλικών σε γκρουπάκι 3-4 παιδιών αρχάριων, σε επαρχία, ποια τιμή θεωρείται λογική; Στα φροντιστήρια πόσο περίπου τους βγαίνει η ώρα;

Χμ, προσωπικά εγώ θα ζητούσα 7 ευρώ το παιδί (για το επίπεδο που λες, και δεδομένου ότι δεν υπάρχουν αδέλφια στο γκρουπάκι). Καλά δεν είναι; Δεν ξέρω τι έχουν να προτείνουν και οι άλλοι.. ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:28:53 »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #1989 στις: Ιούνιος 22, 2012, 12:43:58 μμ »
Για ιδιαίτερα αγγλικών σε γκρουπάκι 3-4 παιδιών αρχάριων, σε επαρχία, ποια τιμή θεωρείται λογική; Στα φροντιστήρια πόσο περίπου τους βγαίνει η ώρα;

Χμ, προσωπικά εγώ θα ζητούσα 7 ευρώ το παιδί (για το επίπεδο που λες, και δεδομένου ότι δεν υπάρχουν αδέλφια στο γκρουπάκι). Καλά δεν είναι; Δεν ξέρω τι έχουν να προτείνουν και οι άλλοι.. ???

Αν υπάρχουν αδέλφια;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #1990 στις: Ιούνιος 22, 2012, 08:28:39 μμ »
Κοίτα, όταν είναι αρκετές οι ώρες και υπάρχουν και αδέρφια στο γκρουπάκι κάνω μία μικρή μείωση για να έρχεται πιο οικονομικά στους γονείς που έχουν 2 παιδιά ή παραπάνω. Δηλαδή εγώ θα έλεγα 6 ευρώ/ παιδί/ ώρα. Λέω τι κάνω εγώ. Μπορεί αυτές οι τιμές σε άλλους συναδέλφους να φαίνονται χαμηλές. Πρέπει καλώς ή κακώς κανείς να βρίσκει κάθε φορά τη χρυσή τομή όσον αφορά την τιμή, λαμβάνοντας πολλούς παράγοντες υπόψιν σου.  ???

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1991 στις: Ιούνιος 24, 2012, 04:19:33 μμ »
Μιας και τελείωσε η φετινή σχολική χρονιά, έκανα την καθιερωμένη συζήτηση με τους γονείς σχετικά με τα μαθήματα που θα χρειαστούν του χρόνου (και αν θα χρειαστούν). Λίγο-πολύ οι περισσότεροι μου ζήτησαν να μειώσουμε την τιμή του μαθήματος. Προβληματίζομαι πολύ ειδικά για 2 κοπέλες. Η μία τελείωσε τώρα τη Β Λυκείου και θάλει όλα τα μαθήματα της Θεωρητικής (12 ώρες). Της έπαιρνα 15 ευρώ λίαν χατηρικώς. Η άλλη θα πάει τώρα Β Λυκείου και θέλει και αυτή όλη την Κατεύθυνση (7-8 ώρες). Της έπαιρνα επίσης 15 ερώ την ώρα. Να σημειωθεί ότι η τιμές αυτές είναι ήδη "εκπτωτικές" ας πούμε, δεδομένης της κρίσης και των λοιπών συνεπακολούθων της. 

Σκέφτομαι να μη συνεχίσω το μάθημα μαζί τους, δε μπορώ να κάνω μάθημα κατεύθυνσης με 12-13 ευρώ την ώρα. ποια η γνώμη σας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:28:53 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1992 στις: Ιούνιος 24, 2012, 09:44:23 μμ »
Εάν δεν έχεις κάποιο οικονομικό πρόβλημα, δηλαδή εάν έχεις περιθώριο.. τότε μη μειώσεις την τιμή στα 12 ευρώ. Παραείναι χαμηλή για Λύκειο νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1993 στις: Ιούνιος 24, 2012, 09:51:07 μμ »
το τι παραειναι χαμηλο, ειναι σχετικο, θα ρθουν εποχες, που θα αναπολουμε τα 15 ευρω ανα ωρα, ποσο μαλλον κατι 30αρια, αυτα ειναι δυστυχως παρελθον, εκτος αν κανεις σε καποιον που δεν τον πιανει τοσο η κριση, αλλα αυτοι ειναι λιγοι

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1994 στις: Ιούνιος 24, 2012, 09:51:24 μμ »
Ναι κι εμένα μου φαινονται λίγα χρήματα για κατεύθυνση.. Αν δεν τα έχεις ανάγκη άστο..
Εγώ να κάνω μια ερώτηση, πώς συζητάτε με τους γονείς για το αν θα συνεχίσουν μαζί σας του χρόνου; Αν δεν το αναφέρουν τους ρωτάτε ευθέως αν θέλουν να τους κρατήσετε ώρες ?
Η αλήθεια είναι ότι νιώθω λίγη αμηχανία όταν έρχεται εκείνη η ώρα..

