*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων  (Αναγνώστηκε 168769 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #182 στις: Μάρτιος 22, 2015, 04:58:09 μμ »
Γιατρέ έχεις καμιά πληροφόρηση για τις εθελοντικές;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:38:20 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #183 στις: Μάρτιος 22, 2015, 06:12:48 μμ »
Γιατρέ έχεις καμιά πληροφόρηση για τις εθελοντικές;
Ξεχασμένες. Το υπουργείο δεν τολμά να τις χαρακτηρίσει πάντως καταργημένες. Η απάντησή τους είναι ότι δεν ολοκληρώθηκαν. Επίσημα με πρωτόκολλο.
Giatre θα σου πρότεινα τελείως φιλικά να μην παίρνεις υπόψη σου σοβαρά καμία διαρροή.
Οι διεργασίες είναι πολλές και την εξέλιξη στο θέμα αυτό θα την καθορίσουν εξελίξεις σε μεγαλύτερα θέματα.
Στο λέω για μια ακόμα φορά ότι εκτιμώ το ήθος σου, αλλά σε θεωρώ λίγο παρορμητικό σε τέτοια θέματα.
Θα μου πεις ποιος μιλάει  ;)
Να το διορθώσω. Να είσαι παραπάνω υποψιασμένος.

υ.γ. Τώρα είδα ότι ρωτάει μόνο το γιατρό ο founes...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2015, 06:14:19 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #184 στις: Μάρτιος 22, 2015, 06:38:03 μμ »
Ας παραθέσω μερικά στοιχεία για την πορεία των υποχρεωτικών και περιμένω τον σχολιασμό σας για τις αποκλίσεις ..


ΚΕΝΑ

ΠΕ05
Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΚΕΝΑ 23 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 30
Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΚΕΝΑ 21 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 25
Α ΑΘΗΝΑΣ. ΚΕΝΑ 46. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 51
Β ΑΘΗΝΑΣ. ΚΕΝΑ 69. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 70
Γ ΑΘΗΝΑΣ. ΚΕΝΑ 33. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 38
Δ ΑΘΗΝΑΣ. ΚΕΝΑ 34. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 38
ΔΡΑΜΑ. ΚΕΝΑ 3. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 7
ΛΑΡΙΣΑ. ΚΕΝΑ 21. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 26

ΠΕ07
Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΚΕΝΑ 36. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 40

ΠΕ19-20
Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΚΕΝΑ 45 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 56
Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΚΕΝΑ 50 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 54
ΗΜΑΘΙΑ ΚΕΝΑ 19. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 20
ΚΙΛΚΙΣ. ΚΕΝΑ 7 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 8
ΠΕΛΛΑ. ΚΕΝΑ 15 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 18
ΠΙΕΡΙΑ ΚΕΝΑ 11 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 13
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΕΝΑ 16 ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 17
ΛΑΡΙΣΑ. ΚΕΝΑ 41. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 47
ΤΡΙΚΑΛΑ ΚΕΝΑ 11. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 14
ΑΧΑΙΑ ΚΕΝΑ 42. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 47


ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ

ΠΕ19-20
Πως μετατάχθηκαν 2 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Δράμας χωρίς να έχει δώσει πλεόνασμα σε καμία πράξη;
Πως μετατάχθηκαν 2 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Ξάνθης στην 1η φάση όταν εν τέλει δόθηκε στη 2η διαπιστωτική μόνο 1 πλεόνασμα;
Πως μετατάχθηκαν 30 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Ηλείας όταν δόθηκαν μόνο 13 πλεονάσματα στη 2η διαπιστωτική;

ΠΕ11
Πως μετατάχθηκαν 8 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Λέσβου όταν δόθηκαν μόνο 5 πλεονάσματα στις 2 διαπιστωτικές.

