*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013  (Αναγνώστηκε 67747 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Geo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #112 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:41:04 μμ »
Το θέμα είναι τι προτεραιότητες έχει μία κυβέρνηση. Ας αγοράσει μία φρεγάτα λιγότερη κι ας πάρει εκπαιδευτικούς στα σχολεία. Ας μη χαρίσει τα χρέη στους Λάτσηδες, τους Βαρδινογιάννηδες και τους Μπόμπολες κι ας πάρει προσωπικό και φάρμακα στα νοσοκομεία.

Μάλιστα, δεν υπάρχει διαφωνία σε αυτό που γράφεις. Απλά αυτό δεν είναι απάντηση στην ερώτηση μου...

Εκτός εάν εννοείς ότι το άλλο (το οποιοδήποτε) πολιτικό σχήμα θα βάλει σαν προτεραιότητα την παιδεία... Εάν εννοείς κάτι τέτοιο γιατί δεν το λες ξεκάθαρα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:39 »

Αποσυνδεδεμένος TESY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #113 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:45:26 μμ »
Μπράτης (πριν 2 ώρες):

Οι προσλήψεις δεν γίνονται,δυστυχώς, με βάση τα κενά που υπάρχουν,αλλά με βάση τις πιστώσεις που διατίθενται.Έχω γράψει πολλές φορές ,πριν τη χθεσινή φάση ,ότι οι πιστώσεις για προσλήψεις γενικής ήταν περίπου 100.Τώρα σχεδόν εξαντλήθηκαν.Μόνο από το ΕΣΠΑ μένουν.

Και παρακάτω σε ερώτηση για τους νηπιαγωγούς: Όταν θα ξέρω κάτι σίγουρο θα σας πω...ρωτάω συνεχώς..δεν σας ξεχνάω!
[/quote             

Οριστε που γκρινιάζουμε,δε μας ξεχναει ο ανθρωπος,μας συμπονά....Είμαστε ριγμένοι τοπε κιο Καψαλακης...Α ρε δούλεμα που πέφτει....

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #114 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 10:57:25 μμ »
Μάλιστα, δεν υπάρχει διαφωνία σε αυτό που γράφεις. Απλά αυτό δεν είναι απάντηση στην ερώτηση μου...

Εκτός εάν εννοείς ότι το άλλο (το οποιοδήποτε) πολιτικό σχήμα θα βάλει σαν προτεραιότητα την παιδεία... Εάν εννοείς κάτι τέτοιο γιατί δεν το λες ξεκάθαρα;
Ε, να, το λέω ξεκάθαρα. Δε νομίζω ότι είναι όλοι ίδιοι.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Geo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #115 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:08:20 μμ »
Ε, να, το λέω ξεκάθαρα. Δε νομίζω ότι είναι όλοι ίδιοι.

ΟΚ, νομίζεις λοιπόν ότι με διαφορετική κυβέρνηση θα αλλάξουν οι προτεραιότητες...

Μάλιστα, αυτό είναι μια απάντηση συγκεκριμένη...

Ίσως το δούμε στο μέλλον αυτό εάν εννοείς τον ΣΥΡΙΖΑ (αυτόν που έχει πάρει τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ οι οποίοι προφανώς μετανόησαν για τα λάθη του παρελθόντος). Εάν εννοείς για αυτούς που μπουζουριάσανε σήμερα... το αφήνω ασχολίαστο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:39 »

Αποσυνδεδεμένος Black-eyed

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #116 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:16:04 μμ »
Geo75 αν σαν λαός ήμασταν πιο πολιτικοποιημένοι, και δεν βλέπαμε τις εκλογές (τις όποιες εκλογές) μόνο σαν αγγαρεία, στηριζόμενοι στο "τι ψηφίζει η οικογένεια μου" ή "τι με συμφέρει στην δουλειά μου" ενώ παράλληλα δεν έχουμε ιδέα για τα πεπραγμένα κάθε παράταξης και κάθε κομματικού προσώπου, τότε τα πράγματα θα ήταν λίγο καλύτερα.


Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #117 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:19:56 μμ »
 Αν και δεν θέλω να συνεχίσω το off-topic, απλά θα πω οτι αν υπάρχει κάποιος πολιτικός που θα έχει ως προτεραιότητα να υπηρετήσει το λαό και όχι άλλα συμφέροντα, είναι ευπρόσδεκτος! Τέτοιον μέχρι στιγμής δεν είδα, απλά υπάρχουν λύσεις της μορφής "το μη χείρον βέλτιστον"!
  