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1995 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:28:36 μμ »
monogramma αυτό που κάνω είναι να τους λέω ότι σε περίπτωση που αποφασίσουν ότι θέλουν να συνεχίσουμε και τη νέα σχολική χρονιά, να με ενημερώσουν εγκαίρως, γιατί θα πρέπει κι εγώ να κάνω το πρόγραμμά μου με τους παλιούς μαθητές (άσχετα αν στη συνέχεια αλλάζει εκατομμύρια φορές, μέχρι να οριστικοποιηθεί). Συνήθως όμως ανοίγουν οι γονείς την κουβέντα στο τελευταίο μάθημα. Εγώ πάλι που δε νοιώθω άβολα ν'ανοίξω τέτοια συζήτηση, αλλά να πω σε γονείς ότι δε θέλω να συνεχίσω να κάνω μάθημα στο καμάρι τους;  ::)

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1996 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:46:17 μμ »
Δεν ακούγεται άσχημο  ;D αλλά εγώ ντρέπομαι  :-[

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1997 στις: Ιούνιος 24, 2012, 10:57:27 μμ »
Μιας και τελείωσε η φετινή σχολική χρονιά, έκανα την καθιερωμένη συζήτηση με τους γονείς σχετικά με τα μαθήματα που θα χρειαστούν του χρόνου (και αν θα χρειαστούν). Λίγο-πολύ οι περισσότεροι μου ζήτησαν να μειώσουμε την τιμή του μαθήματος. Προβληματίζομαι πολύ ειδικά για 2 κοπέλες. Η μία τελείωσε τώρα τη Β Λυκείου και θάλει όλα τα μαθήματα της Θεωρητικής (12 ώρες). Της έπαιρνα 15 ευρώ λίαν χατηρικώς. Η άλλη θα πάει τώρα Β Λυκείου και θέλει και αυτή όλη την Κατεύθυνση (7-8 ώρες). Της έπαιρνα επίσης 15 ερώ την ώρα. Να σημειωθεί ότι η τιμές αυτές είναι ήδη "εκπτωτικές" ας πούμε, δεδομένης της κρίσης και των λοιπών συνεπακολούθων της. 

Σκέφτομαι να μη συνεχίσω το μάθημα μαζί τους, δε μπορώ να κάνω μάθημα κατεύθυνσης με 12-13 ευρώ την ώρα. ποια η γνώμη σας?

Αν πρόκειται να της κάνεις τόσες πολλές ώρες σε συμφέρει. Εγώ τουλάχιστον στις τιμές μου υπολογίζω πόσες ώρες με θέλουν. Για μεγαλύτερη σιγουριά να πληρώνεσαι με το μήνα, έτσι πληρώνεσαι και πάσχα χριστούγεννα και δεν σου ακυρώνουν. Θα τους πεις μέλιστα ότι τους συμφέρει αφού οι περισσότεροι μήνες έχουν πάνω από 4 εβδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1998 στις: Ιούνιος 24, 2012, 11:56:02 μμ »
chronos Αυτό που προτείνεις παραπάνω (πάγιο ποσό το μήνα και αποφεύγουν να ακυρώσουν) στην πράξη σε 'σένα δουλεύει?  Το έχω ξανακούσει, αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να αποφεύγουν τις ακυρώσεις για αυτό το λόγο.Δηλαδή αν γίνει ακύρωση πληρώνεσαι την ώρα?
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #1999 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:04:26 πμ »
Εγώ πάλι πρώτη φορά το ακούω..καταρχήν Χριστούγεννα-Πάσχα όλοι πάνε στα χωριά τους, οπότε για καθηγητές που κανουν ιδιαίτερα στην Αθήνα είνα αδιανόητο να ζητήσουν κάτι τέτοιο. Δηλαδή θα πληρωθούν για ώρες που δεν έχουν κάνει ή θα συμπυκώσουν 4ωρα και 6ωρα το σαββατοκύριακο πριν ανοίξουν τα σχολεία?  :-\

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2000 στις: Ιούνιος 25, 2012, 12:05:32 πμ »
Βρε συνάδελφοι τι τιμές είναι αυτές που διαβάζω?
Αποτρεπτικές για να κάνει κανείς παιδιά!! ;D

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2001 στις: Ιούνιος 25, 2012, 01:06:48 πμ »
Εξαρτάται..εγώ προτείνω να το σκεφτούν σοβαρά οι ελεύθεροι εκπαιδευτικοί και να ''ταιριάξουν'' γλωσσομαθείς φιλόλογοι με μαθηματικούς, ωστε να μην χρειαστούν ποτέ τα παιδιά τους φροντιστήριο  ;) ;D ;D
Πάντως σχετικά με τις τιμές εγώ για ξένη γλώσσα σε νησί με γενικότερα οικονομική άνεση, χρεώνω 12ε/ώρα για 2ωρες τη βδομάδα.
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 649
Σύνολο: 659

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.