*

Αποστολέας Θέμα: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;  (Αναγνώστηκε 372200 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #252 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:01:27 μμ »
libra το ότι 2 άτομα από τους 57 του ΑΣΕΠ διάλεξαν για διορισμό τον ενιαίο πίνακα αποτυπώνεται στο νούμερο 13.
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι το σωστό άθροισμα είναι 34+13=47. Με αφετηρία το 602 φτάνουμε στο 649.
Αν 2-3 άτομα από τις επιλαχούσες ως το 649 έχουν ήδη διοριστεί μέσω του 40% θα φτάσουμε το 651-652.
Εννοείται ότι δεν το αποκλείω να υπάρχουν και κάποιες που δεν επιθυμούν να διοριστούν με τα τωρινά δεδομένα,
άρα οι διορισμοί επιλαχόντων ίσως προχωρήσει και λίγο πιο πάνω από το 652.

με την ιδια λογικη με βαση το νομα πρεπει να διορισει και 24 και ασεπ,ο νομος  η  μαλλον οι νομοι για διορισμο ,ειναι πολλοι,αρα το οτι ωφειλει να το εφαρμοσει δεν ειναι απαραιτητο.αυτα τα λεω για να μην γραφονται ανακριβειεσ και δινεται ελπιδες σε ανθρωπουσ.τιποτα δεν ειναι σιγουρο.μπορει να μιλαωω σκληρα αλλα  επειδη τιποτα δεν ειναι σιγουρο,καλο ειναι να προσεχουμε τι γραφουμε.  8) :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:53 »

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #253 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:16:09 μμ »
με την ιδια λογικη με βαση το νομα πρεπει να διορισει και 24 και ασεπ,ο νομος  η  μαλλον οι νομοι για διορισμο ,ειναι πολλοι,αρα το οτι ωφειλει να το εφαρμοσει δεν ειναι απαραιτητο.αυτα τα λεω για να μην γραφονται ανακριβειεσ και δινεται ελπιδες σε ανθρωπουσ.τιποτα δεν ειναι σιγουρο.μπορει να μιλαωω σκληρα αλλα  επειδη τιποτα δεν ειναι σιγουρο,καλο ειναι να προσεχουμε τι γραφουμε.  8) :o
σκληρη ειναι η λεξη ''ανακριβειες'' που χρησιμοποιησες. Απο την αρχη του θεματος αυτοι που δινουμε πληροφοριες ειμαστε πολυ προσεκτικοι και δεν λεμε τπτ αλλο εκτος απο αυτο που λεει ο νομος (ο ενεργος νομος),μη ξεχνας πως το 60-40 ειναι ενεργο αλλα η προυπηρεσια παγωμενη για ολους!  Βεβαιως οσοι κατοχυρωσαν δικαιωμα διορισμου με το 24μηνο μεχρι το 2010 θα πρεπει να πιεσουν αλλα ΕΝΕΡΓΟ πληρως ειναι παντα το ασεπ! Και απο εδω και περα θελοντας ή μη θα ειναι μαλλον κ το μοναδικο μεσο διορισμου! Εχουν προκηρυχτει αυτες οι 602 θεσεις και πρεπει να καλυφτουν μονο απο ασεπιτες γιατι σε αυτους ανηκουν οι συγκεκριμενες!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:17:58 μμ από libra »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #254 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:26:29 μμ »
minamina λυπάμαι που θα χρειαστεί να σου το πω, αλλά ο συσχετισμός της δικής μου λογικής για το διορισμό επιλαχόντων με τη δική σου για διορισμό του 24μήνου δεν υπάρχει! Προσωπικά γράφω μόνο όταν ξέρω κάτι και ποτέ δεν παροδήγησα κανέναν, όπως και δεν τόλμησα να αμφισβητήσω τους γνωρίζοντες στο pde. Καλύτερα να γράφουμε μόνο όταν ξέρουμε κάτι. Όταν δεν ξέρουμε ας αφήνουμε να μιλάνε εκείνοι που ξέρουν!