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 28, 2013, 11:30:54 μμ »
Καλοί πολιτικοί υπάρχουν σχεδόν παντού, αρκεί να ξέρεις πού να τους ψάξεις!
Ίσως το δούμε στο μέλλον αυτό εάν εννοείς τον ΣΥΡΙΖΑ (αυτόν που έχει πάρει τους ΠΑΣΟΚΟΥΣ οι οποίοι προφανώς μετανόησαν για τα λάθη του παρελθόντος). Εάν εννοείς για αυτούς που μπουζουριάσανε σήμερα... το αφήνω ασχολίαστο.
Καλά, το τελευταίο το αφήνω κι εγώ ασχολίαστο.
Δε σου λέω ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα μας σώσει, αλλά πιστεύω ότι ένας λαός πρέπει να έχει στόχους και να προσπαθεί να τους πετύχει μέσω της ψήφου του. Θέλει ο λαός να γίνουν στην εκπαίδευση κάποια πράγματα. Ποιος του τα υπόσχεται; Ο Α. Εντάξει. Αν ο Α δεν τα κάνει πράξη τον διώχνει κι φέρνει το Β. Κι αυτό μέχρι να πετύχει τους στόχους του. Όταν όμως ένας λαός πιστεύει μοιρολατρικά ότι όλοι είναι ίδιοι κι όοοοοοοτι και να κάνει δεν μπορεί να αλλάξει τη μοίρα του τότε ποιον θα επιλέξει... Τον παλιό, αυτόν που ξέρει καλύτερα. Αυτόν ξέρει αυτόν εμπιστεύεται. :-\
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Geo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Άντε να δούμε τι θα δούμε...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 12:25:01 πμ »
Αν και δεν θέλω να συνεχίσω το off-topic, απλά θα πω οτι αν υπάρχει κάποιος πολιτικός που θα έχει ως προτεραιότητα να υπηρετήσει το λαό και όχι άλλα συμφέροντα, είναι ευπρόσδεκτος! Τέτοιον μέχρι στιγμής δεν είδα, απλά υπάρχουν λύσεις της μορφής "το μη χείρον βέλτιστον"!

Αυτή είναι και εμένα η άποψη μου. Κλείνω λοιπόν το off-topic λέγοντας οτι δεν νομίζω να αλλάξει τίποτα με οποιαδήποτε κυβέρνηση γιατί δεν υπάρχει πολιτικός σαν τον απο πάνω. 

Αποσυνδεδεμένος helenintza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κ τωρα?τι θα γινει τωρα????
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #120 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 08:25:17 πμ »
μιλωντας απο χθες με δικα μου ατομα που ειναι εξω σπο το χωρο και απο το χορό κ ξερουν αυτα που τους λεω εγω..σαν επιβεβαιωση της καταστασης κ θελοντας να με ταρακουνησουν να μην καθομαι να περιμενω κ να βαζω την ζωη μου στην ακρη μου ειπαν τοεξης...δικιο αλλα σκληρο...δεν εχω ακουσει καποιο κλασσικο νηπιαγωγειο να ειναι κλειστο..μεχρι της 12.30 εστω...πανε τα παιδακια σχολειο..τηνν υποχρεωτικη εκπαιδευση..πανε..αντε να ναι μετρημενα σε κανα  χωριο κλασσικο νηπιαγωγειο κλειστο...το ολοημερο ειναι μια παροχη...ψηφισμενη μεν..αλλα παροχη...τα προνηπια δεν ειναι υποχρεωτικα..οποτε αφου οντως λεφτα δεν υπαρχουν ...απο που θα κοψει ?απο παροχη...εσεις ειστε η παροχη..το ολοημερο...θα μου πεις γιατι πηρε δασκαλους απο εσπα για ολοημερο..γιατιγουσταρε ο υπουργος να ανοιξει τα ολοημερα στην υποχρεωτικη εκπαιδευση..που ειναι ολες οι ταξεις υποχρεωτικες...γαιτι δεν αγγιξε καποιες περιοχες καθολου? διοτι σε αυτες που αγγιξε ηθελε να εχει κοσμο ικανοποιημενο για τις εκλογες που θα ρθουν καποια στιγμη, για να δυσφημισει καποιους αλλους στις περιοχες που δεναγγιξε ωστε να μην κερδισουν ψηφους στις επερχομενες εκλογες..που καποια στιγμη θα ρθουν..ειναι πολιτικο το ζητημα..οικονομικο...μα οχι εκπαιδευτικο...παρε τηλεφωνο τον υπουργο κ ζητα του το λογο που δεν πηρε νηπιαγωγους κ πηρε μονο δασκαλους..οσο γρηγοροτερα το παρεις αποφαση τοσο καλυτερο για σενα...ετσι μου ειπαν...σκληρο που το ακουγα..δεν ειχα επιχειρηματα να αντικρουσω...μμονο να στεναχωριεμαι που μαλλον αυτη θα ειναι η πορεια των νηπιαγωγειων...  οποτε το εραψα κ βυθιστηκα στη στεναχωρια μου.. :-X :-X

