*

Αποστολέας Θέμα: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 127785 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #448 στις: Απρίλιος 06, 2015, 01:35:33 μμ »
chryssalis μήπως έκανες αίτηση για μετάταξη στην α/θμια με τον νόμο των μετατάξεων και όχι την διαδικασία των εθελοντικών του 2013; με τις εθελοντικές υπήρχε σαφής επιλογή Α και Β Ανατολικής νομίζω. Στις κανονικές μετατάξεις είναι που κάνεις χειρόγραφη αίτηση.
Πήρα τηλ μια μέρα του Οκτώβρη στη Β/θμια Αργολίδας και μου είπαν ότι κάνω μια απλή αίτηση ζητώντας μετάταξη ως εκπαιδευτικός σε συγκεκριμένη περιοχή της Α/θμιας. Κάπου είδα στο ίντερνετ, Α/θμια Ανατολικής Αττικής και δεν έψαξα παραπάνω. Έστειλα υπηρεσιακές μεταβολές και βιογραφικό(το τελευταίο το ζήτησαν από το υπουργείο). Δεν περίμενα να γίνει κάτι, για να πω την αλήθεια, περίμενα απόρριψη, γιατί είχα δηλώσει μια μόνο περιοχή.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #449 στις: Απρίλιος 06, 2015, 01:40:45 μμ »
Δικηγόρο ρωτήσαμε ΝΟΜΙΜΕ και τίποτα απ' όσα λες δεν ισχύει.
Δεν υπάρχει συσχέτιση των δύο διαδικασιών και αν καταργείται κάτι πρέπει να αναφέρεται ρητά στο νέο νόμο
Ο 4172 ήταν ένας νόμος ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ που ήταν μόνο για το έτος 2013-14 και πάει, τελείωσε έληξε ψόφησε.
Δεν μπορεί να καταργεί μια διαδικασία που βασίστηκε σε νόμους.
Και θα μεταταχθούν όσοι προβλέπουν οι διαπιστωτικές.
Ούτε ένας παραπάνω. Δε θα τραβάμε για 20 χρόνια  με ενστάσεις μια διαδικασία ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #451 στις: Απρίλιος 06, 2015, 01:55:00 μμ »
Δικηγόρο ρωτήσαμε ΝΟΜΙΜΕ και τίποτα απ' όσα λες δεν ισχύει.
Δεν υπάρχει συσχέτιση των δύο διαδικασιών και αν καταργείται κάτι πρέπει να αναφέρεται ρητά στο νέο νόμο
Ο 4172 ήταν ένας νόμος ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ που ήταν μόνο για το έτος 2013-14 και πάει, τελείωσε έληξε ψόφησε.
Δεν μπορεί να καταργεί μια διαδικασία που βασίστηκε σε νόμους.
Και θα μεταταχθούν όσοι προβλέπουν οι διαπιστωτικές.
Ούτε ένας παραπάνω. Δε θα τραβάμε για 20 χρόνια  με ενστάσεις μια διαδικασία ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

Και εγώ δικηγόρο ρώτησα δεν το είδα στον καφέ...  ο νεότερος νόμος καταργεί τον προηγούμενο ( εκτός αν αναφέρεται ρητά ότι διατηρούνται κάποιες από τις διατάξεις του παλιού,  το οποίο δεν αναφέρεται στον Ν.4172/2013) και επιπλέον ο Ν. 4172/2013 υπερισχύει της Κ.Υ.Α .Αν δώσει επιπλέον θέσεις με τις εθελοντικές  καλώς να τις δώσει...Δεν θα με δεις να διαμαρτύρομαι και να κατηγορώ τους άλλους συλλήβδην. Εσύ όμως δεν έχεις κάνει ένσταση, ούτε  αίτηση δεν έκανες με τις υποχρεωτικές. Επίσης αν θυμάσαι έχω αναρτήσει όλο το άρθρο 82 του Ν.4172 . Δεν το έκανα τυχαία.   Τα σχόλια μου είναι σαφή και αναφέρομαι πάντα στο καλοκαίρι του 2013 και στο σχολικό έτος 2013-2014.
Άλλες είναι οι ενστάσεις μου που τις έχω εξηγήσει επακριβώς, αλλά εισέπραξα ειρωνείες κλπ. Ας είναι όμως δεν κρατάω κακία σε κανέναν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2015, 02:58:41 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #452 στις: Απρίλιος 06, 2015, 05:12:45 μμ »

