*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 877259 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1106 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:37:57 μμ »
Συναδελφισσα μου

Οι κανονικες αποσπάσεις συμφωνα με τους απο πάνω έχουν κοινωνιοκεντρικο και ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα πρωτίστως χωρίς να υποχρεούνται να ικανοποιήσουν όλες τις αιτήσεις αλλα έναν αριθμό που κυμαίνεται μεταξυ 0-100.000 Αυτο το καθορίζει ο Αρβι και οι επιτελείς του. Προέχει η ευρυθμη λειτουργία των σχολείων και αυτη τη στιγμή καθηγητές για την Γενικη δεν υπάρχουν Αντιθέτως ΕΣΠΑ για 2 χρόνια θα υπάρχει Τι δεν καταλαβαίνεις;

αρχικα δε βρισκω το λογο να εισαι τοσο εριστικος/η.επειτα η ερωτηση μου δεν ηταν προσωπικα σε σενα γιατι φανταζομαι οτι δεν εισαι ο αρβανιτοπουλος η λολιτσας κτλ.γιατι αν εισαι τοτε εχω πολλες αποριες να σου διατυπωσω.η ερωτηση ηταν ρητορικη κ πηγαινε προς τους ιθυνοντες κ οχι προς την ενημερωση σου.
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:37:56 »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1107 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:39:17 μμ »
συγγνωμη αλλα εδω εχουν γινει εκατονταδες ανα την ελλαδα τοποθετησεις μονιμων σε σμεαε γιατι ειχα εστω κ 10 μηνες προυπηρεσια στην ειδικη κ δε θα γινουν οι κανονικες αποσπασεις??
Συμφωνω με την κοινωνιοκεντρικη και ανθρωποκεντρικη διασταση που δινεις..αυτο σημαινει οτι βολευουμε καποιους στην Ε.Α ακομα και για συμπληρωση ωραριου σωστα?
Δεδομενου οτι το ΕΣΠΑ ξεκιναει 1 Οκτωβρη μπορει να γινουν προσληψεις νωριτερα απο 30 Σεπτεμβρη?? Με διορθωνεις φυσικα οπου ειμαι λαθος  :)
Σορρυ μαρουλακι παρεθεσα το δικο σου αλλα οι ερωτησεις πηγαιναν στον baxalo
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:44:36 μμ από nero »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1108 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:45:56 μμ »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1109 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:49:41 μμ »
αρχικα δε βρισκω το λογο να εισαι τοσο εριστικος/η.επειτα η ερωτηση μου δεν ηταν προσωπικα σε σενα γιατι φανταζομαι οτι δεν εισαι ο αρβανιτοπουλος η λολιτσας κτλ.γιατι αν εισαι τοτε εχω πολλες αποριες να σου διατυπωσω.η ερωτηση ηταν ρητορικη κ πηγαινε προς τους ιθυνοντες κ οχι προς την ενημερωση σου.

Συγνωμη για το Τι δεν καταλαβαινεις; Αν σε πείραξε το αποσύρω Δεν είχα προθεση να σε προσβάλλω Συγνωμη και παλι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:37:56 »

Αποσυνδεδεμένος ευρηκα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1110 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:53:37 μμ »
Απο Μπράτη:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ για τις προσλήψεις αναπληρωτών στην Ειδική Αγωγή

