*

Αποστολέας Θέμα: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)  (Αναγνώστηκε 311513 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 11:51:58 μμ »
Προσωπικά έψαξα και βρήκα τα τηλέφωνα των αιρετών στο νομό μου και αύριο θα τους τηλεφωνήσω και θα τους ρωτήσω αν γνωρίζουν τί έπεται. Θα προσπαθήσω να τους πιέσω να μου απαντήσουν ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ και όχι να μου χαϊδέψουν τα αυτιά. Προτείνω να το κάνουμε όλες αυτό! να πιέσουμε!!! Δε ξέρω αν είμαι σωστή σκεφτείτε όμως αν ΟΛΕΣ μας το κάναμε αυτό, όπως κάναμε και στο υπουργείο για τις φάσεις, τι πίεση θα δημιουργούσαμε.. Και μη μου πείτε ότι οι αιρετοί δε συνομιλούν και με "υψηλόβαθμους"... Δεν πάει άλλο... πρέπει να δείξουμε ότι δεν είμαστε παθητικοί θεατές αλλά ενεργοί που το παλεύουμε όπως δύναται ο καθένας!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:47:13 »

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 11:59:45 μμ »
και εμεισ που ειμαστε αθηνα ειδαμε προκοπη;;εκτοσ και περυσι και ισωσ και φετοσ.......

Απ'ότι είδα και από την α' φάση παίρνουν αρκετά άτομα στην Αττική, σίγουρα ο νομός είναι μεγάλος και μπορεί να σε στείλουν μακριά αλλά εμείς βόρεια μπορούμε να δουλέψουμε μόνο σε ακτίνα 500 χλμ και με σειρά πολύ καλύτερη από πολλούς που πήραν στην Αττική. Μην το πάρεις προσωπικά εννοείται πως δεν μου φταις ούτε εσύ ούτε κανείς αλλά το σχολιάζω καθαρά σαν θέμα ευκαιριών και επιλογών που έχουμε εμείς από πάνω...  ;)

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:24:57 πμ »
Γιατί να μην γίνει άλλη φάση; Ελλάδα είναι μόνο η Κρήτη,τα νησιά και η Αττική δεν το καταλαβαίνω αυτό;;;Εμείς στη Βόρεια Ελλάδα τι είμαστε; Δεν υπάρχουν σχολεία εδώ; Τι είναι αυτά που λέτε; Απλώς βάσει κοινής λογικής και πιστώσεων θα είναι πολύ μικρότερος ο αριθμός της β΄φάσης η οποία προφανώς και θα βγει μετά τις αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ  όπου θα εμφανιστούν όλα τα λειτουργικά κενά.

Μάλλον πρέπει να μετακομίσουμε Αθήνα
 ;) >:(

λάθος δεν πρέπει να μετακομίσουμε Αθήνα αλλά στην  ΚΡΗΤΗ !!!!!!!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:34:13 πμ »
Γιατί να μην γίνει άλλη φάση; Ελλάδα είναι μόνο η Κρήτη,τα νησιά και η Αττική δεν το καταλαβαίνω αυτό;;;Εμείς στη Βόρεια Ελλάδα τι είμαστε; Δεν υπάρχουν σχολεία εδώ; Τι είναι αυτά που λέτε; Απλώς βάσει κοινής λογικής και πιστώσεων θα είναι πολύ μικρότερος ο αριθμός της β΄φάσης η οποία προφανώς και θα βγει μετά τις αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ  όπου θα εμφανιστούν όλα τα λειτουργικά κενά.
110 αποσπασμενες νηπιαγωγοι στη β θεσσ/νικης.Περσι 30 ηταν στη διαθεση,φετος ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ TRAVEL σε ολη την περιφερεια Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ.Κατα τα αλλα λειτουργικα κενα και αλλες βλακειες....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:47:13 »

Αποσυνδεδεμένος elialex

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:44:33 πμ »
Μπραβο βρε παιδια πειτε τα! Πραγματικα πνιγομαι! Με τις ........ τους. Καθισα κ μελετησα τα κενα που εδωσαν κ αφαιρεσα τις αποσπασεις. Πηραν ατομα σε νομους που δν ειχαν κενα. Η θεσ/νικη εχει 45 νηπιαγωγους παραπανω. Τα βισματα τους μεσα. Κ εγω ξεροσταλιαζω κ περιμενω. Πιστευω κ εγω οτι θα παρουν μια μικρη φαση ακομα! Φυσικα κ εγω θα ειμαι απ'εξω αφου εχω θεση 1700. Που να το ηξερα προπερσυ οταν σηκωθηκα κ εφυγα γιατι ειδα οτι η πορτα που περιμενα τοσα χρονια ανοιξε. Βλεπω οτι δν εχει μελλον η ιστορια. Κανουν οτι θελουν κ εμεις περιμενουμε. Κανουν λαθη, τα βλεπουμε κ τα δεχομαστε! Κ παλι παρακαλαμε για να παρουμε μια θεση που οντως υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος draminos.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 01:16:46 πμ »
Το Υπουργείο Παιδείας μετά το λάθος που έκανε, έδωσε στη δημοσιότητα εκ νέου τα ονόματα των αναπληρωτών στην Αθμια εκπαίδευση. Αυτή τη φορά ο συνολικός αριθμός είναι αυξημένος καθώς συνολικά οι προσλήψεις έφθασαν τις 1257.