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #121 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:19:36 πμ »
Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία; Επειδή το έχω δει αρκετές φορές γραμμένο από πολλούς, τι εννοείται να είμαστε προσεχτικοί στην κάλπη;

Πιστεύει κανείς οτι με άλλο πολιτικό σχηματισμό θα τρέχουν οι φάσεις σωστά, θα διορισθούν εκπαιδευτικοί, θα αναβαθμιστεί η παιδεία κλπ κλπ;

Δεν υποστηρίζω την τρέχουσα κυβέρνηση, σκ@τ@ τα έχει κάνει.

Ναι. Το πιστευω εγω και πιστεψε το και εσυ αν θελεις να αλλαξεις τη ζωη σου
Κοιτα λιγο γυρω σου... Οι μονοι που δεν εχουν πειραχτει ειναι αστυνομικοι, ειδικοι φρουροι, λιμενικοι, κτλ.  Εκει ουτε συγχωνευσεις, ουτε διαθεσιμοτητες, ουτε απολυσεις, ουτε ΤΙΠΟΤΑ.
Μεχρι και ενα ΕΠΟΠ πληρωνεται πολυ περισσοτερο απο εναν (καημενο οπως τον καταντησανε) εκπαιδευτικο που εχει φαει τα χρονια του στα θρανια
Ολα ειναι θεμα πολιτικης να το ξερεις. Οπως επισης να ξερεις οτι λεφτα υπαρχουν, αλλα τα δινουν εκει που θελουν. Μην ακους τιποτα αλλο

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #122 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 09:46:06 πμ »
Όχι πολιτικές και  δη κομματικές συζητήσεις. Το θέμα σας είναι "Γ'φάση αναπληρωτών ΠΕ60 2013"

Καλή Κυριακή σε όλους σας,
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος fyskoz68

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #123 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 10:14:31 πμ »
Μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία; Επειδή το έχω δει αρκετές φορές γραμμένο από πολλούς, τι εννοείται να είμαστε προσεχτικοί στην κάλπη;

Πιστεύει κανείς οτι με άλλο πολιτικό σχηματισμό θα τρέχουν οι φάσεις σωστά, θα διορισθούν εκπαιδευτικοί, θα αναβαθμιστεί η παιδεία κλπ κλπ;

Δεν υποστηρίζω την τρέχουσα κυβέρνηση, σκ@τ@ τα έχει κάνει.

  Αφού δεν αντιδρούμε με άλλο τρόπο, όπως τέλως πάντων μπορεί κάποιος, καλό είναι όταν σηκωνόμαστε από τον καναπέ τη μέρα των εκλογών να προσέχουμε τι ψηφίζουμε, γιατί αργότερα μας λένε ότι υποστηρίζουμε την κυβέρνηση και το πρόγραμμά της.

Αποσυνδεδεμένος evdokia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ελπίζω τίποτα,δεν φοβάμαι τίποτα,έχω ξενερώσει
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #124 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 02:38:56 μμ »
Να δεις τι σου 'χω για μετά.. που λέει και ο Μαχαιρίτσας. Μπορεί να χαρακτηριστώ off topic αλλά κρίνω σημαντικό να σας παραθέσω τα λόγια του Καψαλάκη απο σημερινή ανακοίνωσή του στο fb...

