*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 311148 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:24:27 μμ »
ενσπείρω τον πανικό... εντάξει αφού θέλουμε χάιδεμα ας πάρουμε και βολική θέση..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:40 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:27:59 μμ »
πήρα το υπουργειο και μου είπαν οτι λογικα αναμενεται Β'Φαση σχετικά συντομα...
Ούτε λογος για νουμερα και ημερομηνιες.... Δεν γνωριζουν δεν απαντουν!

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:34:44 μμ »
πήρα το υπουργειο και μου είπαν οτι λογικα αναμενεται Β'Φαση σχετικά συντομα...
Ούτε λογος για νουμερα και ημερομηνιες.... Δεν γνωριζουν δεν απαντουν!

το σχετικα συντομα ειναι απο 1-2 βδομ...ε;;
να ρωτησω κατι βρε παιδια οι 589 που προσπερασε το συστημα δηλωσαν ελαχιστες περιοχες κ δεν τους καλεσαν;; τι πιθανοτητες εχουν αυτοι να ειναι μεσα στην επομενη φαση;
ειμαι γυρω στο 1700 κ περσυ (αν δηλωνα περισσοτερες επιλογες ή αν εβαζα το κουτακι) θα ημουν μεσα απο την α φαση, φετος πηρα την αποφαση να βαλω το κουτακι κ τρεμει το φιλοκαρδι μου οτι θα ειμαι απ εξω κ στην επομενη φαση...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:36:05 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:35:58 μμ »
Θυμάστε τι γράφατε πριν την α φάση;χωρίς ίχνος μνησικακίας....
http://www.pde.gr/index.php?topic=29276.msg705828#msg705828
απλά και μόνο για να μην θεωρείτε τίποτα δεδομένο, τίποτα δεν είναι όπως παλιά.πρέπει όλοι να σηκωθούμε από τους καναπέδες και να φωνάξουμε από το να καθόμαστε και να κλαιγόμαστε μπροστά στην οθόνη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:04:40 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:36:18 μμ »
ενσπείρω τον πανικό... εντάξει αφού θέλουμε χάιδεμα ας πάρουμε και βολική θέση..
Εγώ δε σου λέω να μην το πεις. Αλλά πες πού το διάβασες και ποιος το έγραψε για να μπορούμε να αξιολογήσουμε την πληροφορία. Είναι σαν να γράφω εγώ ότι έχω πληροφορία μέσα από το υπουργείο ότι η επόμενη φάση θα είναι 120 άτομα και την πληροφορία να μου την έχει δώσει η καθαρίστρια του μεγάρου! Όταν λες την πηγή ο άλλος μπορεί να αξιολογήσει την πληροφορία.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:39:45 μμ »
Θυμάστε τι γράφατε πριν την α φάση;χωρίς ίχνος μνησικακίας....
http://www.pde.gr/index.php?topic=29276.msg705828#msg705828
απλά και μόνο για να μην θεωρείτε τίποτα δεδομένο, τίποτα δεν είναι όπως παλιά.πρέπει όλοι να σηκωθούμε από τους καναπέδες και να φωνάξουμε από το να καθόμαστε και να κλαιγόμαστε μπροστά στην οθόνη.
Η οδηγία του υπουργού προς πρωτοβάθμιες για κατάργηση ολοήμερων και αύξηση αριθμού μαθητών ανά τάξη με ποια ημερομηνία βγήκε, συνάδελφε; 9/9/2013. Εμείς αυτά τα λέγαμε στις 27 Αυγούστου βασιζόμενες στα δεδομένα που είχαμε τότε και στη λογική.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:43:12 μμ »
πήρα το υπουργειο και μου είπαν οτι λογικα αναμενεται Β'Φαση σχετικά συντομα...
Ούτε λογος για νουμερα και ημερομηνιες.... Δεν γνωριζουν δεν απαντουν!

το σχετικα συντομα ειναι απο 1-2 βδομ...ε;;
να ρωτησω κατι βρε παιδια οι 589 που προσπερασε το συστημα δηλωσαν ελαχιστες περιοχες κ δεν τους καλεσαν;; τι πιθανοτητες εχουν αυτοι να ειναι μεσα στην επομενη φαση;
ειμαι γυρω στο 1700 κ περσυ (αν δηλωνα περισσοτερες επιλογες ή αν εβαζα το κουτακι) θα ημουν μεσα απο την α φαση, φετος πηρα την αποφαση να βαλω το κουτακι κ τρεμει το φιλοκαρδι μου οτι θα ειμαι απ εξω κ στην επομενη φαση...

