*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 877355 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1708 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:21:16 μμ »
Κωμικοτραγικές καταστάσεις...όλος ο κρατικός μηχανισμός σε επιφυλακή τελικά εχθές...το αποτέλεσμα; Προσλήψεις στη γενική αγωγή και συλλήψεις στη Χρυσή Αυγή...με την ειδική αγωγή νομίζω κανείς δεν ασχολήθηκε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:50 »

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1709 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:27:01 μμ »
Κωμικοτραγικές καταστάσεις...όλος ο κρατικός μηχανισμός σε επιφυλακή τελικά εχθές...το αποτέλεσμα; Προσλήψεις στη γενική αγωγή και συλλήψεις στη Χρυσή Αυγή...με την ειδική αγωγή νομίζω κανείς δεν ασχολήθηκε...

Πάντως μην έχουμε παράπονο. Όλα τα υπουργεία σε επιφυλακή το Σαβ/κο  ;D

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1710 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:29:16 μμ »

EΜΕΝΑ ΑΡΧΙΖΕΙ κατι να μου λεει οτι ισως πηγαινουμε στις παλιες εποχες οπου η ΕΑΕ στελεχωνοταν .....ΝΟΕΜΒΡΗ!!!!!

Γιατί Νοέμβρη; Από 1η Οκτωβρίου δεν αρχίζει όλο το ΕΣΠΑ; Δεν έχω καταλάβει άλλες πιστώσεις είναι 8μηνες και άλλες 7μηνες;;;
Και με ποιο κριτήριο τις κατανέμουν ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1711 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:40:32 μμ »
Πιστεύω και εγώ ότι θα αργήσει επόμενη φάση μέσω ΕΣΠΑ ώστε να μην εξαντληθούν όλα τα χρήματα με την μία. Αν πάρει τώρα δασκάλους ΕΑΕ θα εξαντληθεί μεγάλο ποσοστό πιστώσεων, μιας και πήρε ήδη φάσεις γενικής. Επίσης κάτι μου λέει ότι το Υπουργείο τα έχει βάλει με τους δασκάλους ΕΑΕ που το τελευταίο καιρό τα έπρηξαν στον Υπουργείο για τα μαστερ ειδικής. Έχουν δημιουργήσει ένα κλίμα αρνητικό μάλλον μέσα στο Υπουργείο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:50 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1712 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:48:17 μμ »
Κωμικοτραγικές καταστάσεις...όλος ο κρατικός μηχανισμός σε επιφυλακή τελικά εχθές...το αποτέλεσμα; Προσλήψεις στη γενική αγωγή και συλλήψεις στη Χρυσή Αυγή...με την ειδική αγωγή νομίζω κανείς δεν ασχολήθηκε...
Εντάξει, ασχολήθηκαν λίγο, απλά το σήριαλ θα έχει και συνέχεια!  8)
  

Αποσυνδεδεμένος Machi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • The truth hurts a lie is worse..
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1713 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 03:50:57 μμ »
Milhse kanenas me ipourgio?iparxei periptosi na vgei a fasi eidikis?i pame apo deytera??

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1714 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:06:25 μμ »
Milhse kanenas me ipourgio?iparxei periptosi na vgei a fasi eidikis?i pame apo deytera??
αφου λεει ο μπρατης οτι ειναι κ σημερα εκει κ δουλευουν ας μην αποκλειουμε τιποτα,αν κ το πιο πιθανο ειναι για δευτερα...

Αποσυνδεδεμένος syriana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1715 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:07:09 μμ »
7) Η ειδική αγωγή (την άφησα τελευταία) από τη φύση της είναι υπομονετική και την εκμεταλλεύονται όλοι. Περιμένουμε τη Δευτέρα μαζί με μια μικρή παράλληλη. Οι αριθμοί είναι για δασκάλους και νηπιαγωγούς. Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να ακουμπήσει η παράλληλη και τη γενική αγωγή δασκάλων, αν προλάβουν να αφαιρέσουν αυτούς που διορίστηκαν χθες και είναι και στους δυο πίνακες. Πρέπει να αφαιρέσουν και τις νηπιαγωγούς που διορίστηκαν στην α φάση και είναι και στους δυο πίνακες. Ο πίνακας της ειδικής των νηπ/γών, σπάνια εξαντλείται...
 Κενά παραμένουν αρκετά, αλλά θα επικεντρωθούν πλέον σε συγκεκριμένους νομούς για τους δασκάλους. τα κενά των νηπιαγωγών υπάρχουν, αλλά καλό θα είναι να αναδειχθούν κιόλας...
9) Έχω ένα ερώτημα για τις 800+ πιστώσεις δασκάλων στα ολοήμερα για το που βρέθηκαν. Εύχομαι να μην αφαιρεθούν από κάπου αλλού και να είναι νέες πιστώσεις...

