*

Αποστολέας Θέμα: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 40906 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 09:22:53 πμ »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ....αυτη τη φορα με πηρε αρκετα απο κατω....ΚΑΙ ΤΩΡΑ.....τι περιμενουμε;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:16 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 09:46:37 πμ »
Καλημέρα σε όλους!Θα πάρει κι άλλους!Σκεφτόμαστε θετικά!Αφού έκανε την αρχή με το έσπα θα ακολουθήσει κι άλλη φάση.Μην ξεχνάμε και τις πιστώσεις κρατικού προυπολογισμού.Απολαύστε τις οικογενειακές και προσωπικές σας στιγμές και αφήστε πίσω τις φάσεις.Είναι κρίμα να χαραμίζουμε τη ζωή μας έτσι.Βγείτε όλοι έξω σήμερα.Εδώ θα ήμαστε και θα τα λέμε.:-)

Αποσυνδεδεμένος Dimitrios 66

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 09:47:04 πμ »
Πως να έχει κενά η Θεσσαλονίκη? Στις αποσπάσεις η Β' πήρε 60 άτομα παραπάνω και τα μοίρασε στους όμορους νομούς.
To μεσημερι της πεμπτης η περιφερεια Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ εδωσε 25 κενα σε κλασικα και 41 σε ολοημερα.Απο αυτα καλυφτηκαν,σε δ.θεσ/νικη απο τα 5 κλασικα και 0 ολοημερα που εδωσε κανενα,ΗΜΑΘΙΑ εδωσε 1 κλ. και 4 ολοημ. και καλυψε τα 4 ολοημ.,η ΠΕΛΛΑ εδωσε 3 ολοημερα και τα καλυψε,η ΠΙΕΡΙΑ[και μπραβο τη διευθυνση της πρωτοβαθμιας] εδωσε 10 στα ολοημ. και τα καλυψε ολα,οι ΣΕΡΡΕΣ εδωσε 8 κλασ. και 19 ολοημ. και πηρε 17 στα ολοημ. και η ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ εδωσε 11 κλασ. και 5 ολοημ.και πηρε 5 για ολοημ...ΑΝ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗ και ΚΙΛΚΙΣ δεν δωσαν και εννοειται δεν πηραν τιποτα.Οποτε εχουμε αυτη τη στιγμη 25 κενα σε κλασ. και και 2 σε ολοημ.-στις ΣΕΡΡΕΣ-.Αρα καλυφτηκαν σχεδον ολα τα ολοημ. και κανενα κλασ.[η πηγη μου ειναι εκ των εσω της περ.κ.μακεδ.]Για οτι νεοτερο θα σας ενημερωνω.P.S αφου ειχαμε Ε.Σ.Π.Α για το κλαδο μας για πρωτη φορα για ολοημ. γιατι να μην εχουμε τον Νοεμβριο και για κλασικα.Ηταν να μη γινει η αρχη.Αλλωστε η αποροφησση των κονδυλιων των Ε.Σ.Π.Α με το μηνα παει.Ορεξη για βαφτισια να εχουμε και ειναι κι ανεξοδα για το κρατος.

Αποσυνδεδεμένος ΡΙΚΑ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 09:53:13 πμ »
Εκτος απο επιλογη αφου δεν εβαλα κουτακι και καλα εκανα
Καιρος να δουμε λιγο και την προσωπικη μας ζωη να την βαλουμε σε ταξη νομιζω
Μια ερωτηση ασχετη...Εαν σε καλεσουνε π.χ. Ιανουαριο-Φεβρουαριο και αρνηθεις αποκλειεσαι παλι του χρονου?
Α και αν μπορεις να αποσυρεις τα χαρτια σου για να το αποφυγεις αυτο αν ισχυει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:01:16 »

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:29:11 πμ »
Καλημέρα σε όλους!Θα πάρει κι άλλους!Σκεφτόμαστε θετικά!Αφού έκανε την αρχή με το έσπα θα ακολουθήσει κι άλλη φάση.Μην ξεχνάμε και τις πιστώσεις κρατικού προυπολογισμού.Απολαύστε τις οικογενειακές και προσωπικές σας στιγμές και αφήστε πίσω τις φάσεις.Είναι κρίμα να χαραμίζουμε τη ζωή μας έτσι.Βγείτε όλοι έξω σήμερα.Εδώ θα ήμαστε και θα τα λέμε.:-)

