*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14  (Αναγνώστηκε 877340 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος penny*

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2898 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 03:53:54 πμ »
αν είχες κάνει να διαβάσεις το προηγούμενο ποστ μου σε αυτη την σελίδα θα ήξερες την απάντηση

ακολουθεί το απόσπασμα που σε ενδιαφέρει, τα υπόλοιπα θα τα δεις εκεί που σου είπα


οκ σ ευχαριστω πολυ! το διαβασα αλλα στο φορουμ εδω μου ειχαν πει οτι η εντοπιοτητα επιανε μορια οποτε και που το διαβασα οτι δε μετραει δεν ηξερα τι να πιστεψω...σ ευχαριστω παντως...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:12 »

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2899 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 06:07:45 πμ »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2900 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 08:04:07 πμ »
Εγω δεν καταλαβαινω τι εννοει μειωμενου. Προσληφθηκε με μειωμενου και τις δινουν 22 ωρες; Προσληφθηκε πληρους και επειδη δεν συμπληρωνει 23 ωρες την αποκαλουν πια μειωμενου; Αν ειναι το πρωτο τοτε σχεδον ολοι οι μειωμενου παραλληλης στην ουσια θα εργαζονται , θα πληρωνονται και θα μοριοδοτουνται σχεδον ως πληρους. Τα χρηματα εξαλλου ειναι για 22 ωρες και οχι για 15 που ηταν το ανωτερο ωραριο μειωμενου περυσι για να πω οτι τους επιασαν κοτσο που λεμε.  Αρα; Δεν καταλαβαινω πραγματικα. Το μονο που σκεφτομαι ειναι να δω κι εγω τη συμβαση μου οταν υπογραφει να γραφει 23 ωρες πληρους και να δω τι θα γινει με τους μειωμενους που πηραν στην περιοχη μου. Θα ρωυησω και τη β'βαθμια της περισοχης μου και θα δω τι θα με πληροφορησουν, αν γνωριζουν και αυτοι. Τι αλλο να πω πια....

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2901 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 08:16:24 πμ »
καλημέρα συνάδελφοι!
προσωπικά έχω υπάρξει μέχρι και σε 3 σχολεία όντας πλήρους ωραρίου όχι λόγω μη συμπλήρωσης ωραρίου αλλά λόγω έλλειψης προσωπικού! :o επομένως αυτό το ίδιον δεν το έχει η παράλληλη στήριξη! ;) και γιαυτο προφανώς πήραν μόνο μειωμένου!για να αναλάβει ο καθένας ένα παιδι!και σαφώς δουλεύουν και περισσόεροι!νομίζω πως οι περισσότεροι αν όχι όλοι είναι κοντά στα σπίτια τους!
όσο για τα κριτήρια κατάταξης,διαπιστώνω και διορθώστε με αν κάνω λάθος,ότι οι συνάδελφοι από τον πίνακα Α δεν έχουν προτεραιότητα έναντι συναδέλφων με παιδιά κλπ;ειχαν βέβαια ήδη προτεραιότητα στις προσλήψεις! ;)
και ενα τελευταίο,από τις συμβάσεις που παρέθεσε συνάδελφος,γιατι εμείς δεν υπογράψαμε κάτι μέχρι στιγμής,διαπιστώνω ότι λείπει το εδάφιο περί αναρρωτικών αδειών;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:35:12 »

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2902 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 08:42:54 πμ »
Από ότι είδα οι συμβάσεις των ατόμων που αναρτήθηκαν στη διάγεια αφορούν στις προσλήψεις στην παράλληλη στήριξη, οι οποίες ήταν όλες μειωμένου ωραρίου

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2903 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 08:44:36 πμ »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2904 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 08:58:39 πμ »
Από ότι είδα οι συμβάσεις των ατόμων που αναρτήθηκαν στη διάγεια αφορούν στις προσλήψεις στην παράλληλη στήριξη, οι οποίες ήταν όλες μειωμένου ωραρίου

Παρολαυτα δεν ειναι μειωμενου προφανως, οποτε δεν γνωριζω γιατι το εκεναν αυτο. Αφου θα παρουν τα αντιστοιχα μορια και χρηματα με τις ωρες που εργαζονται (εδω 22) τι νοημα ειχε να το κανουν αυτο; Αφου δεν κερδιζουν κατι... Εκει ειναι που μπερδευομαι...

