*

Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιες 2008  (Αναγνώστηκε 106619 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #210 στις: Αύγουστος 27, 2008, 06:48:25 μμ »
Κι εγώ από τηλεόραση και μετά από το σχολείο! Η αλήθεια είναι πως δεν είχα αγωνία για το ποια θα είναι η σχολή αλλά η περιοχή, καθώς, ως παθιασμένη από μικρή να γίνω δασκάλα, είχα δηλώσει μόνο το παιδαγωγικό δημοτικής σε όλες σχεδόν τις περιοχές! Και παρότι ήξερα πως σίγουρα το όνειρό μου ήταν ήδη μπροστά μου...έκανα λες και δεν το περίμενα!  :D :D :D
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #211 στις: Αύγουστος 27, 2008, 07:25:35 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ touristako ;)

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #212 στις: Αύγουστος 27, 2008, 09:49:13 μμ »
Touristako & Eva σας ευχαριστώ..Δεν ξέρω τί θα κάνω ασέπ & πανελλήνιες..μία άσχετη δουλειά..είναι όλα στο μυαλό μου.Το πρόβλημα είναι, ότι αν δώσω Πανελλήνιες με ενδιαφέρει μόνο το Παιδαγωγικό Αθήνας αλλά με τόσο ψηλή βάση..πρέπει να γράψω σχεδόν άριστα σε όλα..
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #213 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:20:05 πμ »
2003
 
 Ήμουν σίγουρη ότι θα περνούσα στην πρώτη μου επιλογή -είχα 2000 μόρια παραπάνω. Δεν είχα καθόλου άγχος. Θυμάμαι εκείνη την ημέρα είχα πάει να αγοράσω κινητό και την ώρα που ήμουν στον Γερμανό με πήρε η μαμά μου και μου είπε τη βάση για τη Φιλολογία Ιωαννίνων και φυσικά τα συγχαρητήριά της!!!
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:12:42 »

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #214 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:37:18 πμ »
2003

Ειχα αρκετα μορια παραπανω και ουσα παντα σιγουρη για τον εαυτο μου ημουν βεβαιη οτι ειχα περασει Φιλολογια οποτε εκεινη την μερα κοιμομουν και επαιρναν τηλ οι φιλεναδες να ρωτησουν και αναγκαστικα ξυπνησα τα ακουσα και το επειβεβαιωσα. Προφανεστατα χαρηκα αλλα επειδη το ειχα σιγουρο ουτε παρτυ εκανα ουτε κανεναν κερασα. ;D

Οσο σκεφτομαι οτι εκεινη την χρονια ολα τα κοριτσια του σχολειου(40 παιδια η Γ λυκειου) θελανε παιδαγωγικο και εγω(η ακαταδεκτη) δε το δηλωσα καν μου ερχεται να χτυπησω το κεφαλι μου στο τοιχο.. Βεβαια, συνεχιζω να πιστευω οτι η Φιλολογια μου ταιριαζει απειρως καλυτερα αλλα αυτα, φιλοι μου, ειναι λαθη..

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #215 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:45:45 πμ »
 Και μένα τότε sirina όλοι το ίδιο μου έλεγαν και όλες οι φίλες μου είχαν δηλώσει Παιδαγωγικό και δεν το έπιασαν κι εγώ ούτε να ακούσω δεν ήθελα. Μόνο για την επαγγελματική αποκατάσταση με πειράζει γιατί περνάω οικονομικό ζόρι αλλά προτιμώ τη φιλολογία. Τώρα όλες τους μου το χτυπάνε, αλλά δεν πειράζει. Όπως έχω ξαναπει όλα για καλό γίνονται!
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος leonigp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #216 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:50:57 πμ »
Πιο συγκινητική ήτσν γισ μένα η μέρα που βγήκσν οι βαθμοί. Περιμέναμε όλοι μαζί στο σχολείο μέχρι αργά το μεσημέρι (ευτυχλως είχαν ανοίξει το θέατρο). Μετά από αυτό ήξερα ότι θα περάσω φιλολογία, και μάλιστα αθήνα, αν και έβαλα και θεσσαλονίκης για σιγουριά και μερικές σχολές ακόμα που με ενδιέφεραν. Κι εγώ πέρασα το 2001 (αν και τα αφιερώματα στον Καζαντζίδη δεν τα θυμάμαι). Πολύ συγκινητική ήταν η ώρα που είδαμε όλοι μαζί σε ποια σχολή είχαμε περάσει ονομαστικά και με τί σειρά. Θυμάμαι μια συμμαθήτρια είχε τρελαθεί γιατί δε θυμόταν αν είχε βάλει πρώτη τη θεολογία ή το μεσογειακών σπουδών (ευτυχώς για την ίδια το δεύτερο). Ήταν η στιγμή που περίμενα από το δημοτικό, μέτραγα τα χρόνια και μου φαινόταν τόσο μακρινό το 2001 (ούτε σκέψη να περάσω με τη δεύτερη με τις τότε δέσμες  ;D).
Από πολλές έχω ακούσει να μετανιώνουν, αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι μου πάει η φιλολογία καλύτερα.

