*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1547332 φορές)

0 μέλη και 31 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manos3012

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #994 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 05:18:00 μμ »
μέσα στη βδομάδα θα βγει η εγκύκλιος και οι μεταθέσεις κανονικά, άσχετα με τις εκλογές

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:12 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #995 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 05:22:27 μμ »
ΤΗΕ19
σου απάντησα σε όλα όσα έγραψες. Αν δεν είναι η απάντηση που περίμενες δεν μπορώ να κάνω κάτι όμως....  :)

joshua
η κολλητή μου φίλη, διορισμένη το 2010 , με μόρια κατι παραπάνω απο 50, έφυγε απο Δωδεκάνησα  και πήγε Αιτωλοακαρνανία πέρισυ- και πήρε και οργανική! . Θα μου πεις το είχε πρώτη επιλογή....οκ, πάντως όταν επιθυμείς περιοχές που θέλει πολύς κόσμος ( πχ Μακεδονία ) και δεν έχεις τα μόρια του θεού, τότε απλά ΔΕΝ τις βάζεις πρώτες.

Βάζεις μια άλλη λιγότερο δημοφιλή περιοχή με σκοπό να πιάσεις τουλάχιστον αυτή.

Στις μεταθέσεις ( οπως πχ και στα μηχανογραφικά) φροντίζουμε να δηλώσουμε έξυπνα ! ;) Η εποχή που απλά δηλώνουμε αυτό που επιθυμούσαμε, πέρασε ανεπιστρεπτί...  Εις γνώσιν και συμμόρφωσιν το λοιπόν !!
... πολλες φορες η εντονη επιθυμια νικαει την ορθολογικη σκεψη! και οταν εισαι πολλα χρονια μακρια απο τον τοπο σου, αυξανεται ο κινδυνος για κακη διαχειριση των δυνατοτητων που σου δινουν οι περιοχες μεταθεσεις.
Μιας και ειπωθηκε απο τον @victoryhope κατι για τις Κυκλαδες, γενικοτερα για τους μενοντες στην Αθηνα, θεωρειται το καλυτερο δυνατο σε ΝΗΣΙΑ, απο την αποψη προσβασιμοτητας-μοριοδοτησης?

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #996 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 05:33:43 μμ »
Manos3012, εκτίμηση κάνεις ή το άκουσες κάπου κι εσύ?

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Α
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #997 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 06:04:02 μμ »
ΤΗΕ19
σου απάντησα σε όλα όσα έγραψες. Αν δεν είναι η απάντηση που περίμενες δεν μπορώ να κάνω κάτι όμως....  :)

joshua
η κολλητή μου φίλη, διορισμένη το 2010 , με μόρια κατι παραπάνω απο 50, έφυγε απο Δωδεκάνησα  και πήγε Αιτωλοακαρνανία πέρισυ- και πήρε και οργανική! . Θα μου πεις το είχε πρώτη επιλογή....οκ, πάντως όταν επιθυμείς περιοχές που θέλει πολύς κόσμος ( πχ Μακεδονία ) και δεν έχεις τα μόρια του θεού, τότε απλά ΔΕΝ τις βάζεις πρώτες.

Βάζεις μια άλλη λιγότερο δημοφιλή περιοχή με σκοπό να πιάσεις τουλάχιστον αυτή.

Στις μεταθέσεις ( οπως πχ και στα μηχανογραφικά) φροντίζουμε να δηλώσουμε έξυπνα ! ;) Η εποχή που απλά δηλώνουμε αυτό που επιθυμούσαμε, πέρασε ανεπιστρεπτί...  Εις γνώσιν και συμμόρφωσιν το λοιπόν !!
Ποια μορια θεωρεις BITCH ικανα για ενα φιλολογο για να μπορεσει να πιασει Μακεδονια ή Θρκη με βαση την εμπειρια σου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:12 »

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #998 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 06:10:08 μμ »
πραγματικα μεγαλη ατυχια..... και ειναι και αυτο το αναθεμα με τις πολυ ψηλες βασεις σε Θεσσαλια-Μακεδονια-Θρακη....τι να πω! Επειδη η ειδικοτητα σας σε γενικες γραμμες κινειται ακομα, σου ευχομαι να το καταφερεις φετος!  :)

Σ΄ευχαριστώ πολύ και ανταποδίδω! Όλοι θέλουμε πολύ να πάμε σπίτια μας ή κάπου κοντά και όλοι έχουμε δικαίωμα στο όνειρο, παντρεμένοι ή ανύπαντροι, με παιδιά ή χωρίς κ.ο.κ

bitch, αν ήξερα θα δήλωνα και Αιτωλοακαρνανία και Μεσσηνία. Προσπαθώ να δηλώσω έξυπνα, αλλά δεν μπορώ στις πρώτες επιλογές να μη βάλω την πατρίδα μου και τις γύρω περιοχές. Ξέρω ότι θέλουν πολλά πολλά μόρια, αλλά μετά σκέφτομαι: " κι αν ανοίξει από θαύμα και δεν την έχω δηλώσει;"
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος THE19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #999 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 07:15:28 μμ »
 Bitch, περυσι ημουνα με αποσπαση σε ενα 8θεσιο δημοτ. χωρις να εχει συσταθει  οργανικη θεση στην ειδ/τα μου. Απο τις κλασσικες ειδ/τες στην α/θμια.

