*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 310339 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #196 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:15:33 μμ »
Μια χαρά πληροφορίες ήταν (ξέραμε και τις πιστώσεις και τα κενά ότι ήταν πολλά). Πάντως παραδέχεσαι ότι ήταν προσωπικές οι εκτιμήσεις σου και βάση της κοινής λογικής και όχι με βάση κάποια πληροφορία. Καλό είναι να το ξεκαθαρίζουμε αυτό σε κάθε post. Πάμε παρακάτω :D
Εννοείται ότι ήταν δικές μου εκτιμήσεις. Δεν είπα ποτέ ότι έχω πληροφορίες από πουθενά. Γι' αυτό γράφω: "με βάση τη λογική". Όπως θέλω να πιστεύω, πάλι με βάση τη λογική, ότι τον επόμενο μήνα θα πάρει αρκετούς για να καλύψει έστω τα περισσότερα κενά.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #197 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:18:51 μμ »
Roula S : ναί, υπάρχει πίνακας μετά τις προσλήψεις 7/9/13, πήγαινε στην αρχική σελίδα και ψάξε κάτω δεξιά//

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #198 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:22:01 μμ »
...............................................................
Συμφωνώ απολύτως!!Αλλα δυστυχώς για το Υπουργείο Ελλάδα νοείται μονο η Αθήνα!!
Eννοείς οτι πήραν πολύ κόσμο στην Αθήνα; Υποθέτω οτι το μεγαλύτερο ποσοστό ζητούσε τοποθέτηση στην Αθήνα, άρα...........
  

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #199 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:26:53 μμ »
Δυστυχως τα πραγματα ειναι δυσκολα για ολο τον κοσμο...πως εχουμε καταντησει ετσι;;; δεν εχουμε δικαιωμα στο ονειρο ρε γμτ!!!!
πηρα τηλ στο υπουργειο ειναι συνεχως κατειλημμένο...θα ξαναπροσπαθησω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:09:23 »

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #200 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:28:21 μμ »
Ένα επίσης μεγάλο ποσοστό ζητούσε τοποθέτηση στη Θεσσαλονίκη ή όμορους νομούς αλλά βλέπεις εδώ τα καλύπτουν όλα με αποσπασμένους. Μέχρι πριν λίγα χρόνια δούλευες χαλαρά σε αυτούς τους νομούς αν είχες καλή σειρά, αλλά τώρα τους έχουν φουλάρει με αποσπασμένους, βλέπε α' φάση αποσπάσεων στη Β' Θεσσαλονίκης.

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #201 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:41:13 μμ »
Αναφορα με την εγκυκλιο του υπουργειου για τη δυνητικη αυξηση των μαθητων κατα 10% στο νηπιαγωγειο..... και προσπαθωντας να δωσω μια αισιοδοξη νοτα στη γενικοτερη μαυριλα, θεωρω οτι δε θα αλλαξει δραματικα προς τα κατω των αριθμο των κενων.

Γιατι το λεω αυτο...

Αν διαβασετε την εγκυκλιο, αναφερει οτι θα γινεται σε εξαιρετικες περιπτωσεις και ειδικοτερα προκειμενου ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΟΜΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.
Δηλαδη αν σε καποιο τμημα γινουν εγγραφες για 27 παιδια, ενδεχομενως τα δυο περισσευουμενα να μην τα διωχνουν προς διπλανη σχολικη μοναδα.

Δεν ειδα να λεει πουθενα οτι θα μαζευουν παιδια απο τα γυρω νηπιαγωγεια για να φτιαχνουν 28ρια τμηματα παντου, ωστε να μειωνεται αντιστοιχα η λειτουργικοτητα καποιων σχολικων μοναδων.

Διορθωστε με αν κανω λαθος...ή δεν καταλαβα κατι σωστα!

