*

Αποστολέας Θέμα: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014  (Αναγνώστηκε 27382 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 11:31:56 πμ »
Καλως σας βρηκα!
Με τα τηλ. στον οαεδ δεν βγαζω ακρη μια μπου δεν μπορω να πιασω γραμμη και ψαχνοντας στο διαδυκτιο βρηκα εσας και την συζητηση.

Ειμαι και εγω στην λιστα αλλα δεν εχω ουτε Ε ουτε αριθμο επιταγης με 51 μορια σε αντιθεση με την γυναικα μου που εχει και τα δυο.Νομιζω εχει 52 η 53 μορια

Ερωτηση λοιπον.Δεν γραφουν οτι οι δικαιουχοι ειναι 110.000??
Ο αριθμος καταταξης που γραφει στο ονομα μου ειναι 50κατι χιλιαδες.Επισης οι συνολικοι δικαιουχοι νομιζω ειναι παου στους 100.000 !Τι δεν καταλαβαινω??

Αν η γυναίκα σου πήρε το "μαγικό χαρτάκι" πας και εσύ αν είχε βάλει το ΑΦΜ σου στο σχετικό πεδίο (όπως λέει η προκήρυξη). Για ψάξε το

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:51 »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 11:42:18 πμ »
Καλως σας βρηκα!
Με τα τηλ. στον οαεδ δεν βγαζω ακρη μια μπου δεν μπορω να πιασω γραμμη και ψαχνοντας στο διαδυκτιο βρηκα εσας και την συζητηση.

Ειμαι και εγω στην λιστα αλλα δεν εχω ουτε Ε ουτε αριθμο επιταγης με 51 μορια σε αντιθεση με την γυναικα μου που εχει και τα δυο.Νομιζω εχει 52 η 53 μορια

Ερωτηση λοιπον.Δεν γραφουν οτι οι δικαιουχοι ειναι 110.000??
Ο αριθμος καταταξης που γραφει στο ονομα μου ειναι 50κατι χιλιαδες.Επισης οι συνολικοι δικαιουχοι νομιζω ειναι παου στους 100.000 !Τι δεν καταλαβαινω??

Αν η γυναίκα σου πήρε το "μαγικό χαρτάκι" πας και εσύ αν είχε βάλει το ΑΦΜ σου στο σχετικό πεδίο (όπως λέει η προκήρυξη). Για ψάξε το

μάλλον όχι γιατί αυτό σήμαινει ότι θα ήταν ασφαλισμένος μέσω της γυναίκας του ("ωφελούμενος"). Εκτός αν στα στοιχεία της γυναίκας σου έχει και αριθμό ωφελουμένων..αν έχεις ξεχωριστή ασφάλιση πάντως ξέχνα το..η "βάση" νομίζω είναι 52 οπότε είσαι οριακά έξω!
Όσο για την κατάταξή σου 50χιλιάδες κάτι, αν προσέξεις στα στοιχεία αυτών που έχουν επιλεχθεί, αν έχουν ασφαλισμένους στο όνομα τους ( παιδιά,συζύγους ) έχουν επιλεχθεί αυτόματα και εκείνοι ως ωφελούμενοι επομένως ο αριθμός 110000 μπορεί να συμπληρώθηκε χωρίς να φτάσει στο αντίστοιχο νούμερο!

Αποσυνδεδεμένος kokonik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 11:49:27 πμ »
Καλως σας βρηκα!
Με τα τηλ. στον οαεδ δεν βγαζω ακρη μια μπου δεν μπορω να πιασω γραμμη και ψαχνοντας στο διαδυκτιο βρηκα εσας και την συζητηση.

Ειμαι και εγω στην λιστα αλλα δεν εχω ουτε Ε ουτε αριθμο επιταγης με 51 μορια σε αντιθεση με την γυναικα μου που εχει και τα δυο.Νομιζω εχει 52 η 53 μορια

Ερωτηση λοιπον.Δεν γραφουν οτι οι δικαιουχοι ειναι 110.000??
Ο αριθμος καταταξης που γραφει στο ονομα μου ειναι 50κατι χιλιαδες.Επισης οι συνολικοι δικαιουχοι νομιζω ειναι παου στους 100.000 !Τι δεν καταλαβαινω??

