*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για αναγνώριση του μαστερ επιστήμες αγωγής Λευκωσίας από ΔΟΑΤΑΠ  (Αναγνώστηκε 109604 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Οι πρώτες αναγνωρίσεις έχουν γίνει. Δεν υπάρχει κάπου κόλλημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ariadni@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Οι πρώτες αναγνωρίσεις έχουν γίνει. Δεν υπάρχει κάπου κόλλημα.

Μέλπω γνωρίζεις για συγκεκριμένα άτομα κ το λες ή απλώς το άκουσες;;; Εγώ που βλέπω για μένα στην Online Πορεία αίτησης εδώ κ 1 μήνα κ παραπάνω έχει σταματήσει στο στάδιο" φάκελος πλήρης". Να έπαιρνα κανένα τηλ.; Φοβάμαι μήπως καθυστερήσει αρκετά....

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα!! Ναι γνωρίζω άτομο που την έχει πάρει. Η πορεία της αίτησης στο διαδίκτυο δεν έχει σημασία. Δεν την ανανεώνουν. Είναι στην τελική φάση που από μέρα σε μέρα θα υπογραφεί και για τους υπόλοιπους. Μάλλον το πάνε ανα κάποια άτομα και όχι μαζικά σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
να ρωτήσω κατι τους παλιους.. πότε μπορω να παω τα χαρτιά μου στον ΔΟΑΤΑΠ; Περιμένω ακόμα τη βαθμολογία από το τελευταίο μου μάθημα..μολις βγει μπορώ να πάω τα δικαιολογητικά ή πρεπει να περιμένω καποιο χαρτι που να λέει οτι παίρνω πτυχίο ή καποια αλλη διαδικασία;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος melpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα!! Μπορείς να τα στείλεις τα χαρτιά σου. Δεν χρειάζεται κάτι από το παν/μιο. Μόλις ολοκληρωθεί και το τελευταίο σου μάθημα θα φτιάξουν οι σύμβουλοι τα χαρτιά σου  και θα τα στείλουν στον ΔΟΑΤΑΠ και θα σου στείλουν και εσένα το πτυχίο κλπ.

Αποσυνδεδεμένος vatraxeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα. έχουν γίνει οι πρώτες αναγνωρίσεις; Πόσο χρόνο πήρε; Άκουσα 3 μήνες ισχύει; Και μένα ένα μάθημα μου έμεινε να βγει αλλά ακόμη τίποτα. Είπαν 27 θα είχαν βγει όλες οι βαθμολογίες αλλά ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλημέρα. έχουν γίνει οι πρώτες αναγνωρίσεις; Πόσο χρόνο πήρε; Άκουσα 3 μήνες ισχύει; Και μένα ένα μάθημα μου έμεινε να βγει αλλά ακόμη τίποτα. Είπαν 27 θα είχαν βγει όλες οι βαθμολογίες αλλά ακόμη.
Για να κερδίσεις χρόνο μπορείς να πας στον ΔΟΑΤΑΠ να κάνεις αίτηση, υποβάλλοντας μόνο τα πρώτα πέντε δικαιολογητικά από αυτά που αναφέρονται στην ιστοσελιδα του. Τα υπόλοιπα (αυτά που αναμένονται από την Λευκωσία) θα μείνουν σε εκκρεμότητα. Έτσι, παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου και μπαίνεις σε σειρά κερδίζοντας χρόνο.
Μην ξεχάσεις να ζητήσεις να σου βγάλουν ταυτόχρονα και βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας γιατί βγαίνει μαζί με την αναγνώριση αλλά μόνο αν το ζητήσεις. Επίσης, να συμπληρώσεις στην αίτηση να σου βγάλουν και βαθμολογική ισοτιμία. (τα επιπλέον της αναγνώρισης  δεν στοιχίζουν τίποτα αν τα ζητήσεις μαζί με την αναγνώριση. Διαφορετικά -αν τα ζητήσεις μόνα τους αργότερα- επιβαρύνεσαι οικονομικά)
Αναφορικά με τις πρώτες αναγνωρίσεις -επειδή γνωρίζω συνάδελφο που είχε τελειώσει Ιανουάριο- δεν έχουν γίνει ακόμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 02:47:02 μμ από elks »

Αποσυνδεδεμένος shmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τον elks. Άμα πας από τον Δοαταπ θα κερδίσεις κάποιο χρόνο διότι θα πάρεις αμέσως αρ. πρωτοκόλλου. Εγώ που τα έστειλα ταχυδρομικά πήρα μετά από μία εβδομάδα! Όσο αφορά την αναγνώριση εμένα με πήρανε τηλ. την Παρασκευή και μου είπαν ότι είναι έτοιμη...και τώρα περιμένω τον κούριερ που εξουσιοδότησα για να μου την παραδώσει, καθώς δεν μπορούσα να ανέβω Αθήνα να την παραλάβω!  :)

