*

Ψηφοφορία

Δεδομένης της ελλειπής εκπροσώπισης του κλάδου μας σε όλα τα επίπεδα, τι από τα παρακάτω θα σας αντιπροσώπευε και θα συμμετείχατε ενεργα;

Σύσταση Επιστημονικής Ένωσης Προσχολικής/ Πρωτοσχολικής Εκπαίδευσης (ΠΕ60)
30 (40%)
Ενεργοποίηση Πανελλήνιας Ενωσης Αναπληρωτών Νηπιαγωγών (ΠΕΑΝ)
38 (50.7%)
Δημιουργία Συλλόγου Αδιόριστων Αναπληρωτών Νηπιαγωγών
7 (9.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 74

Η ψηφοφορία έληξε: Οκτώβριος 30, 2013, 06:26:00 μμ

Αποστολέας Θέμα: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 44197 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mvis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 04:40:12 πμ »
[img]
Δεν θα ήθελα τη δημιουργία νέου συλλόγου Αδιόριστων Αναπληρωτων Εκπαιδευτικών γιατί το θέματά μας δεν είναι αν σήμερα δουλεύουμε και αύριο δεν δουλεύουμε,αλλά τα θέματά μας έχουν να κάνουν με την απαξίωση των Αναπληρωτών Νηπιαγωγών.Είμαι υπέρ της ενεργοποίησης της ΠΕΑΝ,αν αυτό είναι εφικτό,και εκπροσωπήσεις πέρα από κόμματα και πολιτικά συμφέροντα.

Silken αυτό που είπε η rata στην Ευδοκία και εγώ, δεν είναι να γίνει σύλλογος Αδιόριστων Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών. Είναι ταυτόσημο και τυπικά και εννοιολογικά με την ΠΕΑΝ. Ψάχνουμε την ΠΕΑΝ, η raniasop και άλλες με συντονιστικό προχώρησαν και επικοινώνησαν με δικηγόρο, αλλά δε βλέπουμε απτή ανταπόκριση. Η ομάδα στο facebook και εδώ έγινε γιατί η ΠΕΑΝ δεν υπήρχε κάπου. Και η ΠΕΑΝ δεν ξέρω πόση σχέση έχει με ΠΕ60 και αν καλύπτει όοοοοοολες τις ειδικότητες αναπληρωτών που τότε θα είναι δεκάδες χιλιάδες άτομα. 
 
Απ'την πρώτη στιγμή η οπτική [ειδικά για τα ΚΟΧ] δεν προσέβαλε μόνο ΠΕ60 που είναι στον πίνακα αναπληρωτών'ήταν τριπλό χτύπημα
1. απαξίωση της επιστημονικής γνώσης [εδώ είναι όλη η ειδικότητα ΠΕ60]
2. παρανομία/διπλή μισθοδοσία με ίδιο αντικείμενο στην πιθανή ένταξή τους σε δημόσια νηπιαγωγεία [εδώ είναι οι εντός]
3. απαξίωση συστήματος πρόσληψης, εγκυκλίου/πρόσκλησης για αναπλήρωση προς ΠΕ60 [εδώ είναι οι εκτός (ΠΕΑΝ)]
 
Αυτό που είπαμε λοιπόν, είναι οι πτυχιούχοι ΠΕ60 να έχουν παρουσία και υποστήριξη επιστημονική' όχι μόνο για την αναμονή τους στη λίστα του δημοσίου νηπιαγωγείου αλλά παντού!  Αυτή είναι λογική - πολύ απλά.

Μιλάμε με την Ευδοκία και είπαμε να ρωτήσουμε τι θέλετε, δεν τα βγάζει απ'το μυαλό της, οι ανάγκες είναι πραγματικές. Εδώ λοιπόν, ξεκίνησε το θέμα των ΚΟΧ, υπήρξε κινητοποίηση και πτυχιούχοι δήλωσαν την αντίδρασή τους με συνεργασία και δικτύωση. Δεν αναιρείται η επαναλειτουργία της ΠΕΑΝ (προσωπικά το ομολογώ με αφήνει αδιάφορη)
Η ομπρέλα πε60 δεν ανήκει μόνο σε αναπληρωτές που περιοδικά γεμίζουν ένα πίνακα -- μια καλή ομπρέλα καλύπτει κάθε πτυχιούχο.
 
