*

Αποστολέας Θέμα: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 135265 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος epe06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #392 στις: Σεπτέμβριος 14, 2013, 10:47:13 πμ »
ναι,αποκλειεται να μν υπάρχουν κενά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:52:38 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #393 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:33:54 μμ »
Μεταταχτήκαμε στην Α/θμια σε θέσεις που ο αριθμός τους ορίστηκε από το υπουργείο. Τώρα που μας βάζουν σε σχολεία κάποιοι μένουν στη διάθεση επειδή λένε από την Α/θμια δεν έχουμε θέσεις. Μας είπαν ότι θα μας στείλουν στην περιφέρεια. Και τι κάνουμε τώρα? Πήγαμε Α/θμια να μη μας βγάλουν στην περιφέρεια και πάλι εκεί θα μας στείλουν? Μας κορόιδεψαν δηλ? Κάναμε τη βρωμοδουλειά τους και τώρα μας τιμωρούν? Τα νούμερα αυτοί τα έδωσαν. Τι κάνουμε τώρα? Δικαστικά, ενστάσεις, τι?
Αυτο που παρατηρησα στην Α/θμια Ημαθιας ειναι οτι στις τοποθετησεις ΠΕ05(γαλλικων) που ειναι 13 ατομα,τοποθετηθηκαν τα 8 και τα υπολοιπα 5  χαρακτηριστηκαν υπεραριθμα τη στιγμη που η εγκυκλιος των μεταταξεων εδινε στην Ημαθια 17 θεσεις γαλλικων.Πως γινεται λοιπον αυτοι οι ανθρωποι να θεωρουνται υπεραριθμοι;
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #394 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:37:09 μμ »
συμβαίνει αυτο που λέγαμε εξ αρχής όσοι γνωρίζαμε καποια πράγματα εκ των έσω : άλλα κενά έδωσαν οι πρωτοβάθμιες άλλα κενά ανακοίνωσε το υπουργειο. Διότι υπάρχουν και αντίθετες περιπτώσεις : η πρωτοβάθμιες να έδωσαν Χ κενά και το υπουργείο 0 !!!

και όχι, δεν ισχύει αυτο που γράφηκε τότε κατά κόρον , ότι οι δευτεροβάθμιες μπλόκαραν την διαδικασία και δεν αποδέσμευαν τους εκπαιδευτικούς. Ουδέποτε μας ζητηθηκε η γνώμη μας και ουδέποτε προφανώς δεσμεύσαμε ή αποδεσμεύσαμε κανέναν!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #395 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:44:54 μμ »
συμβαίνει αυτο που λέγαμε εξ αρχής όσοι γνωρίζαμε καποια πράγματα εκ των έσω : άλλα κενά έδωσαν οι πρωτοβάθμιες άλλα κενά ανακοίνωσε το υπουργειο. Διότι υπάρχουν και αντίθετες περιπτώσεις : η πρωτοβάθμιες να έδωσαν Χ κενά και το υπουργείο 0 !!!

και όχι, δεν ισχύει αυτο που γράφηκε τότε κατά κόρον , ότι οι δευτεροβάθμιες μπλόκαραν την διαδικασία και δεν αποδέσμευαν τους εκπαιδευτικούς. Ουδέποτε μας ζητηθηκε η γνώμη μας και ουδέποτε προφανώς δεσμεύσαμε ή αποδεσμεύσαμε κανέναν!!

Όποιος βρει απάντηση στην ερώτηση 'γιατί', έχει από μένα ένα... ένα... ένα... μαντολάτο!
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:52:38 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #396 στις: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:46:42 μμ »
συμβαίνει αυτο που λέγαμε εξ αρχής όσοι γνωρίζαμε καποια πράγματα εκ των έσω : άλλα κενά έδωσαν οι πρωτοβάθμιες άλλα κενά ανακοίνωσε το υπουργειο. Διότι υπάρχουν και αντίθετες περιπτώσεις : η πρωτοβάθμιες να έδωσαν Χ κενά και το υπουργείο 0 !!!

και όχι, δεν ισχύει αυτο που γράφηκε τότε κατά κόρον , ότι οι δευτεροβάθμιες μπλόκαραν την διαδικασία και δεν αποδέσμευαν τους εκπαιδευτικούς. Ουδέποτε μας ζητηθηκε η γνώμη μας και ουδέποτε προφανώς δεσμεύσαμε ή αποδεσμεύσαμε κανέναν!!

