*

Αποστολέας Θέμα: Λήμνος  (Αναγνώστηκε 11042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 06, 2014, 07:57:43 μμ »
δευτεροβαθμια:  β' λεσβου που παρουσιαζόμαστε?
Στη Μυτιλήνη, εκτός αν σας πούνε κάτι διαφορετικό από τη δευτεροβάθμια! Πάρτε τηλέφωνο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λήμνος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:06:28 »

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 14, 2015, 12:26:50 μμ »
Στη Μυτιλήνη, εκτός αν σας πούνε κάτι διαφορετικό από τη δευτεροβάθμια! Πάρτε τηλέφωνο.
Συγγνώμη, αν κάποιος προσληφθεί αναπληρωτής στη Λήμνο, θα περάσει πρώτα από Μυτιλήνη; Έξοδα βρε παιδιά. Εισιτήρια, διανυκτέρευση... δεν μπορώ να το πιστέψω
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος _emily_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λύκος μαύρος και λιγνός...του πατέρα του καημός...
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 14, 2015, 12:59:12 μμ »
Εγώ πάντως φέτος που ήρθα αναπληρώτρια (πρωτοβάθμια) στη Λήμνο δε χρειάστηκε να περάσω από Μυτιλήνη. Ήρθα κατευθείαν Λήμνο στο σχολείο... και από ό,τι ξέρω και συνάδελφοι δευτεροβάθμιας ήρθαν κατευθείαν εδώ.
Λύκος μαύρος και λιγνός...του πατέρα του καημός...

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 14, 2015, 02:47:41 μμ »
Εγώ πάντως φέτος που ήρθα αναπληρώτρια (πρωτοβάθμια) στη Λήμνο δε χρειάστηκε να περάσω από Μυτιλήνη. Ήρθα κατευθείαν Λήμνο στο σχολείο... και από ό,τι ξέρω και συνάδελφοι δευτεροβάθμιας ήρθαν κατευθείαν εδώ.
Μερσί! (ουφ είπα κι εγώ)
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Λήμνος
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:06:28 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 14, 2015, 07:32:01 μμ »
Ναι, ισχύει αυτό, αλλά άτυπα. Αν και δεν υπάρχει πλέον γραφείο στη Λήμνο, σε συνεννόηση με τη δευτεροβάθμια σου λένε σε ποιο σχολείο να πας να παρουσιαστείς. Απλά παίρνεις τηλέφωνο στη δευτεροβάθμια Λέσβου και σε κατευθύνουν!

Αποσυνδεδεμένος ioyaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 15, 2015, 12:55:02 πμ »
θα παρουσιαστείς στο γυμνάσιο Μύρινας, στη Λήμνο. Εκεί είναι και η θέση, αν είσαι ο/η φιλόλογος που περιμένουν απο τον Ιανουάριο. Εκεί θα υπογράψεις, εκεί θα γίνουν όλα. Καλά είναι. Είναι πολύ εξυπηρετικοί και ευγενικοί όλοι

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 15, 2015, 12:35:45 μμ »
Μερσί! (ουφ είπα κι εγώ)

Truth, θα παρουσιαστειίς στο Γυμνάσιο Μύρινας στο Γιώργο.  αυτο που θα σε συμβούλευα ειναι να προςέξεις τις αρπαχτές που κοιταζουν να κανουν οι Λημνιοι... Αρκετοι φροντίζουν να σε κλέψουν σε κοινόχρηστα, ρευμα. Μια φίλη μου ανακάλυψε πως πλήρωνε το ρευμα και του σπιτονοικοκύρη της. Στο ρολόι της ο σπιτονοικοκύρης χρέωνε το ρεύμα του. Μιλαμε πολυ κλεψιμο. Γενικώς να προσέξεις τις εξτρα χρεώσεις.