Δημήτρης Μπράτης
43 λεπτά · Τροποποιήθηκε ·
Επιτέλους ξεκινά ο έλεγχος των υποχρεωτικών μετατάξεων που έγιναν με τον Ν.4172/13.Με ΕΞ.ΕΠΕΙΓΟΝ έγγραφο ( αρ.πρωτ.56597/Ε1/06-04-15) που απέστειλε σήμερα προς τις Δνσεις ΠΕ και ΔΕ ,ο αναπληρωτής υπουργός παιδείας κ. Κουράκης ζητά των έλεγχο των δηλώσεων όλων των μεταταγμένων και την αποστολή των στοιχείων μέχρι τις 14-04-15 στο υπουργείο παιδείας.Ως αιρετός του ΚΥΣΠΕ που, από τον Αύγουστο του 13 είχα καταγγείλει τη σχετική διαδικασία, θεωρώ πως η σημερινή απόφαση είναι μια πρώτη θετική κίνηση ,προκειμένου να ελεγχθεί η νομιμότητα των μετατάξεων και να δοθούν στη δημοσιότητα όλα τα στοιχεία( θέσεις,μόρια κλπ) για λόγους διαφάνειας.Σε κάθε περίπτωση, όμως, η κίνηση αυτή πρέπει να συνοδευτεί και από τα υπόλοιπα μέτρα που και στο υπόμνημά μου προς την πολιτική ηγεσία έχω αναφέρει.( σύσταση οργανικών θέσεων,να προηγηθούν οι μεταθέσεις για τις κοινές ειδικότητες,να τοποθετηθούν οι μη κοινές με βάση τα μόριά τους ).
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #453 στις: Απρίλιος 06, 2015, 10:02:31 μμ »
Δικηγόρο ρωτήσαμε ΝΟΜΙΜΕ και τίποτα απ' όσα λες δεν ισχύει.
Δεν υπάρχει συσχέτιση των δύο διαδικασιών και αν καταργείται κάτι πρέπει να αναφέρεται ρητά στο νέο νόμο
Ο 4172 ήταν ένας νόμος ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ που ήταν μόνο για το έτος 2013-14 και πάει, τελείωσε έληξε ψόφησε.
Δεν μπορεί να καταργεί μια διαδικασία που βασίστηκε σε νόμους.
Και θα μεταταχθούν όσοι προβλέπουν οι διαπιστωτικές.
Ούτε ένας παραπάνω. Δε θα τραβάμε για 20 χρόνια  με ενστάσεις μια διαδικασία ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ

... Σ΄αυτήν την περίπτωση να αλλάξεις Δικηγόρο ....

...Θέλω πραγματικά να το δω ανθρώπινα ... να στεναχωρηθώ ...

 ... αλλά κάτι ... τέλος πάντων ... ειλικρινά ... δεν ξέρω πως να σε σώσω... :-\

 

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #454 στις: Απρίλιος 07, 2015, 01:09:38 πμ »
ΝΟΜΙΜΕ ενστάσεις έχω κάνει πολλές.
Να σε ρωτήσω όμως κάτι...
Υπάρχουν δηλαδή εκπαιδευτικοί που δικαιώθηκαν με ενστάσεις ΧΩΡΙΣ να έχουν κάνει αίτηση τον Αύγουστο του 2013;
Γιατί είναι η 3η φορά που ξεφεύγει κάτι τέτοιο...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2015, 10:30:04 πμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #455 στις: Απρίλιος 07, 2015, 08:55:51 πμ »
ΝΟΜΙΜΕ ενστάσεις έχω κάνει πολλές.
Παράθεση
Να σε ρωτήσω όμως κάτι...
Υπάρχουν δηλαδή εκπαιδευτικοί που δικαιώθηκαν με ενστάσεις ΧΩΡΙΣ να έχουν κάνει αίτηση τον Αύγουστο του 2013;
Γιατί είναι η 3η φορά που ξεφεύγει κάτι τέτοιο..
.

Psyxraimia, θα σου συνιστούσα ψυχραιμία. Απόλαυσέ το αν δεν μπορείς να το αποφύγεις

Εγώ δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο. Άλλως τε δεν έχω τα απαραίτητα στοιχεία.
Μένω με την εντύπωση οτι δεν έκανες αίτηση για τις υποχρεωτικές, αλλά μονο για τις εθελοντικές. Αν κάνω λάθος συγνώμη.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #456 στις: Απρίλιος 07, 2015, 10:52:27 πμ »

... Αυτή η απάντηση ... αν και ξεσηκώνει το μυαλό ...

... δεν ταιριάζει σε εμένα ... η ζήτηση αυτής της θέσης για ...

... απόλαυση  ... έχει πολύ μεγάλη ουρά ...

... αλλά το χειρότερο είναι ότι κάποιοι το απολαμβάνουν και ...

