*

Ψηφοφορία

πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα (για ένα άτομο) κατα μέσο όρο;

5-10 ευρώ χωρίς απόδειξη
73 (16.8%)
10-15 ευρώ χωρίς απόδειξη
193 (44.5%)
15-20 ευρώ χωρίς απόδειξη
93 (21.4%)
20-25 ευρώ χωρίς απόδειξη
21 (4.8%)
25-30 ευρώ χωρίς απόδειξη
15 (3.5%)
10-15 ευρώ με απόδειξη
13 (3%)
15-20 ευρώ με απόδειξη
10 (2.3%)
20-25 ευρώ με απόδειξη
5 (1.2%)
25-30 ευρώ με απόδειξη
2 (0.5%)
30-40 ευρώ με απόδειξη
9 (2.1%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 432

Αποστολέας Θέμα: Τιμές για ιδιαίτερα  (Αναγνώστηκε 706672 φορές)

0 μέλη και 79 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2002 στις: Ιούνιος 25, 2012, 01:39:35 πμ »
Παιδιά, μάλλον θα τα αφήσω και τα δύο. Σκέφτομαι ότι σε αυτές τις ώρες θα μπορούσα να κάνω άλλα μαθήματα, για παράδειγμα 5-6 2ωρα Εκθεσης, στα οποία ζητάω 20-25 ευρώ και κανένας δεν μου γκρινιάζει, Την άλλη βδομάδα που θα μιλήσω με τις οικογένειες θα τους προτείνω για την κοπέλα της Γ 12 ώρες x 18 ευρώ = 216 ευρώ την εβδομάδα (άντε 200 με τη στρογγυλοποίηση). Για την κοπελιά της Β Λυκείου θα αφήσω την τιμή ίδια, δηλαδή 15 ευρώ την ώρα. 120 ευρώ τη βδομάδα βγαίνει. Αν δεχτούν, καλώς. Διαφορετικά, ας πάνε σε φροντηστήριο και να γεμίσω και εγώ το πρόγραμμά μου με άλλες ώρες που θα με πληρώνουν καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:29:40 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2003 στις: Ιούνιος 25, 2012, 11:18:03 πμ »
το τι παραειναι χαμηλο, ειναι σχετικο, θα ρθουν εποχες, που θα αναπολουμε τα 15 ευρω ανα ωρα, ποσο μαλλον κατι 30αρια, αυτα ειναι δυστυχως παρελθον, εκτος αν κανεις σε καποιον που δεν τον πιανει τοσο η κριση, αλλα αυτοι ειναι λιγοι

Μάλλον όλοι κάνουν ιδιαίτερα σε Εκάλη κλπ εδώ  :D
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2004 στις: Ιούνιος 25, 2012, 11:42:12 πμ »
Καλημέρα κάποιος που δουλεύει κανονικά με αποδείξεις κάτω από πόσο δεν πρέπει να πέσει (γυμνάσιο & λύκειο σε επαρχία);

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2005 στις: Ιούνιος 25, 2012, 04:27:00 μμ »
chronos Αυτό που προτείνεις παραπάνω (πάγιο ποσό το μήνα και αποφεύγουν να ακυρώσουν) στην πράξη σε 'σένα δουλεύει?  Το έχω ξανακούσει, αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να αποφεύγουν τις ακυρώσεις για αυτό το λόγο.Δηλαδή αν γίνει ακύρωση πληρώνεσαι την ώρα?

Δουλεύει πολύ αυτό το σύστημα όχι όμως σε όλους τους μαθητές, εξαρτάται από το τι θέλουν οι γονείς. Αν γίνει ακύρωση το αναπληρώνω, όμως πιστεψέ με πρεπει να συντρέχει σοβαρος λόγος για να μου το ακυρώσουν. Απλά χάνω κι εγώ, γιατί αν αποφασίσω ότι σε ένα διαγωνισμα χρειάζεται επιπλέον στήριξη πάω χωρίς να πληρώνομαι. Έχω βρει την υγειά μου έτσι, γιατί είχα τρελαθεί με τις ακυρώσεις, μία έκαναν κατάληηψη, μία εκδρομή, μία δεν τους προχώρησε ο καθηγητής, ποτέ δεν έβγαζα τα λεφτα που υπολόγιζα, ενώ έτσι κάθε πρώτη του μηνός ξέρω θα πάρω τόσα ανεξάρτητα από το τι έχει γίνει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:29:40 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2006 στις: Ιούνιος 25, 2012, 05:01:20 μμ »
Καλημέρα κάποιος που δουλεύει κανονικά με αποδείξεις κάτω από πόσο δεν πρέπει να πέσει (γυμνάσιο & λύκειο σε επαρχία);