Από Καψαλάκη στο fb!

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1716 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:13:01 μμ »
Ο Καψαλάκης, δυστυχώς, δεν έγραψε τπτ για τη Β/θμια ε.α. Στον Καιάδα εμείς...απο ολους και όλα! Διαβάζω τη α/θμια στη γενική που συνεχως διαμαρτύρονται (κ καλά κάνουν) και όλο κάτι γίνεται και όλο "γεννιούνται" πιστώσεις αγνώστου πατρός και μητρός. Εμείς στο έλεος του Θεού και του Μπράτη, που κάποια στιγμή μας πετάει και ένα ψωμάκι, άλλες φορές μπαγιάτικό, το οποίο βαφτίζει  παντεσπάνι και εμεις κάνουμε χαρούλες.
Απο τα λεγόμενα του Καψαλάκη φοβάμαι οτι θα ροκανίσουν τις πιστώσεις της ε.α. και δη της Β.θμιας, χωρίς να το πάρουμε μυρουδιά.

Αποσυνδεδεμένος nikos2213

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1717 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:20:05 μμ »
Ο Καψαλάκης, δυστυχώς, δεν έγραψε τπτ για τη Β/θμια ε.α. Στον Καιάδα εμείς...απο ολους και όλα! Διαβάζω τη α/θμια στη γενική που συνεχως διαμαρτύρονται (κ καλά κάνουν) και όλο κάτι γίνεται και όλο "γεννιούνται" πιστώσεις αγνώστου πατρός και μητρός. Εμείς στο έλεος του Θεού και του Μπράτη, που κάποια στιγμή μας πετάει και ένα ψωμάκι, άλλες φορές μπαγιάτικό, το οποίο βαφτίζει  παντεσπάνι και εμεις κάνουμε χαρούλες.
Απο τα λεγόμενα του Καψαλάκη φοβάμαι οτι θα ροκανίσουν τις πιστώσεις της ε.α. και δη της Β.θμιας, χωρίς να το πάρουμε μυρουδιά.
θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου κ θα σου πω κ ενα περιστατικο μια μερα στο φβ του μπρατη που τον ρωτανε ολοι για ειδικη αγωγη αλλα κ γενικα κ απανταει σε ολους εκτος απο μενα.ρωταω μια,δυο,τρεις κ καποια στιγμη θυμωνω κ του λεω για βθαμια δεν απαντατε;και μου λεει οχι ,μονο για πρωτοβαθμια.ενω ξερει κ ξερει καλα.χτες εδωσε ακριβη αριθμο για μαθηματικους 3 ωρες πριν κ επεσε μεσα!!!αυτο το ψωμακι που λες λοιπον...

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1718 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:36:19 μμ »
Ο Μπράτης λέει οτι πάει πάλι υπουργείο....why?

Αποσυνδεδεμένος ευρηκα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1719 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:38:54 μμ »
O Καψαλάκης αν και διευθυντής σε εεεεκ επομένως σε δομή της Βθμιας δεν δείχνει τον ίδιο ζήλο για στελέχωση του σχολείου του απο εκπαιδευτικούς ειδικής! Μετά αναρωτιόμαστε γιατί είμαστε πάντα τελευταίοι!

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1720 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:43:56 μμ »
Νεοτερη ενημερωση και το λεω προκαταβολικα οτι οποιου δεν του αρεσει να μη τη λαβει υποψην του. Το θεμα με τις προσληψεις χτες κολλησε στις αντιδρασεις των μονιμων. Πιστευαν πως θα προλαβουν να κανουν και τις αποσπασεις. Οι τελευταιες θα βγουν την Τριτη οποτε πριν Τριτη - Τεταρτη μην περιμενετε τιποτα. Οι αριθμοι που εδωσα χτες για μαθηματικους και φυσικους ισχυουν. Οι φιλολογοι θα ειναι περιπου 300. Καλο τετραημερο!

Αποσυνδεδεμένος ευρηκα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1721 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 04:50:20 μμ »
300+150+50= 500 πιστώσεις. 1400 σύνολο...οι υπόλοιπες 900 που θα δοθούν? σε τεχνικές ειδικότητες,γυμναστές,καλλιτεχνικών? Μου φαίνεται άκυρος ο αριθμός!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.