Αποσυνδεδεμένος Aneta

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 807
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #255 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:32:38 μμ »
πληροφοριακα ανηκω στους επιλαχοντες,αλλα οι νομοι δεν εφαρμοζονται παντα.Μακαρι να διαψευστω. η λεξη ''ανακριβειες'' την εγραψα διοτι προσ το παρων το υπουργειο στο τηλεφωνο δεν δινει καποια απαντηση.δεν θελω να παρεξηγηθω.συγνωμη εαν εθιξα καποιον.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:09:53 »

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #256 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:35:59 μμ »
minamina λυπάμαι που θα χρειαστεί να σου το πω, αλλά ο συσχετισμός της δικής μου λογικής για το διορισμό επιλαχόντων με τη δική σου για διορισμό του 24μήνου δεν υπάρχει! Προσωπικά γράφω μόνο όταν ξέρω κάτι και ποτέ δεν παροδήγησα κανέναν, όπως και δεν τόλμησα να αμφισβητήσω τους γνωρίζοντες στο pde. Καλύτερα να γράφουμε μόνο όταν ξέρουμε κάτι. Όταν δεν ξέρουμε ας αφήνουμε να μιλάνε εκείνοι που ξέρουν!
Η σιωπή είναι το μόνο χρυσό πράγμα που απεχθάνονται οι γυναίκες!!! χιχι!!  Minamina  mαλλον  δεν εισαι μεχρι το 650 ομως ετσι?Αλλιως θα ησουν πιο ενημερωμενη...γιατι παρακολουθεις εβδομαδες αλλα δεν εμβαθυνεις! ΥΓ ενημερωτικα το ιδιο το Υπουργειο στην εγκυκλιο διορισμου ΑΝΑΦΕΡΕΙ τους προσθετους διορισμους που σκοπευει να κανει (το πότε αγνωστο απλα).
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2014, 03:37:57 μμ από libra »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 08:39:47 μμ »
ΑΧ........ΣΤΟ 667 ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΥΑ.....ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ...

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 10:20:43 μμ »
Η σιωπή είναι το μόνο χρυσό πράγμα που απεχθάνονται οι γυναίκες!!! χιχι!!  Minamina  mαλλον  δεν εισαι μεχρι το 650 ομως ετσι?Αλλιως θα ησουν πιο ενημερωμενη...γιατι παρακολουθεις εβδομαδες αλλα δεν εμβαθυνεις! ΥΓ ενημερωτικα το ιδιο το Υπουργειο στην εγκυκλιο διορισμου ΑΝΑΦΕΡΕΙ τους προσθετους διορισμους που σκοπευει να κανει (το πότε αγνωστο απλα).
να πω κατι?γιατι πρεπει να βγαζουμε τα ματια μας?συναδελφοι δεν ειμαστε??τι ειναι αυτα?εννοειται και οι επιλαχουσες πρεπει να διοριστουν αλλα την ιδια αξια εχουν και αυτες που ειναι στο 24μηνο,με επιτυχιες στον ασεπ και δουλευουμε χρονια αναπληρωτριες οπως εγω...7 χρονια!θεωρω λοιπον οτι ολοι αξιζουμε το διορισμο!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fiona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω..........ελπιζω........
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 10:21:50 μμ »
πρεπει να υπαρχει συμπνοια μεταξυ μας......ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος libra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουάριος 16, 2014, 11:04:05 μμ »
να πω κατι?γιατι πρεπει να βγαζουμε τα ματια μας?συναδελφοι δεν ειμαστε??τι ειναι αυτα?εννοειται και οι επιλαχουσες πρεπει να διοριστουν αλλα την ιδια αξια εχουν και αυτες που ειναι στο 24μηνο,με επιτυχιες στον ασεπ και δουλευουμε χρονια αναπληρωτριες οπως εγω...7 χρονια!θεωρω λοιπον οτι ολοι αξιζουμε το διορισμο!!!!!!!
Εννοειται πως θα ηταν χαρα μου να δικαιωθουν οι 24μηνιτισες το αναφερω κ νωριτερα αλλα ΔΕΝ ειναι το ιδιο για την συγκεκριμενη περιπτωση... Οι θεσεις αυτες ειναι για διαθεση σε αυτους με την υψηλοτερη βαθμολογια στο ασεπ και αν προσεξετε τους βαθμους μεχρι και το 650+ καποιες γραψανε καλυτερα και απο αυτες με θεση 500!!! Οπως επισης θεωρειται ΤΥΧΗ να εισαι απο αυτους που κατοχυρωσαν  το 24μηνο τοτε και οι νεοτερες αδικηθηκαν αφου κλειδωσαν οι πινακες.... και εγω 40+ μηνες  εχω προυπηρεσια(και σε νησια παρακαλω) αλλα δικαιωμα πανω σε αυτο δν μου αφησαν κανενα !!! Ουτε εγω φταιω ουτε εσεις..... μακαρι να διοριζομασταν ολες να φτιαξουμε επιτελους τις ζωες μας πανω σε πιο στερεες βασεις αλλα ετσι μας καταντησαν, να βαζουμε ιεραρχιες!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:09:53 πμ »
Εγώ λέω να αφήσουμε τις αντιπαραθέσεις και να συγκεντρωθούμε στο στόχο μας!
 :o
Επειδή ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει άμεσα λόγω εκλογών, καλό θα ήταν να τηλεφωνουμε συνεχώς στο υπουργείο!! Ήρθε η σειρά μας και δεν πρέπει να χάσουμε αυτή την ευκαιρία!!

