*

Αποστολέας Θέμα: Υπευθύνoι Εκπαίδευσης & Οργάνωσης ΚΔΒΜ Δήμων Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου  (Αναγνώστηκε 31269 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σκεπτόμενος ότι δεν υπάρχει μέχρις στιγμής κάτι ανάλογο για την κατηγορία σύμβασης έργου μας, εδώ θα μπορείτε να παραθέτετε τις απόψεις σας και  τυχόν απορίες που μπορεί να έχετε....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 27, 2014, 05:31:03 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά έχει κανείς στα χέρια του την σύμβαση εργασίας που θα κληθούμε να υπογράψουμε;

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Τμήματα έχουν σχηματιστεί και πότε θα αρχίσει να καλεί η Ρόδος εκπαιδευτές;
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά έχει κανείς στα χέρια του την σύμβαση εργασίας που θα κληθούμε να υπογράψουμε;

Την σύμβαση θα την πάρετε όταν θα πάνε όλα τα στελέχη ΚΔΒΜ στην Αθήνα για να την υπογράψουν.
Δεν μπορεί να την έχει κάποιος νωρίτερα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τμήματα έχουν σχηματιστεί και πότε θα αρχίσει να καλεί η Ρόδος εκπαιδευτές;

Όταν αναλάβουν εργασία οι Υπεύθυνοι στα ΚΔΒΜ τότε θα δουν τί τμήματα σχηματίστηκαν (ανάλογα) με τις αιτήσεις των πολιτών.
Μετά θα κληθούν οι εκπαιδευτές να διδάξουν ανάλογα με την σειρά που έχουν στην λίστα κατάταξης εκπαιδευτών.
Θα τους πάρουν τηλ. οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης για κάθε ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την σύμβαση θα την πάρετε όταν θα πάνε όλα τα στελέχη ΚΔΒΜ στην Αθήνα για να την υπογράψουν.
Δεν μπορεί να την έχει κάποιος νωρίτερα.

Παιδιά, έχει βγει ημερομηνία πότε θα πάνε όλα τα στελέχη ΚΔΒΜ στην Αθήνα για να υπογράψουνε; Δεν μπορούν να  την στείλουν ταχυδρομικά;

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά, έχει βγει ημερομηνία πότε θα πάνε όλα τα στελέχη ΚΔΒΜ στην Αθήνα για να υπογράψουνε; Δεν μπορούν να  την στείλουν ταχυδρομικά;

Θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικά. Μάλλον αυτήν την εβδομάδα θα κατέβουν Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικά. Μάλλον αυτήν την εβδομάδα θα κατέβουν Αθήνα.

Συγγνώμη για να καταλάβω, εμένα με πήραν τηλ. πριν από 2 εβδομάδες και μου είπαν αν αποδέχομαι την σύμβαση...Αφού συμφώνησα μου είπαν ότι πολύ σύντομα θα μου έρθει ταχυδρομικά η σύμβαση να την υπογράψω και να την ξαναστείλω, ξεκινόντας και την διαδικασία για εγγραφή στον Ο.Α.Ε.Ε. Τα στελέχη του Κ.Δ.Β.Μ. , μέσα σε αυτά είναι και οι υπεύθυνοι Εκπαίδευσης; Θα πρέπει να πάω Αθήνα να πάρω την Σύμβαση; Συγγνώμη αν κάνω περιττές ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να καταλάβω πότε περίπου πρόκειται να ξεκινήσουμε....

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συγγνώμη για να καταλάβω, εμένα με πήραν τηλ. πριν από 2 εβδομάδες και μου είπαν αν αποδέχομαι την σύμβαση...Αφού συμφώνησα μου είπαν ότι πολύ σύντομα θα μου έρθει ταχυδρομικά η σύμβαση να την υπογράψω και να την ξαναστείλω, ξεκινόντας και την διαδικασία για εγγραφή στον Ο.Α.Ε.Ε. Τα στελέχη του Κ.Δ.Β.Μ. , μέσα σε αυτά είναι και οι υπεύθυνοι Εκπαίδευσης; Θα πρέπει να πάω Αθήνα να πάρω την Σύμβαση; Συγγνώμη αν κάνω περιττές ερωτήσεις αλλά προσπαθώ να καταλάβω πότε περίπου πρόκειται να ξεκινήσουμε....

