*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 877151 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elijha06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2856 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 01:14:04 μμ »
H λογική λέει οτι θα πάρουν και άλλους  ΠΕ02 03 ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ .ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΕΝΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΗΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ....
ΠΕΡΣΙ Η Β' ΦΑΣΗ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 11/10

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:38 »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2857 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 01:30:05 μμ »
μέχρι ποιο νούμερο πήραν φιλολόγους ειδικής;
evidimt,το θέμα είναι ότι επειδή στην παράλληλη είναι όλοι μειωμένου,υπάρχει ένας αχταρμάς με τη σειρά του πίνακα.π.χ πήραν άτομα κάτω από το 400 χθες και δεν πήραν πάνω από το 100.Θα πρέπει δηλ.να κάτσει κάποιος να μετρήσει αυτούς που πήραν και τη σειρά που είχαν στον πίνακα,για να έχει μια εκκαθάριση αυτού.

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2858 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:04:42 μμ »
evidimt,το θέμα είναι ότι επειδή στην παράλληλη είναι όλοι μειωμένου,υπάρχει ένας αχταρμάς με τη σειρά του πίνακα.π.χ πήραν άτομα κάτω από το 400 χθες και δεν πήραν πάνω από το 100.Θα πρέπει δηλ.να κάτσει κάποιος να μετρήσει αυτούς που πήραν και τη σειρά που είχαν στον πίνακα,για να έχει μια εκκαθάριση αυτού.
ένας αχταρμάς γενικά φέτος...
Αρχικά το υπουργείο τα ''ρίχνει'' στις διευθύνσεις για τις προσλήψεις μειωμένου στην παράλληλη από την πρώτη φάση και οι διευθύνσεις στο υπουργείο. Άντε βγάλε άκρη.
Και δεύτερο και κυριότερο,  επειδή δεν έχει ξαναγίνει αυτό τόσο νωρίς τόσοι μειωμένου, να ξέρετε πως θα δημιουργηθούν θέματα με τις προσλήψεις των επομένων φάσεων. Οι μειωμένου τρέχουν κανονικά από το σύστημα σε περίπτωση πρόσληψης πλήρους ωραρίου αναπληρωτών στην περιφέρεια τους. Και όπως καταλαβαίνεται θα χάσει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2859 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:06:48 μμ »
καταλαβαίνεται
ουπς «καταλαβαίνετε»
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:22:38 »

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2860 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:14:39 μμ »
Οι μειωμένου τρέχουν κανονικά από το σύστημα σε περίπτωση πρόσληψης πλήρους ωραρίου αναπληρωτών στην περιφέρεια τους.
δηλαδή, τι σημαίνει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος evidimt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2861 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:15:06 μμ »
επειδή είμαι καινούργια και δεν γνωρίζω, δηλαδή τί αναμονή έχει η πε02.50; η κατάταξη στον πίνακα πάει και με την ημεροχρονολογία κτήσης;

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2862 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:29:50 μμ »
δηλαδή, τι σημαίνει αυτό;
πχ στην επόμενη φάση εάν δώσουν κενό για αναπληρωτή πλήρους ωραρίου στην Αττική το διεκδικούν και οι μειωμένου που έχουν προσληφθεί σε αυτή την περιφέρεια.  Το γράφει άλλωστε και η εγκύκλιος αυτό.
εμένα στην διεύθυνση μου είπαν μάλιστα πως έχει συμβεί και άλλες χρονιές αυτό. και μάλιστα από μια διδε που ήταν ως μειωμένου να μεταφερθούν σε άλλη  ως πλήρους αλλά πάντα στην ίδια περιφέρεια. 
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος Angeloti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2863 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:30:57 μμ »
evidimt,το θέμα είναι ότι επειδή στην παράλληλη είναι όλοι μειωμένου,υπάρχει ένας αχταρμάς με τη σειρά του πίνακα.π.χ πήραν άτομα κάτω από το 400 χθες και δεν πήραν πάνω από το 100.Θα πρέπει δηλ.να κάτσει κάποιος να μετρήσει αυτούς που πήραν και τη σειρά που είχαν στον πίνακα,για να έχει μια εκκαθάριση αυτού.
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδια, αναμένεται να βγει εκκαθαρισμένος πίνακας για την ΠΕ02? γιατί με το φετινό μπαχαλο δεν μπορείς να βγάλεις άκρη. Τουλάχιστον να ξέρουμε τι να περιμένουμε από ενδεχόμενη β φάση.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2864 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:31:53 μμ »
Μετά από μία εκκαθάριση του πίνακα ειδικής αγωγής ΠΕ02 που έκανα, οι αριθμοί έχουν ως εξής:
μέχρι το 372 που σταμάτησε προχθές με την πρόσληψη ΑΚΩ στα σχολεία ειδικής αγωγής, μετά και την πρόσληψη των ΑΜΩ χτες υπάρχουν 50 άτομα.
Τα 50 αυτά άτομα δεν έχουν τικάρει το κουτάκι "αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε λοιπές περιοχές δευτεροβάθμιας".
Τα συμπεράσματα δικά σας' περιμένουμε τη β' φάση για να δούμε πόσους και τι (ΑΚΩ ή ΑΜΩ) θα καλέσουν.