Αποσυνδεδεμένος Roula_S

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #202 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:45:34 μμ »
Μίλησα με υπάλληλο του υπουργείου,τα πράγματα παιδιά δεν είναι ευχάριστα,μου είπε ότι θα γίνει Β φάση,το πότε δεν το γνωρίζουν,γνωρίζει όμως ότι ο αριθμός για νηπιαγωγούς κ δασκάλους θα είναι διψήφιος και αυτό γιατί δεν υπάρχουν πιστώσεις .Τον ρώτησα τι θα γίνει με τα σχολεία,καθώς στον κλάδο μας ο κενό νηπιαγωγούς συνεπάγεται με κλειστό σχολείο ,μου απάντησε ότι θα βρεθούν λύσεις,όπως π.χ να διώξουν τα προνήπια (τώρα προσωπική του εκτίμηση δεν το γνωρίζω).επισης,μου είπε ότι κ πέρσι είχαν ζητήσει επιπλέον πιστώσεις απο το Υ.οικονομικων και δεν τις είχαν δώσει,καθώς και πέρσι υπήρχαν αρκετά κενα.Ρώτησα εάν υπάρχει περίπτωση να δώσει φέτος επιπλέον πιστώσεις πέρα απο τις 2000 και μου είπε ότι δύσκολο εκτός εάν γίνει μεγάλο θέμα στην κοινωνία .
Παιδιά πρέπει να ξεσηκωθούμε και βάζω κ τον εαυτό μου μέσα,αλλιώς κάθε χρόνια που θα έρχεται θα είναι χειρότερη απο την προηγούμενη ,δεν γίνεται να γίνεται συγκέντρωση διαμαρτυρίας έξω απο το Υπουργείο και να είναι 30 άτομα εκ των οποίων το ένα νηπιαγωγός.

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #203 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:47:09 μμ »
Το βασικότερο δεν το λέει κανένας εδώ μέσα και είναι φώς φανάρι...επειδή τα έχω πάρει στο κρ---ο.Φταίμε εμείς οι ίδιοι, που δεχόμαστε χωρίς αναγνώριση προυπηρεσίας για μονιμοποίηση, να οργώνουμε την Ελλάδα σαν μαζόχες. Να φύγω από το σπίτι μου με κίνητρα το καταλαβαίνω...να φύγω σαν κορόιδο και να υποφέρω κάνοντας τα γούστα του Υπουργείου γιατί?Άμα πιέζαμε καταστάσεις και δεν πήγαινε κανείς και πουθενά δεν θα άλλαζαν τα πράγματα?Μερικοί θέλουν να κυνηγήσουν το όνειρο. Ποιό όνειρο????????????????Το ανύπαρκτο και στις πλάτες των άλλων συναδέλφων?Πέρισυ μου είπε συνάδελφος..."μιλάς κι εσύ που δουλεύεις δίπλα στο σπίτι σου".Τα πάντα είναι θέμα επιλογών.Δεν ανάγκασε κανένας τη συγκεκριμένη να ξενιτευτεί...δική της απόφαση.Τα είπα και ξαλάφρωσα και πιστεύω συμφωνούν κι άλλοι μ'αυτή την άποψη.
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #204 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:49:13 μμ »

Μια μόλις ημέρα πριν τον Αγιασμό των σχολειών και στην Κρήτη επικρατεί αναβρασμός καθώς θα υπάρξουν σχολεία που δεν θα ανοίξουν καθόλου και άλλα που θα ξεκινήσουν με δανεικούς δάσκαλους.


Όπως αναφέρει το newscreta τουλάχιστον 12 σχολεία δεν θα ανοίξουν, μεταξύ αυτών και έξι νηπιαγωγεία ενώ 19 δημοτικά και νηπιαγωγεία θα υπολειτουργήσουν!

Κλειστά θα παραμείνουν επίσης και τα ολοήμερα τμήματα των Δημοτικών Σχολείων του Νομού Ηρακλείου, μετά την πρωτοφανή απόφαση των διορισμένων μελών του ΠΥΣΠΕ Ηρακλείου.