Στη βθμια έγιναν μόλις 184 προσλήψεις και πλέον εχουν απομείνει 559 πιστώσεις με τη μερίδα του λέοντος να ανήκει στη βθμια για την οποια προβλέπονται 600 πιστώσεις περίπου. Δηλαδή από τις πιστώσεις που έμειναν περίπου 400 θα είναι δευτεροβάθμια και 160 αθμια.

Αποσυνδεδεμένος tokasa13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 01:57:55 πμ »
Μένει να δούμε αν επαληθευθεί αυτό!

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:35:37 πμ »
μας εχουν εμπεδωσει για τα καλα την καραμελα των πιστωσεων.... και την αναμασαμε συνεχεια σαν καλα προβατα που ειμαστε!
Παραμυθια της χαλιμας λεω εγω... ας κλεισουν τα σχολεια και σου λεω εγω για ποτε δια μαγειας να βρεθουν οι πιστωσεις!

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 09:51:51 πμ »
μας εχουν εμπεδωσει για τα καλα την καραμελα των πιστωσεων.... και την αναμασαμε συνεχεια σαν καλα προβατα που ειμαστε!
Παραμυθια της χαλιμας λεω εγω... ας κλεισουν τα σχολεια και σου λεω εγω για ποτε δια μαγειας να βρεθουν οι πιστωσεις!

μωρέ αυτοί αν θέλουν μπορούν άνετα να βρούνε παραθυράκια κι από τις πιστώσεις του ΕΣΠΑ.
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος zoi83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 10:29:02 πμ »
μου ειπαν οτι πρωτοβαθμια αιτωλοακαρνανιας θα παρουν κι αλλους νηπιαγωγους αλλα ποσες δεν ξερω. αυτο πιστευω θα γινει και σε αλλες περιοχες. οποτε θα γινει κι αλλη φαση το θεμα ειναι ομως ποσους ακομα θα παρουν συνολικα!

Αποσυνδεδεμένος GOGOKOKO

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 11:24:37 πμ »
Γνωρίζει κανείς αν στους αναπληρωτές γινονται αμοιβαίες μετακινήσεις απο νομό σε νομο.;

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 11:56:06 πμ »
110 αποσπασμενες νηπιαγωγοι στη β θεσσ/νικης.Περσι 30 ηταν στη διαθεση,φετος ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ TRAVEL σε ολη την περιφερεια Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ.Κατα τα αλλα λειτουργικα κενα και αλλες βλακειες....
Πολύ εύστοχο το σχόλιό σου! ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ TRAVEL όντως. Οι εκ τζακίων βουλευτές του πρώην δικομματικού συστήματος υπενθυμίζουν συχνά ότι όλα γίνονται ακόμα και στα αποκαΐδια του ελληνικού κράτους. Η σταυροδότηση στις επόμενες εκλογές μένει να ανακοινωθεί...Πιστοί υπάρχουν! Έχουν φροντίσει οι μπαμπάδες και οι μαμάδες να μεταλαμπαδεύσουν τα ιδεώδη του νεοέλληνα και στα βλαστάρια τους.

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:01:22 μμ »
Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ       
 Ν. ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ       
      ΠΕ60
Α/Α   ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ   ΚΕΝΑ
1   5ο ΚΟΡΙΝΘΟΥ   1
2   11ο ΚΟΡΙΝΘΟΥ   2
3   ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΥ   1
4   ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ   1
5   1ο ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ   1
6   1ο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ   1
7   3ο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ   1
8   3ο ΑΓ. ΘΕΟΔΩΡΩΝ   1
9   4ο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ   1
10   5ο ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ   3
11   ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ   2
12   ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ   1
13   ΑΘΙΚΙΩΝ   1
14   ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ   1
15   2ο ΝΕΜΕΑΣ   1
16   ΑΡΧ. ΚΛΕΩΝΩΝ   2
17   3ο ΖΕΥΓΟΛΑΤΕΙΟΥ   1
18   ΑΣΣΟΥ   1
19   ΒΟΧΑΪΚΟΥ   1
20   ΒΟΧΑΪΚΟΥ   1
21   4ο ΚΙΑΤΟΥ   1
22   5ο ΚΙΑΤΟΥ   1
23   ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ   1
24   ΨΑΡΙΟΥ   1
   ΓΕΝΙΚΑ ΣΥΝΟΛΑ   29

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Β´ φάση αναπληρωτών(ΠΕ60)
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 09, 2013, 12:19:17 μμ »
καλό Οκτώβρη.... και μάλλον όχι με ευχάριστες εξελίξεις....!!

το μονο όπλο των εκπαιδευτικών ειναι η απεργία. μόνο αν μεινουν κλειστά τα σχολεία θα τσούξει!! το θέμα είναι πως και οι μόνιμοι βρίσκονται σε ομηρία.. ποιός να κάνει απεργία εκεί που έχουν φτάσει οι μισθοί και κάθε σπίτι έχει ανάγκη μέχρι κ το τελευταίο ευρώ?? αφήστε δε που η κυβέρνηση ξέρει... απεργία- επιστράτευση!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 717

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.