  Παρομοιως στο 3ο η 4ο νομο της ελλαδος πληθυσμιακα υπαρχουν πολλα 6θεσια 7,8σια χωρις οργ.θεση. και μαλλιστα πριν 2χρονια ζητησαν σαν νομος απο το υπεπθ να τους δημιουργησει 40 οργ. κενα της ειδ/τας μου ,αλλα δεν εγινε ακομα.Με αποτελεσμα αυτα να δινονται σαν λειτουργικα .Αρα υπαρχουν τετοια λειτουργοργανικα κενα σε ολη την Ελλαδα πολλα. Για αυτα μιλαω.

  Με τα εαεπ τι θα γινει θα προχωρησει? Θα συσταθουν οργ.θεσεις η θα ειναι παντα σε πειραματικο σταδιο?

  Τα 50 και τα 100 ευρω δεν ειναι κινητρα για να παει εκει καποιος.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2014, 08:10:46 μμ από THE19 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1000 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 08:54:46 μμ »
παιδια εγω σημερα ακουσα ξανα οτι οι οποιες μεταθεσεις γινουν θα ειναι με εντελως διαφορετικο τροπο-συστημα, και μαλλον θα περιμενουν την καταθεση του νομου της ειδικης αγωγης μεσα απο τον οποιο θα περασουν και ενα σωρο αλλα πραγματα του υπουργειου(μαλλον παει για καταθεση απο τα μεσα μαρτη, τον ετοιμαζουν ακομα),το ακουω δευτερη φορα και απο διαφορετικη πηγη, παντως με αυτα που ακουσα αλλαζουν τα παντα(δυστυχως δεσμευτηκα να μην πω τιποτε παραπανω, ας κανουμε υπομονη)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1001 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:09:03 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 12:56:07 πμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1002 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:17:37 μμ »
Δηλαδή, αν τα κενά βγουν πριν τις αιτήσεις, δε θα ληφθούν υπόψη οι αιτήσεις συνταξιοδότησης....  ???
physikos13 αν θέλεις πες μας, αντίστοιχη είναι και η δική σου πληροφόρηση;

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1003 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:23:11 μμ »
schmeichel3, θεωρείται έγκυρη η πληροφορία; Δεν ξέρω, αλλά η διαδικασία που ακολουθήθηκε στις πρόσφατες μετατάξεις δε με πείθει ότι θα υπάρξει τόση διαφάνεια ως προς τις μεταθέσεις. Αν υπάρξει αλλαγή, φοβάμαι μήπως τελικά είναι προς το... βυσματικότερο.  :-X   

Αποσυνδεδεμένος Cryssa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1004 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:29:34 μμ »
Αν βγουν κενά και δηλωθούν πριν τις αιτήσεις δε θα συμπεριληφθούν τα κενά εκείνα
που μπορεί να προκύψουν από τις βελτιώσεις ή τη μετάθεση εκείνων που τα κατέχουν τώρα

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1005 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 09:39:28 μμ »
ο physikos  έχει γενικά έγκυρες πληροφορίες εκτός και αν του λένε παλαβά και μας τα μεταφέρει οπότε δεν φταίει εκείνος και αυτό να το θυμόμαστε αν δεν επαληθευθεί.  Κατανοώ την αγωνία όλων αλλά ελάτε και στη θέση μας. Να βοηθήσουμε προσπαθούμε όλοι....

ΤΗΕ19 τέκνον μου!! Δεν είμαι στραβή!!  ;D ;D ;D ;D  (ακόμα τουλάχιστον). Μπορείς επομένως, να χρησιμοποιείς κανονικά γράμματα και όχι τεράστια.... Ευχαριστώ!  ;)

το αν θα συσταθούν και πότε οργανικές θέσεις στην α/θμια δεν το ξέρει κανείς. Υποτίθεται ότι θα γινόταν με την διενέργεια των εθελοντικών μετατάξεων, τελικα όλο αυτό πάγωσε και έκτοτε αγνοείται η τύχη του όλου θέματος. Προφανώς και δεν μπορώ εγώ να σου πω τι θα γίνει με αυτό. Δεν είμαι ο Υπουργός εξάλλου!  :) 


Το ίδιο δεν μπορώ να σου πω για τα ΕΑΕΠ. Βούληση κυβερνητική είναι να προχωρήσουν. Η τρόικα πάλι ζητάει κι άλλες απολύσεις. Από πού θα αντλήσουν δεν ξέρω.... εξαρτάται ποιο υπουργείο μπορεί να προσφέρει γη και ύδωρ...

100 ευρώ είναι τώρα- παλαιότερα ήταν πιο πολλά- υπήρχε ένα κάποιο αντίκρυσμα, μια ανταποδοτικότητα. Απ την άλλη, όταν ολος ο μισθός ειναι 580 , τα 100 φαντάζουν λουκούμι... Και εν πάση περιπτώσει, λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν ( για την Παιδεία, την Υγεία και την εργατιά.... )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1006 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:35:29 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 12:56:01 πμ από schmeichel3 »

Αποσυνδεδεμένος marinadim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #1007 στις: Φεβρουάριος 25, 2014, 10:40:44 μμ »
Πάντως δε μου φαίνεται τόσο λογικό να δηλώνουμε μόνο όπου έχουν βγει κενά... Γιατί κάποια κενά προκύπτουν και κατά τη διαδικασία των μεταθέσεων, όπως έγραψε και η Cryssa παραπάνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 725
Σύνολο: 738

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.