Οσα ξέρει ο Περιφερειακός δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος... ;D ;D ;D ;D
Και όταν λέω Περιφερειακός δεν εννοώ δρόμος...
Εξάλλου όλα σοφά εποιησε ο Κύριος...

ΥΓ. Για την ιστορία πάντως ο κερ...ς το μαθαίνει τελευταίος...Εξού και η αντίδραση του φίκου που την κάνει με ελαφρά...φίκο τα κενά των δασκάλων βγαίνουν με μελλοντικές καταργήσεις οργανικών στα ολοήμερα;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2013, 07:48:14 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος lliont

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #397 στις: Σεπτέμβριος 16, 2013, 09:34:51 πμ »
Τοποθετηθήκαμε προσωρινά με τα μόρια της μετάταξης, είμαι αρκετά μακρια από το σπίτι μου και δεν ξέρω τι να κάνω να νοικιάσω ή να περιμένω και να οδηγάω αρκετά κάθε μέρα; Πότε θα ξέρουμε που θα πάμε τελικά. Σε πόσο χρόνο θα μετατρέψουν τα μόριά μας και τι θα γίνει τότε θα επανατοποθετηθούμε μες τη χρονιά η όχι;
Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #398 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 11:40:52 πμ »
Καλημέρα σε όλους (και κουράγιο...)

Εγώ έχω μια άλλη ερώτηση. Οκ, πήγαμε τώρα στην Αβάθμια. Σας ζήτησε κανείς αριθμό λογαριασμού για την μισθοδοσία; Θυμάμαι πως στην δευτεροβάθμια, ακόμα κι αν παίρναμε απόσπαση, μας πλήρωνε το σχολείο τοποθέτησης της προηγούμενης χρονιάς μέχρι και τον Δεκέμβριο. Ισχύει κάτι τέτοιο και στην συγκεκριμένη περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος lliont

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #399 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 04:46:06 μμ »
Μας ζήτησε η Πρωτοβάθμια

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #400 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 01:27:22 μμ »
Μας ζήτησε η Πρωτοβάθμια
Εμενα μου ειπαν απο το τμημα μισθοδοσιας του παλιου μου ΠΥΣΔΕ οτι εστειλαν στην Α/θμια φυλλο διακοπης και οτι θα πληρωνομαι τωρα απο την Α/θμια,οποτε λογικα θα εχουν και τα στοιχεια του λογαριασμου μισθοδοσιας μου και ολα τα σχετικα.Δεν μου ζητησαν στην Α/θμια τιποτε αλλο περα απο την αιτηση μεταθεσης για να γινει η μετατροπη μοριων.
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #401 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 11:03:09 μμ »
Θα σας γράψω αυτά που ξέρω μέχρι στιγμής και ότι ισχύει στο δικό μου ΠΥΣΠΕ γιατί από όσο κατάλαβα το καθένα μάλλον έχει το δικό του τρόπο.
Οι τοποθετήσεις έγινα με βάση τα μόρια της Δευτεροβάθμιας, εντοπιότητας και συνυπηρέτησης. Οι τοποθετήσεις αυτές είναι προσωρινές μέχρι να γίνει η αναγωγή στα μόρια της πρωτοβάθμιας. Είμαστε σε καλό δρόμο και υποθέτω μέχρι την Παρασκεύη θα έχει γίνει και ο τελικός έλεγχος. Αν υπάρχει διαφορά στη σειρά κατάταξης θα ξανακαλέσουν τους συναδέλφους να κάνουν δήλωση τοποθέτησης εκ νέου και να βγουν οι οριστικές τοποθετήσεις.
Δεν γνωρίζω βέβαια τι θα γίνει με αυτούς που μένουν στη διάθεση γιατι και πάλι έχουμε ειδικότητες που μένουν στη διάθεση. Το αστείο είναι ότι πήρε το αυτί μου για συμπλήρωση στη Δευτεροβάθμια. Αν έχω κάτι νεότερο θα σας ξαναγράψω.... Υπομονή και επιμονή συνάδελφοι!