Νομίζω πως τα παραπάνω χρήζουν έρευνας...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2015, 06:40:39 μμ από anikologr »
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #185 στις: Μάρτιος 22, 2015, 06:45:38 μμ »
Οι εθελοντικές πάγωσαν. Ο παράγων που τις εμπνεύστηκε αποχώρησε και δεν τις ολοκλήρωσε. Όποιος ξέρει, ξέρει για ποιον λέω... να σας πω πάντως πως οι πηγές μου είναι έγκυρες κ μέχρι τώρα σωστές, αν δεν το ήξερα δεν θα σας έγραφα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:38:20 »

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #186 στις: Μάρτιος 22, 2015, 06:49:52 μμ »
@giatros αν μας πεις και καμια πληροφορία πως 8α δοθουν οι οργανικές στην Αθμια
είσαι θεός....  :)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #187 στις: Μάρτιος 22, 2015, 09:37:42 μμ »
Ας παραθέσω μερικά στοιχεία για την πορεία των υποχρεωτικών και περιμένω τον σχολιασμό σας για τις αποκλίσεις ..

ΠΕ07
Α ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ. ΚΕΝΑ 36. ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟΙ 40

Νομίζω πως τα παραπάνω χρήζουν έρευνας...

Βγάζουν μάτι τα στοιχεία που δίνεις..... Ούτε τους αριθμούς των δικών τους διαπιστωτικών πράξεων δεν μπόρεσαν να τηρήσουν οι Καθηγητές Αρβανιτόπουλος και Λοβέρδος - δεν μπορούσαν να ενημερώσουν τα βουλευτικά γραφεία που τους πίεζαν ασφυκτικά ή "χατίρι στον έναν χατίρι στον άλλο - παιδί με τον άντρα μου δεν έκανα"

Οι διαπιστωτικές πράξεις σύμφωνα με τις οποίες υποτίθεται πως έγιναν οι υποχρεωτικές μετατάξεις βρίσκονται συγκεντρωμένες στο http://deutsch.gr/img/deutschfile2_9fb331a1e0a7946da33248742a147805_4393.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 22, 2015, 09:39:33 μμ από forschung »

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #188 στις: Μάρτιος 23, 2015, 09:03:31 μμ »
ΠΛΕΟΝΑΣΜΑΤΑ

ΠΕ19-20
Πως μετατάχθηκαν 2 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Δράμας χωρίς να έχει δώσει πλεόνασμα σε καμία πράξη;
Πως μετατάχθηκαν 2 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Ξάνθης στην 1η φάση όταν εν τέλει δόθηκε στη 2η διαπιστωτική μόνο 1 πλεόνασμα;
Πως μετατάχθηκαν 30 άτομα από το ΠΥΣΔΕ Ηλείας όταν δόθηκαν μόνο 13 πλεονάσματα στη 2η διαπιστωτική;

Ας προσθέσω και τo περίφημο πλέον «ανεμογκάστρι» της Πέλλας στον κλάδο ΠΕ07, που επίσημα έχει καταγγείλει η ΠΕΚΑΓΕΠΕ (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3507&cat=24577) και δεν έχω δει έως τώρα απάντηση. Όπως βλέπω τα «ανεμογκάστρια» και στους υπόλοιπους κλάδους γεμίζουν ολόκληρη μαιευτική κλινική….

Αποσυνδεδεμένος tzizzzz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #189 στις: Μάρτιος 23, 2015, 10:55:11 μμ »
ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΙ ΕΓΩ

ΠΕ19-20

ΠΥΣΔΕ ΛΕΣΒΟΥ
ΠΩΣ ΜΕΤΑΤΑΧΤΗΚΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ Η ΔΔΕ ??

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #190 στις: Μάρτιος 23, 2015, 11:43:59 μμ »
ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΙ ΕΓΩ

ΠΕ19-20
ΠΥΣΔΕ ΛΕΣΒΟΥ
ΠΩΣ ΜΕΤΑΤΑΧΤΗΚΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ Η ΔΔΕ ??

Υπάρχει και δεύτερη διαπιστωτική πράξη (βλ. στο http://deutsch.gr/img/deutschfile2_9fb331a1e0a7946da33248742a147805_4393.pdf στη σελίδα 25) που καλύπτει "αναδρομικά" την περίπτωση των ΠΕ 19-20 της Λέσβου....