Τα στελέχη ΚΔΒΜ είναι οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης και οι Υπεύθυνοι Οργάνωσης.
Ήταν να στείλουν την σύμβαση ταχυδρομικά αλλά άλλαξαν τα σχέδια. Τουλάχιστον για τα στελέχη της Στερεάς Ελλάδας σχεδιάζεται να κατέβουν Αθήνα. Για τα στελέχη Νοτίου Αιγαίου ενδέχεται να στείλουν την σύμβαση με e-mail αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα και να κατέβουν Αθήνα.
Μόλις υπογραφούν οι συμβάσεις θα ξεκινήσει αμέσως η εργασία στα ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος wolf1987

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οκ, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
Τα στελέχη ΚΔΒΜ είναι οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης και οι Υπεύθυνοι Οργάνωσης.
Ήταν να στείλουν την σύμβαση ταχυδρομικά αλλά άλλαξαν τα σχέδια. Τουλάχιστον για τα στελέχη της Στερεάς Ελλάδας σχεδιάζεται να κατέβουν Αθήνα. Για τα στελέχη Νοτίου Αιγαίου ενδέχεται να στείλουν την σύμβαση με e-mail αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα και να κατέβουν Αθήνα.
Μόλις υπογραφούν οι συμβάσεις θα ξεκινήσει αμέσως η εργασία στα ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος niina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86 (ΠΕ 20)
    • Προφίλ
Είμαι εκπαιδευτης ΠΕ20 Πληροφορικής, ανήκω στην Στερεα Ελλάδα στο νομό Βοιωτίας, στην αίτηση μου είχα δηλώσει Δήμο Λεβαδέων και μόλις χθες με καλέσαν απο ένα δήμο 70χιλ. μακρια δεν απαντησα αμεσως, ειπα θα το σκεφτώ... με μια μικρη έρευνα που εκανα σημερα με κάποια τηλεφωνα δηλαδή ανακάλυψα τα εξής : ( να σημειωθει οτι ειμαι τριτη στον πίνακα)
1 οι πίνακες ειναι κυλιομενοι δηλ. αν εγω αρνηθώ και αποδεχθει ο επομενος απο εμενα στον επομενο δημο που θα ξεκινησουν ξανα την διαδικασία θα συνεχισουν με τον 5ο και όχι απο την άρχή........ και σε εμενα θα φτάσουν όταν και άμα περισέψουν τμήματα.....................
2 τις τελευταιες θέσεις της κατέχουν μισθωτοι δημ υπάλληλοι... δηλ. αν όλοι εμεις οι άνεργοι μας αποροφήσουν στους δήμους που δεν ήταν η πρωτη μας προτιμηση (εχοντας αναγκη για δουλεια εστω και μακρια), οι θέσεις στους κεντρικούς δημους θα μεινουν στους "βολεμενους" δημ υπαλλήλους....
3 δεν δικαιούμαστε πάνω απο 1 τμημα αν δεν ξανα έρθει η σειρά μας  στους πίνακες ........

Νομιζω οτι εκει στα υπουργεια και στους δημους δουλευουν εμας τους άνεργους που ψάχνουμε για ένα μεροκάματο...
αλλα δεν θα τους περασει ...

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Είμαι εκπαιδευτης ΠΕ20 Πληροφορικής, ανήκω στην Στερεα Ελλάδα στο νομό Βοιωτίας, στην αίτηση μου είχα δηλώσει Δήμο Λεβαδέων και μόλις χθες με καλέσαν απο ένα δήμο 70χιλ. μακρια δεν απαντησα αμεσως, ειπα θα το σκεφτώ... με μια μικρη έρευνα που εκανα σημερα με κάποια τηλεφωνα δηλαδή ανακάλυψα τα εξής : ( να σημειωθει οτι ειμαι τριτη στον πίνακα)
1 οι πίνακες ειναι κυλιομενοι δηλ. αν εγω αρνηθώ και αποδεχθει ο επομενος απο εμενα στον επομενο δημο που θα ξεκινησουν ξανα την διαδικασία θα συνεχισουν με τον 5ο και όχι απο την άρχή........ και σε εμενα θα φτάσουν όταν και άμα περισέψουν τμήματα.....................
2 τις τελευταιες θέσεις της κατέχουν μισθωτοι δημ υπάλληλοι... δηλ. αν όλοι εμεις οι άνεργοι μας αποροφήσουν στους δήμους που δεν ήταν η πρωτη μας προτιμηση (εχοντας αναγκη για δουλεια εστω και μακρια), οι θέσεις στους κεντρικούς δημους θα μεινουν στους "βολεμενους" δημ υπαλλήλους....
3 δεν δικαιούμαστε πάνω απο 1 τμημα αν δεν ξανα έρθει η σειρά μας  στους πίνακες ........