Ποια σχολεία θα υπολειτουργήσουν:
1ο Αγίας Μαρίνας 5 κενά
Ασημίου 5 κενά
2ο Βουτών 8 κενά
1ο Γαζίου 7 κενά
15ο Ηρακλείου 5 κενά
28ο Ηρακλείου 7 κενά
37ο Ηρακλείου 10 κενά
45 Ηρακλείου 6 κενά
47 Ηρακλείου 5 κενά
2 Αλικαρνασσού 9 κενά
3ο Τυμπακίου 7 κενά

Θα υπολειτουργήσουν τα Νηπιαγωγεία
1 Ασημίου 3 κενά
Γέργερης 2 κενά
57ο Ηρακλείου 3 κενά
1ο Μαλλίων 3 κενά
2ο Μαλλίων 4 κενά
Πόμπιας 2 κενά
1ο Τυμπακίου 2 κενά
3ο Τυμπακίου 3 κενά

Ποια σχολειά δεν θα ανοίξουν
Αμιρών Βιάννου
Σίβα
Σκουρβούλων
Καμαρών
Στόλων
Ψαρής Φοράδας

Επίσης τα νηπιαγωγεία:
Αμουργελών
Καμαρών
Καστρίου
Κυπαρισίου
Μεσοχωριού
Χαρακίου


Πηγή: http://www.mothersblog.gr/news/item/10485-kriti-anavrasmos-prin-xtypisei-to-koudoyni-sxoleia-xoris-agiasmo-kai-me-daneikoys-daskalous#ixzz2eUAB5kWO

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #205 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:50:56 μμ »
Αναφορα με την εγκυκλιο του υπουργειου για τη δυνητικη αυξηση των μαθητων κατα 10% στο νηπιαγωγειο..... και προσπαθωντας να δωσω μια αισιοδοξη νοτα στη γενικοτερη μαυριλα, θεωρω οτι δε θα αλλαξει δραματικα προς τα κατω των αριθμο των κενων.

Γιατι το λεω αυτο...

Αν διαβασετε την εγκυκλιο, αναφερει οτι θα γινεται σε εξαιρετικες περιπτωσεις και ειδικοτερα προκειμενου ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΟΜΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.
Δηλαδη αν σε καποιο τμημα γινουν εγγραφες για 27 παιδια, ενδεχομενως τα δυο περισσευουμενα να μην τα διωχνουν προς διπλανη σχολικη μοναδα.

Δεν ειδα να λεει πουθενα οτι θα μαζευουν παιδια απο τα γυρω νηπιαγωγεια για να φτιαχνουν 28ρια τμηματα παντου, ωστε να μειωνεται αντιστοιχα η λειτουργικοτητα καποιων σχολικων μοναδων.

Διορθωστε με αν κανω λαθος...ή δεν καταλαβα κατι σωστα!

Μα και μέχρι χθες δεν τα διώχναν τα παιδιά. Απλά με τα 27 παιδιά αντί για 1 τμήμα λειτουργούσαν δύο τμήματα στο σχολείο. Τώρα θεωρεί δεδομένα το υπουργείο οτι δεν θα λειτουργούν δύο τμήματα, αλλά ένα. Απλά αντί να τα διώχνουν τα δύο παιδιά σε άλλο σχολείο, για να μην ταλαιπωρείται το παιδί και η οικογένεια του θα ταλαιπωρείται ο δάσκαλος με υπεράριθμα τμήματα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #206 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:51:40 μμ »
Αναφορα με την εγκυκλιο του υπουργειου για τη δυνητικη αυξηση των μαθητων κατα 10% στο νηπιαγωγειο..... και προσπαθωντας να δωσω μια αισιοδοξη νοτα στη γενικοτερη μαυριλα, θεωρω οτι δε θα αλλαξει δραματικα προς τα κατω των αριθμο των κενων.

Γιατι το λεω αυτο...

Αν διαβασετε την εγκυκλιο, αναφερει οτι θα γινεται σε εξαιρετικες περιπτωσεις και ειδικοτερα προκειμενου ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΟΜΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.
Δηλαδη αν σε καποιο τμημα γινουν εγγραφες για 27 παιδια, ενδεχομενως τα δυο περισσευουμενα να μην τα διωχνουν προς διπλανη σχολικη μοναδα.

Δεν ειδα να λεει πουθενα οτι θα μαζευουν παιδια απο τα γυρω νηπιαγωγεια για να φτιαχνουν 28ρια τμηματα παντου, ωστε να μειωνεται αντιστοιχα η λειτουργικοτητα καποιων σχολικων μοναδων.