Αν η γυναίκα σου πήρε το "μαγικό χαρτάκι" πας και εσύ αν είχε βάλει το ΑΦΜ σου στο σχετικό πεδίο (όπως λέει η προκήρυξη). Για ψάξε το

μάλλον όχι γιατί αυτό σήμαινει ότι θα ήταν ασφαλισμένος μέσω της γυναίκας του ("ωφελούμενος"). Εκτός αν στα στοιχεία της γυναίκας σου έχει και αριθμό ωφελουμένων..αν έχεις ξεχωριστή ασφάλιση πάντως ξέχνα το..η "βάση" νομίζω είναι 52 οπότε είσαι οριακά έξω!
Όσο για την κατάταξή σου 50χιλιάδες κάτι, αν προσέξεις στα στοιχεία αυτών που έχουν επιλεχθεί, αν έχουν ασφαλισμένους στο όνομα τους ( παιδιά,συζύγους ) έχουν επιλεχθεί αυτόματα και εκείνοι ως ωφελούμενοι επομένως ο αριθμός 110000 μπορεί να συμπληρώθηκε χωρίς να φτάσει στο αντίστοιχο νούμερο!

Ναι σωστο αυτο,δεν το σκεφτηκα..Ετσι ειναι λογικα να ειναι 110.000

Κοιτα, δικη μου ασφαλεια εγω,δικη της η γυναικα μου που εχει και τον μικρο ασφαλισμενη εκεινη.Το παιδι σαν δικαιουχος το εχει βαλει η γυναικα μου.Στον πινακα λιγο πριν την επιταγη τις γραφει (1) που λογικα ειναι το παιδι.

Αρα δηλαδη αυτη ειναι μεσα μαζι με το παιδι αν καταλαβα καλα.
Οποτε εχω δυο επιλογες. Η παμε ολοι μαζι και εγω πληρωνω τα δικα μου η τους στελνω να πανε αυτοι και εχω 6 μερες  απιστευτης ηρεμιας  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 02:08:08 μμ »

.......Το παιδι σαν δικαιουχος το εχει βαλει η γυναικα μου.Στον πινακα λιγο πριν την επιταγη τις γραφει (1) που λογικα ειναι το παιδι.Αρα δηλαδη αυτη ειναι μεσα μαζι με το παιδι αν καταλαβα καλα.

Ακριβώς...


Οποτε εχω δυο επιλογες. Η παμε ολοι μαζι και εγω πληρωνω τα δικα μου η τους στελνω να πανε αυτοι και εχω 6 μερες  απιστευτης ηρεμιας  ;D ;D ;D


μεγαλοφυές ;D it's a win win situation!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:51 »

Αποσυνδεδεμένος lodim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 01:36:35 πμ »
Καλημέρα. Θα ήθελα πριν πάω στον ΟΑΕΔ να ρωτήσω κάτι...εργάστηκα για πρώτη φορά τον περασμένο χρόνο 2012-2013 οπότε φέτος έκανα και την πρώτη φορολογική δήλωσή μου.Είχα δικαίωμα συμμετοχής στο πρόγραμμα για αυτό και κατέθεσα τα χαρτιά μου..Το εισόδημά μου ήταν φυσικά κάτω από 12.000Ε..Σύμφωνα με τους κανόνες μοριοδότησης, στο κριτήριο Κ1 (ατομικό-οικογενειακό εισόδημα) πόσα μόρια έπρεπε να είχα; 30; Μου έβαλαν 0...Μήπως δεν γνωρίζω κάτι σχετικά με τη μοριοδότητση; (Γιατί είμαι τελείως αρχάρια.. :P)

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 10:24:39 πμ »
 Eγώ παίρνω τηλ. στα τηλ. και δείχνει οτι ειναι κατειλημμένα!!!

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Κοινωνικός Τουρισμός 2013 - 2014
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 20, 2014, 05:39:50 μμ »
Μηπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς την επιταγή να μου πει λεπτομέρειες
Θελω να κλείσω κάποια δωμάτια και ο ξενοδόχος μου είπε ότι πρέπει να πληρώσουμε 11€ το άτομο συμμετοχή ανεξαρτήτως δωματίου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.