Νομιζω οτι εκει στα υπουργεια και στους δημους δουλευουν εμας τους άνεργους που ψάχνουμε για ένα μεροκάματο...
αλλα δεν θα τους περασει ...

Όπως τα λες είναι, και δυστυχώς ακόμα αυτό ''περνάει''.
Και καλά εμεις που το αρνούμαστε πηγαίνουμε στο τέλος και ξαναφτάνει η σειρά μας.
Δεν με ξανακάλεσαν ποτέ μετά απο την πρωτη άρνηση (σε δυο δήμους που με είχαν καλέσει).
Επίσης πρέπει να τους στείλεις και επιβεβαιωτικό email οτι δεν δέχεσαι τη θέση του εκπαιδευτή.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Είμαι εκπαιδευτης ΠΕ20 Πληροφορικής, ανήκω στην Στερεα Ελλάδα στο νομό Βοιωτίας, στην αίτηση μου είχα δηλώσει Δήμο Λεβαδέων και μόλις χθες με καλέσαν απο ένα δήμο 70χιλ. μακρια δεν απαντησα αμεσως, ειπα θα το σκεφτώ... με μια μικρη έρευνα που εκανα σημερα με κάποια τηλεφωνα δηλαδή ανακάλυψα τα εξής : ( να σημειωθει οτι ειμαι τριτη στον πίνακα)
1 οι πίνακες ειναι κυλιομενοι δηλ. αν εγω αρνηθώ και αποδεχθει ο επομενος απο εμενα στον επομενο δημο που θα ξεκινησουν ξανα την διαδικασία θα συνεχισουν με τον 5ο και όχι απο την άρχή........ και σε εμενα θα φτάσουν όταν και άμα περισέψουν τμήματα.....................
2 τις τελευταιες θέσεις της κατέχουν μισθωτοι δημ υπάλληλοι... δηλ. αν όλοι εμεις οι άνεργοι μας αποροφήσουν στους δήμους που δεν ήταν η πρωτη μας προτιμηση (εχοντας αναγκη για δουλεια εστω και μακρια), οι θέσεις στους κεντρικούς δημους θα μεινουν στους "βολεμενους" δημ υπαλλήλους....
3 δεν δικαιούμαστε πάνω απο 1 τμημα αν δεν ξανα έρθει η σειρά μας  στους πίνακες ........

Νομιζω οτι εκει στα υπουργεια και στους δημους δουλευουν εμας τους άνεργους που ψάχνουμε για ένα μεροκάματο...
αλλα δεν θα τους περασει ...

Καταρχήν ποτέ οι εκπαιδευτές δεν δήλωναν προτίμηση για Δήμο. Έκανες αίτηση για το Νομό Βοιωτίας.
Οι εκπαιδευτές ανήκουν σε όλα τα ΚΔΒΜ ενός Νομού και όχι σε 1 ΚΔΒΜ.
Οι εκπαιδευτές ΚΔΒΜ όταν βγήκε η προκήρυξη και έκαναν τα χαρτιά τους για τα ΚΔΒΜ, δήλωσαν μέχρι και 3 προγράμματα-θεματικές ενότητες στις οποίες θα μπορούσαν να διδάξουν.
Δεν ξέρεις ποτέ σε ποιον Δήμο θα δημιουργηθεί 1ο ένα τμήμα. Μπορεί να δημιουργηθεί στον κεντρικό Δήμο, μπορεί και σε κάποιον περιφερειακό.
Ανάλογα με τις προτιμήσεις των πολιτών δημιουργείται ένα τμήμα.
Η λίστα είναι κυλιόμενη και δεν καταστρατηγείται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159749
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 369
Σύνολο: 389

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.