Διορθωστε με αν κανω λαθος...ή δεν καταλαβα κατι σωστα!
Ναι, κι εγώ αυτό κατάλαβα. Πάντως, όπως έγραψε και ο Καψαλάκης: Θέλω να πω – με όλο μου το σεβασμό - στους συναδέλφους μου αιρετούς της α/θμιας εκπ/σης ό τι καμιά εγκύκλιος δεν είναι ανώτερη από το νόμο που ισχύει. Οι νόμοι λοιπόν που ισχύουν σήμερα προβλέπουν συγκεκριμένους αριθμούς για το χωρισμό των τμημάτων, για τη λειτουργία των ολοημέρων. Και τα ΠΥΣΠΕ που παραβαίνουν το νόμο και εφαρμόζουν την εγκύκλιο του υπουργού, παρανομούν…. Ο Καψαλάκης είχε γνωστοποιήσει ότι στα κενά που υπολογίστηκαν, από τη διεύθυνση Ηρακλείου, μετά την οδηγία της 9/9/2013 τα κενά των ολοήμερων στους δασκάλους δεν υπολογίστηκαν, ενώ στους νηπιαγωγούς υπολογίστηκαν. Παρεμπιπτόντως τα κενά νηπιαγωγών στο Ηράκλειο είναι 120.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2013, 01:55:05 μμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος gerly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στα όρη, στ'άγρια βουνά...
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #207 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:01:40 μμ »
Το βασικότερο δεν το λέει κανένας εδώ μέσα και είναι φώς φανάρι...επειδή τα έχω πάρει στο κρ---ο.Φταίμε εμείς οι ίδιοι, που δεχόμαστε χωρίς αναγνώριση προυπηρεσίας για μονιμοποίηση, να οργώνουμε την Ελλάδα σαν μαζόχες. Να φύγω από το σπίτι μου με κίνητρα το καταλαβαίνω...να φύγω σαν κορόιδο και να υποφέρω κάνοντας τα γούστα του Υπουργείου γιατί?Άμα πιέζαμε καταστάσεις και δεν πήγαινε κανείς και πουθενά δεν θα άλλαζαν τα πράγματα?Μερικοί θέλουν να κυνηγήσουν το όνειρο. Ποιό όνειρο????????????????Το ανύπαρκτο και στις πλάτες των άλλων συναδέλφων?Πέρισυ μου είπε συνάδελφος..."μιλάς κι εσύ που δουλεύεις δίπλα στο σπίτι σου".Τα πάντα είναι θέμα επιλογών.Δεν ανάγκασε κανένας τη συγκεκριμένη να ξενιτευτεί...δική της απόφαση.Τα είπα και ξαλάφρωσα και πιστεύω συμφωνούν κι άλλοι μ'αυτή την άποψη.

Κανένας απ'αυτούς που μας κρίνουν τόσο εύκολα δεν καταλαβαίνει ότι κι εμείς είμαστε άνθρωποι και δεν είναι μόνο δουλειά, δουλειά, δουλειά. Έρχεται κάποια στιγμή που μεγαλώνεις και θες να φτιάξεις τη ζωή σου, δεν θα είμαστε πάντα νέες και ωραίες ;) ;) ;)! Εγώ προσωπικά με βάση αυτό δήλωνα τα τελευταία 2 χρόνια περιοχές... Και επειδή λένε επιλογή σας ήταν έχω να πω ότι ναι φιλαράκο επιλογή μου ήταν αλλά για για 2-3 χρόνια Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου xionati...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2013, 12:15:24 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #208 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:04:38 μμ »
Αναφορα με την εγκυκλιο του υπουργειου για τη δυνητικη αυξηση των μαθητων κατα 10% στο νηπιαγωγειο..... και προσπαθωντας να δωσω μια αισιοδοξη νοτα στη γενικοτερη μαυριλα, θεωρω οτι δε θα αλλαξει δραματικα προς τα κατω των αριθμο των κενων.

Γιατι το λεω αυτο...

Αν διαβασετε την εγκυκλιο, αναφερει οτι θα γινεται σε εξαιρετικες περιπτωσεις και ειδικοτερα προκειμενου ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΕ ΟΜΟΡΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.
Δηλαδη αν σε καποιο τμημα γινουν εγγραφες για 27 παιδια, ενδεχομενως τα δυο περισσευουμενα να μην τα διωχνουν προς διπλανη σχολικη μοναδα.

