*

Ψηφοφορία

Θα απεργήσετε στις πενθήμερες επαναλαμβανόμενες απεργίες Σεπτεμβρίου 2013;

Ναι θα απεργήσω μέχρι τέλους
199 (53.4%)
Ναι θα απεργήσω αλλά κάποιες μέρες μόνο
126 (33.8%)
Όχι δεν απεργώ
30 (8%)
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
18 (4.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 371

Η ψηφοφορία έληξε: Νοέμβριος 09, 2013, 10:42:16 πμ

Αποστολέας Θέμα: Συμμετοχή στις πενθήμερες επαναλαμβανόμενες απεργίες Σεπτεμβρίου 2013  (Αναγνώστηκε 163421 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Άντε...
Κάποιοι να χαρούν επιτέλους, αφού θα βάλει η πραγματική κυβέρνηση της χώρας τάξη... ;) ;)
http://www.newsbomb.gr/politikh/story/346614/oysiastiki-apagoreysi-ton-apergion-zita-i-troika

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια στον αγώνα μας...!!!
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ERTA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 636
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παρέστην στην διαδήλωση. Πράγματι από τα μεγάφωνα της συγκέντρωσης διάβαζαν τα υψηλά ποσοστά της συμμετοχής των εκπαιδευτικών ανά ΕΛΜΕ. Όμως θέλω να ρωτήσω κάτι όσους με διαβάζουν και ήταν στην πορεία στο κέντρο της Αθήνας από το Προπύλαια μέχρι την πλατεία Συντάγματος, πιστεύετε πως είχε την προσδοκόμενη συμμετοχή η πορεία; γιατί είχε μεγάλα κενά στην πορεία και δεν ήταν τόσο πυκνός κόσμος...Ήταν πιστεύετε τέτοια η συμμετοχή στην πορεία ανάλογη των μέτρων που ελήφθησαν και που θα ληφθούν σε βάρος των εκπαιδευτικών ; Κι επειδή το συζήτησα και με άλλους παρευρισκόμενους συναδέλφους ,κούναγαν το κεφάλι με σημασία για την όχι και τόσο μεγάλη παρουσία του κόσμου...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Μ Π Ρ Α Β Ο !!!! συνεχίστε           Δ Υ Ν Α Τ Α !!!! 
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Εγώ που ήμουν ΕRΤΑ θεωρώ ότι ήταν μεγάλη η πορεία και είχε είχε συμμετοχή και ανταπόκριση .Τώρα ο καθένας όπως κρίνει και μετρά τη μεγάλη συμμετοχή !! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
ΧΑΜΟΣ !!!!!!! ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Πρέπει το υπουργείο να νιώσει και τη δική μας δύναμη και να μας βρει ενωμένους!!

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Άντε...
Κάποιοι να χαρούν επιτέλους, αφού θα βάλει η πραγματική κυβέρνηση της χώρας τάξη... ;) ;)
http://www.newsbomb.gr/politikh/story/346614/oysiastiki-apagoreysi-ton-apergion-zita-i-troika

Καλό βράδυ και καλή συνέχεια στον αγώνα μας...!!!
Μηπως να ζητουσαν και το 51% του συνολου στις βουλευτικες εκλογες? αλλα εκει δεν τους συμφερει και κυβερνανε με το 26%του συνολου!!
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Και σε μας, έκαναν απεργία συνάδελφοι που είχαν χρόοοονια να απεργήσουν (υποθέτω περισσότερο από ντροπή, αλλά κι έτσι δεν πειράζει...)
 Πρέπει να συνεχίσουμε κι αύριο, συνάδελφοι... δυναμικά... Να μη φανεί σαν πυροτέχνημα!! Τώρα είναι η στιγμή να δείξουμε πυγμή και αλληλεγγύη!!!

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Το πρόγραμμα δράσης των επόμενων ημερών.