... δεν δίνουν τη θέση τους στον ... επόμενο ....  ::)

... Άκου για να γνωρίζεις ... μέχρι τώρα ... ήμουν πολύ ...

... προσεκτική με τις αιτήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος ...

... σε αντίθεση με σένα ... ;)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #457 στις: Μάιος 05, 2015, 06:04:13 μμ »


Με τις υποχρεωτικές μεταθέσεις δεν υπήρχε πρόβλεψη για μεταφορά θέσης. Το υπουργείο το λέει.
Απλά το αναφέρω ενημερωτικά.
Προσωπικά είμαι καλυμμένος αν κοινοποιηθούν μόρια-πίνακες και τρέξουν σωστά οι μετατάξεις σε κενά-πλεονάσματα των διαπιστωτικών. Τα ίδια που έλεγα χτες.
Μετά ας έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν και οργανικές σε σχολικές μονάδες οι εκπαιδευτικοί.

edit: Τι σημαίνει τώρα ΜΕΤΑΤΑΞΗ χωρίς μεταφορά θέσης, μόνο το εκπληκτικό υπουργείο μας μπορεί να απαντήσει. Εγώ αδυνατώ. Δε φαίνεται για μετάταξη αλλά εφ όρου ζωής διάθεση στην Αθμια και οργανική στη Βθμια (αφού δεν προβλέπεται μεταφορά θέσης). Τι να πω... Ας αποφασίσουν άλλοι
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2015, 06:07:08 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #458 στις: Μάιος 05, 2015, 06:29:42 μμ »
ΝΟΜΟΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘ.4172/ΦΕΚ Α 167/23-7-2013 άρθρο 82
11. Για το σχολικό έτος 2013-2014, ο ποσοτικός προσδιορισμός των κενών θέσεων στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση, των υπηρεσιακών αναγκών, καθώς και το πλεονάζον εκπαιδευτικό προσωπικό ανά ειδικότητα και Διεύθυνση Εκπαίδευσης, γίνεται με διαπιστωτική πράξη που εκδίδεται από τον Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κατόπιν εισήγησης της Γενικής Διεύθυνσης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, με βάση την επεξεργασία και το συσχετισμό των στοιχείων που έχουν καταχωρηθεί, με ευθύνη των Διευθυντών Εκπαίδευσης, στο προβλεπόμενο στο άρθρο 7 του ν. 3848/2010 (Α' 71) ηλεκτρονικό σύστημα. Με βάση τον ανωτέρω προσδιορισμό, με απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων καθορίζεται ο αριθμός των εκπαιδευτικών, ανά ειδικότητα και Διεύθυνση Εκπαίδευσης, που υποχρεωτικά μετατάσσονται στις οριζόμενες στην ίδια απόφαση κενές ή συνιστώμενες με την πράξη μετάταξης θέσεις εκπαιδευτικού ή διοικητικού προσωπικού, συναφούς ή μη κλάδου της ίδιας κατηγορίας, με το βαθμό και το Μ.Κ. που κατέχουν, σε υπηρεσίες ή φορείς του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, με ταυτόχρονη κατάργηση ισάριθμων κενών ή κενούμενων, εφόσον δεν υπάρχουν, «οργανικών θέσεων της αυτής, ανώτερης ή και κατώτερης κατηγορίας.» Με την ίδια απόφαση καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί να υποβάλουν σχετική αίτηση προτίμησης. Επί των αιτηθέντων εκπαιδευτικών συντάσσεται αξιολογικός πίνακας κατάταξης με βάση τα κάτωθι κριτήρια: α) συνολική προϋπηρεσία, β) οικογενειακοί λόγοι, γ) συνθήκες διαβίωσης στις έδρες των σχολείων που υπηρέτησαν, δ) κατοχή επιπλέον πτυχίου, ε) κατοχή μεταπτυχιακού και στ) κατοχή διδακτορικού.

Ο συνολικός υπολογισμός των μορίων γίνεται σύμφωνα με το άρθρο 16 του π.δ. 50/1996 (Α' 45), όπως τροπο-ποιήθηκε και ισχύει. Η κατοχή κάθε επιπλέον πτυχίου ΑΕΙ αποτιμάται με 5 μονάδες, κάθε μεταπτυχιακού με 7 μονάδες και κάθε διδακτορικού με 14 μονάδες. Με βάση την κατάταξη στον ανωτέρω αξιολογικό πίνακα, με απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, οι εκπαιδευτικοί μετατάσσονται υποχρεωτικά. Με απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων και του κατά περίπτωση συναρμόδιου Υπουργού μπορεί να ρυθμίζεται κάθε ειδικότερο θέμα και λεπτομέρεια για την εφαρμογή των διατάξεων του παρόντος.»

