*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2014  (Αναγνώστηκε 1539531 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5054 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:36:17 πμ »
Μπα,εχει γινει και αλλη χρονια να ειναι ετοιμα παρασκευη καινα ανακοινωθουν δευτερα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:31 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5055 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:39:12 πμ »
Μπα,εχει γινει και αλλη χρονια να ειναι ετοιμα παρασκευη καινα ανακοινωθουν δευτερα
Δεν έχουν ανακοινωθεί ποτέ Σάββατο, όμως ;

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5056 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:39:23 πμ »
O τελικός αριθμός μεταθέσεων γνωρίζουμε - γνωρίζει κάποιος ποιός είναι; Μήπως ντρέπονται πάλι να πουν ότι είναι σταγόνα στον ωκεανό;
Πάντως έχει νομίζω συμβεί ξανά να ανακοινώνονται οι μεταθέσεις ημέρα Σάββατο. Νομίζω πως αν μέχρι νωρίς το μεσημέρι δεν ανακοινωθούν δεν έχει νόημα πάμε για Δευτέρα. Υπομονή δεν θα αργήσει η Δευτέρα απλά θα είναι μεγαλύτερο το ΣΚ ;D
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5057 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:39:52 πμ »
Καλημερα σε ολους. :)
Ξερω,οτι εχουν ανακοινωθει και σαββατο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:36:31 »

Αποσυνδεδεμένος SirOdoth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5058 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:43:40 πμ »
O τελικός αριθμός μεταθέσεων γνωρίζουμε - γνωρίζει κάποιος ποιός είναι; Μήπως ντρέπονται πάλι να πουν ότι είναι σταγόνα στον ωκεανό;
Καλημέρα
Αιρετός μου είπε χτες το βράδυ για περίπου 700 μεταθέσεις και φιλόλογοι-μαθηματικοί-φυσικοί με το σταγονόμετρο :(

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5059 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:44:58 πμ »
πάντως είναι τραγικά άσχημο με 1896 αποχωρήσεις φιλολόγων, 1119 μαθηματικών, 594 φυσικών το 2013-2014, να γίνονται ελάχιστες μεταθέσεις σε αυτές τις ειδικότητες!
ο physikos13 ανέφερε ένα νούμερο- εκτίμηση για 15 φυσικούς περίπου και, αν κατάλαβα καλά, αναφέρεται σε πανελλαδικό επίπεδο.

συγχαρητήρια σε όσους πήραν ή πάρουν μετάθεση. για όλους εμάς τους υπόλοιπους, καλή υπομονή...
μιλουσα για αττικη, αλλα επειδη κενα σε στερια δεν υπαρχουν, και οι αλλες περιοχες πλην ροδου δε νομιζω να χουν ζητηση, και στο συνολο δυσκολα να ναι παραπανω απο αυτον τον αριθμο, και οσες παραπανω θα βγουν απο τα κενα που αφηνουν(αν αφηνουν κανενα καλο) αυτοι που θα πανε αττικη
και τα κενα που εδωσα δεν αφορουν τα κενα του πυσδε αλλα αυτα που βγαινουν απο το συστημα αρα αυτα που συνηθως τρεχουν

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5060 στις: Ιούλιος 19, 2014, 08:49:17 πμ »
Εγω ρε παιδια δεν καταλαβαινω το εξης:Η α/θμια εχει φισκαρει με τις υποχρεωτικες μεταταξεις απο καποιες ειδικοτητες,οπως γυμναστες και αγγλικων,και ομως η ειδικοτητα των αγγλικων πηγε πολυ καλα στις μεταθεσεις.Στην β/θμια υποτιθεται οτι καπως ξεφυσκαραν απο τις ειδικοτητες που διδασκουν και στην α/θμια..και παλι μεταθεσεις ελαχιστες.

Αποσυνδεδεμένος anyname

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Η ελπίδα πνέει τα λοίσθια (κι εμείς τα μένεα).
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5061 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:03:38 πμ »
Καλήμέρα σε όλους!

Συγχαρητήρια σε όσους πήραν μετάθεση, υπομονή και καλά αποτελέσματα εύχομαι στους υπόλοιπους!

Φυσικά και δεν πήρα τηλέφωνο. Θέλω να το μάθω με τον παραδοσιακό (για να μην πω θεσμικά ορθό) τρόπο.
Οι συνάδελφοι που τηλεφώνησαν καλώς έπραξαν, αφού είχαν τη δυνατότητα να μάθουν κάτι τόσο σημαντικό για να προγραμματίσουν τη ζωή τους.
Όμως ρε παιδιά, πράγματι πρόκειται για εντελώς στρεβλή διαδικασία (για να μην πω κουλαμάρα).
Είτε είναι επίσημα και τα ανακοινώνεις επίσημα (τα αποτελέσματα) είτε δεν είναι επίσημα και τα ανακοινώνεις μόλις επισημοποιηθούν (όπως προείπαν κι άλλοι συνάδελφοι). Το μαρτύριο της σταγόνας για όλους μας. >:(

