*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 879224 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος popins

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1904 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:49:40 μμ »
Έπρεπε να το κάνουν; Και αν ναι, τότε γιατί το έκαναν κάποιες και όχι όλες;  ???
Δεν ξέρω αν έπρεπε ή όχι... Ξέρω συγκεκριμένες δευτεροβάθμιες που τα δέχτηκαν... Προφανώς θεωρούσαν ότι αφού ο υποψήφιος τελείωσε το μεταπτυχιακό του και εκκρεμούσε η αναγνώριση, θα έπρεπε να το δεχτούν...   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:10 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1905 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:53:22 μμ »
Κάποιες δευτεροβάθμιες κρατούσαν το αντίγραφο του πανεπιστημίου και εφόσον ως την κύρωση των πινάκων είχες την αναγνώριση την προσκόμιζες... Αν συνέβη αυτό, το άτομο αυτό θα έπρεπε ήδη να υπάρχει στον πίνακα και αν δεν έπαιρνε την αναγνώριση να άλλαζε η θέση του...     
Δεν μπορεί να γίνει αυτό...
1.Κρατούσαν το πτυχίο
 2.Δεν το αναγνώριζαν
3.Έστελναν τον φάκελο αθήνα.
4.Τον απέρριπταν.
5.Βγήκαν οι πίνακες
6.Έγιναν ενστάσεις
7.Έγινε δεκτή η ένσταση

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1906 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:54:36 μμ »
Με λίγα λόγια χαμός...
  

Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1907 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:55:07 μμ »
Κάποιες δευτεροβάθμιες κρατούσαν το αντίγραφο του πανεπιστημίου και εφόσον ως την κύρωση των πινάκων είχες την αναγνώριση την προσκόμιζες... Αν συνέβη αυτό, το άτομο αυτό θα έπρεπε ήδη να υπάρχει στον πίνακα και αν δεν έπαιρνε την αναγνώριση να άλλαζε η θέση του...     

είναι παράτυπο κάθε δευτεροβάθμια να κάνει ότι θέλει...στην εγκύκλιο είχε ξεκάθαρα τα δικαιολογητικά που αφορούσαν τα μεταπτυχιακά, έπρεπε να έχεις τον τίτλο καθώς και την αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ αν ο τίτλος ερχόταν από έξω...καμία βεβαίωση δεν γινόταν δεκτή, θέλαν οποσδήποτε τον τίτλο (τον ξενόγλωσσο και μεταφρασμένο), την αναγνώριση από ΔΟΑΤΑΠ και επιπλέον και την βαθμολογική αντιστοιχία...τονίζω την διαδικασία γιατί φίλος δεν πρόλαβε τις προθεσμίες αφού ο ΔΟΑΤΑΠ δε του έδινε κμ βεβαίωση σχετική...τώρα πως η κθ δευτεροβάθμια λειτουργεί αυθαίρετα πρέπει να εξεταστεί και αυτό το ενδεχόμενο λεπτομερειακά :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:34:10 »

Αποσυνδεδεμένος καντυ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1908 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:55:52 μμ »
Το θέμα είναι οτι δεν υπήρχε πουθενά πριν τις ενστασεις και εμφανίστηκε ξαφνικά στους οριστικους πίνακες....
Αν όντως κάποιες δευτεροβάθμιες έπραξαν έτσι τότε θα έπρεπε να υπάρχει στους πίνακες από την αρχη και εφόσον προσκομίζε το αναγνωρισμενο
Μεταπτυχιακό να παραμείνει εάν όχι να βγαίνει εκτος

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1909 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:56:41 μμ »
Συγνώμη αλλά για να ξεκαθαρίσουμε κάτι. Όσοι αναφέρετε αυτά τα περιστατικά ήσασταν παρόντες όταν συνέβαιναν και το αφήσατε χωρίς να κάνετε τίποτα; και μετά λέμε να διεκδικήσουμε πράγματα;;;;

Αποσυνδεδεμένος καντυ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1910 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:59:09 μμ »
Στη δευτεροβάθμια της Θεσσαλονίκης πάντως δεν δεχόντουσαν υπεύθυνη δήλωση για το μεταπτυχιακό...


Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1911 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:06:00 μμ »
Το θέμα είναι οτι δεν υπήρχε πουθενά πριν τις ενστασεις και εμφανίστηκε ξαφνικά στους οριστικους πίνακες....
Αν όντως κάποιες δευτεροβάθμιες έπραξαν έτσι τότε θα έπρεπε να υπάρχει στους πίνακες από την αρχη και εφόσον προσκομίζε το αναγνωρισμενο
Μεταπτυχιακό να παραμείνει εάν όχι να βγαίνει εκτος

...αύριο που θα είναι ανοιχτό το υπουργείο πρέπει να γίνει ερώτημα επί του θέματος...
μπορεί βέβαια το νέο μεταπτυχιακό να είχε κατατεθεί και να μην είχε προσμετρηθεί από το υπουργείο, αλλά και σε αυτήν την περίπτωση ο υποψήφιος θα έπερεπε να είχε λάβει υπογεγραμμένο χαρτί από την δευτεροβάθμια η οποία ηλεκτρονικά είχε προηγουμένως καταχωρήσει το μεταπτυχιακό :-\ :-\
περίεργη υπόθεση πάντως, ευθύνες στην συγκεκριμένη περίπτωση έχει και η δευτεροβάθμια κατάθεσης του τίτλου...