Αποσυνδεδεμένος VASSOG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:24:06 πμ »
Κορίτσια εγώ είμαι 625 σειρά στους επιλαχόντες. Θα πρέπει να μαζευτούμε όλες εμείς και να κάνουμε κάτι ή υπάρχει κάποιος νόμος που λέει ότι πρέπει να μας διορίσουν;

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:32:20 πμ »
εγω παντως θα συμφωνησω με τη minamina οτι πρεπει να κρατατε μικρο καλαθι....

προσωπικα θεωρω πιθανοτερη τη συμπληρωματικη εγκυκλιο για 13 συμπληρωματικους διορισμους επιλαχοντων... δε νομιζω να βγει αμεσα...αλλα λογω εκλογων δυσκολα θα παει για μετα το πασχα.

τι να πω..μακαρι να ειναι μεγαλυτερο το νουμερο....αλλα δυσκολο το κοβω.

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:46:28 πμ »
εγω παντως θα συμφωνησω με τη minamina οτι πρεπει να κρατατε μικρο καλαθι....

προσωπικα θεωρω πιθανοτερη τη συμπληρωματικη εγκυκλιο για 13 συμπληρωματικους διορισμους επιλαχοντων... δε νομιζω να βγει αμεσα...αλλα λογω εκλογων δυσκολα θα παει για μετα το πασχα.

τι να πω..μακαρι να ειναι μεγαλυτερο το νουμερο....αλλα δυσκολο το κοβω.
Να σε ρωτήσω κάτι;Πιστεύεις ότι ένας νόμος ο οποίος αναφέρεται συνολικά σε κάτι μπορεί να εφαρμοστεί μονομερώς και επιλεκτικά; Υπάρχει δηλαδή πιθανότητα να πει 'διορίζω εσάς τους 13 και αγνοώ τον νόμο για τους υπόλοιπους 34"; Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι αν τελικά το υπουργείο κάνει συμπληρωματικούς διορισμούς θα το κάνει για όλους όσοι το δικαιούνται!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Διορίζονται επιλαχόντες ΑΣΕΠ ΠΕ60;
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουάριος 17, 2014, 12:56:35 πμ »
Κορίτσια εγώ είμαι 625 σειρά στους επιλαχόντες. Θα πρέπει να μαζευτούμε όλες εμείς και να κάνουμε κάτι ή υπάρχει κάποιος νόμος που λέει ότι πρέπει να μας διορίσουν;
Προς το παρόν τηλεφωνουμε απλά στο υπουργείο.Αν  θέλεις ψάξε στις προηγούμενες σελίδες το υπόμνημα που στείλαμε στο υπουργείο για να ενημερωθείς λεπτομερώς. Και από εκεί και πέρα ότι απορία έχεις την συζητάμε. :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160921
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 652
Σύνολο: 663

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.