Αποσυνδεδεμένος garfieldnt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τον elks. Άμα πας από τον Δοαταπ θα κερδίσεις κάποιο χρόνο διότι θα πάρεις αμέσως αρ. πρωτοκόλλου. Εγώ που τα έστειλα ταχυδρομικά πήρα μετά από μία εβδομάδα! Όσο αφορά την αναγνώριση εμένα με πήρανε τηλ. την Παρασκευή και μου είπαν ότι είναι έτοιμη...και τώρα περιμένω τον κούριερ που εξουσιοδότησα για να μου την παραδώσει, καθώς δεν μπορούσα να ανέβω Αθήνα να την παραλάβω!  :)
Συγχαρητήρια!!! ;) ;) ;) Εύχομαι να αξιοποιήσεις το μεταπτυχιακό σου στο μέγιστο βαθμό και να σου ανοίξει πολλούς δρόμους! Άντε και στα δικά μας...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 02:57:23 μμ από elks »

Αποσυνδεδεμένος shmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ elks!! Όσοι τελείωσαν τον Φεβρουάριο, πολύ σύντομα θα έχουν και αυτοί το τηλεφώνημα!!!! Άντε και στα δικά σας!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Θα συμφωνήσω με τον elks. Άμα πας από τον Δοαταπ θα κερδίσεις κάποιο χρόνο διότι θα πάρεις αμέσως αρ. πρωτοκόλλου. Εγώ που τα έστειλα ταχυδρομικά πήρα μετά από μία εβδομάδα! Όσο αφορά την αναγνώριση εμένα με πήρανε τηλ. την Παρασκευή και μου είπαν ότι είναι έτοιμη...και τώρα περιμένω τον κούριερ που εξουσιοδότησα για να μου την παραδώσει, καθώς δεν μπορούσα να ανέβω Αθήνα να την παραλάβω!  :)

καλησπέρα shmar επειδή και εγώ είμαι εκτος Αθήνας και σκέφτομαι να στείλω τα δικαιολογητικά με courier, τον αριθμό πρωτοκόλλου πώς θα τον πάρω, θα με πάρουν τηλ. μετά από καμιά βδομάδα ή θα πάρει αριθμό πρωτοκόλλου ο courier που θα τα καταθέσει;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 
Μπορείς να μας πεις ποια ημερομηνία πρωτοκολλήθηκε η αίτηση σου ;


Θα συμφωνήσω με τον elks. Άμα πας από τον Δοαταπ θα κερδίσεις κάποιο χρόνο διότι θα πάρεις αμέσως αρ. πρωτοκόλλου. Εγώ που τα έστειλα ταχυδρομικά πήρα μετά από μία εβδομάδα! Όσο αφορά την αναγνώριση εμένα με πήρανε τηλ. την Παρασκευή και μου είπαν ότι είναι έτοιμη...και τώρα περιμένω τον κούριερ που εξουσιοδότησα για να μου την παραδώσει, καθώς δεν μπορούσα να ανέβω Αθήνα να την παραλάβω!  :)

Αποσυνδεδεμένος shmar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καταρχήν, τα δικαιολογητικά μπορείς να τα στείλεις συστημένα, το γράφει στην αίτηση και κοστίζει λιγότερο.  Μετά από 3-4 εργάσιμες μέρες που θα έχουν φτάσει στον Δοαταπ θα τηλεφωνήσεις στον πρωτόκολλο και θα σου πουν τον αρ. πρωτοκόλλου σου! Υπολόγισε χοντρικά 1 εβδομάδα μετά που θα τα στείλεις!  :)
Η αίτηση μου πρωτοκολλήθηκε στις 7/3/2014!

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Για να κερδίσεις χρόνο μπορείς να πας στον ΔΟΑΤΑΠ να κάνεις αίτηση, υποβάλλοντας μόνο τα πρώτα πέντε δικαιολογητικά από αυτά που αναφέρονται στην ιστοσελιδα του. Τα υπόλοιπα (αυτά που αναμένονται από την Λευκωσία) θα μείνουν σε εκκρεμότητα. Έτσι, παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου και μπαίνεις σε σειρά κερδίζοντας χρόνο.
Μην ξεχάσεις να ζητήσεις να σου βγάλουν ταυτόχρονα και βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας γιατί βγαίνει μαζί με την αναγνώριση αλλά μόνο αν το ζητήσεις. Επίσης, να συμπληρώσεις στην αίτηση να σου βγάλουν και βαθμολογική ισοτιμία. (τα επιπλέον της αναγνώρισης  δεν στοιχίζουν τίποτα αν τα ζητήσεις μαζί με την αναγνώριση. Διαφορετικά -αν τα ζητήσεις μόνα τους αργότερα- επιβαρύνεσαι οικονομικά)
Αναφορικά με τις πρώτες αναγνωρίσεις -επειδή γνωρίζω συνάδελφο που είχε τελειώσει Ιανουάριο- δεν έχουν γίνει ακόμη.

Τι είναι η βεβαίωση παιδαγωγικής επάρκειας; Με την προσκόμιση του αναγνωρισμένου τίτλου σε οποιοδήποτε γραφείο α/θμιας ή β/θμιας εκπαίδευσης δεν θα πάρουμε την παιδαγωγική επάρκεια ή χρειαζόμαστε και αυτό το έγγραφο;
Εγώ έστειλα τα χαρτιά μου με συστημένη επιστολή και στην αίτηση δεν είχε κάποια τέτοια επιλογή.
Έχει ζητήσει κανείς άλλος τη βεβαίωση αυτή;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 04:35:47 μμ από fzappa »
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160947
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 34
Επισκέπτες: 556
Σύνολο: 590

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.