*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1540000 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2786 στις: Απρίλιος 18, 2014, 11:52:55 μμ »
ώπα guest...... hold your horses που λέμε και στην Αγγλιτέρα....

για να πιαστεί η εντοπιοτητα εκτός που θα πρέπει να έχεις την επιμαχη διετία, θα πρέπει να είσαι εγγεγραμμένος ως "κανονική εγγραφή" και όχι "ενδεικτική"... Άρα η περίπτωση - γυναικοχώρι δεν παίζει καθόλου!!  ;)

Βρε άκου που σου λέω και μην επιμένεις (είπα 2ετία μετά την εγγραφή ισχύει για το πριν μιλάω εγώ)...όλα γίνονται....εδώ μεταφέρεται ολόκληρη οικογενειακή μερίδα από άντρα σε χωριό της γυναίκας...δες και το άλλο με την συνυπηρέτηση για να σε στείλω αδιάβαστη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:19:40 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2787 στις: Απρίλιος 18, 2014, 11:55:30 μμ »
για το πριν σου μιλάω και γω !! ( και για το μετά βέβαια ). Ψαγμένο απο το Συμβούλιο της Επικρατείας....πιο πάνω δεν έχει...

εκτος και πέσεις σε μλκ υπάλληλο που περνάει ό,τι να ναι !! εξ ου και έχει πάρει μετάθεση κόσμος και κοσμάκης που δε θα πρεπε.... ας μην το ανοίξουμε το θεματάκι όμως....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2788 στις: Απρίλιος 18, 2014, 11:59:31 μμ »
για το πριν σου μιλάω και γω !! ( και για το μετά βέβαια ). Ψαγμένο απο το Συμβούλιο της Επικρατείας....πιο πάνω δεν έχει...

εκτος και πέσεις σε μλκ υπάλληλο που περνάει ό,τι να ναι !! εξ ου και έχει πάρει μετάθεση κόσμος και κοσμάκης που δε θα πρεπε.... ας μην το ανοίξουμε το θεματάκι όμως....

Ρε εσείς είσαστε καλά παιδιά μου φαίνεται εδώ μέσα...ποιος υπάλληλος καλέ Δήμαρχος με τον λόγο της πεθεράς ότι το ζευγάρι μένει δύο χρόνια στο σπίτι της....άσε που ο γαμπρός θα γίνει ψηφο

ΥΓ Για τον Μηχανικό όμως και για τον αθίγγανο κλαρινιτζή σύζυγο δεν απάντησες και με στεναχωρείς...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2789 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:05:15 πμ »
αααααα εκεί το πας εσύ..... εγώ άλλο κατάλαβα...

ο αθίγγανος κλαριντζής καλύπτεται αγάπη!! Νομιμότατα κιολας... αλλά δε σου λέω πώς γιατί θα πέσει γραμμή και θα γίνουν  ξαφνικά όλοι κλαριντζήδες ( ρομά και μη).
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:19:40 »

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2790 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:07:58 πμ »
αααααα εκεί το πας εσύ..... εγώ άλλο κατάλαβα...

ο αθίγγανος κλαριντζής καλύπτεται αγάπη!! Νομιμότατα κιολας... αλλά δε σου λέω πώς γιατί θα πέσει γραμμή και θα γίνουν  ξαφνικά όλοι κλαριντζήδες ( ρομά και μη).

Δεν μου λες και το άλλο τώρα αν εγώ πάρω δύο διαζύγια σε ένα χρόνο από εικονικούς γάμους με αθίγγανες πολύτεκνες και αναλάβω την επιμέλεια των παιδιών έχω 8 παιδιά επί αντίστοιχα μόρια?

100 ευρώ το παιδόπουλο καλά είναι, να το αφήσω?

ΥΓ. Μην με φτιάχνεις γιατί αρχίζω και το φτιάχνω το βιβλίο ήδη ξεκίνησα περιεχόμενα....πάρτε τώρα και το τελευταίο....γιος μεγαλοστελέχους περιφέρειας διορίζεται καθηγητής και στον χρόνο (ή στην διετία δεν θυμάμαι καλά) πάνω παίρνει μετάταξη για δήμο της περιοχής (χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας)... ναι καλέ τότε που το ΚΥΣΔΕ και το ΚΥΣΠΕ τις έκοβαν για να μην χαθούν οργανικές καθηγητών και καλά.....Γι αυτό σας λέω άμα αρχίζω και γράφω εδώ μέσα τι είναι δίκαιο και τι όχι δεν τελειώνω ούτε το 15 Αυγουστο...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2014, 12:12:41 πμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2791 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:13:56 πμ »
Καλησπερα και καλη ανασταση σε ολους.