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #402 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 09:51:08 πμ »
Οκ για την μισθοδοσία, ευχαριστώ :)

Το ό,τι σε κάποιες περιπτώσεις θα συμπληρώνουμε στα γυμνάσιο εμένα μου φαίνεται αυτονόητο... Ειδικά στα νησιά από τα οποία οι συνάδελφοι δευτεροβάθμιας κρίθηκαν υπεράρυθμοι ή έφυγαν με μετάταξη.
Βέβαια, για να γίνει αυτό, πρέπει να επικοινωνλησουν οι της Αβάθμιας με τους την Ββάθμιας... Στο νησί που ήθελα να πάω, το γραφείο πρωτοβάθμιας δεν ήταν σίγουρο αν θα έστελνε άτομο επειδή ήταν λίγες οι ώρες. Χρειάστηκε εγώ να τους πω πως δεν υπάρχει άτομο για το γυμνάσιο και να πάω στο γραφείο δευτεροβάθμιας για να μου πουν πως χρειάζονται άτομο.
Προσπαθούσαν να πάρουν ο ένας τον άλλον τηλέφωνο και δεν τα κατάφερναν...

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #403 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 06:48:15 μμ »
Οκ για την μισθοδοσία, ευχαριστώ :)

Το ό,τι σε κάποιες περιπτώσεις θα συμπληρώνουμε στα γυμνάσιο εμένα μου φαίνεται αυτονόητο... Ειδικά στα νησιά από τα οποία οι συνάδελφοι δευτεροβάθμιας κρίθηκαν υπεράρυθμοι ή έφυγαν με μετάταξη.
Βέβαια, για να γίνει αυτό, πρέπει να επικοινωνλησουν οι της Αβάθμιας με τους την Ββάθμιας... Στο νησί που ήθελα να πάω, το γραφείο πρωτοβάθμιας δεν ήταν σίγουρο αν θα έστελνε άτομο επειδή ήταν λίγες οι ώρες. Χρειάστηκε εγώ να τους πω πως δεν υπάρχει άτομο για το γυμνάσιο και να πάω στο γραφείο δευτεροβάθμιας για να μου πουν πως χρειάζονται άτομο.
Προσπαθούσαν να πάρουν ο ένας τον άλλον τηλέφωνο και δεν τα κατάφερναν...

Από ότι έμαθα σήμερα υπάρχει εντολή Υπουργείου προς τους Διευθυντές να μην γίνει καμία τοποθέτηση απο Α'Βαθμια σε Β'Βαθμια και το αντίστροφο.. ίσως όμως και να μην είναι σίγουρο απλά το άκουσα...
Το εξηγήσαμε με το ίσως ετοιμάζουν β' φάση μετατάξεων... ή και αποσπάσεων( ; )
Με τόσα που ακούμε καθημερινά δεν ξέρεις τι να περιμένεις....

Αποσυνδεδεμένος p-p

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #404 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 06:56:36 μμ »
Από ότι έμαθα σήμερα υπάρχει εντολή Υπουργείου προς τους Διευθυντές να μην γίνει καμία τοποθέτηση απο Α'Βαθμια σε Β'Βαθμια και το αντίστροφο.. ίσως όμως και να μην είναι σίγουρο απλά το άκουσα...
Το εξηγήσαμε με το ίσως ετοιμάζουν β' φάση μετατάξεων... ή και αποσπάσεων( ; )
Με τόσα που ακούμε καθημερινά δεν ξέρεις τι να περιμένεις....

δεν ξέρω τι λέει ο ένας και ο άλλος...αλλά το ΠΥΣΠΕ Β' Αθήνας μια χαρά τοποθέτησε τους εκπαιδευτικούς που διέθεσε το ΠΥΣΔΕ Β' Αθήνας..

για τους δύσπιστους...δίνω και το link

http://www.dipevath.gr/index.php/2010-10-10-09-46-04/4806-topothethseis-pe06-pe19-20-diathesi.html
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:23:37 μμ από p-p »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μεταταγμένοι από Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #405 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:01:02 μμ »
δεν ξέρω τι λέει ο ένας και ο άλλος...αλλά το ΠΥΣΠΕ Β' Αθήνας μια χαρά τοποθέτησε τους εκπαιδευτικούς που διέθεσε το ΠΥΣΔΕ Β' Αθήνας..

για τους δυσπιστους...δίνω και το link

http://www.dipevath.gr/index.php/2010-10-10-09-46-04/4806-topothethseis-pe06-pe19-20-diathesi.html

Δεν ήθελα να σχολιάσω το θρυλούμενο πάγωμα διαθέσεων στην α'θμια, γιατί δεν είχα χειροπιαστά στοιχεία στα χέρια μου. Εκμεταλλευόμενος όμως την ανάρτηση του p-p, πρέπει να πω ότι σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχω από Δ' Αθήνας, η διαδικασία διάθεσης στην α'θμια προχωρεί κανονικά.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.