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #191 στις: Μάρτιος 24, 2015, 09:05:04 πμ »
latest update.... λοιπόν νέες πληροφορίες από πηγές, που γενικά όπως έχετε δει ισχύουν (εγκύκλιος τοποθετήσεων μεταταγμένων, ΦΕΚ μεταταγμένων κλπ). Μάλλον δεν πειράζουν υποχρεωτικές γιατί δημιουργείται πρόβλημα σε περσινές μεταθέσεις και άλλες διαδικασίες που δεν μπορώ δυστυχώς να αναφέρω και θα γίνει μεγάλο ντόμινο που κανείς δεν θέλει. Από έγκυρη πηγή, και πάλι με κάθε επιφύλαξη, όπως και τις άλλες φορές. Από ότι κατάλαβα θα ικανοποιήσουν ενστάσεις και μάααααλον δεν θα δημοσιοποιηθούν τα  μόρια αλλά μου φάνηκε τραβηγμένο να μην τα βγάλουν, οπότε ας περιμένουμε  ;)

@Giatros θέλω να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο. Η ικανοποίηση κι άλλων ενστάσεων συνεπάγεται και την ικανοποίηση αντίστοιχων ανακλήσεων μετάταξης; Ρωτάω γιατί ενδιαφέρει συναδέλφους που έκαναν αίτηση ανάκλησης της μετάταξής τους πρόσφατα (με την νέα κυβέρνηση) καθώς κι άλλοι που το σκέφτονται να κάνουν.

Ευχαριστώ προκαταβολικά....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2015, 09:20:53 πμ από founes »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #192 στις: Μάρτιος 24, 2015, 09:53:07 πμ »
ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΙ ΕΓΩ

ΠΕ19-20

ΠΥΣΔΕ ΛΕΣΒΟΥ
ΠΩΣ ΜΕΤΑΤΑΧΤΗΚΑΝ 2 ΑΤΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΕΟΝΑΣΜΑ Η ΔΔΕ ??
Υπάρχουν περισσότερες τέτοιες περιπτώσεις που ικανοποιήθηκαν πρώτα οι ενστάσεις τους (οι πρώτες ενστάσεις = 2η φάση) και μετά ...διαπιστώθηκε το πλεόνασμά τους (η 2η διαπιστωτική έπεται χρονικά της 2ης φάσης).
Αυτές είναι ηθικά ακάλυπτες περιπτώσεις, αλλά μάτι βγάζουν κυρίως αυτά που παρέθεσε ο anikologr

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #193 στις: Μάρτιος 24, 2015, 05:26:15 μμ »
Υπάρχουν περισσότερες τέτοιες περιπτώσεις που ικανοποιήθηκαν πρώτα οι ενστάσεις τους (οι πρώτες ενστάσεις = 2η φάση) και μετά ...διαπιστώθηκε το πλεόνασμά τους (η 2η διαπιστωτική έπεται χρονικά της 2ης φάσης).
Αυτές είναι ηθικά ακάλυπτες περιπτώσεις, αλλά μάτι βγάζουν κυρίως αυτά που παρέθεσε ο anikologr

Συνάδελφοι, στις 20 Μαρτίου 2015 όταν αναρτήσατε τον πίνακα σας στην ερώτηση μου κατά την γνώμη σας ποιος  φταίει, αυτοί που έκαναν τις αιτήσεις και τις ενστάσεις ή αυτοί πού τις ικανοποίησαν και στην παρατήρηση μου ότι οι αριθμοί δεν δείχνουν μεγάλη απόκλιση δέχτηκα ειρωνικές απαντήσεις. Με τον τρόπο που δίνετε αυτούς του πίνακες φαίνεται ότι όλοι οι συνάδελφοι είναι «ύποπτοι». Όλοι τώρα θα προσπαθούν να αποδείξουν ότι δεν είναι αυτό που κάποιοι νομίζουν. Μπορείτε να μας διαβεβαιώσετε ότι τα στοιχεία των πινάκων είναι πλήρως ελεγμένα για τις υπηρεσιακές μεταβολές που έχουν μεσολαβήσει, μεταθέσεις, βελτιώσεις, συνταξιοδοτήσεις;  Είστε σίγουροι ότι δεν έχουν υπάρξει μεταβολές τις οποίες δεν γνωρίζετε; Παρατηρώ επίσης ότι μεταβάλετε διαρκώς θέσεις και απόψεις για τα ίδια σας τα στοιχεία.. Συνεχίζετε να θέτετε θέμα ηθικής διάστασης με διάφορες παραλλαγές. Όσον αφορά τους εκπαιδευτικούς έκαναν χρήση του νόμου, δεν νομοθέτησαν οι ίδιοι. Άλλοι είναι αρμόδιοι για τη σωστή εφαρμογή της νομοθεσίας. Κατά την γνώμη μου για την δικαίωση όλων, τόσο στο θέμα των αιτήσεων, όσο και στο ηθικό μέρος της υπόθεσης πρέπει να γίνει έλεγχος των αιτήσεων, δημοσίευση των μορίων και απόδοση των νομίμων κυρώσεων σε όλους όσους υπέβαλλαν ψευδή στοιχεία, όπως λέγεται.[/b]
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #194 στις: Μάρτιος 24, 2015, 06:17:06 μμ »
Με τον τρόπο που δίνετε αυτούς του πίνακες φαίνεται ότι όλοι οι συνάδελφοι είναι «ύποπτοι». Όλοι τώρα θα προσπαθούν να αποδείξουν ότι δεν είναι αυτό που κάποιοι νομίζουν. Μπορείτε να μας διαβεβαιώσετε ότι τα στοιχεία των πινάκων είναι πλήρως ελεγμένα για τις υπηρεσιακές μεταβολές που έχουν μεσολαβήσει, μεταθέσεις, βελτιώσεις, συνταξιοδοτήσεις;  Είστε σίγουροι ότι δεν έχουν υπάρξει μεταβολές τις οποίες δεν γνωρίζετε;