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2905 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 09:11:54 πμ »
Παρολαυτα δεν ειναι μειωμενου προφανως, οποτε δεν γνωριζω γιατι το εκεναν αυτο. Αφου θα παρουν τα αντιστοιχα μορια και χρηματα με τις ωρες που εργαζονται (εδω 22) τι νοημα ειχε να το κανουν αυτο; Αφου δεν κερδιζουν κατι... Εκει ειναι που μπερδευομαι...
Μπορεί να πρέπει-λέω τώρα-να θέλουν από το υπουργείο να τους εμφανίζουν ως μειωμένου. Παρολα αυτά σκέψου πόσο άδικο για άλλους σθ=υναδέλφους σε άλλες δευτεροβάθμιες που ίσως να μην πάρουν ούτε καν τις 15 που είναι το τυπικό ωράριο του μειωμένου

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2906 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 09:20:46 πμ »
καλημέρα συνάδελφοι!
προσωπικά έχω υπάρξει μέχρι και σε 3 σχολεία όντας πλήρους ωραρίου όχι λόγω μη συμπλήρωσης ωραρίου αλλά λόγω έλλειψης προσωπικού! :o επομένως αυτό το ίδιον δεν το έχει η παράλληλη στήριξη! ;) και γιαυτο προφανώς πήραν μόνο μειωμένου!για να αναλάβει ο καθένας ένα παιδι!και σαφώς δουλεύουν και περισσόεροι!νομίζω πως οι περισσότεροι αν όχι όλοι είναι κοντά στα σπίτια τους!
όσο για τα κριτήρια κατάταξης,διαπιστώνω και διορθώστε με αν κάνω λάθος,ότι οι συνάδελφοι από τον πίνακα Α δεν έχουν προτεραιότητα έναντι συναδέλφων με παιδιά κλπ;ειχαν βέβαια ήδη προτεραιότητα στις προσλήψεις! ;)
και ενα τελευταίο,από τις συμβάσεις που παρέθεσε συνάδελφος,γιατι εμείς δεν υπογράψαμε κάτι μέχρι στιγμής,διαπιστώνω ότι λείπει το εδάφιο περί αναρρωτικών αδειών;
mitsy, αν γινόντουσαν τα πράγματα όπως τα λες, τότε θα έπρεπε οι προσλήψεις στην παράλληλη στήριξη να ήταν όσοι και οι μαθητές που τη χρειάζονται. Δε συμβαίνει όμως αυτό. Συνήθως οι συνάδελφοι στηρίζουμε περισσότερους από έναν μαθητές και συνήθως σε περισσότερα από ένα σχολεία. Επίσης δεν καταλαβαίνω το εξής: έχουν πάρει μερικές χιλιάδες αναπληρωτώ στην πρωτοβάθμια Ε.Α, χιλια άτομα στην δευτεροβάθμια Ε.Α (και καλά έκαναν και άλλους έπρεπε να πάρει) αλλά μόλις φτάσμαε στην παράλληλη οι προσλήωψεις γίναν λέει μειωμένου για να δουλέψουν περισσότεροι αναπληρωτές. Δεν το δέχομαι...

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2907 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 09:41:58 πμ »
ΠΕΡΙΠΟΥ 1.600 ΚΕΝΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
ι παιδεια

Αποσυνδεδεμένος marilou99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2908 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 09:43:35 πμ »
που είναι η ΟΛΜΕ? !!!!

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2909 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 10:31:41 πμ »
Άρα υπάρχει και άλλος κόσμος που έχει πρόβλημα με αυτό που έγινε στις 2 του μήνα. Τι θα κάνουμε?

Ρε παιδιά...αυτό το άτομο που έγραψε αυτό το άρθρο έχει ένα μεγάλο φάλτσο στα γραφόμενά  του...λέει πως τη μία μέρα (στη 1 του μηνός) δεν υπήρχαν κενά στην περιοχή που δήλωσαν και την άλλη μέρα ως δια μαγείας εμφανίστηκαν λέει και 2 και 3 κενά που τα βάφτισαν ΑΜΩ...
Μόνο που τα κενά στις 2 του μήνα είναι εντελώς  διαφορετικά κενά...είναι κενά της παράλληλης στήριξης και όχι σε ειδικά σχολεία όπως τα κενά στη 1 του μήνα!
Επίσης και πέρσι έγινε αυτό, βέβαια στη β φάση παράλληλης,αλλά παιδιά...με την παράλληλη έχω καταλάβει πως δεν συμπληρώνονται ώρες σε όλα τα μέρη, έχω ακούσει πο΄λλά άτομα απ'την πρώτη χρονιά της παράλληλης που δεν ξέραν πού και πώς να τους τοποθετήσουν όταν ήταν ΑΚΩ ατην παράλληλη...
Κάπου  βέβαια μπορεί να έχει πολλές κενές ώρες η παράλληλη, αλλά νομίζω πως αυτός δεν είναι ο κανόνας...!!  ??? ???

Δεν παίρνω και όρκο όμως για το τι ακριβώς παίζει...
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2910 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 10:40:13 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι,
όποιος έχει κάποια πληροφορία για β' φάση ΑΚΩ ή ΑΜΩ, ας τη μοιραστεί εδώ.Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το Υπουργείο,αλλά το τηλ.συνεχώς μιλάει.

Αποσυνδεδεμένος Athina.2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ειδικής αγωγής 2013 - 14
« Απάντηση #2911 στις: Οκτώβριος 04, 2013, 11:01:22 πμ »
Κι εγώ μόλις πήρα και δεν απαντάει κανείς δυστυχώς....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 423

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.