Αποσυνδεδεμένος popins

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1912 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:06:19 μμ »
Γνωστή μου που περίμενε αναγνώριση του μεταπτυχιακού της και δεν ήξερε αν θα την έχει ως την προθεσμία των αιτήσεων είχε ρωτήσει σε 2 δευτεροβάθμιες (Φθιώτιδας και Τρικάλων) και της είχαν πει ότι αν δεν έχει πάρει την αναγνώριση, θα υπογράψει υπεύθυνη δήλωση ότι θα την προσκομίσει ως την κύρωση των πινάκων. Δε χρειάστηκε όμως να κάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν ξέρω τι θα γινόταν τελικά...

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1913 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:08:43 μμ »
σ'εμένα συνέβη το εξής (για τον πίνακα της γενικής,το τονίζω):ενώ είχα κάνει την αίτηση κανονικά για αναπληρωτές και ωρομισθίους,το όνομά μου δεν υπήρχε στον πίνακα των αναπληρωτών,παρά μόνο στους ωρομισθίους.Χθες νομίζω που ανανεώθηκαν οι πίνακες των ΠΕ02,03,04 εμφανίστηκα στον πίνακα γενικής των αναπληρωτών.Τώρα πώς εξηγείται αυτό,δεν ξέρω!

Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1914 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:09:41 μμ »
Γνωστή μου που περίμενε αναγνώριση του μεταπτυχιακού της και δεν ήξερε αν θα την έχει ως την προθεσμία των αιτήσεων είχε ρωτήσει σε 2 δευτεροβάθμιες (Φθιώτιδας και Τρικάλων) και της είχαν πει ότι αν δεν έχει πάρει την αναγνώριση, θα υπογράψει υπεύθυνη δήλωση ότι θα την προσκομίσει ως την κύρωση των πινάκων. Δε χρειάστηκε όμως να κάνει κάτι τέτοιο, οπότε δεν ξέρω τι θα γινόταν τελικά...

πάντως περιφέρεια Δ.Ελλάδος δεν υπήρχε περίπτωση να δεχτούν κτ τέτοιο :-\

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1915 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:12:07 μμ »
Στη δευτεροβάθμια της Θεσσαλονίκης πάντως δεν δεχόντουσαν υπεύθυνη δήλωση για το μεταπτυχιακό...
Στην δυτικής θεσσαλονίκης δεν δέχτηκαν.Όταν είπε ο υποψήφιος ότι περιμένει από μέρα σε μέρα, του απάντησαν ότι ο ΔΟΑΤΑΠ έβγαλε 3 εγκρίσεις εκείνη την ημέρα και να πάρει τηλ για να δει αν ήταν η δικιά του ανάμεσά τους. Μετά δεν ξέρω τι έγινε γιατί έφυγα. Την υπεύθυνη δήλωση την δέχονται.Παλιά τουλάχιστον αν δεν είχες πάρει πτυχίο γιατί δεν είχαν περαστεί τα μαθήματά σου έγραφες ΥΔ   

Αποσυνδεδεμένος fd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • με 1000 φ ύ γ α μ ε . . .
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1916 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:14:17 μμ »
σ'εμένα συνέβη το εξής (για τον πίνακα της γενικής,το τονίζω):ενώ είχα κάνει την αίτηση κανονικά για αναπληρωτές και ωρομισθίους,το όνομά μου δεν υπήρχε στον πίνακα των αναπληρωτών,παρά μόνο στους ωρομισθίους.Χθες νομίζω που ανανεώθηκαν οι πίνακες των ΠΕ02,03,04 εμφανίστηκα στον πίνακα γενικής των αναπληρωτών.Τώρα πώς εξηγείται αυτό,δεν ξέρω!

μα καλά δεν το εψαξές;;;έπρεπε εσύ να μας διαφωτίσεις... ;)
λογικά θα είχες πάρει την αίτηση σου υπογεγραμμένη από την βθμια με τις 30 επιλογές, θα είχαν περαστεί στο σύστημα...
το άφησες έτσι λοιπόν;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ioanna-2012

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #1917 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:19:58 μμ »
Αν θυμάστε παλιά κάποιες δευτερ. δέχονταν να μπει υποψήφιος με χαρτί από έναν κύκλο νοηματικής ενώ άλλες όχι!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161786
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 397

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.