Θα παρει ρε παιδια!Ετσι θετικοί να ειμαστε!Παντως εγω θα παω  τη Δευτέρα να παρουσιαστώ κ θα σας ενημερώνω για οτιδήποτε προκύψει! :)

Αποσυνδεδεμένος chrisi83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:40:33 πμ »
Καλημέρα κορίτσια...Δυστυχώς με πήρε και μένα από κάτω...Δεν είχα βέβαια και ελπίδες με σειρά κοντά στο 1750 αλλά δεν μπορώ και πάλι να το πιστέψω...Με μόνη επιλογή Ηράκλειο που υποτίθεται ότι παίρνουν άτομα...Ο Καψαλάκης πάντως χτές είπε ότι συνεχίζουμε τον αγώνα μας γιατί υπάρχουν αρκετά κενά και συγκεκριμένα ανέφερε πως το Ηράκλειο έχει ακόμα 15 μέχρι τώρα...Σίγουρα τα κενά είναι πάρα πολλά σε όλες τις περιοχές απλά σας αναφέρω αυτό που έμαθα για Ηράκλειο...Εγώ πάντως έχω απογοητευτεί και δεν πιστεύω ότι υπάρχει ελπίδα πλέον... :(

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:48:56 πμ »
Καλημέρα κορίτσια...Δυστυχώς με πήρε και μένα από κάτω...Δεν είχα βέβαια και ελπίδες με σειρά κοντά στο 1750 αλλά δεν μπορώ και πάλι να το πιστέψω...Με μόνη επιλογή Ηράκλειο που υποτίθεται ότι παίρνουν άτομα...Ο Καψαλάκης πάντως χτές είπε ότι συνεχίζουμε τον αγώνα μας γιατί υπάρχουν αρκετά κενά και συγκεκριμένα ανέφερε πως το Ηράκλειο έχει ακόμα 15 μέχρι τώρα...Σίγουρα τα κενά είναι πάρα πολλά σε όλες τις περιοχές απλά σας αναφέρω αυτό που έμαθα για Ηράκλειο...Εγώ πάντως έχω απογοητευτεί και δεν πιστεύω ότι υπάρχει ελπίδα πλέον... :(

καλημερα!!!
οταν πηρε φαση 2 και 11 ατομων στις αρχες ειχαμε απογοητευθει...οταν μετα απο φαση 414 ατομων απογοητευομαστε....τελικα δικιο εχουνε οι ανδρες....ΓΥΝΑΙΚΕΣ πουθενα δεν μας βρισκουν..... :)
αισιοδοξια και γρηγορα!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΤΣΟΥΗ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:50:08 πμ »
Kαλημέρα κι από μένα!Το ότι μας πήραν φέτος,δε λέει τίποτα.Πρέπει να συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε για τον κλάδο μας.Εγώ για ό,τι προκύψει και με χρειαστείτε,θα είμαι εδώ.Θα σας ενημερώνουμε και για ό,τι νέο προκύπτει,κενά κ.τ.λ.Καλή υπομονή και όσες δε σας πήρε,μην απογοητευόσαστε.Θα πάρει κι άλλους.Στο νομό μου έχει πολλά κενά σε πρωινά.

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 10:53:39 πμ »
Kαλημέρα κι από μένα!Το ότι μας πήραν φέτος,δε λέει τίποτα.Πρέπει να συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε για τον κλάδο μας.Εγώ για ό,τι προκύψει και με χρειαστείτε,θα είμαι εδώ.Θα σας ενημερώνουμε και για ό,τι νέο προκύπτει,κενά κ.τ.λ.Καλή υπομονή και όσες δε σας πήρε,μην απογοητευόσαστε.Θα πάρει κι άλλους.Στο νομό μου έχει πολλά κενά σε πρωινά.

Συμφωνώ απόλυτα με τη Μαριτσουη!

Αποσυνδεδεμένος andriana3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:21:56 πμ »
Kαι εγώ είμαι στην Αχαϊα. Να ξέρετε ότι θα σας ενημερώνω για ό,τι  μαθαίνω από τη δ/νση. Οι πρωτοβουλίες που έχουμε πάρει πρέπει να συνεχιστούν, θα είμαι μέσα σε ό,τι αποφασίσετε.

