*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων  (Αναγνώστηκε 167914 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 10:34:00 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Έχω σκάσει. Αν και με πολλά μόρια κι έχοντας κάνει 2 ενστάσεις τον Οκτώβριο έχοντας βρει 15 άτομα κάτω από εμένα, δεν πήρα μετ. Τι να κάνω τώρα ? Νομίζω ότι είναι περιττή μία ακόμη ένσταση. Μάλλον θα το πάω δικαστικά...Εσείς πώς πήγατε ; lautassari, λιονταράκι, pamela ?

συμπασχω λιονταρι ξερεις τωρα εσυ!!! ο γολγοθας συνεχιζεται με 3 παιδια και 500χλμ μακρια

Το Λιονταράκι είναι στεναχωρημένο απόψε με όλα αυτά τα αίσχη που είδαν τα μάτια του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:27 »

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 05, 2014, 11:57:43 μμ »
Amarilis23, ένσταση μπορείς να κάνεις όποτε θέλεις. Είναι υποχρεωμένοι στο υπουργείο να τη δεχτούν και να την πρωτοκολλήσουν. Το αν θα την εξετάσουν είναι άλλο θέμα. Κανονικά οφείλουν να σου απαντήσουν εντός 50 ημερών. Για τροποποίηση της αρχικής αίτησης μετά από τόσο πολύ καιρό μου φαίνεται πολύ δύσκολο, αλλά καλύτερα να ρωτήσεις στη δευτεροβάθμια που ανήκεις ή κάποιον αιρετό, εκτός αν γνωρίζει κάποιος στο forum. Αν πάντως έχεις πλάτες, όλα γίνονται. Τροποποίηση πάντως δεν προβλεπόταν καθόλου από την όλη "διαδικασία", όμως κάποιοι έκαναν.
Η ένσταση είναι αίτηση, άρα έχει τη μορφή αίτησης και την απευθύνεις προς το υπουργείο παιδείας. Το κείμενο του αιτήματός σου πρόσεξε να είναι όσο πιο κατανοητό γίνεται και με σαφή επιχειρηματολογία. Αν χρειαστεί μπορείς να συνάψεις και άλλα έγγραφα. Γενικά θα πρέπει να αναφέρεις σε ποια απόφαση ακριβώς ενίστασαι (π.χ. Απόφαση με Αρ. Πρωτ.: 119655/Δ1 και θέμα "Υποχρεωτικές μετατάξεις  εκπαιδευτικών Δ/θμιας Εκπαίδευσης σε θέσεις εκπαιδευτικών στην Π/θμια Εκπαίδευση" αν πρόκειται για τις αρχικές μετατάξεις που ανακοινώθηκαν).  Τη δίνεις στη δευτεροβάθμιά σου και τη διαβιβάζουν αυτοί στο υπουργείο.
Ελπίζω να βοήθησα, αλλά έχω την αίσθηση ότι το έχεις καθυστερήσει λίγο. Τουλάχιστον αν είναι να κάνεις κάτι μην το αργείς άλλο.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση αν και έχω μπερδευτεί σχετικά με το τι πρέπει να γράψω σε αυτή την αίτηση(το έντυπο είναι αυτό της κλασσικής αίτησης;)μιας και δε γνώριζα ότι μπορούσα να κάνω ένσταση και στις πρώτες μετατάξεις. Και η ειρωνία είναι ότι είχα κάνει αίτηση στις προαιρετικές μετατάξεις, για τις οποίες δεν ανακοινώθηκαν ποτέ ονόματα!
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 12:29:58 πμ »
συμπασχω λιονταρι ξερεις τωρα εσυ!!! ο γολγοθας συνεχιζεται με 3 παιδια και 500χλμ μακρια
Δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω....Ρε παιδια δεν γίνεται...δεν πρεπει να το αφησουμε να περάσει έτσι
Αίσχος !!! Δεν παίζονται αυτοί στο υπουργείο....η αυθαιρεσία-μαφία σε όλο της το μεγαλείο!!!
Συνάδελφοι οφείλουμε να κινηθούμε νομικά μέχρι τελικής δικαίωσης...να πάρουμε όλοι τηλ στο υπαιθ να τα "χώσουμε" σε όλους!!!Από βδομάδα μία ομάδα εκπ/κών κατεβαίνουμε αθήνα να καταθέσουμε αυτοπροσώπως ενστάσεις κ να ζητήσουμε εξηγήσεις....
Μύτικα συμφωνω αλλά νομίζεις κ οτι αυτοί στο υπουργείο έχουν λόγο;Εμένα ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπαν έχετε δίκιο αλλά αυτά αποφασίζονται από το γραφείο του υπουργου...ο νοών νοείτω....
Ήταν προφανές και λογικό ότι από τη στιγμή που εξ αρχής οι μετατάξεις ήταν αδιαφανείς (δεν έγιναν βάσει μορίων μετάθεσης + προσόντων ) θα υπήρχε σωρεία ενστάσεων. Πιστεύετε ότι οι πρώτες μετατάξεις - αυτές του Αυγούστου- ήταν διαφανείς και τάχα δεν κοίταξαν τα μόρια και έκαναν λάθος; Θέλω να πιστεύω ότι δεν είστε τόσο αφελείς. Λογικό επόμενο λοιπόν και οι 2 επόμένες φάσεις ενστάσεων (αυτή του Οκτωβρίου αλλά και η χτεσινή) να ακολουθούσαν την ίδια λογική. Δηλαδή ποια; Νομίζω είναι τόσο απλό και όλοι το έχετε καταγράψει με τις απαντήσεις σας...Κι άλλες 5 φάσεις ενστάσεων να γίνουν, η ίδια λογική θα τηρηθεί.
Ηθικό δίδαγμα: όπως έγραψε κάποιος πήγαμε 30 χρόνια πίσω, εγώ θα έλεγα ότι αυτά ήταν πρωτοφανή πράγματα. ¨Ηταν όμως δείγμα του πώς άσκησε πολιτική το αγαπητό υπουργείο.
Θέλω ακόμη να πιστεύω ότι τουλάχιστον οι μεταθέσεις - όταν γίνουν- δεν θα ακολουθήσουν παρόμοια λογική.
Κατά τ' άλλα περαστικά μας και υπομονή οι μη δικαιοθέντες!