Αποσυνδεδεμένος Angeloti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2865 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:41:30 μμ »
Μετά από μία εκκαθάριση του πίνακα ειδικής αγωγής ΠΕ02 που έκανα, οι αριθμοί έχουν ως εξής:
μέχρι το 372 που σταμάτησε προχθές με την πρόσληψη ΑΚΩ στα σχολεία ειδικής αγωγής, μετά και την πρόσληψη των ΑΜΩ χτες υπάρχουν 50 άτομα.
Τα 50 αυτά άτομα δεν έχουν τικάρει το κουτάκι "αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε λοιπές περιοχές δευτεροβάθμιας".
Τα συμπεράσματα δικά σας' περιμένουμε τη β' φάση για να δούμε πόσους και τι (ΑΚΩ ή ΑΜΩ) θα καλέσουν.
Δηλάδη εγώ που είμαι λίγο πάνω από το 400 και έχω επιλέξει και το κουτάκι "αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε λοιπές περιοχές δευτεροβάθμιας πλήρους ωραρίου" έχω ελπίδες στη β φάση?

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2866 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:52:16 μμ »
Δηλάδη εγώ που είμαι λίγο πάνω από το 400 και έχω επιλέξει και το κουτάκι "αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή σε λοιπές περιοχές δευτεροβάθμιας πλήρους ωραρίου" έχω ελπίδες στη β φάση?
και εγώ κοντά με εσένα Angeloti,δεν ξέρω.δε λέω τίποτα,γιατί με αυτά που έχουν δει τα μάτια μου,τίποτα δεν είναι σίγουρο! μακάρι να έχεις ελπίδες και όλοι όσοι προσμένουν κάτι καλό!

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2867 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:56:41 μμ »
πχ στην επόμενη φάση εάν δώσουν κενό για αναπληρωτή πλήρους ωραρίου στην Αττική το διεκδικούν και οι μειωμένου που έχουν προσληφθεί σε αυτή την περιφέρεια.  Το γράφει άλλωστε και η εγκύκλιος αυτό.
εμένα στην διεύθυνση μου είπαν μάλιστα πως έχει συμβεί και άλλες χρονιές αυτό. και μάλιστα από μια διδε που ήταν ως μειωμένου να μεταφερθούν σε άλλη  ως πλήρους αλλά πάντα στην ίδια περιφέρεια.

ΕΡΏΤΗΣΗ
Αν δωσουν κενο για ακω μέσα στη χρονιά ποιος απο τους 10 φιλολογους αμω  της διευθυνσης θα πάρει τις επιπλεον ωρες?Αυτός που εχει τα περισσοτερα μορια και προηγειται στον πινακα ή βασει κοινωνικών κριτηριων (πινακας Α, οικογενειακη κατασταση κτλ). Αν μπορείς και ξερεις  παράθεσε την επισημη πηγη. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος boca

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2868 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 02:59:49 μμ »
ΕΡΏΤΗΣΗ
Αν δωσουν κενο για ακω μέσα στη χρονιά ποιος απο τους 10 φιλολογους αμω  της διευθυνσης θα πάρει τις επιπλεον ωρες?Αυτός που εχει τα περισσοτερα μορια και προηγειται στον πινακα ή βασει κοινωνικών κριτηριων (πινακας Α, οικογενειακη κατασταση κτλ). Αν μπορείς και ξερεις  παράθεσε την επισημη πηγη. Ευχαριστω
ρε παιδιά αν τα ήξερα όλα αυτά δεν θα τα έγραφα; έγραψα ότι ξέρω και ουσιαστικά ότι υπάρχει στην εγκύκλιο. για αυτό λέω είναι μπάχαλο η κατάσταση.
Εκεί που ανοίγει ένα σχολείο, κλείνει μια φυλακή.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2869 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 03:01:56 μμ »
ΕΡΏΤΗΣΗ
Αν δωσουν κενο για ακω μέσα στη χρονιά ποιος απο τους 10 φιλολογους αμω  της διευθυνσης θα πάρει τις επιπλεον ωρες?Αυτός ου εχει τα περισσοτερα μορια και προηγειται στον πινακα ή βασει κοινωνικών κριτηριων (πινακας Α, οικογενειακη κατασταση κτλ). Αν μπορείς και ξερεις  παράθεσε την επισημη πηγη. Ευχαριστω

Δηλαδη αν ανοιξει πληρες ωραριο στην κοντινή μου διδε και δω οτι πηραν καποιον μπορω να κανω ενσταση και να ζητησω να τοποθετηθω εγω ενω ειμαι σε αλλη διδε με μειωμενο?Νομιζα πως η αλλαγη απο αμω σε ακω γινεται μονο στην ιδια διδε και εννοειται εντος της ιδιας περιφερειας!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 597
Σύνολο: 599

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.