Υ.Γ. γεροντική άνοια: έβλεπα με τέτοια λύσσα κάντι-κάντι και να μη θυμάμαι πια τους χαρακτήρες καθαρά.

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #217 στις: Αύγουστος 30, 2008, 12:52:21 πμ »
Το αστειο ειναι οτι απο 20 κοριτσια καμια δεν επιασε το παιδαγωγικο και εγω που το πιανα απαξιουσα. ;D

Το αστειο ειναι οτι 10 φορες να ζουσα παλι το ιδιο θα εβαζα(εκτος αμα μπορουσα να γυρισω πισω και να θυμαμαι) οποτε θα εβαζα παιδαγωγικο, μετα θα σπουδαζα και φιλολογια και ουτε γατα ουτε ζημια..

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #218 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 02:53:25 πμ »
Αύγουστος 2002...

Είχα επιστρέψει στο σπίτι από μια συναυλία (ξέρετε, αυτές τις ωραίες καλοκαιρινές συναυλίες κάτω απ'  το αυγουστιάτικο φεγγάρι) όταν έμαθα ότι οι βάσεις επρόκειτο να ανακοινωθούν το επόμενο πρωί... Ξημέρωσε, λοιπόν, η επόμενη μέρα, αλλά λίγο η κούραση της προηγούμενης βραδιάς, λίγο που κοιμάμαι βαριά, κατάφερα να ξυπνήσω λίγο πριν δείξει στην τηλεόραση τη βάση της φιλολογίας του ΑΠΘ που είχα πρώτη επιλογή... Ωραίες εποχές τότε... Ούτε ΑΣΕΠ σκεφτόμουν, ούτε τίποτα... Ωραίες εποχές...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #219 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 01:05:19 μμ »
ξερετε αν υπαρχουν καπου (βιβλια,διαδικτυο) συγκεντρωμενα θεματα και απαντησεις των φιλολογικων των πανελληνιων των προηγουμενων ετων;

Αποσυνδεδεμένος elena.p

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #220 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 05:59:17 μμ »
Μπορείς να τα βρεις εύκολα από τα site διαφόρων φροντιστηρίων: ένα από αυτά είναι: www.theorima.gr. Αριστερά στη σελίδα του γράφει "θέματα εξετάσεων" από το 1999-2008.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #221 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 06:05:37 μμ »
σε ευχαριστω πολυ elena.p !  :)
πολυ ευχρηστο λινκ.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #222 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 08:49:55 μμ »
εγω που λετε τις βασεις τις εμαθα απο την τηλεοραση πολυ χαλαρα...δεν ειχα καθολου αγωνια γιατι ημουν σιγουρη οτι επιανα την πρωτη επιλογη μου οσο κι αν ανεβαινε,δλδ φιλολογια θεσσαλονικης που ειχα φαγωθει τοτε(αχχχ και να ξερα τι με περιμενε....!)μαλιστα ειχαμε βρει και το σπιτι και το ειχαμε νοικιασει 2 μηνες πριν...ναι ναι...βεβαια στο τελευταιο εφταιγε η μητερα μου με το αγχος της..πιστευε πως δεν θα βρισκαμε καλο σπιτι μετα που θα βγαιναν οι βασεις...και ετσι βρηκαμε ενα σπιτι ¨ευκαιρια¨500 ε τον μηνα!! ???αυτα τα λιγα :)

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες 2008
« Απάντηση #223 στις: Σεπτέμβριος 22, 2008, 10:39:00 μμ »
Ψάχνω πληροφορίες για μαθητή που έχει χρόνια ασθένεια (σακχαρώδη διαβήτη) όσον αφορά την εισαγωγή στα πανεπιστήμια της χώρας χωρίς εξετάσεις.
Ξέρει κανείς εγκύκλιο που να αναφέρει σχετικά;
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 715
Σύνολο: 718

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.