Όποια προτιμά να βάζει προτεραιότητα την ένταξη της στον προσωρινό πίνακα αναπληρωτών απ'την επιστημονική της ιδιότητα, εστιάζει στην ΠΕΑΝ παρέα με όλες τους πίνακες αναπλήρωσης. Επιλογές είναι και είναι ελεύθερες.

Η ψηφοφορία είναι ανοιχτή στην αρχή του θέματος - κάθε μέλος που δεν έχει ψηφίσει πατώντας στο σύνδεσμο της αρχής του θέματος (http://www.pde.gr/index.php?topic=29800.0) βλέπει τις επιλογές και συμπληρώνει το κουτάκι της επιλογής του. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:30 »

Αποσυνδεδεμένος mvis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 04:57:55 πμ »
πόσο δίκαιο  έχεις....συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....και μιας και αποτελώ μια από τις  ΠΕ 60  που έχουν δουλέψει σε δήμους αφού είναι απο τις μοναδικές διεξόδους έτσι όπως έχουμε καταλήξει....έχω νιώσει για τα καλά τα διάφορα και τις διάφορες ''συναδέλφους'' απο διαφορετικές βαθμίδες και δομές εκπαίδευσης  και πίστεψέ με το χάσμα μας είναι αγεφύρωτο....αλλά ξέρεις κάτι ,εμείς φταίμε και μόνο εμείς που ποτέ δεν διεκδικήσαμε τίποτα...έτσι σιγά σιγά μας πέταξαν έξω και από τους δήμους και όλες οι θέσεις έχουν καταληφθεί με ΤΕ και ΔΕ  ειδικότητες....και θα σου παραθέσω προσωπική εμπειρία όταν περίπου πριν απο 4 χρόνια
συντονίστηκαν όλες οι ΤΕ μας στέρησαν το  δικαίωμα πρόσληψης σε δημοτικούς φορείς....πάλι εκεί εμείς απουσιάζαμε να παλέψουμε για τα δικαιώματα μας......τελικά μήπως την πατάμε μόνες μας.....??
ΝΑΙ την πατάμε μόνες μας. Πρώτη ειδικότητα είναι το ΠΕ60 αλλά δε θα καταντήσει το χαρτί κουρελόχαρτο και να απαξιωθεί από κάθε αυτόκλητο "παιδαγωγό προσχολικής" ειδίκευσης κολλεγίου. Ακόμα και των ΤΕ18,33 είναι βρεφονηπιοκομίας/προσχολικής (αλλαγμένος τίτλος+πρόγραμμα σπουδών πρόσφατα).
ΔΕΝ έχουν τις δεξιότητες και το γνωστικό υπόβαθρο να σχεδιάσουν ένα πρόγραμμα που αφορά προνήπια. Απλό; η έμφαση τους είναι η "φύλαξη" ... Έγιναν οι σταθμοί επί πληρωμή = ΚΔΑΠ των δήμων το εργαλείο της εκπαίδευσης παιδιών;

Οι γονείς λόγω άγνοιας το δέχονται - η ΠΕ60 έχει υποχρέωση στην οικογένεια αφού έχει τη γνώση της ωφέλειας της παιδείας των μικρών σ'ένα ακαδημαϊκά οργανωμένο περιβάλλον.
Πως γίνεται δηλαδή η εκπαίδευση να γίνεται σημαία του Ύγείας -- μήπως να αναλάβει και τα ειδικής αγωγής; Σε λίγο καιρό θα το ακούσουμε και αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2013, 05:07:43 πμ από mvis »

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:58:56 πμ »

Ενημερώνω πως προχωράει το καταστατικό και είναι ήδη σε τελικό στάδιο - χρειάζονται έγγραφα χαρτιά γι'αυτό καθυστερεί.
 - όσες έχουν κοινό όραμα με όσα αναφέρουμε για την διεκδίκηση του επιστημονικού χαρακτήρα του κλάδου, είναι καλοδεχόμενες να συμμετάσχουν.

Είχα την εντύπωση πως η ψηφοφορία ξεκίνησε ,για να ακουστούν όλες οι απόψεις και να επικρατήσει η πλειοψηφία.
Συγγνώμη,μάλλον έκανα λάθος...


Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 11:26:55 πμ »
[img]
Silken αυτό που είπε η rata στην Ευδοκία και εγώ, δεν είναι να γίνει σύλλογος Αδιόριστων Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών. Είναι ταυτόσημο και τυπικά και εννοιολογικά με την ΠΕΑΝ. Ψάχνουμε την ΠΕΑΝ, η raniasop και άλλες με συντονιστικό προχώρησαν και επικοινώνησαν με δικηγόρο, αλλά δε βλέπουμε απτή ανταπόκριση. Η ομάδα στο facebook και εδώ έγινε γιατί η ΠΕΑΝ δεν υπήρχε κάπου. Και η ΠΕΑΝ δεν ξέρω πόση σχέση έχει με ΠΕ60 και αν καλύπτει όοοοοοολες τις ειδικότητες αναπληρωτών που τότε θα είναι δεκάδες χιλιάδες άτομα. 
 
Απ'την πρώτη στιγμή η οπτική [ειδικά για τα ΚΟΧ] δεν προσέβαλε μόνο ΠΕ60 που είναι στον πίνακα αναπληρωτών'ήταν τριπλό χτύπημα
1. απαξίωση της επιστημονικής γνώσης [εδώ είναι όλη η ειδικότητα ΠΕ60]
2. παρανομία/διπλή μισθοδοσία με ίδιο αντικείμενο στην πιθανή ένταξή τους σε δημόσια νηπιαγωγεία [εδώ είναι οι εντός]
3. απαξίωση συστήματος πρόσληψης, εγκυκλίου/πρόσκλησης για αναπλήρωση προς ΠΕ60 [εδώ είναι οι εκτός (ΠΕΑΝ)]
 
Αυτό που είπαμε λοιπόν, είναι οι πτυχιούχοι ΠΕ60 να έχουν παρουσία και υποστήριξη επιστημονική' όχι μόνο για την αναμονή τους στη λίστα του δημοσίου νηπιαγωγείου αλλά παντού!  Αυτή είναι λογική - πολύ απλά.

Μιλάμε με την Ευδοκία και είπαμε να ρωτήσουμε τι θέλετε, δεν τα βγάζει απ'το μυαλό της, οι ανάγκες είναι πραγματικές. Εδώ λοιπόν, ξεκίνησε το θέμα των ΚΟΧ, υπήρξε κινητοποίηση και πτυχιούχοι δήλωσαν την αντίδρασή τους με συνεργασία και δικτύωση. Δεν αναιρείται η επαναλειτουργία της ΠΕΑΝ (προσωπικά το ομολογώ με αφήνει αδιάφορη)
Η ομπρέλα πε60 δεν ανήκει μόνο σε αναπληρωτές που περιοδικά γεμίζουν ένα πίνακα -- μια καλή ομπρέλα καλύπτει κάθε πτυχιούχο.
 
Όποια προτιμά να βάζει προτεραιότητα την ένταξη της στον προσωρινό πίνακα αναπληρωτών απ'την επιστημονική της ιδιότητα, εστιάζει στην ΠΕΑΝ παρέα με όλες τους πίνακες αναπλήρωσης. Επιλογές είναι και είναι ελεύθερες.

Η ψηφοφορία είναι ανοιχτή στην αρχή του θέματος - κάθε μέλος που δεν έχει ψηφίσει πατώντας στο σύνδεσμο της αρχής του θέματος (http://www.pde.gr/index.php?topic=29800.0) βλέπει τις επιλογές και συμπληρώνει το κουτάκι της επιλογής του. :)