και εγώ αλλά πολύ φοβάμαι οτι άνοιξε ο δρόμος της αυθαιρεσίας βλέπε κ φετινές αποσπάσεις
Παιδιά καλησπέρα. Έχω σκάσει. Αν και με πολλά μόρια κι έχοντας κάνει 2 ενστάσεις τον Οκτώβριο έχοντας βρει 15 άτομα κάτω από εμένα, δεν πήρα μετ. Τι να κάνω τώρα ? Νομίζω ότι είναι περιττή μία ακόμη ένσταση. Μάλλον θα το πάω δικαστικά...Εσείς πώς πήγατε ; lautassari, λιονταράκι, pamela ?
+++elenam σε σκεφτόμουν αναρωτιόμουν τι έγινε με σενα...Αρα κ εσυ στον άσσο σαν εμάς;Τι να πω ρε παιδιά είναι απίστευτοι οι τύποι....
Υπηρξαν ΠΕ06 μεταταξεις για Α' Θεσσαλονικης;
όχι για Α είχαν πάρει μια στις πρώτες ενστάσεις αλλά τώρα πήραν στη Β Θεσ/νίκης 6 άτομα οι 3 εξ αυτών με 50-60 μόρια :o :o :oΤα συμπεράσματα δικά σας....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 06, 2014, 12:46:27 πμ από el »
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος fanh05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 08:48:22 πμ »
Αυτες οι ενστασεις εξεταζοναται απο το ΑΠΥΣΠΕ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:12:27 »

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 09:28:43 πμ »
Έχει γράψει ιστορία το υπουργείο από το καλοκαίρι μέχρι σήμερα.
Πιθανώς να πιστεύουν ότι ο έλληνας ξεχνάει εύκολα, κι επειδή έρχεται
ο καιρός που όλοι τους θα περάσουν την αξιολόγηση, ένα πράγμα έχω
να πω.  ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ...

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 09:34:50 πμ »
Έχει επανέλθει για τα καλά το κομματικό κράτος. Δυστυχώς...
Έχουμε να δούμε πολύ χειρότερα. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά καλά θα είναι Να είμαστε προετοιμασμένοι (ψυχολογικά) για περίεργα αποτελέσματα και στη δήθεν αξιοκρατική "αξιολόγηση"...
Σε εποχές που παίζεται η καρέκλα τους, παίζουν όλα τα χαρτιά τους. Προσπαθούν να διαφυλάξουν την ήδη πιστή τους πελατεία ώστε να μη βρεθούν στα τάρταρα.

Αποσυνδεδεμένος fanh05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 09:37:04 πμ »
Επίσης, σε ποιο τμήμα του υπουργείου στελνουμε την αιτηση;

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 10:24:36 πμ »
Βρε El πού βρίσκεις τα μόρια αυτών που πήραν μετάταξη;-Βασικά και όποιος άλλος μπορεί να με διαφωτίσει, καλοδεχούμενος είναι!
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος maman1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 12:46:34 μμ »
Βρε El πού βρίσκεις τα μόρια αυτών που πήραν μετάταξη;-Βασικά και όποιος άλλος μπορεί να με διαφωτίσει, καλοδεχούμενος είναι!
γκουγκλαρε το ονοματεπωνυμο μορια και θα σου βγαλει αιτησεις μεταθεσεων .συνηθως ετσι τα βρισκω

Αποσυνδεδεμένος Μύτικας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #80 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 02:06:49 μμ »
γκουγκλαρε το ονοματεπωνυμο μορια και θα σου βγαλει αιτησεις μεταθεσεων .συνηθως ετσι τα βρισκω
Ακριβώς.... ;)Θέλει υπομονή...Απιστευτο να ψαχνουμε εμεις τα αυτονοητα...
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος GORGW79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #81 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 03:12:31 μμ »
οσοι πηραν  μεταταξη εκει που ζητουσα εχουν λιγοτερα μορια απο εμενα... ειδικα σε μια περιπτωση υπερεχω κατα 35 μορια

Αποσυνδεδεμένος koz_driver

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 04:09:31 μμ »
Στην περίπτωση μου πήρε μετάταξη μετά τις πρώτες ενστάσεις, στην περιοχή που ήθελα, άτομο με 46 μόρια και εγώ με 125 μόρια.......  πήρα την χαρά να συνεχίσω να ταξιδεύω κάθε μέρα επί τρεις ώρες στα βουνά και τα λαγκάδια.

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων.
« Απάντηση #83 στις: Φεβρουάριος 06, 2014, 04:10:58 μμ »
βρε παιδια,λέτε να είναι βυσματικές οι μετατάξεις?  ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 599
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.