Μεταξύ άλλων έχει αποφασισθεί και η λειτουργία κεντρικού απεργιακού ταμείου

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Άκουσα πως ο Κεδίκογλου θα μιλήσει στο STAR και στο MEGA στα βραδυνά δελτία ειδήσεων. Μα καλά, η δουλειά του Κεδίκογλου σαν υφυπουργός είναι να τριγυρίζει τα κανάλια, να παραπληροφορεί, να παραμυθιάζει τον κόσμο και να κατασυκοφαντεί τον κλάδο μας; Δε ντρέπεται λιγάκι, που υποκρίνεται πως νοιάζεται για την Παιδεία και τα παιδιά, αλλά δεν έχει λίγη ευθιξία να παραιτηθεί; Γι' αυτό έχουμε φτάσει μέχρις εδώ.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος spk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Σε μαθητές και δάσκαλους καμία επιείκια,
όλο εξετάσεις γέμισαν τα Νέα δήθεν Λύκεια.

Λουκέτο και απόλυση μου θέλαν τον Ιούλιο,
η ώρα ωσάν να έφτασε για Νέο Κοινοβούλιο.

Θάρρος λίγο αν είχανε θα έπρατταν αντρίκεια,
θα φεύγαν μόνοι τους εψές, έχουμε τόσα δίκια.

Αν είσαι εσύ παιδαγωγός το ανάστημα σου όρθωσε,
για να χουν μέλλον τα παιδιά προχώρα κι επανόρθωσε!

Αποσυνδεδεμένος alexis35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ειδε κανεις στον αλφα κατι για την απεργια; .. απο τις 7 στο κεντρικο δελτιο δεν ειδα τιποτα!!

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 476
    • Προφίλ
καλή συνέχεια στον αγώνα, εδώ που  φτάσαμε δεν πάρχει γυρισμός. Συνάδελφοι μην πτοείστε  από την κατασυκοφάντηση που επιχειρεί η κυβέρνηση. Συνεχίζουμε δυναμικά, ο αγώνας είναι ιερός.

Αποσυνδεδεμένος beacon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μην προσπερνάς όταν μπορείς να βοηθάς....
    • Προφίλ
Άκουσα πως ο Κεδίκογλου θα μιλήσει στο STAR και στο MEGA στα βραδυνά δελτία ειδήσεων. Μα καλά, η δουλειά του Κεδίκογλου σαν υφυπουργός είναι να τριγυρίζει τα κανάλια, να παραπληροφορεί, να παραμυθιάζει τον κόσμο και να κατασυκοφαντεί τον κλάδο μας; Δε ντρέπεται λιγάκι, που υποκρίνεται πως νοιάζεται για την Παιδεία και τα παιδιά, αλλά δεν έχει λίγη ευθιξία να παραιτηθεί; Γι' αυτό έχουμε φτάσει μέχρις εδώ.

Όχι καλέ..... δουλειά του είναι απλά να ξεφτιλίζεται..... έχω "φάει" τον κόσμο στο youtube να βρω σημερινό απόσπασμα από Καμπουράκη-Οικονομέα: ο Κοτσιφάκης επικαλείται το επικαιροποιημένο μνημόνιο3 για να πει για την κατάργηση σχολικών μονάδων και δείχνει το εξώφυλλο που γράφει "European Council" και στο κάτω μέρος υπάρχουν σε φωτό νομίσματα του ευρώ και τα αστεράκια της Ε.Ε.... Το βλέπει ο σούπερ υφυπουργός και τι λέει -ειρωνικά βεβαίως βεβαίως- παιδιά;;; Το εξής άπαιχτο: "Βλέπω το έχετε ζωγραφίσει κιόλας απέξω ε;;;;" Λες και είμαστε παιδιά που ζωγραφίζουν μουστάκια στη Μαρία Αντουανέττα!!!!!!! Ούτε το εξώφυλλο από το μνημόνιο δεν ξέρουν ρε λέμεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!! -Α ρε καημένε..... δε θα βρεθεί κάποιος να ανεβάσει το απόσπασμα να γελάσει το πανελλήνιο;;;;;-
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2013, 08:08:44 μμ από beacon »
"Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω."

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 603
Σύνολο: 617

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.