*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Εξ αποστάσεως στην Εκπαιδευτική Ψυχολογία (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 19416 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μεταπτυχιακό Εξ αποστάσεως στην Εκπαιδευτική Ψυχολογία (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πρόκειται για έναν νέο τομέα στα εξ αποστάσεως προγράμματα του πανεπιστήμιου Λευκωσίας, που θα λειτουργήσει φέτος για πρώτη χρονιά, παρόλο που ειπώνεται από πέρσυ!!! Για να ακούσουμε απόψεις απο αυτούς που πήραν απόφαση να το κάνουν!!! έγινα δεκτή στο πρόγραμμα και με ενδιέφερε να το συζητήσουμε
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μπορείς να μου πεις πόσο είναι το κόστος του συγκεκριμένου μεταπτυχιακού;;ψάχνω και εγω ένα πάνω σε αυτη την κατεύθυνση

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να σε ενημερώσω πως η προκαταβολή για το μεταπτυχιακό είναι 455 ευρώ (μου είπαν ότι πρέπει να τα δώσουμε το συντομότερο δυνατό για να κατοχυρώσουμε τη θέση) και αφαιρείται από το τελικό ποσό των 5900 ευρώ. Η αποπληρωμή των δόσεων γίνεται μηνιαία , ανάλογα με το πόσα μαθήματα έχεις επιλέξει κάθε τετράμηνο. Το κάθε μάθημα κοστίζει 500-600 ευρώ. Κάθε τετράμηνο είναι στην δική μου οικονομική και χρονική ευχέρεια να επιλέξω το λιγότερο ένα και το περισσότερο 4 μαθήματα.Έχω την δυνατότητα να πραγματώσω τις σπουδές από ένα μέχρι 4 χρόνια. Έτσι για παράδειγμα αν επιλέξω σε ένα τετράμηνο δύο μαθήματα τότε θα πληρώνουμε ισόποσες μηνιαίες δόσεις για τέσσερις μήνες του συγκεκριμένου αθροιστικού ποσού των δύο μαθημάτων.

Δεν παρέχονται συγγράμματα , παρά μόνο σημειώσεις στο ηλεκτρονικό δίκτυο, επικοινωνία με τους καθηγητές και πρόσβαση σε βιβλιοθήκες!!! ( κάτι που με προβληματίζει)
οι εξετάσεις των μαθημάτων γίνονται και στην Θεσσαλονίκη , στο Hlektra Hotel
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
5.900?? :o :o :o :o :o :o :o :o όπως μου ήρθε έτσι μου έφυγε...

Αποσυνδεδεμένος venetiagian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Καλησπέρα!Σκέφτομαι να κάνω κι εγώ αίτηση για τη σχολική ψυχολογία.... αυτό που πρόσεξα στο αναλύτικό πρόγραμμα είναι ότι έχει πρακτική άσκηση... η αλήθεια είναι ότι με προβληματίζει αυτό λιγάκι... βέβαια όταν πήρα τηλ μου είπαν ότι θα υπάρξει καθοδήγηση από το πανεπιστήμιο ....  και ευτυχώς που πήρα τηλ γιατί θα έκανα αίτηση στην εκπαιδευτική!Με ποιον τρόπο από τους τρεις προτιμήσατε να κάνετε αίτηση εγγραφης;;; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος venetiagian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Κάτι ακόμα!Γιατί επιλέξατε εκπαιδευτική ψυχολογία;

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Oύτως η άλλως κατεύθυνση επιλέγεις αργότερα. Ο κοινός κορμός είναι ίδιος. Κι εγώ σχολική ψυχολογία θα επιλέξω.
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος venetiagian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Σ ευχαριστώ.... στο τηλ μου είπαν ότι είναι διαφορετικά... ίσως δεν αντιλήφθηκε η μια την άλλη.

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Διαφορετικό τίτλο παίρνεις, κι εγώ αίτηση για σχολική έκανα.
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Παιδιά, ξέρετε ως πότε είναι οι αιτήσεις; Αν κάνουμε τώρα αίτηση θα μας δεχτούν στο εαρινό εξάμηνο; Και η πρακτική θα γίνει στην Κύπρο ή σε συνεργαζόμενους φορείς εδώ; Πολύ ενδιαφέρον μεταπτυχιακό, πράγματι.

Αποσυνδεδεμένος venetiagian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Και τώρα να κάνεις αν δε γίνεις άμεσα δεκτός μπορεί να γίνεις για το εαρινό εξάμηνο.

Αποσυνδεδεμένος ftsiotsi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Νομίζω ότι αν κάνεις αίτηση τώρα θα μπείς, στο τετράμηνο που ξεκινάει το φεβρουάριο. Είναι πραγματικά πολυ ενδιαφέρον παιδιά και αρκετά απαιτητικό!!! Ωστόσοι προς το παρόν τουλαχιστον οι καθηγητές είναι άψογοι απέναντι μας. Η πρακτική μπορεί να γίνει όπου θέλει ο καθένας.
"ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής. Κι όταν πια του διευκολύνει το πέρασμα, αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί, ενθαρρύνοντας τον μαθητή του να φτίαξει δικές του γέφυρες"
(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος venetiagian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Να σε ρωτησω κάτι ακόμα; Γράφω την έκθεση προσωπικών κ ερευνητικών στόχων και γράφω ότι θέλω να κάνω αίτη στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα της σχολικής ψυχολογίας... μήπως επειδή επιλέγουμε μετά την κατεύθυνση θα πρέπει να αναφέρω την εκαπιδευτική ψυχολογία;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 726
Σύνολο: 729

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.