Έχω προβληματιστεί αρκετά τις τελευταίες ημέρες και συγκεκριμένα μετά και τις προχθεσινές προσλήψεις αναπληρωτών.
.... Γιατί φοβάμαι συνάδελφοι ότι οι διορισμοί είναι ευκαιριακοί και οδηγούμαστε σταδιακά στην κατάργηση εκατοντάδων οργανικών θέσεων τόσο στα ολοήμερα σχολεία, όσο και στα τμήματα ένταξης, με πολλαπλές απώλειες. ... Μάλιστα από αύριο αρκετοί μόνιμοι που υπηρετούν σε ολοήμερα θα βγουν υπεράριθμοι, ψάχνοντας σχολεία, αφού στις θέσεις τους τοποθετούνται υποχρεωτικά αναπληρωτές. Συνάδελφοι… Φοβάμαι ότι οδηγούμαστε σταδιακά στην κατάργηση των οργανικών θέσεων στα παραπάνω τμήματα. Αυτό θα σημαίνει ότι για πολλά πολλά χρόνια δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί στην εκπαίδευση και οι αδιόριστοι συνάδελφοι θα εργάζονται πλέον ευκαιριακά, είτε μέσω ΕΣΠΑ (όσο υπάρχει), είτε μέσω ΟΑΕΔ (θα το γευτούμε και αυτό το φρούτο φέτος). Είναι ερωτήματα και πρώτες (άτακτες) σκέψεις, που ίσως θα πρέπει να μας απασχολήσουν ως κλάδο από δω και πέρα… Μπορεί οι θέσεις μας να μη χαθούν εν μία νυκτί, όπως έγινε στη Β/θμια, αλλά ήδη χάνονται σταδιακά, αφού φαίνεται να εξελίσσεται ένα πρόγραμμα που έχει ξεκινήσει από το 2010 (λέγε με Διαμαντοπούλου) και δεν ξέρουμε πότε θα ολοκληρωθεί….


Όπως καταλαβαίνεται εμμέσως πλην σαφώς ο Καψαλάκης μας λέει πως τα προγράμματα του ΟΑΕΔ αφορούν τα δημόσια σχολεία, είναι δεδομένο για την Ειδική Αγωγή αλλά αναμένουν τέτοιους διορισμούς και στην Γενική. Και φυσικά οι πρώτοι που θα το δοκιμάσουν είμαστε εμείς οι Νηπιαγωγοί. Πλέον δεν πρόκειται για σενάρια καταστροφολογίας. Να σας θυμήσω πως δέχτηκα επίθεση από τον Μπράττη όταν του το σχολιάσα αλλα ποτέ δεν μου ανταπάντησε λέγοντας ότι δεν ισχύει αυτό. Το ξέρουν εδώ και καιρό πως τα κενά στα νηπιαγωγεία θα καλυφθούν μέσω των Κοινοφελών Προγραμμάτων του ΟΑΕΔ και δεν κάνουν τίποτα. Ίσως όταν (μάλλον από την επόμενη σχολική χρονιά) αγγίξει και τους δασκάλους, τότε να ενδιαφερθούν. Επίσης κάποιος είχε αναφέρει την κατάργηση των οργανικών θέσεων, ε ναι λοιπόν είμαστε πρό των πυλών.. ας τα δουν λοιπόν οι μόνιμοι!!!!!!

Μετά από αυτό ποιός περιμένει Γ' Φάση; ..αλλωστε από πιστώσεις τελειώσαμε, αλλά εχουν καβάτζα το ΕΣΠΑ για του δασκάλους κ το προγραμμα του ΟΑΕΔ για εμάς, φυσικά δεν χρειάζεται να επισημάνω για μια ακόμα φορά τον μισθό (για το προγραμμα του ΟΑΕΔ) και τα κριτήρια πρόσληψης... Κρίμα τα ξενιτέματά μας, τα διαβάσματά μας και τους ΑΣΕΠ που δώσαμε........

Αποσυνδεδεμένος Tasoula Fazzoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά,τα ζώα,τα ταξίδια,τη μουσική!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών ΠΕ60- 2013
« Απάντηση #125 στις: Σεπτέμβριος 29, 2013, 03:30:04 μμ »
Να δεις τι σου 'χω για μετά.. που λέει και ο Μαχαιρίτσας. Μπορεί να χαρακτηριστώ off topic αλλά κρίνω σημαντικό να σας παραθέσω τα λόγια του Καψαλάκη απο σημερινή ανακοίνωσή του στο fb...