Παράθεση
Επίσης θα πρέπει να αιτιολογηθεί επαρκώς νομικά η άρνηση σύστασης οργανικών θέσεων , γιατί διαφορετικά να αναμένεται τάχιστα η προσφυγή στην δικαιοσύνη για την λήψη των αναγκαίων εκείνων μέτρων που θα εμποδισουν την εφαρμογή τέτοιων αποφάσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2015, 06:34:16 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #459 στις: Μάιος 05, 2015, 07:25:23 μμ »


Με τις υποχρεωτικές μεταθέσεις δεν υπήρχε πρόβλεψη για μεταφορά θέσης. Το υπουργείο το λέει.
Απλά το αναφέρω ενημερωτικά.
Προσωπικά είμαι καλυμμένος αν κοινοποιηθούν μόρια-πίνακες και τρέξουν σωστά οι μετατάξεις σε κενά-πλεονάσματα των διαπιστωτικών. Τα ίδια που έλεγα χτες.
Μετά ας έχουν τη δυνατότητα να διεκδικήσουν και οργανικές σε σχολικές μονάδες οι εκπαιδευτικοί.

edit: Τι σημαίνει τώρα ΜΕΤΑΤΑΞΗ χωρίς μεταφορά θέσης, μόνο το εκπληκτικό υπουργείο μας μπορεί να απαντήσει. Εγώ αδυνατώ. Δε φαίνεται για μετάταξη αλλά εφ όρου ζωής διάθεση στην Αθμια και οργανική στη Βθμια (αφού δεν προβλέπεται μεταφορά θέσης). Τι να πω... Ας αποφασίσουν άλλοι

... ΟΧΙ Κύριοι ... :)

... εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί η προσωπική γνώμη ... με τον όποιο σκοπό της ...

... σε προφορικό επίπεδο ... ενός ανθρώπου στο Υπουργείο ... ακόμα και αν ...

... με όλο το σεβασμό προς τους Θεσμούς ... αυτός είναι ο Υπουργός ...


... όταν θα ρθει η ώρα αυτό να αποκρυσταλλωθεί γραπτώς τότε τα πράγματα σοβαρεύουν ...


... το αποδεικνύει και η καθυστέρηση της απόφασης ...

... σε αυτή τη φάση είμαι σε αναμονή ... θέσεως  ισχυρής ...


... Συνμεταταγμένοι μου Συνάδελφοι ...

... ενδεικτικά αναφέρω ότι το Σύνταγμα και το Εργατικό Δίκαιο ...

... δεν επιτρέπουν την απρόοπτη και δυσμενή μεταβολή εργασιακών συνθηκών ...

... Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας σε κάτι λιγότερο ...


... Γενική Αρχή του Εργατικού Δικαίου ...


... επειδή μόνο και μόνον Συνάδελφοι της Πρωτοβάθμιας έχουν προσδοκία Δικαιώματος ...

... επιθυμώντας να πάρουν Μετάταξη...


... ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ... :) :) :)

... και psyxraimia ... ;D


« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 05, 2015, 07:35:50 μμ από psyxraimia »

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #460 στις: Ιούνιος 25, 2015, 08:13:40 πμ »
Πριν μία εβδομάδα πήρα τηλέφωνο στο τμήμα Μετατάξεων. Είχα κάνει αίτηση τέλος Οκτώβρη-αρχές Νοέμβρη, ΠΕ06. Μου είπε μία κυρία πολύ ευγενική ότι θα βγουν μέσα προς τέλος καλοκαιριού. Αν όμως δεν πάρουν οργανικές θέσεις οι υποχρεωτικά μεταταγμένοι, ή δεν βγουν μεταθέσεις για τους εκπ/κούς ΠΕ06, 1)υπάρχει περίπτωση να γίνουν εθελοντικές μετατάξεις; 2)πότε έγιναν οι τελευταίες;3)Αν έγιναν πριν 3 χρόνια οι τελευταίες, πήραν οι αιτούντες έστω απάντηση απόρριψης, ή όλοι τουρλουμπούκι περιμένουμε μπας και βγει κάτι;
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #461 στις: Ιούλιος 20, 2015, 07:58:29 μμ »
Καλησπέρα. Δεν έχω πάρει απάντηση για την αίτηση μετάταξης που έκανα το φθινόπωρο. Να ξανακάνω; Δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα και πουθενά για μετατάξεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159800
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 419
Σύνολο: 426

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.132 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.