Κι αυτή η υπογραφή του Υπουργού!... Πού είναι ο Υπουργός, οεο;

Υ.Γ. Anyway, όσοι συνάδελφοι από αυτούς που έμαθαν το επιθυμούν, ας μάς ενημερώνουν για την ειδικότητα, τα μόρια και το πού πήραν (ή πού δεν πήραν) μετάθεση, έτσι, για να προετοιμαστούμε ψυχολογικά για την ψυχρολουσία. :(
Ένας (ες αεί;) 'εθελοντής'  εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος steliou15

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5062 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:30:13 πμ »
Αυτο το ξερω.. Απλα σε απαντηση του σε αλλο συναδελφο ο physikos13 ειπε οτι μεχρι χθες δε δοθηκαν κενα για Κρητη.. Κι ηθελα να καταλαβω αν εννοει οτι τα ΠΥΣΔΕ δε ζητησαν κανενα φυσικο. Γιατι ειχα την εντυπωση οτι τα Χανια τουλαχιστον ειχαν ζητησει. Αλλα με βαση το τι εκτιμουν, κι οχι βασιζομενοι στο αποτελεσμα του συστηματος (το οποιο εδινε μικρο πλεονασμα).. Δεν ξερω αν παιζει ρολο, κι αν στο υπουργειο στελνουν και την εκτιμηση και το αποτελεσμα του αλγοριθμου. Γνωριζει κανεις; Εγω νομιζα οτι στελνουν ενα μονο νουμερο αυτο δηλαδη που τελικα εκτιμουν εχοντας συνυπολογισει το αποτελεσμα του συστηματος
Το ΠΥΣΔΕ Ηρακλείου ζητησε 6 κενά Φυσικών. Αυτή ήταν και η εκτίμηση του Περιφερειακού.
Αν στο Ηράκλειο δινότανε οι μεταθέσεις, κάτι το οποίο δεν έγινε όπως φαίνεται,θα υπήρχαν νέα  κενά στους γύρω νομούς, αφού οι περισσότεροι συνάδελφοι που ζητούν Ηράκλειο είναι Λασιθι, Ρέθυμνο, Χανιά, κάτι το οποίο θα έδινε και άλλες μεταθεσεις προς τις πόλεις αυτές .....
Το ζήτημα είναι λοιπόν τι έγινε με το Ηράκλειο .. ( και με άλλες βέβαια περιοχές που είχαν κενά και δεν έγιναν μεταθεσεις )

Αποσυνδεδεμένος frosw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5063 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:40:45 πμ »
Παιδιά, επειδή δεν έχω κλείσει μάτι όλη τη νύχτα και επειδή πραγματικά φοβάμαι να πάρω τηλέφωνο, τουλάχιστον μήπως κάποιος ξέρει να μας πει τι έγινε με το ΠΕ06; Έδωσαν τίποτα; Το στομάχι μου κάνει τούμπες και τα έντερα μου έχουν γίνει κοκορέτσι...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5064 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:40:59 πμ »
Καλημέρα
Αιρετός μου είπε χτες το βράδυ για περίπου 700 μεταθέσεις και φιλόλογοι-μαθηματικοί-φυσικοί με το σταγονόμετρο :(
Έχει γραφτεί στο φόρουμ οτι για τους μαθηματικούς θα είναι διψήφιο το νούμερο (προφανώς όχι 10  ;D  )
  

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5065 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:43:11 πμ »
Καλημέρα και από μένα..
Μάθατε αν δόθηκαν μεταθέσεις σε ΠΕ19 και ΠΕ20....Αν και μόνο στα καλύτερα όνειρα μπορεί να συμβεί!

Αποσυνδεδεμένος frosw

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5066 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:47:13 πμ »
Έχει γραφτεί στο φόρουμ οτι για τους μαθηματικούς θα είναι διψήφιο το νούμερο (προφανώς όχι 10  ;D  )

Πραγματικά θεωρώ ότι αν κάποιος έχει τόσο καλή πληροφόρηση εκ των έσω, θα έπρεπε τουλάχιστον να δίνει το νούμερο ή να "σιωπήσει για πάντα" γιατί από το 10 μέχρι το 99 είναι 89 οικογένειες δρόμος...

Αποσυνδεδεμένος katerina76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tell me and I forget. Teach me and I remember.
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2014
« Απάντηση #5067 στις: Ιούλιος 19, 2014, 09:48:36 πμ »
γατοποδαρε αυτο ακριβως δε καταλαβαινω κι εγω καθοτι ειμαι ΠΕ06 και εχω πάνω απο 100 μόρια και δε πήρα ουτε φετος μεταθεση ενω στην πρωτοβαθμια εγινε χαμος με τις ειδικοτητες
μεγαλη πικρα πήραμε και φετος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 311
Σύνολο: 315

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.