Ειλικρινά αγαπητέ-η mvis απορώ γιατί μου τα έγραψες όλα αυτά.Γνωρίζω και δεν διαφωνώ με όλα αυτά που λες και όπως είπα παραπάνω στην evdokia οτι αν θέλουμε να προσπαθήσουμε για το καλό του κλάδου μας πρέπει να υπάρξει ένα επιστημονικό δίκτυο(άλλα θα πρέπει να συμμετέχουν ολοι οι νηπιαγωγοί και όχι μόνο αναπληρωτές όπως ...καλή ώρα,βρισκόμαστε σ΄αυτό το τοπικ).
Παρ΄όλα αυτά όμως η γνώμη μου για την τωρινή κατασταση(γιατί αυτό ήταν το θέμα μας όλο αυτό τον καιρό) είναι άλλη και απλά την είπα γιατι μέσω του τοπικ και της ψηφοφορίας μου δόθηκε αυτή η ευκαιρία.Δεν σημαίνει ότι αγνοώ,ούτε οτι θέλω να ερθω σε σύγκρουση μ΄αυτούς που έχουν άλλη αποψη.Πιστεύω πως οι αναπληρωτές πρέπει να προστατευθούν από ένα σύλλογο που θα αφορά αυτούς και μόνο αυτούς.Ναι είμαι αναπληρώτρια, χθες εργαζόμενη, σήμερα άνεργη,αύριο δεν ξέρω...άλλα τον αγώνα δεν τον κάνουμε μόνο για μένα και μόνο για σήμερα.Αν αύριο εγώ πάω σπίτι μου,θα συνεχίσουν να υπάρχουν αναπληρώτριες -ες νηπιαγωγοι και ένας ενεργός σύλλογος αναπληρωτών νηπιαγωγων,θα είναι δίπλα τους, είτε είναι μέσα στην τάξη είτε εκτος, σε όποια δυσκολία τους προκύψει.
Το θέμα όμως δεν είναι μόνο ποια είναι η δική μου αποψη,άλλα η άποψη των περισσοτέρων.Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός μιας ψηφοφορίας.Και εγώ είμαι έτοιμη να ακολουθήσω την πλειοψηφία είτε συμφωνώ,είτε όχι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:30 »

Αποσυνδεδεμένος mvis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 11:52:14 πμ »
Είχα την εντύπωση πως η ψηφοφορία ξεκίνησε ,για να ακουστούν όλες οι απόψεις και να επικρατήσει η πλειοψηφία.
Συγγνώμη,μάλλον έκανα λάθος...

Δεν έκανες λάθος, επικρατεί η πλειοψηφία, είπαμε σε όόοοολα τα προηγούμενα ποστ. Ναι, αν θέλετε οι περισσότεροι/ες να προχωρήσει/ενεργοποιηθεί η ΠΕΑΝ να προχωρήσει. Τώρα προσπάθησα να μπω στην ιστοσελίδα - μήπως δω ανακοινώσεις. Μπήκα και εδώ να βρω τη raniasop μήπως έχει νέα και αναμένουμε.
Στην ιστοσελίδα μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα και δεν ανοίγει καθόλου -> http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=http://www.nipiagogoi.gr/&hl=en
Εσείς το ανοίγετε;

Τα περί οργάνωσης επιστημονικής ένωσης δε χρειάζεται να συμβούν και ας προχωράει το καταστατικό. Πολύ απλά γιατί αν δεν το θέλει η πλειοψηφία και δε θέλει να συμμετάσχει - δε θα συμμετάσχει.
Το να προχωράμε παράλληλα και εκτός pde πράγματα που βλέπουμε πως ΠΕ60 τα ζητάνε, δεν δημιουργεί πρόβλημα στην ψηφοφορία/στόχευση του συγκεκριμένου θέματος.

Καλημέρα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2013, 11:59:00 πμ από mvis »

Αποσυνδεδεμένος xanthoula4ever

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 12:00:31 μμ »
ανοίγει η σελίδα http://www.nipiagogoi.gr/

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΟΥΛΑ Β.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 12:26:55 μμ »
κορίτσια σας είχα χάσει, δεν ήξερα ούτε ότι συνδιαλέγεστε μέσω του"πρόθεση δημιουργίας....", ούτε για την ψηφοφορία και μάλιστα μου έκανε εντύπωση που σε άλλο σημείο φαινόταν σαν μόνο ζήτημά μας το ΖΕΠ.
Τέλος πάντων τώρα που σας βρήκα ψηφίζω, ενημερώνω γνωστές και είμαι μέσα σε όλα.