σε λαθος φορουμ μπηκες φιλεναδα...
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος gringa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
    • Προφίλ
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2007 στις: Ιούνιος 25, 2012, 07:10:08 μμ »
Όχι απαραίτητα ;)

Αν μου ζητήσουν ντε και καλά απόδειξη, τότε χρεώνω γύρω στα 30-40 ευρώ την ώρα, ανεξαρτήτως τάξης. Το ΦΠΑ σου δεν κάνει διαχωρισμό σε ποια τάξη φοιτά ο μαθητής. Αποδείξεις κόβω επιλεκτικά σε όσους μου το ζητούν και τσιμπάω αρκετά την τιμή, προσπαθώνας να ρεφάρω από τους μαθητές στους οποίους δεν κόβω.

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: Τιμές για ιδιαίτερα
« Απάντηση #2008 στις: Ιούνιος 25, 2012, 07:23:12 μμ »
Εμένα πάλι όσοι μου ζήτησαν απόδειξη και τους είπα ότι θα ανέβει η τιμή του μαθήματος το ξανασκέφτηκαν πολύ σοβαρά! Πάντως κάτω από 25 ευρώ δεν μπορείς να χρεώσεις αν θέλουν απόδειξη. Και μετά πρέπει να σκεφτείς αυτό που λέει η gringa..μήπως θα πρέπει να χρεώσεις πολύ παραπάνω για να ρεφάρεις?  ::)

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2009 στις: Ιούνιος 25, 2012, 07:34:35 μμ »
Διαβάζω κάτι τιμές εδώ 25 και 30 και 40 ευρώ... Εγώ μέχρι και Α Λυκείου 15 ευρώ ζητάω για 2-3 ώρες την εβδομάδα και πάλι τους φαίνονται πολλά.  ::)
Μια μητέρα μου ζήτησε να της κάνω με 9 ευρώ γιατί λέει τόσα παίρνει κ ο μαθηματικός και έρχεται κ από πιο μακριά..

Κάποιοι μαθητές μου που τους έχω 2-3 χρόνια και δεν τους ανέβασα καθόλου την τιμή μου ζήτησαν να την κατεβάσω στα 10 ευρώ. Για το ένα παιδί συμφώνησα γιατί διαβάζει πολύ και δε θέλω να το αφήσω..αλλά και πάλι το σκέφτονται να συνεχίσουν για του χρόνου ακόμα και εμ τα 10 ευρώ..
Δε βγαίνουν οικονομικά οι γονείς και να φανταστείτε ότι ζω σε πολύ καλή περιοχή στην Αθήνα.

Δε ξέρω τί θα γίνει από Σεπτέμβρη. Βλέπω και κάτι αγγελίες με 6 και 7 ευρώ.. Μα καλά, είναι δυνατόν? Τόσα έπαιρνα όταν δούλευα σε καφετέρια στα φοιτητικά μου χρόνια.. :(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2012, 07:37:15 μμ από monogramma »

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2010 στις: Ιούνιος 25, 2012, 09:25:49 μμ »
o κοσμος, εχει πιεστει πολυ.αυτο ομως πολλοι το εκμεταλλευονται στο επακρο!προσφατα εμαθα απο γνωστη μου, οτι της ζητησαν να κανει ιδιαιτερο για πανελληνιες σε 2 παιδια παλαιους αποφοιτους, τις ωρες τις καθορισαν οι ιδιοι(δεν εχει σημασια τι θα πει και ο καθηγητης....  ::) )με 3,5 ευρω την ωρα ο καθενας.μαλιστα, το παρουσιαζαν σαν τρελη ευκαιρια για την καθηγητρια...  :-X  δεν ξερω τι να πρωτοσχολιασω στο συγκεκριμενο...την τιμη?το "παλαιοι αποφοιτοι" με ο,τι αυτο συνεπαγεται? το οτι θα κανουν μαθημα 2 ατομα που πιθανως να εχουν ξεχασει και αυτα που ηξεραν?οτι ισως δεν θα ειναι το ιδιο επιπεδο οποτε αποτελεσματικο μαθημα δεν θα γινεται?ισως οτι πεφτει εκμεταλλευση...?