Δεν ειδα να λεει πουθενα οτι θα μαζευουν παιδια απο τα γυρω νηπιαγωγεια για να φτιαχνουν 28ρια τμηματα παντου, ωστε να μειωνεται αντιστοιχα η λειτουργικοτητα καποιων σχολικων μοναδων.

Διορθωστε με αν κανω λαθος...ή δεν καταλαβα κατι σωστα!

Μα και μέχρι χθες δεν τα διώχναν τα παιδιά. Απλά με τα 27 παιδιά αντί για 1 τμήμα λειτουργούσαν δύο τμήματα στο σχολείο. Τώρα θεωρεί δεδομένα το υπουργείο οτι δεν θα λειτουργούν δύο τμήματα, αλλά ένα. Απλά αντί να τα διώχνουν τα δύο παιδιά σε άλλο σχολείο, για να μην ταλαιπωρείται το παιδί και η οικογένεια του θα ταλαιπωρείται ο δάσκαλος με υπεράριθμα τμήματα.
Το παραδειγμα που εφερες, ειδικα στα αστικα κεντρα ειναι σπανιο!
Στα περισσοτερα νηπιαγωγειο των πολεων τα παιδια ειναι 50-70 αρα σε ολες αυτες τις περιπτωσεις η λειτουργικοτητα του σχολειου παραμενει η ιδια...

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #209 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 02:14:48 μμ »
Το βασικότερο δεν το λέει κανένας εδώ μέσα και είναι φώς φανάρι...επειδή τα έχω πάρει στο κρ---ο.Φταίμε εμείς οι ίδιοι, που δεχόμαστε χωρίς αναγνώριση προυπηρεσίας για μονιμοποίηση, να οργώνουμε την Ελλάδα σαν μαζόχες. Να φύγω από το σπίτι μου με κίνητρα το καταλαβαίνω...να φύγω σαν κορόιδο και να υποφέρω κάνοντας τα γούστα του Υπουργείου γιατί?Άμα πιέζαμε καταστάσεις και δεν πήγαινε κανείς και πουθενά δεν θα άλλαζαν τα πράγματα?Μερικοί θέλουν να κυνηγήσουν το όνειρο. Ποιό όνειρο????????????????Το ανύπαρκτο και στις πλάτες των άλλων συναδέλφων?Πέρισυ μου είπε συνάδελφος..."μιλάς κι εσύ που δουλεύεις δίπλα στο σπίτι σου".Τα πάντα είναι θέμα επιλογών.Δεν ανάγκασε κανένας τη συγκεκριμένη να ξενιτευτεί...δική της απόφαση.Τα είπα και ξαλάφρωσα και πιστεύω συμφωνούν κι άλλοι μ'αυτή την άποψη.




Κανένας απ'αυτούς που μας κρίνουν τόσο εύκολα δεν καταλαβαίνει ότι κι εμείς είμαστε άνθρωποι και δεν είναι μόνο δουλειά, δουλειά, δουλειά. Έρχεται κάποια στιγμή που μεγαλώνεις και θες να φτιάξεις τη ζωή σου, δεν θα είμαστε πάντα νέες και ωραίες ;) ;) ;)! Εγώ προσωπικά με βάση αυτό δήλωνα τα τελευταία 2 χρόνια περιοχές... Και επειδή λένε επιλογή σας ήταν έχω να πω ότι ναι φιλαράκο επιλογή μου ήταν αλλά για για 2-3 χρόνια μετά δεν θα κάνω τον μα*******! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου xionati...


Ε ναι!!Εχετε δίκιο κορίτσια!Ελεος πια!Επισης δεν μπορω άλλο την γκρίνια κ τη μιζέρια κ απο συναδέλφους κ απο μη συναδέλφους!Ας εχουμε την υγεια μας κ θα τα καταφέρουμε!!Θα δείτε!Ειπαμε να ειμαστε κ λίγο αισιόδοξες!Κ μαχητικες με τον τροπο της η καθεμιά!(sorry αναφέρθηκα μονο στο θηλυκό τωρα....αλλα η συνήθεια φταίει λόγω του κλάδου μας!!)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.