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 07:51:18 μμ »
Αντε βρε!Σας έχω ευχάριστα νέα.Επικοινώνησα με πρώην μέλος της ΠΕΑΝ και μου έστειλε το καταστατικό σε ηλεκτρονική μορφή.Το προωθώ με mail στον δικηγόρο για να δω αν όλα είναι νόμιμα και σωστά.Θέλετε να το αναρτήσω στο forum έτσι ώστε να έχουν όλοι την δυνατότητα να το διαβάσουν;Θα συναντηθώ κάποια στιγμή μαζί της να μου δώσει και την σφραγίδα του συλλόγου.Αν καταλήξει η ψηφοφορία σε ενεργοποίηση της ΠΕΑΝ πώς προχωράμε;Εκλογές και τέτοια;Να ρωτήσω τον δικηγόρο;Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία....

Αποσυνδεδεμένος silken

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 08:11:27 μμ »
Αντε βρε!Σας έχω ευχάριστα νέα.Επικοινώνησα με πρώην μέλος της ΠΕΑΝ και μου έστειλε το καταστατικό σε ηλεκτρονική μορφή.Το προωθώ με mail στον δικηγόρο για να δω αν όλα είναι νόμιμα και σωστά.Θέλετε να το αναρτήσω στο forum έτσι ώστε να έχουν όλοι την δυνατότητα να το διαβάσουν;Θα συναντηθώ κάποια στιγμή μαζί της να μου δώσει και την σφραγίδα του συλλόγου.Αν καταλήξει η ψηφοφορία σε ενεργοποίηση της ΠΕΑΝ πώς προχωράμε;Εκλογές και τέτοια;Να ρωτήσω τον δικηγόρο;Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία....

Μπράβο raniasop!!!

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 08:44:03 μμ »
Αντε βρε!Σας έχω ευχάριστα νέα.Επικοινώνησα με πρώην μέλος της ΠΕΑΝ και μου έστειλε το καταστατικό σε ηλεκτρονική μορφή.Το προωθώ με mail στον δικηγόρο για να δω αν όλα είναι νόμιμα και σωστά.Θέλετε να το αναρτήσω στο forum έτσι ώστε να έχουν όλοι την δυνατότητα να το διαβάσουν;Θα συναντηθώ κάποια στιγμή μαζί της να μου δώσει και την σφραγίδα του συλλόγου.Αν καταλήξει η ψηφοφορία σε ενεργοποίηση της ΠΕΑΝ πώς προχωράμε;Εκλογές και τέτοια;Να ρωτήσω τον δικηγόρο;Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία....
πολύ καλή εξέλιξη! ρώτησε το δικηγόρο τι πρέπει να γίνει και ενημέρωσε μας!!!!!

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 09:58:00 μμ »
Λοιπόν το ανεβάζω το καταστατικό ώστε να το διαβάσετε όλοι.Εξάλλου λέει μέσα ότι όλα τα μέλη πρέπει να το διαβάσουν έτσι ώστε να ξέρουν πως να συμμετέχουν στον σύλλογο.Σας παραθέτω το link:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/35850829/katastatiko%20PEAN.doc

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:31:46 μμ »
μπράβο κορίτσια συνεχίζουμε δυναμικά !!!
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος raTa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 10:36:02 μμ »
Μπράβο raniasop!!!

Yπερμπράβο!! ωραία προχωράει το θέμα και το site λειτουργεί και ανανεωμένο. Με το καλό να γίνει ενεργοποίηση δυναμικήη

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόθεση Δημιουργίας Οργάνου Εκπροσώπησης ΠΕ60
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 24, 2013, 12:23:48 πμ »
Αντε βρε!Σας έχω ευχάριστα νέα.Επικοινώνησα με πρώην μέλος της ΠΕΑΝ και μου έστειλε το καταστατικό σε ηλεκτρονική μορφή.Το προωθώ με mail στον δικηγόρο για να δω αν όλα είναι νόμιμα και σωστά.Θέλετε να το αναρτήσω στο forum έτσι ώστε να έχουν όλοι την δυνατότητα να το διαβάσουν;Θα συναντηθώ κάποια στιγμή μαζί της να μου δώσει και την σφραγίδα του συλλόγου.Αν καταλήξει η ψηφοφορία σε ενεργοποίηση της ΠΕΑΝ πώς προχωράμε;Εκλογές και τέτοια;Να ρωτήσω τον δικηγόρο;Δεν ξέρω καθόλου την διαδικασία....
Ναι, πρέπει να γίνουν εκλογές για να δημιουργηθεί καινούργιο διοικητικό συμβούλιο.
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 488
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.