Οι περισσότεροι φαντάζομαι έχουν δηλώσει Β. Ελλάδα όπως κι εγώ αλλά δεν πήραν κανέναν στην α φάση. Θέλω να πιστεύω ότι στη β' θα πάρουν Β. Ελλάδα ζουν κ εδώ άνθρωποι  :P

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:46:25 μμ »
Θυμάστε τι γράφατε πριν την α φάση;χωρίς ίχνος μνησικακίας....
http://www.pde.gr/index.php?topic=29276.msg705828#msg705828
απλά και μόνο για να μην θεωρείτε τίποτα δεδομένο, τίποτα δεν είναι όπως παλιά.πρέπει όλοι να σηκωθούμε από τους καναπέδες και να φωνάξουμε από το να καθόμαστε και να κλαιγόμαστε μπροστά στην οθόνη.
Η οδηγία του υπουργού προς πρωτοβάθμιες για κατάργηση ολοήμερων και αύξηση αριθμού μαθητών ανά τάξη με ποια ημερομηνία βγήκε, συνάδελφε; 9/9/2013. Εμείς αυτά τα λέγαμε στις 27 Αυγούστου βασιζόμενες στα δεδομένα που είχαμε τότε και στη λογική.
Και τότε οι πιστώσεις ήταν 2000.Πως περιμένατε λοιπόν να χωρέσουν όλοι μέσα;απλή λογική είναι νομίζω.Όσο για τις χθεσινές αποφάσεις για την κάλυψη των κενών είναι αυτό που έπρεπε σαν κλάδος να είχατε σκεφτεί!Φαντάζομαι δεν περιμένατε το"καλό" υπουργειο να μη σκεφτεί τέτοιο τρόπο αντίδρασης.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:48:00 μμ »
πήρα το υπουργειο και μου είπαν οτι λογικα αναμενεται Β'Φαση σχετικά συντομα...
Ούτε λογος για νουμερα και ημερομηνιες.... Δεν γνωριζουν δεν απαντουν!

το σχετικα συντομα ειναι απο 1-2 βδομ...ε;;
να ρωτησω κατι βρε παιδια οι 589 που προσπερασε το συστημα δηλωσαν ελαχιστες περιοχες κ δεν τους καλεσαν;; τι πιθανοτητες εχουν αυτοι να ειναι μεσα στην επομενη φαση;
ειμαι γυρω στο 1700 κ περσυ (αν δηλωνα περισσοτερες επιλογες ή αν εβαζα το κουτακι) θα ημουν μεσα απο την α φαση, φετος πηρα την αποφαση να βαλω το κουτακι κ τρεμει το φιλοκαρδι μου οτι θα ειμαι απ εξω κ στην επομενη φαση...

Οι περισσότεροι φαντάζομαι έχουν δηλώσει Β. Ελλάδα όπως κι εγώ αλλά δεν πήραν κανέναν στην α φάση. Θέλω να πιστεύω ότι στη β' θα πάρουν Β. Ελλάδα ζουν κ εδώ άνθρωποι  :P


Συμφωνώ απολύτως!!Αλλα δυστυχώς για το Υπουργείο Ελλάδα νοείται μονο η Αθήνα!!

Αποσυνδεδεμένος Black-eyed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:50:34 μμ »
Demetroula στα 2 προηγούμενα post σου φάσκεις και αντιφάσκεις. Από την μια λες (σωστά) ότι οι πληροφορίες που αναφέρονται στο forum πρέπει να είναι τεκμηριωμένες και από πηγές και από την άλλη λες ότι τα post σου πριν 10 μέρες βασίστηκαν στα τότε δεδομένα (στα ποιά; αφού και τότε 2000 πιστώσεις λέγανε) και στην κοινή λογική.  :-\


Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:51:21 μμ »
Υπάρχει πουθενά ανανεωμένος πίνακας να δουμε τη νέα μας σειρά ;

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 12:55:44 μμ »
Και τότε οι πιστώσεις ήταν 2000.Πως περιμένατε λοιπόν να χωρέσουν όλοι μέσα;απλή λογική είναι νομίζω.Όσο για τις χθεσινές αποφάσεις για την κάλυψη των κενών είναι αυτό που έπρεπε σαν κλάδος να είχατε σκεφτεί!Φαντάζομαι δεν περιμένατε το"καλό" υπουργειο να μη σκεφτεί τέτοιο τρόπο αντίδρασης.
Οι πιστώσεις ήταν 2000 και το 2012 και το 2011. Αλλά στο τέλος πάντα ζητούσαν επιπλέον πιστώσεις τελευταία στιγμή. Αυτό πρέπει να γίνει και φέτος γιατί άλλη λύση δεν υπάρχει. Και με κλείσιμο των ολοήμερων υπάρχουν κενά που δεν έχουν καλυφθεί. Για να πω την αλήθεια, δεν ξέρω σαν κλάδος, αλλά προσωπικά δεν περίμενα (ή δεν περιμένω εν τέλει) να μείνουν κλειστά όλα τα ολοήμερα ή να γίνουν όλες οι τάξεις με 28 μαθητές. Προσλήψεις θα γίνουν κι άλλες (περισσότερες συνολικά από τις 2000 πιστώσεις).