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις που ισως σε καποιους φανουν χαζες, αλλα θα εκτιμουσα πολυ τις αναλογες απαντησεις:

1) ο νεοδιοριστος κατοχυρωνει δικαιωμα μεταθεσης οταν συμπληρωνει 1 χρονο στην οργανικη. Τον 1ο χρονο που συνηθως τοποθετειται σε λειτουργικο κενο σε σχολειο της περιοχης διορισμου, που θεωρειται οτι εχει οργανικη?
2) Η αιτηση για βελτιωση θεσης μπορει να γινει παραλληλα ως εναλλακτικη σε περιπτωση που δεν ικανοποιηθει αιτημα μεταθεσης?
3) Η οριστικη τοποθετηση γιατι χρειαζεται αιτηση? Δε γινεται αυτοδικαια μετα τον 1ο χρονο στην περιοχη διορισμου? (εφοσον υπαρχουν διαθεσιμες οργανικες)
4) Αν ικανοποιηθει μεταθεση και μπεις στη διαθεση ελλείψη οργανικων θεσεων, δεν μπορεις να τοποθετηθεις σε σχολειο καλυπτωντας λειτουργικο κενο?

...και μια συμβουλη προς εγκυμονουσες... αν ειναι καποια νεοδιοριστη στον 5ο-6ο μηνα....τι κανει για να γλυτωσει το ξεσπιτωμα 2 μηνες πριν την αδεια τοκετου?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2792 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:16:25 πμ »
έχεις οκτώ παιδιά επί αντίστοιχα μόρια και επισης μόρια γάμου και επίσης επιδομα οκτώ παιδιών και επισης δεν βγαινεις ποτέ σε διαθεσιμότητα.... μεταξύ μας....και 200 να πήγαινε τ ο κεφάλι ....  ;D ;D ;D ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2793 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:20:10 πμ »
Καλησπερα και καλη ανασταση σε ολους.

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις που ισως σε καποιους φανουν χαζες, αλλα θα εκτιμουσα πολυ τις αναλογες απαντησεις:

1) ο νεοδιοριστος κατοχυρωνει δικαιωμα μεταθεσης οταν συμπληρωνει 1 χρονο στην οργανικη. Τον 1ο χρονο που συνηθως τοποθετειται σε λειτουργικο κενο σε σχολειο της περιοχης διορισμου, που θεωρειται οτι εχει οργανικη?
2) Η αιτηση για βελτιωση θεσης μπορει να γινει παραλληλα ως εναλλακτικη σε περιπτωση που δεν ικανοποιηθει αιτημα μεταθεσης?
3) Η οριστικη τοποθετηση γιατι χρειαζεται αιτηση? Δε γινεται αυτοδικαια μετα τον 1ο χρονο στην περιοχη διορισμου? (εφοσον υπαρχουν διαθεσιμες οργανικες)
4) Αν ικανοποιηθει μεταθεση και μπεις στη διαθεση ελλείψη οργανικων θεσεων, δεν μπορεις να τοποθετηθεις σε σχολειο καλυπτωντας λειτουργικο κενο?

...και μια συμβουλη προς εγκυμονουσες... αν ειναι καποια νεοδιοριστη στον 5ο-6ο μηνα....τι κανει για να γλυτωσει το ξεσπιτωμα 2 μηνες πριν την αδεια τοκετου?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις....

1) την έχεις υπηρετήσει
2) ναι με το ίδιο έντυπο (αν δεν έχεις οργανική δεν λέγεται βελτίωση θέσης αλλά για οριστική τοποθέτηση και τα δύο συνήθως τα γράφεις - εκτός αν άλλαξε - με κόκκινο στυλό πάνω πάνω στην αίτηση μετάθεσης)
3) γιατί αν δεν κάνεις αίτηση παίρνεις τον μουτζούρη (ανεπιθύμητες οργανικές) ανεξαρτήτως μορίων (σε κάποια τουλάχιστον ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ έτσι πάει σε άλλα πάλι όχι)
4) ναι μπορείς.

Για εγκυμοσύνη δεν μπορώ να σου πω λόγω βιολογικών λόγων.. είναι το μόνο που δεν έχω κάνει...ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2794 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:23:03 πμ »
Καλησπερα και καλη ανασταση σε ολους.

Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις που ισως σε καποιους φανουν χαζες, αλλα θα εκτιμουσα πολυ τις αναλογες απαντησεις:

1) ο νεοδιοριστος κατοχυρωνει δικαιωμα μεταθεσης οταν συμπληρωνει 1 χρονο στην οργανικη. Τον 1ο χρονο που συνηθως τοποθετειται σε λειτουργικο κενο σε σχολειο της περιοχης διορισμου, που θεωρειται οτι εχει οργανικη?
2) Η αιτηση για βελτιωση θεσης μπορει να γινει παραλληλα ως εναλλακτικη σε περιπτωση που δεν ικανοποιηθει αιτημα μεταθεσης?
3) Η οριστικη τοποθετηση γιατι χρειαζεται αιτηση? Δε γινεται αυτοδικαια μετα τον 1ο χρονο στην περιοχη διορισμου? (εφοσον υπαρχουν διαθεσιμες οργανικες)
4) Αν ικανοποιηθει μεταθεση και μπεις στη διαθεση ελλείψη οργανικων θεσεων, δεν μπορεις να τοποθετηθεις σε σχολειο καλυπτωντας λειτουργικο κενο?

...και μια συμβουλη προς εγκυμονουσες... αν ειναι καποια νεοδιοριστη στον 5ο-6ο μηνα....τι κανει για να γλυτωσει το ξεσπιτωμα 2 μηνες πριν την αδεια τοκετου?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις....

πάμε με τη σειρά :
1. ο χρόνος που είσαι στη διάθεση θεωρείται ότι θεμελιώνει κανονικά δικαίωμα μετάθεσης.
2. η βελτιώση απαιτεί να έχεις οργανική σε συγκεκριμένο σχολείο ( όχι δλδ να είσαι στη διάθεση ) και να ζητάς μετάθεση σε άλλο σχολείο της ΙΔΙΑΣ περιοχής μετάθεσης
3. η τοποθέτηση γίνεται αυτοδίκαια. Αν κάνεις αίτηση τώρα μπορείς να επιλέξεις κενό όταν αυτά ανακοινωθούν. Αν δεν κάνεις αίτηση τώρα τότε σε βάζουν αναγκαστικά σε όποιο κενό μεινει όπου να ναι αυτό ανεξάρτητα απο το πόσα  μόρια εχεις.
4. προφανώς και παραμένοντας στην διάθεση καλύπτεις λειτουργικό κενό - που μπορεί κάθε χ΄ρονο να ειναι και διαφορετικό.

για τις εγκυμονουσες - παίρνει επαπειλούμενη - ή και κυοφορίας - ως και τον 7ο μήνα και μετά πάει για κύησης/ λοχείας
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2795 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:25:48 πμ »
...και μια συμβουλη προς εγκυμονουσες... αν ειναι καποια νεοδιοριστη στον 5ο-6ο μηνα....τι κανει για να γλυτωσει το ξεσπιτωμα 2 μηνες πριν την αδεια τοκετου?

Με χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο κάθε μήνα μπορείς να δικαιολογήσεις όσους μήνες θέλεις διαφορετικά:
1 μήνα άνευ αποδοχών, που δεν αφαιρούνται προϋπηρεσία και μόρια. Αναρρωτική 1 μήνα νομίζω οι νεοδιόριστοι δεν δικαιούνται.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2014, 12:28:36 πμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2796 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:33:16 πμ »
Αν μπορείτε να με διαφωτίσετε και για το εξής: τα πιστοποιητικά που καταθέτουμε έχουν ισχύ 3 ή 6 μηνών; Και η ανάληψη υπηρεσίας πρέπει να είναι επικυρωμένο φωτοαντίγραφο ή δέχονται και απλό;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2797 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:34:50 πμ »
6 μηνών και η ανάληψη μπορει να ειναι και απλή φωτοτυπία. ( Ν. 4250/2014)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2798 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:36:04 πμ »
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!  :)

Για το θεμα της εγκυμοσυνης.... αν και δε συμφωνω με την καταχρηστικοτητα στις αδειες επαπειλουμενης κυησης... νομιζω οτι σε περιπτωσεις οπως αυτη που ανεφερα ειναι αναγκαια και αυτονοητη!


Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #2799 στις: Απρίλιος 19, 2014, 12:47:45 πμ »
ευχαριστω πολυ για τις διευκρινησεις και τους δυο σας. bitch k teacher καλο σας βραδυ  :-* :-*
τωρα ο α εργοδοτης ηταν στην Αγ, Παρασκευη Αττικης και ο β εργοδοτης στην Α Αθηνας,,, θεωρειται ιδιος δημος? ιδια περιοχη?
εγω θα παρω οτι εχω και ελπιζω να μου δοθει η συνυπηρετηση νομιμα.
αυτο με τους αθιγγανους...ενδιαφερον. θυμιζει και την γνωστη παροιμια  οπου μαθανε οτι .. :-X..πλακωσανε και οι... :-X...
Ας μην βαζουμε ιδεες στους κατα τα αλλα αθωους συναδελφους
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2014, 12:54:53 πμ από asterix »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 500
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.