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 11:47:58 πμ »
Εκτος απο επιλογη αφου δεν εβαλα κουτακι και καλα εκανα
Καιρος να δουμε λιγο και την προσωπικη μας ζωη να την βαλουμε σε ταξη νομιζω
Μια ερωτηση ασχετη...Εαν σε καλεσουνε π.χ. Ιανουαριο-Φεβρουαριο και αρνηθεις αποκλειεσαι παλι του χρονου?
Α και αν μπορεις να αποσυρεις τα χαρτια σου για να το αποφυγεις αυτο αν ισχυει
Νομιζω οτι απο τον Μαρτιο και μετα δεν εχεις επιπτωσεις απο μη αναληψη υπηρεσιας
Μπορεις ανα πασα στιγμη να αποσυρεις τα χαρτια σου πριν σε παρουν.Αρκει να πας σε μια Διευθηνση και να κανεις την αιτηση ανακλησης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2013, 11:51:27 πμ από Αγγελικη80 »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:33:58 μμ »
Κορίτσια, όλες εσείς που σας κάλεσαν μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη σχολική σας σύμβουλο για να δηλώσετε τη συμμετοχή του νηπιαγωγείου σας στα ΖΕΠ (εφόσον πληρεί τις προϋποθέσεις, φυσικά). Θα ήταν μια σημαντική βοήθεια για τον κλάδο. :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:37:30 μμ »
To μεσημερι της πεμπτης η περιφερεια Κ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ εδωσε 25 κενα σε κλασικα και 41 σε ολοημερα.Απο αυτα καλυφτηκαν,σε δ.θεσ/νικη απο τα 5 κλασικα και 0 ολοημερα που εδωσε κανενα,ΗΜΑΘΙΑ εδωσε 1 κλ. και 4 ολοημ. και καλυψε τα 4 ολοημ.,η ΠΕΛΛΑ εδωσε 3 ολοημερα και τα καλυψε,η ΠΙΕΡΙΑ[και μπραβο τη διευθυνση της πρωτοβαθμιας] εδωσε 10 στα ολοημ. και τα καλυψε ολα,οι ΣΕΡΡΕΣ εδωσε 8 κλασ. και 19 ολοημ. και πηρε 17 στα ολοημ. και η ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ εδωσε 11 κλασ. και 5 ολοημ.και πηρε 5 για ολοημ...ΑΝ.ΘΕΣ/ΝΙΚΗ και ΚΙΛΚΙΣ δεν δωσαν και εννοειται δεν πηραν τιποτα.Οποτε εχουμε αυτη τη στιγμη 25 κενα σε κλασ. και και 2 σε ολοημ.-στις ΣΕΡΡΕΣ-.Αρα καλυφτηκαν σχεδον ολα τα ολοημ. και κανενα κλασ.[η πηγη μου ειναι εκ των εσω της περ.κ.μακεδ.]Για οτι νεοτερο θα σας ενημερωνω.P.S αφου ειχαμε Ε.Σ.Π.Α για το κλαδο μας για πρωτη φορα για ολοημ. γιατι να μην εχουμε τον Νοεμβριο και για κλασικα.Ηταν να μη γινει η αρχη.Αλλωστε η αποροφησση των κονδυλιων των Ε.Σ.Π.Α με το μηνα παει.Ορεξη για βαφτισια να εχουμε και ειναι κι ανεξοδα για το κρατος.
Μακάρι, Δημήτριε! :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 19, 2013, 12:46:09 μμ »
κορίτσια καλημέρα !!!! τα συναισθήματα ανάμεικτα και αισιοδοξία και απαισιοδοξία ......... τέλος πάντων ... θα ήθελα να ρωτήσω κάτι , σχετικά με την παράλληλη  και ΖΕΠ  στον κλάδο μας , υπάρχει πιθανότητα να εξαντληθεί ο πίνακας ΠΕ60.50 και να πάρει και από εμάς ? θυμάστε πόσους πήρε πέρσι  στο σύνολο παράλληλη γιατι για ΖΕΠ ξερουμε πως πήρε 5 άτομα και για φέτος ο Καψαλάκης είπε για 18 άτομα.  ααα και μηπως γνωρίζεται που έχει φτάσει ο πίνακας ΠΕ60.50? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ!!!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 542
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.