Demetroula στα 2 προηγούμενα post σου φάσκεις και αντιφάσκεις. Από την μια λες (σωστά) ότι οι πληροφορίες που αναφέρονται στο forum πρέπει να είναι τεκμηριωμένες και από πηγές και από την άλλη λες ότι τα post σου πριν 10 μέρες βασίστηκαν στα τότε δεδομένα (στα ποιά; αφού και τότε 2000 πιστώσεις λέγανε) και στην κοινή λογική.  :-\
Τα τότε δεδομένα δεν ήταν πληροφορίες! Ήταν στοιχεία. Δεν είχαν γίνει πολλές συγχωνεύσεις και οι θέσεις νηπιαγωγών που είχαν χαθεί ήταν περίπου 100. Άλλες αλλαγές δεν είχαν γίνει στα νηπιαγωγεία. Πώς θα έτρωγαν τα κενά;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Leniooo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:00:16 μμ »
Εδώ είναι forum που ανταλλάσσουμε ιδέες και ο,τι ακούσουμε σχετικά με το επάγγελμά μας.. Το ίδιο και κάποιοι τοίχοι αιρετών στο facebook. Άρα αποτελεί και αυτό μια είδους πηγή. Τουλάχιστον εγώ την αναφέρω.. Τα υπόλοιπα μέλη που γράφουν ότι θα γίνουν και άλλες φάσεις με 300 άτομα περίπου ή ότι μη μασάτε δεν γίνεται να είναι μόνο 2000 οι πιστώσεις (προπαγάνδα του υπουργείου-παλαιότερη ανάρτηση) από που αντλούσαν τα νέα αυτά ποιές οι πηγές τους demetroula;;;
Αυτά δεν είναι πληροφορίες, είναι εκτιμήσεις, απόψεις. Και έτσι τις εκλαμβάνει όποιος τις διαβάζει. Όταν γράφεις ότι διάβασες κάπου στο facebook (χωρίς να πεις πού και από ποιον γράφτηκε) ότι η επόμενη φάση νηπιαγωγών θα είναι 2ψήφια ενσπείρεις τον πανικό, πώς να το κάνουμε. Και χωρίς λόγο.
Renee ο κάθε χρήστης του facebook μπορεί να κάνει την προσωπική του εκτίμηση,αν αυτή η εκτίμηση βασίζεται σε κάποιες πληροφορίες, καλά κάνεις και τις μεταφέρεις. Αν δηλαδή όσα λες είναι λόγια αιρετού απλά η Demetroula σου ζήτησε την πηγή (τα στοιχεία του) για να ξέρουμε τι λέμε. 
Παρόλα αυτά όταν εγώ πριν 2 βδομάδες μετέφερα πληροφορία απο έγκυρη πηγή -φίλη που εργάζεται σε περιφερειακή διεύθυνση και έλεγε ότι τα πράγματα είναι δύσκολα, δεν θα γίνουν πολλές αποσπάσεις και ως εκ τούτου δεν θα ανοίξουν τόσα κενά όσα άνοιγαν άλλες χρονιές κάποιο άλλο μέλος του forum βιάστηκε να πει ότι τρομοκρατούσα τον κόσμο...  :) Ας μη χαλάμε τις καρδιές μας και μ'αυτά. Όλα σχετικά είναι...και όλα για τον άνθρωπο... 8)

Αποσυνδεδεμένος Black-eyed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #195 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:13:19 μμ »
Demetroula και το 2011 και το 2012 μια χαρά είχαν βρει πιστώσεις από τον Αύγουστο. Να υπενθυμίσω όμως ότι το νέο μνημόνιο ότι δεν προβλέπει νέες πιστώσεις (πέρα των 2000). Δεν αλλάζει αυτό το πράγμα, πως να το κάνουμε. Εύχομαι βέβαια να διαψευστώ και μετά μπορείτε να με κράξετε ελεύθερα :P

Τα τότε δεδομένα δεν ήταν πληροφορίες! Ήταν στοιχεία. Δεν είχαν γίνει πολλές συγχωνεύσεις και οι θέσεις νηπιαγωγών που είχαν χαθεί ήταν περίπου 100. Άλλες αλλαγές δεν είχαν γίνει στα νηπιαγωγεία. Πώς θα έτρωγαν τα κενά;

Μια χαρά πληροφορίες ήταν (ξέραμε και τις πιστώσεις και τα κενά ότι ήταν πολλά). Πάντως παραδέχεσαι ότι ήταν προσωπικές οι εκτιμήσεις σου και βάση της κοινής λογικής και όχι με βάση κάποια πληροφορία. Καλό είναι να το ξεκαθαρίζουμε αυτό σε κάθε post. Πάμε παρακάτω :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.