 Συναδέλφισσες, συνάδελφοι

 Όπως ενημερώθηκα από το τμήμα Ειδικής Αγωγής οι πιστώσεις για την πρόσληψη αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής, για το σχολικό έτος 2013-14 , έχουν κατανεμηθεί, περίπου, ως εξής:
-1450 για την Π.Ε. και 1550 για την Δ.Ε. για προσλήψεις σε Ειδικά σχολεία και τμήματα ένταξης
-700 συνολικά για παράλληλη στήριξη( Π.Ε. και Δ.Ε.) , εκ των οποίων οι 2.300 θα είναι περίπου στην Π.Ε. Αυτό σημαίνει πως αρκετοί συνάδελφοι από αυτούς που είναι στους πίνακες Γενικής Αγωγής Π.Ε., περίπου 1.700, θα προσληφθούν στην παράλληλη στήριξη, εφόσον έχουν συμπληρώσει το αντίστοιχο "κουτάκι".
Το σύνολο δηλαδή των πιστώσεων είναι περίπου 5.700 , ενώ πέρυσι οι αντίστοιχες πιστώσεις ήταν 3.350. Όλες οι πιστώσεις είναι από το ΕΣΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1111 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 02:54:23 μμ »
Συμφωνω με την κοινωνιοκεντρικη και ανθρωποκεντρικη διασταση που δινεις..αυτο σημαινει οτι βολευουμε καποιους στην Ε.Α ακομα και για συμπληρωση ωραριου σωστα?
Δεδομενου οτι το ΕΣΠΑ ξεκιναει 1 Οκτωβρη μπορει να γινουν προσληψεις νωριτερα απο 30 Σεπτεμβρη?? Με διορθωνεις φυσικα οπου ειμαι λαθος  :)
Σορρυ μαρουλακι παρεθεσα το δικο σου αλλα οι ερωτησεις πηγαιναν στον baxalo
Φίλε nero
Η ανακοίνωση των προσλήψεων μπορεί να γίνει Παρασκευή ή ΣΚ και η παρουσίαση απο Τρίτη 1-10-2013 Βέβαια και απο Δευτερα θα μπορούσε να τρεξει το πρόγραμμα αν θέλανε με μια απλη αλλαγη ποσοστων στα συγχρηματοδοτούμενα προγραμματα Ασε με να ξερω κατι παραπάνω απο ΕΣΠΑ και οικονομικα τερτιπια

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1112 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:04:30 μμ »
Φίλε nero
Η ανακοίνωση των προσλήψεων μπορεί να γίνει Παρασκευή ή ΣΚ και η παρουσίαση απο Τρίτη 1-10-2013 Βέβαια και απο Δευτερα θα μπορούσε να τρεξει το πρόγραμμα αν θέλανε με μια απλη αλλαγη ποσοστων στα συγχρηματοδοτούμενα προγραμματα Ασε με να ξερω κατι παραπάνω απο ΕΣΠΑ και οικονομικα τερτιπια
Ναι οκ αν και δεν εχει γινει ποτε προσληψη με παρουσιαση στις ΔΙΔΕ την  μεθεπομενη(+) ημερα  (αν θυμαμαι καλα...)  παντα ηταν την επομενη τωρα για το θεμα του ΕΣΠΑ δεν το γνωριζω αν και δεν ξερω ποσο απλη μπορει να ειναι μια αλλαγη ποσοστων με τοσο ασφυκτικες διοριες αυτες τις ημερες....κραταω βεβαια μια δηλωση του υφυπουργου υπευθυνου για την Ε.Α που μιλησε για 1 Οκτωβρη

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1113 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:08:13 μμ »
Έχει κανείς ενημέρωση τι έγινε σήμερα με τις ενστάσεις;;; Αντιμετωπίζονται άμεσα ή θα φάνε καμιά βδομάδα να τις εξετάσουν;;;

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1114 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:10:22 μμ »
Και την ίδια μερα

να ρωτήσω baxalo αν τελικά σχεδιάζουν να πάρουν και παράλληλη, ταυτόχρονα?? έχεις ακούσει κάτι??? γιατί απ' ότι έχω καταλάβει.....................έχεις ακούσει πολλά!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1115 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:20:02 μμ »
να ρωτήσω baxalo αν τελικά σχεδιάζουν να πάρουν και παράλληλη, ταυτόχρονα?? έχεις ακούσει κάτι??? γιατί απ' ότι έχω καταλάβει.....................έχεις ακούσει πολλά!!!  ;)


Κ δικη μου απορια αυτο.γιατι αν γινει θα ειναι σωτηριο για πολλους.καθηγητες δασκαλους κ μαθητες!!
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1116 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:23:03 μμ »
Απο Μπράτη:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ για τις προσλήψεις αναπληρωτών στην Ειδική Αγωγή