3,5 ευρω την ωρα για μαθημα πανελληνιων.....Οκ....
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2011 στις: Ιούνιος 25, 2012, 09:44:43 μμ »
Εδώ ρε συ προτειναν σε γνωστή μου το εξής (δηλαδή, μετά από αυτό τί άλλο να πεις..):

να μελετάει 2 παιδάκια (αδέρφια) καθημερινά, το ένα Πέμπτη Δημοτικού και το άλλο Έκτη με 100 ευρώ το ΜΗΝΑ. Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι θα χρειαζόταν τουλάχιστον 3 ώρες την ημέρα χ 5 μέρες την εβδομάδα μιλάμε για 60 ώρες το μήνα. Κάνε την πράξη και πες μου πόσο πάει η ώρα.  :o :o :o

Εννοείται ότι δεν δέχτηκε , αλλά είμαι σίγουρη ότι θα βρήκαν άτομο (έστω και φοιτήτρια).

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2012 στις: Ιούνιος 25, 2012, 10:20:10 μμ »
Εάν αναλαμβάνατε 2 αδέλφια, το ένα στο δημοτικό και το άλλο στο λύκειο (τετάρτη και α λυκείου αντίστοιχα), τι θα χρεώνατε; 3 φορές την εβδομάδα από μια με μιάμιση ώρα στο καθένα.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος monogramma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Μαθησιακές Δυσκολίες και Σχολική Ψυχολογία
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2013 στις: Ιούνιος 25, 2012, 10:26:21 μμ »
Εγώ θα χρέωνα 10ε/ώρα για το Δημοτικό και 15ε/ώρα για το Λύκειο. Συνολικά είναι 450 ευρώ. Αν δυσκολεύονταν θα το συζήταγα και για 400 αλλά παρακάτω πάει πολύ κάτω νομίζω..

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2014 στις: Ιούνιος 25, 2012, 10:30:53 μμ »
Εγώ θα χρέωνα 10ε/ώρα για το Δημοτικό και 15ε/ώρα για το Λύκειο. Συνολικά είναι 450 ευρώ. Αν δυσκολεύονταν θα το συζήταγα και για 400 αλλά παρακάτω πάει πολύ κάτω νομίζω..

Κι εγώ αυτό είχα υπόψη μου. Σ' ευχαριστώ.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: πόσα χρήματα παίρνετε στα ιδιαίτερα;
« Απάντηση #2015 στις: Ιούνιος 25, 2012, 10:53:22 μμ »
Μιλώντας με καθηγητές της περιοχής  έλαβα τις εξής απαντήσεις :

φυσική κατ/σης απο ιδιαιτερά με καλό όνομα 20€ - σε γκρουπάκι πάει και 15€

μαθηματικά κατ/ση απο ιδιαιτερά με παααααααααααααααρα πολύ καλό όνομα, διδακτορικά σε μεγάλο παν/μιο του εξωτερικού και μια καλή προϋπηρεσία στο Αρσάκειο  50€ - δεν κάνω γκρουπάκια λέμεεεεε

μαθηματικά κατ/σης απο εξαιρετικό μαθηματικό, αδιόριστο όμως που δεν έχει ακόμα κάνει όνομα 15-20€

αγγλικά Β1 20€ κι άμα σ΄αρέσει γιατί είμαι μεγάλη φίρμα και δε σηκώνομαι απ΄το κρεβάτι μου για λιγότερα

αγγλικά Β1 απο επαρκειούχο 17€ και χάρη σου κάνω γιατί είμαι και καθηγητριάρα

και τέλος ...... νταταταταααααααααααααααμ!!

μπουζούκι 20€ γιατί έχω παίξει και δίπλα σ έναν Ρέμο και σ΄έναν Νταλάρα!!  ;D ;D ;D


ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΑΥΡΑ!!

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 25, 2012, 10:55:05 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 651
Σύνολο: 661

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.