Κλιμάκιο της Αθήνας είναι να ρθουν στη Λημνο και θα γεμίσουν τα ταμεία από εσοδα.... Χαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος Truth

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κατεχόμενη Ελλάδα
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 15, 2015, 12:56:09 μμ »
Truth, θα παρουσιαστειίς στο Γυμνάσιο Μύρινας στο Γιώργο.  αυτο που θα σε συμβούλευα ειναι να προςέξεις τις αρπαχτές που κοιταζουν να κανουν οι Λημνιοι... Αρκετοι φροντίζουν να σε κλέψουν σε κοινόχρηστα, ρευμα. Μια φίλη μου ανακάλυψε πως πλήρωνε το ρευμα και του σπιτονοικοκύρη της. Στο ρολόι της ο σπιτονοικοκύρης χρέωνε το ρεύμα του. Μιλαμε πολυ κλεψιμο. Γενικώς να προσέξεις τις εξτρα χρεώσεις.

Κλιμάκιο της Αθήνας είναι να ρθουν στη Λημνο και θα γεμίσουν τα ταμεία από εσοδα.... Χαχαχα.
όχι, δεν περιμένουν εμένα. Πάντως αυτό με το κοινόχρηστο ρεύμα το συνάντησα και στη Μυτιλήνη. Έπαθα σοκ. Και κοινόχρηστο και με έκλεψαν, όπως λες. Αρνούνταν να μου δείξει και το λογαριασμό... Μέσα 3 μήνες άλλαξα σπίτι πηγαίνοντας σε άλλο στο κέντρο της πόλης και το ρεύμα το είχαμε κοινό τα 2 διαμερίσματα (το δικό μου αποθήκη 15 τμ ήταν βασικά) και το μαγαζί από κάτω. Το δε μαγαζί όλη τη νύχτα άφηνε αναμμένη την ταμπέλα. Είχαμε κοινό και το νερό και το πλήρωνε ο μαγαζάτορας αλλά μια φορά ξέχασε να το πληρώσει και είχε γίνει μανούρα. Η νοικοκυρά (και διευθύντριά μου) ζητούσε ξανά τα χρήματα και το ζευγάρι που έμενε στο άλλο διαμέρισμα τσατίστηκε και έφυγαν.
The tigers have found me and I do not care.

(Bukowski)

Αποσυνδεδεμένος kleos02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Λήμνος
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 15, 2015, 04:06:15 μμ »
όχι, δεν περιμένουν εμένα. Πάντως αυτό με το κοινόχρηστο ρεύμα το συνάντησα και στη Μυτιλήνη. Έπαθα σοκ. Και κοινόχρηστο και με έκλεψαν, όπως λες. Αρνούνταν να μου δείξει και το λογαριασμό... Μέσα 3 μήνες άλλαξα σπίτι πηγαίνοντας σε άλλο στο κέντρο της πόλης και το ρεύμα το είχαμε κοινό τα 2 διαμερίσματα (το δικό μου αποθήκη 15 τμ ήταν βασικά) και το μαγαζί από κάτω. Το δε μαγαζί όλη τη νύχτα άφηνε αναμμένη την ταμπέλα. Είχαμε κοινό και το νερό και το πλήρωνε ο μαγαζάτορας αλλά μια φορά ξέχασε να το πληρώσει και είχε γίνει μανούρα. Η νοικοκυρά (και διευθύντριά μου) ζητούσε ξανά τα χρήματα και το ζευγάρι που έμενε στο άλλο διαμέρισμα τσατίστηκε και έφυγαν.

Τα δεχομαι αυτα που λες. Και τα πιστεύω. Δυστυχώς ετσι εχουν τα πράγματα. Οι Λημνιοί προσπαθούν να πλουτίσουν απ το φτωχό και ταλαιπωρημένο εκπαιδευτικό. Ο Σπιτονοικοκύρης της φίλης μου εχει ποσα σπίτια. Πως τα φτιαξε;;;;;;;
 
Τουλάχιστον πιάσαν τον αρχιμαεστρο των ναρκωτικών της Λημνου... Μ άρεσε που ο Παπαδάκης απορούσε στην εκπομπή του... Καλά στη Λημνο τοσο ναρκωτικο.... Στη Λημνο ;;;;

Εύχομαι να τσακωσουν και όλους τους κλέφτες νησιώτες και στεριανούς που παιζουν / εμπαιζουν τον φτωχό...ΕΕυχομαι η αδικία τους να πληρωθει....


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159611
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 417
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.