Έχω την αίσθηση πως όποιες υπηρεσιακές μεταβολές αφορούν την Πρωτοβάθμια - και εννοείται έχουν γίνει μόνο τους ήδη υπάρχοντες κλάδους - αφορούν αποκλειστικά τις παλαιές ειδικότητες. Φέτος στο ΠΥΣΠΕ που υπηρετώ ήρθε με μετάθεση συνάδερφος και πήρε οργανική σε σχολείο, παρόλο που είχε 60 μόρια (ναι 60) λιγότερα από μεταταγμένη, καθώς οι μεταταγμένοι δεν είχαν δικαίωμα να κάνουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης.

Οι θέσεις των υποχρεωτικών μετατάξεων είναι "κλειδωμένες" για τους παλιούς και το αντίστοιχο ισχύει τις θέσεις των "παλαιών" ειδικοτήτων. Αν έχω καταλάβει καλά βέβαια.

Τα κενά που υπολόγισαν οι συνάδερφοι είναι με βάση τις διαπιστωτικές οι οποίες θα έπρεπε να οριοθετούν και τον αριθμό (τουλάχιστον) των μεταταγμένων. Μεταθέσεις, συνταξιοδοτήσεις κλπ δεν επηρεάζουν αυτούς τους αριθμούς. Οι αιτήσεις οριστικής τοποθέτησης των μεταταγμένων έγιναν εν όψη της σύστασης νέων θέσεων (δεν ξέρω εάν υπήρξε τέτοια διαδικασία).

Εφόσον δεν έχουν δοθεί στην δημοσιότητα ονόματα και μόρια (αναλυτικά) ΟΛΟΙ οι μεταταγμένοι είμαστε, εν δυνάμει...ύποπτοι. Δεν είναι παράλογες οι τοποθετήσεις όσων νιώθουν αδικημένοι.
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Ενστάσεις επί των Υποχρεωτικών Μετατάξεων
« Απάντηση #195 στις: Μάρτιος 24, 2015, 07:00:52 μμ »
Clint
Παράθεση
Εφόσον δεν έχουν δοθεί στην δημοσιότητα ονόματα και μόρια (αναλυτικά) ΟΛΟΙ οι μεταταγμένοι είμαστε, εν δυνάμει...ύποπτοι. Δεν είναι παράλογες οι τοποθετήσεις όσων νιώθουν αδικημένοι
.

Ράβδος στη γωνία, άρα βρέχει.
Αγαπητέ συνάδελφε συλλογική ευθύνη υπάρχει μόνο στα απολυταρχικά καθεστώτα.
Για τελευταία φορά επαναλαμβάνω την γνώμη μου: για την δικαίωση όλων, τόσο στο θέμα των αιτήσεων, όσο και στο ηθικό μέρος της υπόθεσης πρέπει να γίνει έλεγχος των αιτήσεων, δημοσίευση των μορίων και απόδοση των νομίμων κυρώσεων σε όλους όσους υπέβαλλαν ψευδή στοιχεία, όπως λέγεται.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 24, 2015, 07:15:19 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 234
Σύνολο: 234

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.