Έχω προβληματιστεί αρκετά τις τελευταίες ημέρες και συγκεκριμένα μετά και τις προχθεσινές προσλήψεις αναπληρωτών.
.... Γιατί φοβάμαι συνάδελφοι ότι οι διορισμοί είναι ευκαιριακοί και οδηγούμαστε σταδιακά στην κατάργηση εκατοντάδων οργανικών θέσεων τόσο στα ολοήμερα σχολεία, όσο και στα τμήματα ένταξης, με πολλαπλές απώλειες. ... Μάλιστα από αύριο αρκετοί μόνιμοι που υπηρετούν σε ολοήμερα θα βγουν υπεράριθμοι, ψάχνοντας σχολεία, αφού στις θέσεις τους τοποθετούνται υποχρεωτικά αναπληρωτές. Συνάδελφοι… Φοβάμαι ότι οδηγούμαστε σταδιακά στην κατάργηση των οργανικών θέσεων στα παραπάνω τμήματα. Αυτό θα σημαίνει ότι για πολλά πολλά χρόνια δεν θα γίνουν μόνιμοι διορισμοί στην εκπαίδευση και οι αδιόριστοι συνάδελφοι θα εργάζονται πλέον ευκαιριακά, είτε μέσω ΕΣΠΑ (όσο υπάρχει), είτε μέσω ΟΑΕΔ (θα το γευτούμε και αυτό το φρούτο φέτος). Είναι ερωτήματα και πρώτες (άτακτες) σκέψεις, που ίσως θα πρέπει να μας απασχολήσουν ως κλάδο από δω και πέρα… Μπορεί οι θέσεις μας να μη χαθούν εν μία νυκτί, όπως έγινε στη Β/θμια, αλλά ήδη χάνονται σταδιακά, αφού φαίνεται να εξελίσσεται ένα πρόγραμμα που έχει ξεκινήσει από το 2010 (λέγε με Διαμαντοπούλου) και δεν ξέρουμε πότε θα ολοκληρωθεί….


Όπως καταλαβαίνεται εμμέσως πλην σαφώς ο Καψαλάκης μας λέει πως τα προγράμματα του ΟΑΕΔ αφορούν τα δημόσια σχολεία, είναι δεδομένο για την Ειδική Αγωγή αλλά αναμένουν τέτοιους διορισμούς και στην Γενική. Και φυσικά οι πρώτοι που θα το δοκιμάσουν είμαστε εμείς οι Νηπιαγωγοί. Πλέον δεν πρόκειται για σενάρια καταστροφολογίας. Να σας θυμήσω πως δέχτηκα επίθεση από τον Μπράττη όταν του το σχολιάσα αλλα ποτέ δεν μου ανταπάντησε λέγοντας ότι δεν ισχύει αυτό. Το ξέρουν εδώ και καιρό πως τα κενά στα νηπιαγωγεία θα καλυφθούν μέσω των Κοινοφελών Προγραμμάτων του ΟΑΕΔ και δεν κάνουν τίποτα. Ίσως όταν (μάλλον από την επόμενη σχολική χρονιά) αγγίξει και τους δασκάλους, τότε να ενδιαφερθούν. Επίσης κάποιος είχε αναφέρει την κατάργηση των οργανικών θέσεων, ε ναι λοιπόν είμαστε πρό των πυλών.. ας τα δουν λοιπόν οι μόνιμοι!!!!!!

Μετά από αυτό ποιός περιμένει Γ' Φάση; ..αλλωστε από πιστώσεις τελειώσαμε, αλλά εχουν καβάτζα το ΕΣΠΑ για του δασκάλους κ το προγραμμα του ΟΑΕΔ για εμάς, φυσικά δεν χρειάζεται να επισημάνω για μια ακόμα φορά τον μισθό (για το προγραμμα του ΟΑΕΔ) και τα κριτήρια πρόσληψης... Κρίμα τα ξενιτέματά μας, τα διαβάσματά μας και τους ΑΣΕΠ που δώσαμε........

Μπραβο,συναδελφε,εχεις απολυτο δικιο.
Αλλα,τωρα ολοι χαρηκανε,βρηκαν δουλεια,ξεχνανε τα προβληματα........

Θα ερθουν ολα....
Σιγα-σιγα,ξερουν αυτοι πώς μας τα πασαρουν............

Κανονικα δουλικα αλλωστε........  :-[
Ποτέ μην αφήνεις για αύριο αυτό που μπορείς να κάνεις σήμερα...Η ζωή είναι μικρή!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.