 Συναδέλφισσες, συνάδελφοι

 Όπως ενημερώθηκα από το τμήμα Ειδικής Αγωγής οι πιστώσεις για την πρόσληψη αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής, για το σχολικό έτος 2013-14 , έχουν κατανεμηθεί, περίπου, ως εξής:
-1450 για την Π.Ε. και 1550 για την Δ.Ε. για προσλήψεις σε Ειδικά σχολεία και τμήματα ένταξης
-700 συνολικά για παράλληλη στήριξη( Π.Ε. και Δ.Ε.) , εκ των οποίων οι 2.300 θα είναι περίπου στην Π.Ε. Αυτό σημαίνει πως αρκετοί συνάδελφοι από αυτούς που είναι στους πίνακες Γενικής Αγωγής Π.Ε., περίπου 1.700, θα προσληφθούν στην παράλληλη στήριξη, εφόσον έχουν συμπληρώσει το αντίστοιχο "κουτάκι".
Το σύνολο δηλαδή των πιστώσεων είναι περίπου 5.700 , ενώ πέρυσι οι αντίστοιχες πιστώσεις ήταν 3.350. Όλες οι πιστώσεις είναι από το ΕΣΠΑ.

Γνωρίζετε αν μέσα στους 1.550 περιλαμβάνονται και οι ΕΕΠ κ ΕΒΠ;; Αν όχι, τότε μιλάμε για 400 περίπου παραπάνω από πέρσι!

Αποσυνδεδεμένος Garcia4

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1117 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:28:55 μμ »
Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξης:
1 Αποσπάσεις στην ειδική δεν θα γίνουν λογω του ότι οι συναδελφοι αυτοί θα χρησιμοποιηθούν στην Γενική Εκει υπάρχουν πολλεεεεεεεεεες αναγκες και δεν υπάρχουν κονδύλια για αναπληρωτες.

Αυτό είναι παράνομο...πρώτα θα γίνουν οι αποσπάσεις των μονίμων και μετά των αναπληρωτών...από πότε υπάρχουν πολλές ανάγκες στην γενική...εδώ μας είχαν πρήξει ένα ολόκληρο καλοκαίρι για πλεονάζον προσωπικό...Επειδή επικοινώνησα με το Υπουργείο η σειρά που θα ακολουθηθεί είναι η εξής:

1. Διαθέσεις μονίμων σε ΣΜΕΑΕ εντός ΠΥΣΔΕ (έχει ήδη γίνει)
2. Αποσπάσεις μονίμων σε ΣΜΕΑΕ ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΔΕ (αναμένεται)
3. Ό,τι περισσέψει αναπληρωτές (αναμένεται)

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1118 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:33:23 μμ »
Κ 5 αποσπασεις σε ολη την ελλαδα να γινουν παλι αποσπασεις θα ειναι
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1119 στις: Σεπτέμβριος 25, 2013, 03:37:30 μμ »
Αυτό είναι παράνομο...πρώτα θα γίνουν οι αποσπάσεις των μονίμων και μετά των αναπληρωτών...από πότε υπάρχουν πολλές ανάγκες στην γενική...εδώ μας είχαν πρήξει ένα ολόκληρο καλοκαίρι για πλεονάζον προσωπικό...Επειδή επικοινώνησα με το Υπουργείο η σειρά που θα ακολουθηθεί είναι η εξής:

1. Διαθέσεις μονίμων σε ΣΜΕΑΕ εντός ΠΥΣΔΕ (έχει ήδη γίνει)
2. Αποσπάσεις μονίμων σε ΣΜΕΑΕ ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΔΕ (αναμένεται)
3. Ό,τι περισσέψει αναπληρωτές (αναμένεται)


ΑΑΑΧΧΧ!!!! Garcia4 απο το στομα σου και στου Αρβι το αυτι αν και το αυτι του Αρβι άλλα ακουει απο τους μεντορες του και θα πραξει αυτα που εγραψα πριν

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 485
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.